9 września 2016, 19:53:53 - dyrovski
Skromne zwycięstwo Lechii

W meczu otwierającym 8. kolejkę Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Cracovią 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę zdobył Marco Paixão, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie.

Od samego początku spotkanie mogło się podobać. Obie drużyny starały się groźnie atakować. W 8. minucie Tomasz Brzyski uderzył z rzutu wolnego, ale piłka poleciała nad bramką. Trzy minuty później Deleu podał do Marcina Budzińskiego, a ten oddał strzał bez przyjęcia, lecz na nieszczęście "Pasów" futbolówka odbiła się jedynie od słupka. W odpowiedzi ładną akcję przeprowadzili goście. Rafał Wolski zagrał na prawą stronę do Flávio Paixão. Portugalczyk podał do Miloša Krasicia, który uderzył bez przyjęcia, ale trafił wprost w Grzegorza Sandomierskiego. W 16. minucie Wolski dośrodkował z lewej strony boiska, a strzał głową oddał Grzegorz Kuświk, lecz bardzo dobrą interwencją wykazał się bramkarz Cracovii.

Dwie minuty później gościom udało się objąć prowadzenie. Wolski z łatwością minął Huberta Wołąkiewicza, a następnie zagrał wzdłuż bramki. Wydawało się, że gola strzeli Flávio Paixão, jednak skrzydłowy Lechii źle trafił w piłkę, dzięki czemu pewnym strzałem Sandomierskiego pokonał Marco Paixão. W 26. minucie blisko wyrównania byli gospodarze. Budziński podał do Erika Jendriška, a Słowak natychmiast odegrał futbolówkę, co pozwoliło Budzińskiemu znaleźć się w dobrej sytuacji strzeleckiej, jednak piłka po jego próbie poleciała nad poprzeczką.

Siedem minut później Jakub Wójcicki zacentrował z prawej strony w szesnastkę, a tam futbolówkę przyjął Mateusz Szczepaniak, a następnie oddał strzał, z którym poradził sobie Vanja Milinković-Savić. W odpowiedzi Simeon Sławczew zagrał w kierunku bramki do Marco Paixão, a Portugalczyk z najbliższej odległości trafił w interweniującego Sandomierskiego. Tuż przed przerwą sprzed pola karnego kopnął Budziński, ale golkiper gości zdołał wybić futbolówkę.

Druga część spotkania nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. W 57. minucie Wójcicki uderzył zza szesnastki, lecz nie udało mu się trafić nawet w bramkę. Pięć minut później Flávio Paixão "wyłożył" piłkę Sławczewowi, który oddał strzał bez przyjęcia sprzed pola karnego, ale Sandomierski nie miał problemu ze złapaniem piłki. W odpowiedzi zza szesnastki kopnął Szczepaniak, lecz była to próba niecelna. W 72. minucie Miroslav Čovilo zagrał głową do Krzysztofa Piątka, a napastnik gospodarzy poradził sobie z naciskającymi go obrońcami Lechii i oddał strzał, jednak Milinković-Savić bez trudu złapał futbolówkę. W 85. minucie Budziński zacentrował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Piątek, ale źle trafił w piłkę i ta poleciała ostatecznie nad bramką.

9 września 2016, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 0-1 Lechia Gdańsk
Marco Paixão 18

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 21. Hubert Wołąkiewicz (27, 22. Piotr Malarczyk), 24. Piotr Polczak, 2. Tomasz Brzyski (71, 99. Krzysztof Piątek) - 7. Jakub Wójcicki, 5. Miroslav Čovilo, 14. Damian Dąbrowski, 27. Marcin Budziński, 62. Erik Jendrišek (46, 11. Mateusz Wdowiak) - 20. Mateusz Szczepaniak.

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 30. João Nunes, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak (74, 2. Rafał Janicki) - 28. Flávio Paixão, 7. Miloš Krasić, 6. Simeon Sławczew, 27. Rafał Wolski (71, 20. Michał Chrapek), 11. Grzegorz Kuświk (23, 17. Lukáš Haraslín) - 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Maloča, Haraslín, Flávio Paixão, Janicki.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 8413.

Ben - 9 września 2016, 19:54:23 - *.biznes.mm.pl
To co najbardziej drażni mnie w lidze to postawa drużyn przy wyniku 1:0. Dosłownie od 60 minuty Lecha skupiona była na dowiezieniu wyniku. Oczywiście zdarzały się jakieś indywidualne akcje, ale zasadniczo cofnięcie się. Cracovia wynik niekorzystny, próbowała ale na długie minuty przysypiała, jakieś takie te akcje na pół gwizdka, od niechcenia. Zamiast emocji w końcówce, to spotkanie dwóch drużyn które mają potencjał na efektowną, ładną grę był momentami nieprawdopodobnie nudny.

gap - 9 września 2016, 19:55:28 - *.unknown.vectranet.pl
a mogli strzelic na 1 1 to by sie nauczyli te granie na czas , masakra, fuks i wybijanka!

Marek - 9 września 2016, 19:55:37 - *.gdansk.vectranet.pl
Mistrz, Mistrz Lechia Gdańsk!

ffff - 9 września 2016, 19:55:41 - *.gdansk.vectranet.pl
Ben, jak twoja kasa zalezy od wyniku to co robisz? idziesz na calosc? czy jednak wolisz swoje przytulic?

xyz - 9 września 2016, 19:55:48 - *.centertel.pl
ile jeszcze Wołąkiewicz musi meczów zawalić, żeby się go pozbyli...

ByłyPas - 9 września 2016, 19:56:29 - *.237.91-rev.victor.pl
Panie Zieliński nie radzimy sobie

Tomek - 9 września 2016, 19:56:51 - *.play-internet.pl
Wszystkim życzę mistrzostwa nawet LEGII ale tym zielonym życzę jak najgorzej nawet śmierci

AGKŚ - 9 września 2016, 19:57:17 - *.play-internet.pl
hahaha Lechia&Śląsk aejaooooooooo

SPQR - 9 września 2016, 19:57:24 - *.dynamic.chello.pl
Gra Lechii siadła jak wszedł Chrapek, jest cieniem człowiek z przed roku, ale i tak zwycięstwo z poukładaną Craxą to niezły wyczyn.

Ben - 9 września 2016, 19:58:23 - *.biznes.mm.pl
@ffff, ale nie bronię się przez pół meczu... I nie winę tutaj tylko Lechii, bo Cracovia nie zrobiła za dużo żeby urwać tego gola na 1:1. Dla mnie jako kibica, mecz skończył się po strzelonej bramce, jedna drużyna chciała dowieść wynik, druga nie miała pomysłu jak wynik zmienić. Podobna gra jak reprezentacja Polski, która wiele razy ma te 1:0 czy nawet 2:0 i przestaje grać w piłkę nożną. Bronić się i kontrować też można, ale to nie była gra z kontry tylko zamulanie żeby kraść czas.

xxx - 9 września 2016, 20:00:12 - *.146.0.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Teraz w Lechii sie dzieje bo dzieki tym portugalca zaczelo sie tam cos dziac , narazie jeszcze puki cos graja to maja sklad zagwarantowany ale bramki i asysty maja nie ma co ... bedzie topowa druzyna musza sie wszyscy przygotowac

Rafi - 9 września 2016, 20:01:16 - *.146.6.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
crakovia jest daremna.kompromitacja w pucharach a i w lidze dramat.zwolnic trenera rozwiazac klub.

Misiek - 9 września 2016, 20:02:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Ben a czy przypadkiem twój opis nie pasuje do większości meczów polskiej orenżady?

zico - 9 września 2016, 20:12:07 - *.dynamic.chello.pl
Fakt skromne to zwycięstwo.

LG - 9 września 2016, 20:16:04 - *.dynamic.chello.pl
patrz komu ufasz, hehe

demon - 9 września 2016, 20:21:06 - *.routit.net
No to jeszcze Korona i kupon wskoczył;)300 do przodu!

Polska mow - 9 września 2016, 20:26:18 - *.16-1.cable.virginm.net
@ten typ - "po wie"? Po wieśniak z ciebie.

Oczko - 9 września 2016, 20:26:36 - *.146.137.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Spór zmien lekarza bo ten ci już nie pomoże

pasiak69 - 9 września 2016, 20:29:12 - *.play-internet.pl
Co za beznadziejny dopong Lechii, dwie godziny ciągłego walenia po bębnach. Co ciekawe nawet w przerwie. Wolę chćby Niecieczę, bo potrafili coś zaśpiewać nawet

do pasiak - 9 września 2016, 20:34:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bo ponieważ nie mogą śpiewać "Lechia z Gdańska to nie jest polski klub, to portugalski klub i tralalalala" - musieliby śpiewać coś po portugalsku, a ten język jest dla nich za trudny

tetovo - 9 września 2016, 20:42:35 - *.mtm-info.pl
cracowia coooo? shendrija Tetovoooo !!!

rafalski - 9 września 2016, 20:48:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
złodzieje Craxa i tyle Jarek a ty jak na ławce pi łeś na Junoszy to Brzyski cię widział No a jak mało razy po prytę latał haha

zaskoczony - 9 września 2016, 20:48:47 - *.centertel.pl
Gratulacje Lechia chyba beda puchary

do zaskocz - 9 września 2016, 20:56:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tak Lechia - będą puchary, a w nich Shkendija Tetovo albo inny Karabach ;)

ziomek - 9 września 2016, 20:58:08 - *.play-internet.pl
Zieliński wuefisto pakuj się.

Boa - 9 września 2016, 21:04:11 - *.itsa.net.pl
Zieliński widać po odpuszczeniu europejskich pucharów i pucharu Polski teraz ligę odpuszcza. Trener = porażka.

kibic - 9 września 2016, 21:42:37 - *.play-internet.pl
Brawo Betony dobry doping i w końcu zwycięstwo na boisku "pejsów"
Ale co ważniejsze bez tej policyjnej k.....y wisły

Sheva - 9 września 2016, 21:50:14 - *.centertel.pl
Przepraszam ale Pan sędzia Przybył to jest jakiś dramat. Ten serbski drwal Savic jakis tam przy każdym wypiciu piłki trzymał ją z 15 sekund a ten pajac nawet go nie pospieszal dramat.
Lechio zejdź na ziemię z tym liderem

WhitePride - 9 września 2016, 21:57:20 - *.mtnsat.com
Brawo LECHIA i tyle w temacie!!!

Mila Seba - 9 września 2016, 22:05:16 - *.dyn.telefonica.de
Boli!!!!???? dobrze bo idzie nowe. Ściska was zazdrość , że Przybył robił wszystko by Lechia nie wygrała , a tu się zestało.

gdynia - 9 września 2016, 22:08:25 - *.dynamic.chello.pl
szkoda że po pierwszej połowie Lechia nie prowadziła 3:0 , byłoby sprawiedliwie i po zawodach.

BelmontoAG - 9 września 2016, 22:26:26 - *.58.139.0
Znowu mecz kupili

znachor - 9 września 2016, 23:02:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracowia 21 fauli zero żótych Lechia 14 fauli 4 żółtka. Przybył dziś robił wszystko aby LGD nie wygrała.I połowa to dominacja LGD powinna się skończyć 1:4 po przerwie LGD się cofneła i Craxa ani razu nie poważnie zagroziła Lechii.Zasłuzona wygrana Lechii choć martwi skuteczność.

parada78 - 9 września 2016, 23:28:00 - *.dynamic.chello.pl
Fart Lechi tyle w temacie

rck - 10 września 2016, 0:08:06 - *.dynamic.chello.pl
Nasza liga to jest dramat. Lechia naszpikowana dobrymi zawodnikami ściąganymi wagonami prowadzi 1;0 i udaje że gra... jeden leży, drugi piłke odkopuje, 3ci idzie na zmiane tempem ślimaka... i to wszystko w 50 minucie!!! Cracovia grałą padakę, a Ci zamiast iść za ciosem symulują chęć do gry. Czy jest bardziej żenująca liga na świecie?! Przeżył bym nawet niższy poziom sportowy gdyby piłkarze grali po to żeby wygrać jak najwięcej.

PolakUSA - 10 września 2016, 2:30:02 - *.56.23.141
Mieszkam USA od dziecka wymigrowalem z pieknego miasta GDANSKA Z Ojcem chodzilem na mecze i rodzina bo blisko mialem 3 przystanki Lechia od dziecka w sercu W Amercyce trzeba pokazywac skad sie jest Najwiecej kiboli jest Jagi w USA dlaczego bo Polskie tereny kiedys byly biedne na wschodzie cale wioski jechaly do USA dzis to dzielnice jednego miasta wesniak wyjdzie ze wsi ale wies nie wyjdze z niego bye

ff - 10 września 2016, 8:45:54 - *.satfilm.com.pl
Według niektórych sedzia Pan Przybył jest winny tego ze Lechia była nieskuteczna .

KCH - 10 września 2016, 10:36:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz wypisz wymaluj jak Pogoń-Cracovia w tamtej kolejce. Tylko gospodarze tym razem nie mieli takiego co by strzelił jak Dawid Kort wtedy.

Znawca - 10 września 2016, 11:15:49 - *.static.ip.netia.com.pl