10 września 2016, 19:53:09 - dyrovski
Minimalnie, ale skutecznie

W drugim sobotnim meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na własnym boisku z Arką Gdynia 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę kilka minut przed przerwą zdobył Łukasz Sekulski. Dla kielczan było to trzecie zwycięstwo jednym golem z rzędu.

Od samego początku przewagę w tym spotkaniu miała Korona. Gospodarze grali agresywniej i bardziej zdecydowanie, jednak nie przekładało się to na tworzenie dobrych sytuacji strzeleckich. W 16. minucie Marcin Cebula uderzył mocno sprzed pola karnego, ale piłka poleciała wysoko nad bramką. Pierwsza bardzo dobra okazja do strzelenia gola została stworzona dopiero w 32. minucie przez Koronę. Będący w polu karnym Nabil Aankour wycofał futbolówkę spod linii końcowej boiska do Łukasza Sekulskiego, a napastnik kielczan oddał strzał bez przyjęcia, lecz dobrą interwencją wykazał się Konrad Jałocha.

Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po ładnej, zespołowej akcji sam na sam z Jałochą wyszedł Miguel Palanca, ale bramkarz Arki obronił strzał Hiszpana. Jałocha zrobił to jednak w taki sposób, że piłka trafiła do Aankoura, który natychmiastowo zagrał do Sekulskiego, a ten strzałem głową z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w bramce. Arka mogła bardzo szybko odpowiedzieć, lecz w dobrej sytuacji Adrian Błąd nie potrafił pokonać Macieja Gostomskiego. Kilka chwil później po zamieszaniu w szesnastce Korony szansę miał Dariusz Zjawiński, ale z najbliższej odległości trafił wprost w Gostomskiego.

W 50. minucie Antoni Łukasiewicz zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz Korony nie miał problemu ze złapaniem piłki. W odpowiedzi Palanca zacentrował z rzutu wolnego, a głową uderzył Serhij Pyłypczuk, lecz golkiper gości pewnie interweniował. W 58. minucie Rashid Yussuff kopnął sprzed szesnastki, ale była to słaba próba i Gostomski bez trudu złapał futbolówkę. Pięć minut później bardzo mocny strzał oddał Zjawiński, lecz piłka na szczęście zdezorientowanego Gostomskiego odbiła się jedynie od słupka. W 67. minucie Dawid Sołdecki przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów, a następnie uderzył z okolic szesnastego metra, ale bramkarz Korony wybił piłkę.

10 września 2016, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 1-0 Arka Gdynia
Łukasz Sekulski 39

Korona: 33. Maciej Gostomski - 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 23. Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste - 5. Serhij Pyłypczuk, 7. Marcin Cebula (54, 11. Tomasz Zając), 8. Mateusz Możdżeń, 10. Nabil Aankour, 17. Miguel Palanca (82, 9. Dani Abalo) - 44. Łukasz Sekulski (69, 28. Vladislavs Gabovs).

Arka: 13. Konrad Jałocha - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 4. Dawid Sołdecki, 23. Marcin Warcholak - 7. Adrian Błąd (46, 18. Rashid Yussuff), 6. Antoni Łukasiewicz, 17. Adam Marciniak (65, 11. Rafał Siemaszko), 10. Mateusz Szwoch, 19. Miroslav Božok (76, 9. Paweł Abbott) - 22. Dariusz Zjawiński.

żółte kartki: Kallaste, Dejmek - Marciniak.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 7356.

wewo - 10 września 2016, 19:54:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
spokojnie Areczko.
przełamiecie się w następnej kolejce ;)

cccc - 10 września 2016, 19:54:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gdzie sa ci wszyscy ktorzy tak kpli z Korony?
najpierw byla beka z Diawa ktory jest jednym z najlepszych obroncow w lidze, potem z tego ze miasto wolalo Senegalczykow od "biznesmena" Meresinskiego..

Jan - 10 września 2016, 19:55:45 - *.146.65.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda, ale będzie lepiej. Arka Gdynia !

Ja - 10 września 2016, 19:56:02 - *.play-internet.pl
Lubawski nie sprzedawaj naszego klubu

scyzor - 10 września 2016, 19:56:39 - *.adsl.inetia.pl
Wymęczone zwycięstwo ale jest, w drugiej połowie zmasowana obrona mogła zakończyć sie remisem a nawet porażką, trzeba to poprawić. Brawo Gostomski - wreszcie mamy bramkarza, brawo Sekulski - wreszcie mamy egzekutora, do tego dwóch świetnych technicznie Hiszpanów, solidny w obronie Diaw, mózg zespołu Aankour - brawo KORONA!!!

ochodzki - 10 września 2016, 19:56:46 - *.kielce.vectranet.pl
brawo Korona trzecie zwyciestwo z rzedu Aankour swietna asysta Sekul klasa

greg7575 - 10 września 2016, 19:56:59 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda Areczki.Gratulacje dla Crazy Gangu z Korony.szacunek,jak zawsze gryzli trawę

SPQR - 10 września 2016, 19:57:22 - *.dynamic.chello.pl
Ten mecz pokazuje jak krótka jest ławka Arki, wypada jeden podstawowy gracz - Marcus i zupełnie nie mają pomysłu na grę w ataku.

demon - 10 września 2016, 19:57:46 - *.routit.net
I pewniaki wskoczyły wczoraj Lechia,dziś Korona i 3 paki do przodu u buka!!!

zljhg - 10 września 2016, 20:00:35 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
super Koronka :-) pozdrowienia z Lubina

CK_MKS - 10 września 2016, 20:10:43 - *.play-internet.pl
Brawo Koronka za zwycięstwo Akcja bramkowa, stadiony świata
Mecz na remis, Marciniak powinien wylecieć z boiska w 7 minucie za faul na Cebuli.

D - 10 września 2016, 20:11:03 - *.dynamic.chello.pl
Jestem ciekawy jak w Kielcach liczą ilość kibiców na meczach,bo według mnie jest bardzo mocno zawyżana.

beekeeper - 10 września 2016, 20:14:28 - *.adsl.inetia.pl
o... miód na moje serce.

Gryzon - 10 września 2016, 20:15:53 - *.dynamic.chello.pl
Kołowrotki liczą ile ludzi wchodzi na stadion.

kielczanin - 10 września 2016, 20:19:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ogromne brawa i wielkie gratki moja kochana KORONECZKO! Oby tak dalej!

D - 10 września 2016, 20:20:23 - *.dynamic.chello.pl
Tak,i naliczają podwójnie.

dam - 10 września 2016, 20:20:43 - *.dynamic-ra-07.vectranet.pl
Ha ha ha syfiarze zbierac puszki na plaże

Gryzon - 10 września 2016, 20:33:21 - *.dynamic.chello.pl
Tak zapewne każdemu karzą dwa razy przejść przez kołowrotek lub jak mecz się zacznie to ochroniarze z Paprockim nabija ja wejścia na kolowrotku. Zapomniałeś o ludziach którzy wchodzą brama. Piłkarze działacze vipy niepełnosprawni i dzieci z darmowymi biletami oraz znajomi ochroniarzy.

CK 100% - 10 września 2016, 20:37:20 - *.play-internet.pl
wiesniaki z gdynii tylko bluzgi na Korone wies nie wie jak zachowac sie w miescie ?

max - 10 września 2016, 20:48:43 - *.dynamic.chello.pl
O wielkomiastowy zabrał głos.Jeżeli Gdynia to wieś,to jak nazwać Kielce,w których mieszka o 60 tyś. ludzi mniej.

ciekawy - 10 września 2016, 20:50:26 - *.internetdsl.tpnet.pl
Dlaczego Arka nie pozdrawiała Lecha, a inne zgody tak?

zlfdd - 10 września 2016, 20:55:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
to nie Arka bluzgala tylko bydlo z lostrowca

hejmks - 10 września 2016, 20:56:42 - *.dynamic-ra-12.vectranet.pl
@max wieś to stan umysłu (w przypadku przybyszy z Gdyni ciężki debilizm), a nie liczba mieszkańców

m - 10 września 2016, 21:07:23 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda Areczko ,
ale nic nasz priorytet to utrzymanie więc 13 pkt. po 8 kolejkach to dobry wynik,