12 września 2016, 19:53:54 - dyrovski
Gra Ćwielonga nie urąga

W ostatnim meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2-1 (1-0). Obie bramki dla "Niebieskich" zdobył Piotr Ćwielong, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Ryoty Morioki z rzutu karnego. Śląsk przerwał tym samym serię trzech bezbramkowych remisów na własnym stadionie.

W pierwszych minutach tego spotkania na boisku nie działo się wiele ciekawego. Obie drużyny próbowały atakować, ale robiły to nieskutecznie. Dopiero w 20. minucie doskonałą szansę do objęcia prowadzenia miał Śląsk. Rafał Grodzicki chciał zagrać do Marcina Kowalczyka, lecz Ryota Morioka przejął piłkę i popędził z nią w kierunku bramki. Będąc w sytuacji sam na sam z Kamilem Lechem, Japończyk oddał zły strzał, co ułatwiło interwencję golkiperowi gości. Kilka chwil później sprzed pola karnego kopnął Kamil Biliński, jednak napastnik Śląska nieznacznie się pomylił. W 36. minucie Patryk Lipski podjął próbę z rzutu wolnego, ale futbolówka poleciała wysoko nad bramką. Dwie minuty później Ruch już wygrywał. Lipski przebiegł z piłką kilkanaście metrów i podał do Piotra Ćwielonga, a skrzydłowy gości sprytnym uderzeniem "podcinką" przelobował bezradnego Mariusza Pawełka. W 41. minucie strzał z lewej strony pola karnego oddał Eduards Višņakovs, lecz nie udało mu się trafić w bramkę.

W 50. minucie Michał Koj wybił futbolówkę wprost pod nogi do Morioki. Japończyk przyjął piłkę i uderzył niecelnie. Dwie minuty później swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Ćwielong. Lipski zacentrował z rzutu rożnego, a Pawełek wybił futbolówkę w taki sposób, że ta trafiła do skrzydłowego "Niebieskich", który najpierw ją opanował, a następnie precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Śląska. W 56. minucie Martin Konczkowski dośrodkował z prawej strony boiska, a hat tricka mógł skompletować Ćwielong, ale piłka po jego uderzeniu głową poleciała nad bramką. W 59. minucie sprzed pola karnego kopnął Ostoja Stjepanović, jednak Lech nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. Piętnaście minut trzeba było czekać na kolejne zagrożenie pod którąkolwiek z bramek. Lech sfaulował w szesnastce Sito Rierę i sędzia odgwizdał rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Morioka. Od tego momentu gospodarze przegrywali już tylko jednym golem.

12 września 2016, 18:00 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 1-2 Ruch Chorzów
Ryota Morioka 75 (k) - Piotr Ćwielong 38, 52

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 20. Adam Kokoszka, 21. Lasza Dwali - 18. Łukasz Madej (62, 9. Mario Engels), 32. Ostoja Stjepanović, 6. Filipe Gonçalves, 10. Ryota Morioka, 14. Alvarinho (69, 7. Joan Román) - 19. Kamil Biliński (62, 22. Sito Riera).

Ruch: 1. Kamil Lech - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 5. Marcin Kowalczyk, 14. Michał Koj - 27. Kamil Mazek (90, 16. Miłosz Przybecki), 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk, 10. Patryk Lipski, 20. Piotr Ćwielong - 90. Eduards Višņakovs (83, 9. Jakub Arak).

żółte kartki: Alvarinho, Dwali - Grodzicki, Urbańczyk.

jackmyszka - 12 września 2016, 19:55:20 - *.play-internet.pl
Zmiany na plus w Śląsku , ale gra średnia . Brawo ruch , wygraliście zasłużenie niestety ;(

zico - 12 września 2016, 19:56:05 - *.dynamic.chello.pl
Uwielbiam tą ligęSpuszczamy Legie do 1 ligi?

Lechia - 12 września 2016, 19:56:59 - *.play-internet.pl
No Jakubik, z tym karnym toś się wygłupił....

judasz - 12 września 2016, 19:57:15 - *.bb.online.no
Kopacze Śląska opracowali taktykę, udajemy głupa żeby przypadkiem nie znaleźć się w grupie mistrzowskiej a potem w końcówce sezonu gramy żeby pokazać że grać potrafimy, przedłużamy kontrakty i kolejny rok bimbanie.

h - 12 września 2016, 19:57:50 - *.eaw.com.pl
Przecież ten sędzia to jakiś śmiech, każda jego decyzja denerwowała( chociaż ciśnie się tutaj słowo na w). Nawet nie umiał dobrze puścić korzyści

sys - 12 września 2016, 19:58:10 - *.dynamic.chello.pl
Zagrał o normalnej porze, w dzień pracujący i od razu efekt jest

SPQR - 12 września 2016, 19:59:36 - *.dynamic.chello.pl
Po utracie bramki Śląsk zamiast ambitniej to zaczął grać jeszcze wolniej, przy wyeliminowaniu lub przy gorszym dniu Morioki ten zespół to potencjalny spadkowicz.

czan - 12 września 2016, 20:00:27 - *.175.210.15
Ile FC Ruchu z Krakowa, chyba wczoraj swoj wyjazd odpuscili by dzis wspierac ,,swoja" druzyne.

provident - 12 września 2016, 20:00:32 - *.bb.sky.com
Kupon do hasioka.

anx - 12 września 2016, 20:01:08 - *.telpol.net.pl
Grodzicki i Morioka nominacja do złotej piłki za sytuację z 20 min.
Sędzia kryształowy gwizdek za całokształt.

z - 12 września 2016, 20:01:22 - *.range109-154.btcentralplus.com
pepe bylo na eurosport 1 zawsze poniedzialkowe mecze eurosport 1 pokazuje

bolo - 12 września 2016, 20:01:37 - *.protonet.pl
Zasluzona wygrana ukochanego Ruchu,karnego nie było to tyle cya

matadoR - 12 września 2016, 20:03:03 - *.adsl.inetia.pl
zasluzone 3 punkty, a sedzia zostaje we wroclawiu za ten "karny".

MaRco - 12 września 2016, 20:08:59 - *.126.164.82
Ten arbiter to A klasa powinien sedziowac.Gosciu bez czucia gry nie puszcza przywilejów a ten karny to już porazka.

demon - 12 września 2016, 20:09:15 - *.routit.net
Śląsk się utrzyma,pewne info.Pewnie do ostatniej kolejki będą grzać koncówke tabeli.Ale najważniejsze nie spadną!

ujdasz - 12 września 2016, 20:13:36 - *.opera-mini.net (*.13.106.214)

moox - 12 września 2016, 20:40:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jako wrocławianin napiszę wprost. Rumak musi odejść, ten trener potrafi drużynę ustawić jedynie pod grę defensywną. To starczyło w ubiegłym sezonie do utrzymania Śląska w lidze, ale na 70lecie nie gwarantuje gry na wiosnę w pierwszej ósemce. Tak być nie może dość, drużyna jest kompletnie zagubiona. Gra niektórych grajków jak np. Alvara, Madeja ,Morioki,Pawelca,Stjepanovica i Pawełka to był wręcz sabotaż . Mecz do zapomnienia, jedyny promyk nadziei to nowi , jeszcze jeden piłkarz do środka na poz.6/8, powrót Augusto i pozbycie się z Wrocławia Rumaka!
Hej Śląsk!

WKS - 12 września 2016, 20:54:33 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jaga powinna sobie poradzic we Wroclawiu w piatek a Rumak czas na dluzszy urlop od trenerki. Moze byc komplet na trybunach bo przyjezdza lider.

Esd - 12 września 2016, 21:04:18 - *.dynamic.chello.pl
Frekwencja we Wrocławiu doprawdy zadziwia.

rafinia - 12 września 2016, 21:12:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale mecz okropny Oglądam teraz derby Nurnberg-TSV1860 ale poziom i 2.Bundesliga nie ma się co dziwić że Surma tyle lat gra w Ekstraklasie jak tu się drepcze a nie biega

ino Ruch - 12 września 2016, 21:18:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nowy fanklub Ruchu z Krakowa , obecny liczniej niż na swoim meczu w Białymstoku ;). Brawo Niebiescy !

adi - 12 września 2016, 21:35:05 - *.gigainternet.pl
Żałosny tytuł newsa! Dyrovskiemu powinni już podziękować!

miro - 12 września 2016, 21:46:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kochamy Ruch i tylko Ruch czekamy na 15 gwiazdkę

niezła fre - 12 września 2016, 21:58:11 - *.231.54.183.koba.pl
Niezła frekwencja 😂

DinamoBuka - 12 września 2016, 22:20:57 - *.166.130.119
A ja proponuję taki tytuł: Gra Ćwielonga to nie pierdzenie bąka, lecz gra zabójcza dla rywali co chowają się w oddali.

oj - 12 września 2016, 22:43:59 - *.centertel.pl
Śląsk Ruch Lechia Gdańsk stara zgoda byla tam Wisła i Widzem.

BOLEXIS - 12 września 2016, 22:44:18 - *.finemedia.pl
Sędzia meczu bardzo słaby.Na dodatek nie znający przepisów-od lipca obowiązuje przepis wg którego odzież termiczna zakładana pod koszulki zawodnicze lub bluzy bramkarskie,MUSI BYĆ TEGO SAMEGO KOLORU,JAKIEGO SĄ KOSZULKI LUB BLUZY BRAMKARSKIE.Jeśli zawodnik lub bramkarz ma odzież termiczną innego koloru niż koszulka lub bluza SĘDZIA MA OBOWIĄZEK NIE DOPUŚCIĆ TAKIEGO ZAWODNIKA DO GRY,DOPÓKI NIE BĘDZIE MIAŁ ZAŁOŻONEJ ODZIEŻY TERMICZNEJ ODPOWIEDNIEGO KOLORU.A tymczasem bramkarz Ruchu,ubrany w żółtą bluzę,miał pod nią odzież termiczną CZARNEGO KOLORU,co doskonale było widać,bo wystawał spod bluzy kołnierz typu "golf" CZARNEGO KOLORU.Jeśli sedzia o tym nie wie,to go dyskwalifikuje jako arbitra w ogóle,bo takie przepisy obowiązują także w A-klasie.A jeśli nie rozróżnia kolorów,to tym bardziej niech skończy z sędziowaniem,bo mu się mylą żółte kartki z czerwonymi.

vigo - 12 września 2016, 23:25:39 - *.dynamic.chello.pl
błagam. Przestań rymowac

dyvorsky - 12 września 2016, 23:31:27 - *.bialnet.pl
Śląsk Chorzowa nie pochowa

TS - 12 września 2016, 23:54:25 - *.ists.pl
Wisła-Ruch-Widzew WIELKA TRÓJCA!
Lechia i Śląsk mają żałosne ekipy i dobrze o tym wiedzą. Lechia zresztą ostatnio dostała od Ruchu po głowach

garcia - 13 września 2016, 0:49:29 - *.toya.net.pl
Waldemar dobrze wykorzystał przerwę na reprezentację. Skończyła się telenowela z Mariuszem Stępińskim, ma w zasadzie zamkniętą kadrę i może zacząć ustawiać klocki. Widać, że Kowalczyk dał trochę spokoju obronie Ruchu. W pomocy można pokombinować przy tej kadrze. Ciekaw jestem jak finalnie ułoży atak mając dwóch w miarę perspektywicznych i trochę drewnianego, ale potrafiącego zaskoczyć Visnakovsa. Jeśli Ruch będzie płacił na bieżąco to pierwsza 8-ka nie jest wykluczona.

kagemusza - 13 września 2016, 4:47:01 - *.opera-mini.net (*.7.213.228)
Brawo niebiescy !

S04 - 13 września 2016, 6:09:53 - *.dynamic.mm.pl
Beznadziejny nagłówek. Kto wymyśla takie bzdury?

39 lat - 13 września 2016, 7:23:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Karny dość naciągany, jasne dość niby torman trafił zawodnika, ale piłkę odbił nawet nie równocześnie, a dużo wcześniej, a potem normalnie rozpędem wpadł na zawodnika, gdy po pierwsze piłka była daleko od gry, po drugie zawodnik Śląska tak jak robi większość przyzwoitych piłkarzy mógł przeskoczyć bramkarza. Natomiast ten naraził zarówno siebie jak i bramkarza na kontuzje to jeszcze naciągnął sędziego.

king - 13 września 2016, 7:52:20 - *.182.36.9
Oglądałem to nędzne widowisko i mam wrażenie, że wszyscy jesteśmy oszukiwani, beznadziejny Ruch który traci grad bramek w tej rundzie nagle stanowi monolit i ogrywa dolnoślązaków w domu, kasując 3 pkt. Komuś zależy żeby trzymać w tej lidze takie twory z 20 mln długu i stadionem z lat 50.

R - 13 września 2016, 9:16:53 - *.146.6.254.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Te king kto ci kozol patrzeć na te nędzne widowisko ? idź na ruselta tam grajom piękny futbol tikitaka a nie troluj
BRAWO NIEBIESCY !!!
Sędzia drukarz już kiedyś nam z Wisłą zawalił mecz Głowacki że spalonego a potem karnego nam nie dał ... tacy będzie powinni sefziowac 3-4 liga

KKS - 13 września 2016, 10:41:01 - *.146.72.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
co robi stabilizacjana stanowisku trenera oby więcej takich klubow jak jaga ruch wisla plock zagebie lubin

Dlnoślązak - 13 września 2016, 10:51:33 - *.ssp.dialog.net.pl
Wrocław 8 tys widzów hahahahahahahahahahahahahaha

jorg. - 13 września 2016, 11:13:53 - *.adsl.inetia.pl
ten sędzia i jego cielotka z lin nie powinni nigdy sędziować meczy Ruchu i tak samo w ekstraklasie oni by się nawet nie nadawali sędziować w meczach spartiakiady a co dopiero ligowe.

PF Mikołów - 13 września 2016, 12:30:26 - *.ip.cybergrota.com.pl
My w dobrej liczbie. Dzięki za wsparcie naszego FC z Krakowa, także w dobrej liczbie.

olo - 13 września 2016, 13:06:16 - *.dynamic.chello.pl
Ts wyście som za to mocni z maczetami chyba.Pamientam wasz finał pucharu Polski jak was legia ze stadionu goniła.Finał odbył sie w Bełchatowie dla przypomnienia.

expert9 - 13 września 2016, 15:21:00 - *.146.74.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Uśmieszek Ogiera mówi wszystko. Już jest kupczenie meczami.

ted - 13 września 2016, 15:37:10 - *.centertel.pl