18 września 2016, 17:20:04 - dyrovski
Szczęście po stronie Lechii

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Lechem Poznań 2-1 (1-1). Prowadzenie gościom dał Marcin Robak, a kilka chwil później do remisu doprowadził Marco Paixão. Na kilka minut przed końcem meczu prowadzenie gospodarzom samobójczym trafieniem zapewnił Maciej Wilusz.

Po wyrównanym początku spotkania, goście w 15. minucie przeprowadzili akcję zakończoną strzałem. Mario Maloča głową wybił piłkę pod nogi Macieja Makuszewskiego, a skrzydłowy Lecha przyjął futbolówkę i uderzył sprzed pola karnego, jednak Vanja Milinković-Savić nie miał problemu ze skuteczną interwencją. W kolejnych minutach pierwszej połowy na boisku dużo było walki i gry w środkowej części. W 35. minucie "Kolejorz" objął prowadzenie. Makuszewski dośrodkował z prawej strony boiska, a bramkarza gospodarzy strzałem głową pokonał Marcin Robak. Odpowiedź Lechii była natychmiastowa. Miloš Krasić zacentrował z rzutu rożnego w pole karne, a tam Marco Paixão "główkował" wprost w Jasmina Buricia, który odbił piłkę przed siebie. Napastnik gdańszczan oddał jeszcze jeden strzał i tym razem Burić był już bez szans.

W 52. minucie Marco Paixão kopnął bardzo mocno sprzed szesnastki, lecz była to próba niecelna. Pięć minut później Makuszewski zacentrował z prawej strony boiska, a jeszcze raz głową uderzył Robak, jednak Milinković-Savić zdołał wybić futbolówkę. W 66. minucie Radosław Majewski oddał strzał z dalszej odległości, lecz ponownie górą był bramkarz Lechii. Trzy minuty później Lech miał doskonałą szansę do ponownego wyjścia na prowadzenie. Łukasz Trałka zagrał na prawej stronie w pole karne do Makuszewskiego, a ten natychmiastowo podał do Robaka. Napastnik gości uderzył bez przyjęcia, ale Milinković-Savić odbił piłkę przed siebie, co pozwoliło oddać Robakowi jeszcze jeden strzał. Znowu jednak dobrze bronił bramkarz Lechii, który podbił futbolówkę i ta ostatecznie odbiła się od poprzeczki.

W 71. minucie groźnie uderzył Szymon Pawłowski, ale nie udało mu się zaskoczyć Milinkovicia-Savicia. Pięć minut później kolejny niebezpieczny atak został przeprowadzony przez gości. Majewski podał do Dariusza Formelli, a skrzydłowy "Kolejorza" oddał mocny i niecelny strzał. W 87. minucie w końcu zaatakowali gospodarze i udało im się objąć prowadzenie. Sławomir Peszko podał do Michała Chrapka, a ten uderzył bez przyjęcia. Piłka szczęśliwie odbiła się najpierw od nóg Lasse Nielsena, a następnie Macieja Wilusza i wpadła do bramki.

18 września 2016, 15:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-1 Lech Poznań
Marco Paixão 38, Maciej Wilusz 87 (s) - Marcin Robak 35

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 30. João Nunes, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 28. Flávio Paixão, 7. Miloš Krasić (75, 20. Michał Chrapek), 6. Simeon Sławczew, 27. Rafał Wolski (81, 17. Lukáš Haraslín), 11. Grzegorz Kuświk (63, 21. Sławomir Peszko) - 19. Marco Paixão.

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 3. Lasse Nielsen, 26. Maciej Wilusz, 5. Tamás Kádár - 17. Maciej Makuszewski (75, 20. Dariusz Formella), 6. Łukasz Trałka, 55. Abdul Aziz Tetteh, 14. Maciej Gajos (62, 86. Radosław Majewski), 8. Szymon Pawłowski (71, 10. Darko Jevtić) - 11. Marcin Robak.

żółte kartki: Kádár, Kędziora.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 26 054.

gumis1987 - 18 września 2016, 17:21:53 - *.dynamic.chello.pl
Zobaczyć duet stoperów Wilusz - Rzeźniczak w jednym zespole to by była poezja.

jackowy - 18 września 2016, 17:22:13 - *.unity-media.net
Kurde, Legia tez jednak mogla ograc Dortmund 2:1

Ben - 18 września 2016, 17:22:18 - *.biznes.mm.pl
Tłumy na trybunach i od razu ta liga wygląda inaczej. Można cisnąć bekę z Ekstraklasy, ale to spotkanie niczym nie ustępowało meczom Bundesligi. Walka z obu stron, szybkie tempo akcji, emocje do końca. Lech a w szczególności Makuszewski bardzo dobre zawody, jakim partaczem musi być Urban że nie wykorzystywał tego potencjału? Lechia w 2 połowie wydawała się padać kondycyjnie, ale Milinković bronił niesamowicie, a w końcówce udało się przycisnać i zgarnąć 3 punkty. Jeśli ktoś na minus to Wawrzyniak który pod koniec wyraźnie opadł z sił i popełniał głupie błędy, ale ogólnie spotkanie bardzo, bardzo dobre.

MichU - 18 września 2016, 17:22:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I tak ma byc TYLKO Lechia!!! trojmiasto jest nasze!!!

32 - 18 września 2016, 17:22:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
fuksiarze a wilusz jest najgorszym obronca ligi

MichU - 18 września 2016, 17:22:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ben - 18 września 2016, 17:22:37 - *.biznes.mm.pl

Adi - 18 września 2016, 17:22:41 - *.224.47.22
Świetny mecz! Aż miło było oglądać jak piłkarze (szczególnie Lecha) zachrzaniali bo boisku jak miło. Nie zawsze wygrywa lepszy ale brawa dla obu drużyn!

Wilósz - 18 września 2016, 17:22:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wilusz jest znakomity!

WhitePride - 18 września 2016, 17:22:42 - *.mtnsat.com
Brawo LECHIA i tyle w temacie!!!

efefwli - 18 września 2016, 17:22:42 - *.internetia.net.pl
masakra ale fart... Najpierw w Białymstoku teraz tutaj hah.

rafinia - 18 września 2016, 17:22:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech znaczy pech Niezła publika 26 tysięcy osób Tiger Michalczewski z piweczkiem na trybunach

jagafan - 18 września 2016, 17:22:42 - *.bialystok.vectranet.pl
Lechia cienka jak barszcz!!!!!!!!!!!w Białymstoku fart a dziś MEGA fart!!!!!!!...wstyd!

TLG - 18 września 2016, 17:23:04 - *.142.70.132 (*.132.90.59)
Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk

aaas - 18 września 2016, 17:23:17 - *.114.95.210
Paixao są przereklamowani, maja juz swoje lata nie ma co opierac na nich druzyny...

UKLG - 18 września 2016, 17:23:20 - *.range86-186.btcentralplus.com
Cała Lechia.Oby dalej do przodu.

Irys - 18 września 2016, 17:25:08 - *.range81-135.btcentralplus.com
jak widać nie zawsze wygrywa LEPSZY

kali - 18 września 2016, 17:25:08 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje, walka do końca opłaca się , pozdrowienia dla Ziomków, Kraków pozdrawia !

Slawoj - 18 września 2016, 17:25:12 - *.dynamic.mm.pl
Lechia powinna teraz w podzięce na kolanach do Oliwy biskupowi na tace

SPQR - 18 września 2016, 17:26:59 - *.dynamic.chello.pl
Lech na adrenalinie z nową miotłą, z dużą liczbą okazji i fauli (Teteh ma chyba jakiś abonament), przegrywa z truchtającą po portugalsku Lechią. Krasic był dziś najlepszym rozgrywającym... Lecha, chyba zbliża się koniec jego kariery. A tak serio man of the match: Savić.

cesio - 18 września 2016, 17:27:00 - *.static.ip.netia.com.pl
Brawo Lech szkoda żeście przegrali

Lol - 18 września 2016, 17:27:15 - *.dynamic.mm.pl
Albo wygrywają 1 :0 albo po samobójczych. Kiedyś fart się skonczy

tomek - 18 września 2016, 17:27:56 - *.icpnet.pl
Ile Wilusz musi jeszcze zawalić meczów Lechowi, by ktoś zobaczył, że ten facet nie ogarnia?

futbolista - 18 września 2016, 17:28:06 - *.bois.qwest.net
za dwa [ 2 ] tygodnie Legia te zwyciestwa Lechii [NP] pomsci.I gitara !

Zaki - 18 września 2016, 17:29:11 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl
Wygrywa ten kto strzela gole, Kolejorz grał może i lepiej, ale w końcowym rozrachunku 3 pkt. są dla Lechii.

zico - 18 września 2016, 17:37:10 - *.dynamic.chello.pl
Szcześćie to sprzyja lepszym. Można zagrać super i przegrać a można zagrać słabszy mecz i wygrać jak Lechia. I chwała Lechii, że pokazała amice miejsce w szeregu, brawo Lechia!

Lechia - 18 września 2016, 17:47:52 - *.15.156.15
lechia jest #1

futbolista - 18 września 2016, 17:52:01 - *.bois.qwest.net
Polska extra liga itak noe dopusci do tego by jakies tam NP znalazlo sie na koniec w pierwszej 4-ce.Ahoy !!!!

WP1912 - 18 września 2016, 17:54:12 - *.wtvk.pl
@Danziger
Chyba Olimpia-Lechia-Polonia wygrała. Nie pajacuj chłopie bo Gdańsk to stolica handlu licencjami i pseudofuzji.

rekin - 18 września 2016, 17:55:11 - *.bb.sky.com
Brawo Lechia !

Danziger - 18 września 2016, 17:57:21 - *.dynamic.chello.pl
Jeszcze juro arka po koleżeńsku bęcki od craxy i piękna kolejna.

borok - 18 września 2016, 17:57:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda Lecha, bo w drugiej połowie był zdecydowanie lepszy i wynik powinien być odwrotny, zabrakło skuteczności.Lechia ma więcej szczęścia niż umiejętności, znowu niezasłużone zwycięstwo tak jak w Białymstoku. Zespół Lechii naszpikowany przereklamowanymi gwiazdami nie stanowi monolitu ale za to mają farta.

Johny - 18 września 2016, 18:09:17 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Lechia.
Już zapomnieliście ile meczy to Lechia przeważała a pechowo i nieszczęśliwie przegrywała. Los się w końcu uśmiechną do Lechii. Swoją drogą gdyby nie super mecz bramkarza Lechii to powinno być spoko 4:1 dla Lecha.

BelmontoAG - 18 września 2016, 18:09:20 - *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net
Lech o wiele lepszy od gwardi imigrantow

Buli - 18 września 2016, 18:41:11 - *.play-internet.pl
Lechia słabsza a wygrała. No cóż...taka jest piłka i wiele było spotkań gdzie Lechia prowadziła grę, przeważała i nie było z tego punktów. Moim zdaniem mecz mógł się podobać bo co chwila akacja to ps jedna to pod drugą bramką. Dobrze się oglądało.

@Belmonto - 18 września 2016, 18:49:07 - *.centertel.pl
Co powiesz na Inter Mediolan ? Nie gra tam ani jeden Włoch ! I co ? Płacze ktoś ? Polaczki zawsze płacz, obojętnie co by nie było , płacz .

Hujaobang - 18 września 2016, 21:24:32 - *.bb.sky.com
Lechia na farcie jak zwykle. Mam nadzieje ze nie duzo im juz go zostalo.

MZKS - 18 września 2016, 22:14:12 - *.dynamic.chello.pl
Milionery za państwową kasę załatwioną przez donka
znów na farcie;
rozdaliście 30 tys wejsciówek , załatwiliście darmowe autokary dla 20 tys ludzi i teraz lans że przyszło 20 tys ludzi (bo wiadomo , że mocno zawyżacie)
ale ten fart się kiedyś skończy i wszyscy zobacza czym jesteście.

beekeeper - 18 września 2016, 22:26:29 - *.55.62.46
Pierwsza połowa wyrównana, choć piłkarze Lecha faulowali gdzie się dało. W drugiej połowie więcej szczęścia miała Lechia,a Pech był przy Lechu. No cóż w piłce tak jak i w życiu.

Bumar - 18 września 2016, 23:31:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pozdro Sztam Śp Wolf i Duffo Lechia Ave Katolicka i PIS!!! Mecz Super 26000 na Lechia Stadium !!! Pozdro Prawy Gdańsk !!! W 1912 Warta Poznań Rodowici OI SKINS!!!

Bumar - 18 września 2016, 23:33:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do mzksu na meczu amica -arka 43000 zgody fanów!!!

Gdynia - 18 września 2016, 23:37:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No proszę jak żal dupę ściska śledziom i ich koleżanką kompleksy to wasze drugie imię

Bumar - 18 września 2016, 23:40:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bałtyk Czuwa a Mecz z Pogonią Lębork że w Gdynii Jest Old Bałtyk Rodowici !!! Tylko Bałtyk a arka gdzie was stadion na korty przerobiony!!!

Dziadek - 19 września 2016, 0:19:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Z tym trenerem Lech sporo zdziała w tej lidze. Grają dobrze a będzie jeszcze lepiej. Lechii fart się skończy Jaga nie wytrzyma kondycyjnie a Brukbetu nikt nie wpuści na podium. Moim zdaniem Kolejorz w tym roku będzie przynajmniej wicemistrzem.

jghj - 19 września 2016, 0:39:10 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Lech mistrzowie poprzeczek i słupków. Po dwóch meczach pod wodza Bjelicy trzeba przyznać ze Lech w końcu ma TRENERA! Ofensywa od pierwszej do ostatniej minuty bez względu na wynik a co najważniejsze wszystko z głową i pomysłem. Jeszcze tylko żeby piłkarze byli ciut lepsi na niektorych pozycjach i takie mecze Lech będzie rozstrzygał na swoja korzyść. Na ta chwile jest poprawa i to kolosalna w porównaniu do tego co było za Urbana.

Ba - 19 września 2016, 5:34:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdzie byliście wczoraj betonki jak Arka jeździła po Gdańsku i was szukała po meczu. Z 15 szalików przywiozła a reszta pochowani

lele - 19 września 2016, 5:45:43 - *.203.15.7
Spoczko frekwencja! Oby taka była na każdym meczu na tym pięknym stadionie, ale raczej to marzenie ściętej głowy. :] Zdecydowanie frekwencja kolejki! Jak na porę - jest ok.

ed - 19 września 2016, 7:47:46 - *.dynamic.chello.pl
i tak długo nie utrzymają się na szczycie.

gregor102 - 19 września 2016, 9:36:07 - *.7-4.cable.virginm.net
@Irys. Przypomnij sobie zeszłotygodniowy mecz Lech - Pogoń, tu też lepszy nie wygrał, może nie było tak dużej różnicy, ale można śmiało napisać, że to Pogoń była lepsza w tamtym meczu...a to że sama sobie zrobiła "kuku", nie strzelając z jedenastu metrów gola, skończyło się przegraną...

Neutral60 - 19 września 2016, 10:55:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kwiatkowski puścił spalonego po którym był korner i bramka dla gospodarzy!!!!I jak tu nie mówić ,że gospodarzom pomagało tylko szczęście ale w tej sytuacji pomogły ściany(ściana=Kwiatkowski).

irys - 19 września 2016, 11:04:27 - *.dab.02.net (*.147.44.205)
@gregor102 ale ja nie pisalem o zeszlotygodniowym meczu a tym wczorajszym to jest różnica.

do bumar - 19 września 2016, 12:40:11 - *.dynamic.chello.pl
chyba dzieci z całej wielkopolski za darmo. hehehe

Lew - 19 września 2016, 13:21:13 - *.play-internet.pl
Ba - I wtedy sie obudziles zlany i osrany trzymajac tate za napleta

Ragnar - 19 września 2016, 14:19:24 - *.echostar.pl
Mam pytanie. W Lechu od 71 minuty grało 3 zawodników spoza UE (Burić, Tetteh i Jevtić), a podobno może grać tylko 2. Czyli jednak walkower?

LEO - 19 września 2016, 15:38:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rzeczywiście szczęście i nic więcej

Thorgal - 19 września 2016, 16:24:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ragnar - Szwajcaria i Norwegia, są traktowane jako państwa unijne, tak więc wszystko jest ok.

maxx - 19 września 2016, 16:44:37 - *.dynamic.chello.pl
Ba poczekaj koleżanki krakowa wyjadą i znowu kanały czekają hehe ciebie nie spotkamy ale twoje koleżanki ba bank nie opluj monitora dzieciaku

gregor102 - 19 września 2016, 19:54:29 - *.7-4.cable.virginm.net
@irys. Chodzi mi o to, że żadnej "Ameryki nie odkryłeś" stwierdzając, że nie zawsze lepszy wygrywa. Tylko tyle, kibice którzy długo interesują się piłką nożną znają tą "starą piłkarską prawdę".

tele - 21 września 2016, 14:11:51 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiem dlaczego tak się cieszycie ze szczęścia Lechii.Jak inni dostają wymyślone przez sędziego karne albo kupowali mecze to dla was było to normalne. Jak w innych meczach są samobóje to się nie cieszycie.Brawa dla obiektywnych.