[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


19 września 2016, 19:52:33 - dyrovski
Wejście smoka

Arka Gdynia wygrała na własnym stadionie z Cracovią 1-0 (0-0) w meczu kończącym 9. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył Marcus Vinícius, który pojawił się na boisku kilka chwil wcześniej.

Bliżej zdobycia pierwszej bramki w tym spotkaniu byli goście. W 17. minucie Jakub Wójcicki poradził sobie na prawej stronie z Marcinem Warcholakiem i zagrał do nadbiegającego Krzysztofa Piątka. Napastnik Cracovii uderzył bez przyjęcia, jednak na jego nieszczęście piłka odbiła się od słupka. Pięć minut później zaatakowała Arka. Miroslav Božok dośrodkował w szesnastkę, a tam w trudnej sytuacji niecelny strzał oddał Adam Marciniak. W odpowiedzi do akcji ofensywnej włączył się Tomasz Brzyski, który kopnął bardzo mocno z lewej strony boiska, jednak dobrą interwencją wykazał się Konrad Jałocha. W 36. minucie bardzo dobry strzał z rzutu wolnego oddał Mateusz Szwoch, ale jeszcze lepszą obroną popisał się Grzegorz Sandomierski.

Drugą połowę od ataku rozpoczęła Cracovia. Brzyski zacentrował z lewej strony w pole karne, a tam futbolówkę głową delikatnie podbił Dawid Sołdecki i ta spadła pod nogi Wójcickiego. Skrzydłowy gości oddał strzał, który został jednak zablokowany przez Warcholaka. Kilka chwil później Brzyski wrzucił piłkę w szesnastkę z autu, a Mateusz Szczepaniak z bliskiej odległości trafił wprost w Jałochę. W 55. minucie kolejną próbę z rzutu wolnego podjął Szwoch, ale ponownie górą był Sandomierski. Po upływie kilku chwil bliski strzelenia gola był Michał Marcjanik, lecz czujnie w bramce zachował się golkiper "Pasów". W 73. minucie sprzed pola karnego kopnął Marcin Budziński, ale dobrze interweniował Jałocha. Trzy minuty później padła pierwsza bramka w tym spotkaniu, a jej zdobywcą był Marcus Vinícius. Marciniak podał do Brazylijczyka, a ten oddał strzał z prawej strony szesnastki. Futbolówka odbiła się jeszcze od Piotra Malarczyka, co zmyliło golkipera gości.

19 września 2016, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-0 Cracovia
Marcus Vinícius 76

Arka: 13. Konrad Jałocha - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 4. Dawid Sołdecki, 23. Marcin Warcholak - 18. Rashid Yussuff (74, 8. Marcus Vinícius), 6. Antoni Łukasiewicz, 17. Adam Marciniak, 10. Mateusz Szwoch, 19. Miroslav Božok (89, 20. Dominik Hofbauer) - 22. Dariusz Zjawiński (82, 11. Rafał Siemaszko).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu (82, 17. Sebastian Steblecki), 22. Piotr Malarczyk, 24. Piotr Polczak, 2. Tomasz Brzyski - 7. Jakub Wójcicki, 14. Damian Dąbrowski (67, 10. Mateusz Cetnarski), 5. Miroslav Čovilo, 27. Marcin Budziński, 20. Mateusz Szczepaniak (75, 9. Tomáš Vestenický) - 99. Krzysztof Piątek.

żółte kartki: Sołdecki, Marcus Vinícius - Čovilo, Dąbrowski, Budziński, Malarczyk.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 9436.

REKLAMA

piter77 - 19 września 2016, 19:53:26 - cci64.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Areczka !

Robin - 19 września 2016, 19:53:42 - aakc162.neoplus.adsl.tpnet.pl
Marcus da Silva znowu z bramka.

tf - 19 września 2016, 19:53:56 - 190.33-169-95.eidsiva.net
Brawo Arkowcy

Piciu - 19 września 2016, 19:54:22 - 02d97d89.bb.sky.com
Lech Areczka Cracovia

REKLAMA

Pasiak - 19 września 2016, 19:54:57 - pac58.internetdsl.tpnet.pl
Szkoda ze nie remis.. Wielka Triada Polska Wlada !! Wczoraj Gdansk dzisiaj Gdynia teraz wyjazd do Lubina

Widzew łód - 19 września 2016, 19:55:21 - host-37-190-134-154.dynamic.mm.pl
Kocham Cię Cracovio !!!!
W krakowie TYLKO PASY !!!!

ABG - 19 września 2016, 19:57:10 - host-37-190-134-154.dynamic.mm.pl
Brawo Areczka

jasFasolaA - 19 września 2016, 19:59:50 - 37.228.226.2
Obiektywnie - Jeden z najsłabszych meczy Arki ...Brak Abbotta ,Jannika Sambea czy Marcusa od pierwszej minuty pokazuje że trzeba nam konkretnych zmienników ... Pierwsza połowa to nie była słaba połowa w wykonaniu Arki tylko żenująco słaba .Arka wyszła bez ambicji ,woli walki ,presji ...W drugiej połowie było już trochę lepiej ,choć trzeba przyznać że było to szczęśliwe zwycięstwo .... Mam nadzieję , że Nitek otworzy oczy i więcej nie będzie brał do 18-ki meczowej tego drętwego i cienkiego Yousseya bo jego czas w Arce dobiegł końca ....

Kibic - 19 września 2016, 20:02:58 - host-92-19-15-156.as13285.net
Bez Marcusa, Sambei czy Nalepy nie ma gry. Jak wróci Nalepa na derby to wyrwie całą trawe aby wygrać w derbach. Serducho do walki nr1 w Arce

jojojojo - 19 września 2016, 20:04:05 - 87-207-115-184.dynamic.chello.pl
20 strzałów Cracovii, co za fart dużo słabszej arki.

Boa - 19 września 2016, 20:05:29 - 82-214-135-126.itsa.net.pl
Zwolnić w końcu tego nieudacznika Zielińskiego.

Wojtek - 19 września 2016, 20:05:32 - 188.146.147.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ależ ten Marek, to chłopak zegarek!

fredd - 19 września 2016, 20:08:11 - user-94-254-168-28.play-internet.pl
Ilu jeszcze piłkarzy musi Profesor kupić temu pseudo trenerkowi,żeby coć wygrał/

max - 19 września 2016, 20:09:26 - host137-89-206-58.limes.com.pl
dno to Wisła, popatrz w tabelę
Twierdza Arka Gdynia panuje w Trójmieście, Cracovia rządzi w Krakowie

REKLAMA

uzi - 19 września 2016, 20:15:28 - x4e33a8eb.dyn.telefonica.de
To kolejny mecz w którym gra Arki mi sie podobała...Nigdy tej drużynie nie kibicowałem ale bardzo przyjemnie oglada sie gre z pełnym zaangażowaniem,gre z jakimś pomysłem i sadze że Szwoch to ma papiery na niezłego grajka.

kacper - 19 września 2016, 20:20:14 - 178-37-159-11.adsl.inetia.pl
Zieliński spuści Cracowię z ligi,tak jak spuścił Ruch(szczęście Chorzowian że Polonia nie dostała licencji)ale teraz raczej nie ma na kogo liczyć.Niech lepiej Filipiak się go pozbędzie bo warsztat u niego max na 3 ligę.Znajduje zawsze temat zastępczy,aby odwrócić uwagę od gry zespołu.Narzekanie to jego specjalność.Niech Filipiak mu kupi jeszcze ze trzech zawodników a upadek będzie większy.

TS - 19 września 2016, 20:34:13 - 89-78-193-53.dynamic.chello.pl
Każdy to powie,Wisełka rzadzi w Krakowie !

Tarnów - 19 września 2016, 20:37:02 - host-37-190-134-154.dynamic.mm.pl
... i znów derby bedą dla Cracovii !!!

kibic - 19 września 2016, 20:37:43 - 89-64-23-213.dynamic.chello.pl
jak Zieliński podniósł zespół a potem ugrał puchary w lidze to było cicho, jak zespół zagra kilka razy słabiej to odzywaja się "znafcy" i chcą decydować o zwolnieniach, zajmijcie się własnymi problemami, o piłce nie wiecie nic

Jagielloni - 19 września 2016, 20:47:20 - 80.102.69.158.rdns.lunanode.com
Szacun za frekwencję. Ponad 9400 widzów w poniedziałek o 18 robi wrażenie i to w takim niedużym mieście, jak Gdynia. ;)
Pozdro od fana lidera Ekstraklasy. :D

Juras - 19 września 2016, 20:49:53 - host-81-190-56-244.lublin.mm.pl
Kto by pomyślał, że na niebiesko 2 drużyny z Trójmiasta, które się nienawidzą :D

tos - 19 września 2016, 21:00:07 - apn-77-114-40-160.dynamic.gprs.plus.pl
Kszo arka cracovia lech kareta mistrzow

Jaromir - 19 września 2016, 21:09:03 - 89-71-48-44.dynamic.chello.pl
Brawo Areczka, ważne zwycięstwo wyszarpane. Bardzo ciekawy mecz, dużo sytuacji bramkowych, strzałów, parad bramkarzy...
Brawo Marcus, brawo Jałocha i Mateusz.
Niech dojdzie Yannick, ten nowy Hofbauer i będzie jeszcze lepiej. No i czekamy na Michała Nalepę...
A Cracovia to wspaniały klub i świetni kibice. Na pewno wygrają następne mecze, bo są naprawdę dobrzy.

Pp - 19 września 2016, 21:11:42 - user-94-254-226-164.play-internet.pl
Mecz na remis, jednak lepiej że wygrała Arka bo ma 3 pkt, a w Cracovie niech wygrają nasi bracia i mamy po 3 pkt zamiast po 2. Arka Pasy Kolejorz!

max - 19 września 2016, 21:13:30 - 89-77-7-81.dynamic.chello.pl
Ty jagielloni ten twoj bialystok jest tylko nieznacznie wiekszy od GDYNI. Jesli Gdynia to nieduże miasto to to samo mozna powiedziec o bialym

Gdyniak - 19 września 2016, 21:17:20 - cpc85874-haye24-2-0-cust102.17-4.cable.virginm.net
@Jagielloni: To według ciebie "nieduże miasto Gdynia" ma 250 tysięcy mieszkańców. Twój Białystok ma tylko 45 tysięcy więcej więc sprawdź swoje informacje przed wypowiedzią. Mało ludzi sobie zdaje sprawę z tego, że Gdynia to nie jest "miasto pod Gdańskiem" tylko duże i piękne miasto z ciekawą historią i pozytywnymi mieszkańcami bez żadnych kompleksów. Kto był, ten wie. Kto pomieszkał nie chce się wyprowadzać.

Fafner - 19 września 2016, 21:23:04 - cpc97208-walt22-2-0-cust132.13-2.cable.virginm.net
A gdzie on napisal ze Bialystok to duze miasto? Komus zylka pekla?

jasFasolaA - 19 września 2016, 21:29:47 - 37.228.226.2
w 2012 Gdynia miała niby około 248 tys ... Ale wielu Gdynian wyjechało na emigrację tak jak w innych miastach w kraju..Myślę że około 220 tys to chyba bardziej realna liczba ... Ale to nie jest ważne ...

Arkowieclo - 19 września 2016, 21:34:07 - 46.233.112.165 (10.6.107.165)
Po co sie napinacie lol, koles pogratulowal i ma racje, w porownaniu do Wawy, KRK to nieduze miasto.

REKLAMA

Fan - 19 września 2016, 21:40:32 - 088156188070.wejherowo.vectranet.pl
Bardzo dobry mecz Cracovii. Oczywiście brzmi to irracjonalnie ale Craxa to chyba najlepsza ekipa jaka była w Gdyni. Faktem tez jest ze nie miała farta. I tu apel do tych którzy zwalniają trenera Zielińskiego ... Panowie on nie biega po boisku. Piłkarsko wyglądają fajnie brakuje trochę farta. Areczka natomiast najsłabszy mecz w rundzie ale to tez zasługa Cracovii która grała ostro i zdecydowanie. Ale po wyniku widać progres jaki zrobiła Areczka. Grać słabszy mecz, być raczej w defensywie, nie mieć dużo sytuacji i WYGRAĆ po zaciętym meczu. Brawo o to chodzi. Osobiście czekam na Yannicka który uspokoi środek. Może Nalepka dorzuci ułañskiej fantazji.
Drodzy Śledzie cieszmy się! Ta drużyna ma potencjał.

Jagielloni - 19 września 2016, 21:40:47 - 80.102.69.158.rdns.lunanode.com
Ha, ha, ha. Gimbusy już spinają tylną część ciała. :P W porównaniu do większości większych miast, w Białymstoku mamy niesamowitą frekwencję jak na tak małe i mało ludne miasto. Białystok ,może nieduże a frekwencję ma 100 razy lepszą od wielu innych klubów z większych miast. Widzę, że nasza Jaga was boli. I dobrze - ma boleć.

JagaJagaJa - 19 września 2016, 21:43:56 - 80.102.69.158.rdns.lunanode.com
Na ostatnim meczu w Białymstoku z Wisłą było 19 000 widzów i to z zespołem, który okupuje ostatnie miejsce w tabeli. :] U was, w mieście prawie takim samym nie umiecie nawet uzbierać 10 000 widzów i spinacie poślady? Lol. Doceniam wasza frekwencję, bo w porównaniu do Szczecina czy innych Gliwic macie ją niezłą i dlatego wam jej gratuluję, ale do Białegostoku wam jeszcze baardzo daleko - przykro mi, ale jeszcze nie tak liga i długo nie będzie. :]

tak o - 19 września 2016, 21:48:21 - public-gprs62571.centertel.pl
Kim jest "Czarny", tak gorąco pozdrawiany z transparentu?

Do Jaga - 19 września 2016, 21:51:51 - public-gprs412463.centertel.pl
Masz sporo racji.Ale pamiętaj że u Was jest tylko jeden zespół w eklapie w całym regionie.I wszyscy jeżdża na Jagę.Podobnie jest w Poznaniu.Kraków podzielony.Gdynia też ...

JagaJaga - 19 września 2016, 21:57:36 - 80.102.69.158.rdns.lunanode.com
@DoJaga
A co powiesz na frekwencję w Warszawce? 2 - milionowe, ogromne miasto a na meczu tylko 14 000 widzów ... hahahah i nie tłumacz się bzdetami, że ceny biletów, koszty życia wyższe itd. bo to mit. W Warszawce, 2 milionowym mieście jest też tylko Legia. I co? 14 000 widzów w 2 milionowym "zaułku"... Nie tłumacz się, bo i tak nie chodzicie na mecze i ciężko wam ruszyć pupcie sprzed telewizora lub streama w necie. Jaga panuje - na boisku i na trybunach. Musicie się z tym pogodzić. Jak to mówią Anglicy "Deal with it, dude." :]

mk - 19 września 2016, 22:12:02 - 89-73-164-169.dynamic.chello.pl
Brawo za 3 punkty
ale bez zmienników ciężko będzie o pierwszą ósemkę,
dzis Yusów czy jak tam mu
pokazał, że nadaje się do przeprowadzania dzieci przez pasy a nie na grę w e-klasie.

futbolista - 19 września 2016, 22:38:31 - 75-174-121-144.bois.qwest.net
" Dude, deal with it " when Legia see odrodzi od meczu z Lechija !!! Oj budiet gitara !!!!

Master - 19 września 2016, 23:43:17 - 12.43.115.213
Taka frekwencja w Bialymstoku, bo tam nie ma co innego robic.

Lechista - 19 września 2016, 23:45:15 - 89-69-165-215.dynamic.chello.pl
futbolista, Lechia tę twoją Legię nosem wciągnie:PPP

Wiślak - 20 września 2016, 2:13:11 - 89-66-66-211.dynamic.chello.pl
Kibice Jagi nie napinajcie się tak,szybko wam sodówka w głowy uderzyła i tak samo szybko karta się może odwrócić.
Szanuje waszą aktualną frekwencje ale przypomnę że na wiosnę średnio mieliście 8396 widzów
Także utrzymajcie ją przez cały sezon i wtedy będzie można mówić że jesteście najlepsi.
Zresztą co by nie mówić w Polsce jeszcze długo frekwencja uzależniona będzie od wyników co widać było u nas na ostatnim meczu z Piastem (widzów: 8483.). najniższa frekwencja bodajże od roku.
Ot taka mentalność.Pozdrawiam.

or - 20 września 2016, 6:16:56 - 4-184-124-188.rev.pro-internet.pl
Arka ma podobne problemy jak Lechia czyli brak dobrych skrzydłowych i dobrego rozgrywającego.

SLH - 20 września 2016, 7:40:30 - 109.231.35.2.koba.pl
W Białymstoku jest 296 tys. mieszkańców, w Gdyni 247 tys. (dane za 2015 rok). I o ile ta pierwsza wartość nie zaskakuje to jednak wielkość Gdyni nie jest powszechnie znana. Gdyby nie bliskość Gdańska to parametrami jest to miasto wojewódzkie.

Buhaha - 20 września 2016, 8:13:40 - 188.146.7.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
cracovia to pokazala klase w pucharach.dno w dnie na dnie :-)

Buhaha - 20 września 2016, 8:21:54 - 188.146.7.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
cracovia to pokazala klase w pucharach.dno w dnie na dnie :-)to samo daremna jagiellonia za takie kompromitacje zespoly pwinny byc degradowane do 4ligi.

Fanboy - 20 września 2016, 8:37:00 - user-94-254-243-88.play-internet.pl
Kibice Jagi się podniecaja, ale jadą jeszcze na klimatach nowego stadionu i dobrych wyników. Zaczną słabiej grać i stadion spowszednieje to wtedy zobaczymy na jakim poziomie macie frekwencję. @SLH- wielkość miasta nie determinuje jego statusu. I takich przypadków jak Gdynia jest wiecej: Częstochowa, Radom i kilka Śląskich - wszystkie powyżej 200k.

viking - 20 września 2016, 9:07:21 - 78-11-98-232.static.ip.netia.com.pl
Bardzo dobry mecz obu drużyn.Cracovia zdecydowanie najlepszy zespół jaki grał do tej pory w Gdyni.To ich trzeci mecz (Pogoń,Lechia i my)w którym mając więcej sytuacji przegrywają.Ale jak mówią suma szczęścia musi wyjść na zero,dlatego życzę teraz Cracovi samych zwycięstw.

greju - 20 września 2016, 10:05:43 - 82.160.125.47
Cracovia powoli powoli idzie na DNO dobre czasy sie skonczyly

red - 20 września 2016, 10:17:11 - zp194.internetdsl.tpnet.pl
Wejście smoka Cała Europa klęczy na kolanach

dzl - 20 września 2016, 10:29:36 - host-46-186-93-93.dynamic.mm.pl
Dobrą drużynę cechuje walka o zwycięstwo i zwyciężyć.

ooooo - 20 września 2016, 12:17:38 - host102.ip.netarea24.pl
fajne te Wasze wywody na temat frekwencji. Na Lechii w niedziele 27 tysięcy, a za tydzień jeszcze więcej więc nie drapać się przeciętniaki

k - 20 września 2016, 14:05:53 - 89-73-164-169.dynamic.chello.pl
Gościu betonowy
cała polska wie jak uzyskujecie frekwencję w Gdańsku więc nie paziuj;
rozdajecie 20 tys biletów na kazdy mecz a z dalszych okolic wozicie wszystkich za darmo
bo macie miliony z państwowej kasy;
poza tym jakie 27 tys ?
Uczciwie to sam wiesz, że było 20 tys
no ale nic , żyjcie w swojej poniemieckiej propagandzie .

golibus - 20 września 2016, 14:40:13 - public-gprs355294.centertel.pl
W niedzielę przyszłyście oglądać Lecha.Ilu was chodziło w ubiegłym sezonie?7500.

@fanboy - 20 września 2016, 15:02:45 - ip-5-172-255-78.free.aero2.net.pl
możesz mi wymienić te śląskie miasta co mają powyżej 200k mieszkańców?
z tego co wiem to tylko Katowice bo Sosnowiec i Częstochowa to nie śląsk

rafalski - 20 września 2016, 16:11:44 - bfd212.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piłkarz meczu Konrad Jałocha bohater spotkania Marcus Da Silva Jarek widział cię Brzyski na Junoszy jak na ławce siedziałeś i piłeś No a jak odpowiada Jarek Mało razy do sklepu po pryte latał

LEO - 20 września 2016, 17:03:22 - esd12.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prawdziwe wejście smoka