24 września 2016, 19:50:05 - dyrovski
Lechia robi swoje

Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Ruchem Chorzów 2-1 (2-1) w drugim sobotnim meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom dał Sławomir Peszko, a drugiego gola strzelił Flávio Paixão. "Niebiescy" odpowiedzieli trafieniem Rafała Grodzickiego z rzutu karnego. Zwycięstwo oznacza awans Lechii na pierwsze miejsce w tabeli.

Gospodarze prowadzili od 5. minuty za sprawą Sławomira Peszki. Skrzydłowy Lechii biegł z piłką przy nodze od połowy boiska, minął Martina Konczkowskiego i oddał strzał sprzed pola karnego, z którym nie poradził sobie golkiper Ruchu. Osiem minut później było już 2-0. Jakub Wawrzyniak dośrodkował z lewej strony, a bramkę uderzeniem głową zdobył Flávio Paixão. W 22. minucie kolejny groźny atak przeprowadzili gdańszczanie. Flávio Paixão zacentrował z prawej strony, Peszko zgrał futbolówkę głową do Marco Paixão, a Portugalczyk uderzył bez przyjęcia, jednak źle trafił w piłkę. Mimo to, Kamil Lech z trudem zdołał ją wybić. W 34. minucie gola strzelili goście. Simeon Sławczew sfaulował w szesnastce Konczkowskiego i sędzia odgwizdał rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Rafał Grodzicki.

W 53. minucie mało brakowało, a byłby remis. Patryk Lipski bardzo ładnie uderzył z rzutu wolnego, lecz futbolówka odbiła się jedynie od słupka. Dziewięć minut później szansę mieli gospodarze. Grzegorz Wojtkowiak zacentrował z lewej strony, a w polu karnym piłkę głową podbił Mateusz Cichocki i ta trafiła do Miloša Krasicia. Serb zagrał natychmiastowo do Rafała Wolskiego, a pomocnik Lechii przyjął piłkę i z bliska oddał niecelny strzał. W 76. minucie Michał Chrapek podał do Marco Paixão, a portugalski napastnik kopnął bez przyjęcia obok bramki. W 85. minucie strzał oddał Lukáš Haraslín, ale była to próba nieudana.

24 września 2016, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-1 Ruch Chorzów
Sławomir Peszko 5, Flávio Paixão 13 - Rafał Grodzicki 34 (k)

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 30. João Nunes, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak (54, 2. Rafał Janicki) - 28. Flávio Paixão, 7. Miloš Krasić, 6. Simeon Sławczew, 27. Rafał Wolski (72, 20. Michał Chrapek), 21. Sławomir Peszko (77, 17. Lukáš Haraslín) - 19. Marco Paixão.

Ruch: 1. Kamil Lech - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 2. Mateusz Cichocki, 23. Paweł Oleksy - 27. Kamil Mazek, 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk (78, 72. Przemysław Bargiel), 10. Patryk Lipski (64, 37. Bartosz Nowak), 20. Piotr Ćwielong - 90. Eduards Višņakovs (46, 11. Jarosław Niezgoda).

żółte kartki: João Nunes - Konczkowski, Grodzicki.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 15 433.

siwewlosy - 24 września 2016, 19:50:26 - *.dynamic.chello.pl
Po 15 minutach wydawało się, że jest po ptokach a właściwie to po meczu. Jednak wtedy Lechia chyba przypomniała sobie najlepsze momenty ostatniego meczu w Pucharze Polski i obniżyła swoje loty. Do głosu doszli goście, a dość przypadkowy karny spowodował, że emocje zaczęły się na nowo. Lechia miała sporo szczęścia w defensywie. Najpierw sędzia oszczędził jej obrońcę pokazując tylko żółtą kartkę, a następnie po precyzyjnie wykonanym - niczym przed laty Mamia Dżikia - rzucie wolnym przez Lipskiego, piłka trafiła w słupek. To samo szczęście opuszczało natomiast Lechię w ofensywie. Jak wiadomo - szczęście sprzyja lepszym, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, kto był dziś lepszy. Wynik poszedł w świat. Jak to podsumował na wyjściu jeden ze starszych chorzowskich kibiców: "Zwei zu eins i schluss!".

Stinger - 24 września 2016, 19:51:43 - *.opera-mini.net (*.99.253.181)

csl - 24 września 2016, 19:55:48 - *.218.236.13
Brawo musiał!Jak nie legia to Lechia?Mam nadzieję,że to co los zabiera wkrótce odda!

SPQR - 24 września 2016, 19:56:14 - *.dynamic.chello.pl
Lechia ku mojemu zdumieniu przebiegała w tym meczu całe 30 minut, karny dla Ruchu mocno dyskusyjny.

Fvbg - 24 września 2016, 20:03:43 - *.dynamic.chello.pl
A Legia traci coraz więcej punktów do lidera Lechii.

gregorry - 24 września 2016, 20:04:19 - *.centertel.pl
Czerwona kartka a nie żółta, panie Musiał się należała dla Lechisty! Rozumiemy się!?

cc - 24 września 2016, 20:05:03 - *.131.89.90
Lechia i tak i tak nie wejdzie na podium. Ten kto uważa, że oni utrzymają formę przez najbliższe 20. kolejek jest chyba niespełna zdrowia psychicznego. :D A ten patologiczny podział pkt. zbije im całą nadwyżkę. :D Podziękujcie Bońkowi za taką reformę. :D
Stawiam tu z tego miejsca, że Lechia na koniec będzie 4 albo 5 w tabeli. Kto idzie o zakład???

garcia - 24 września 2016, 20:05:45 - *.dynamic.chello.pl
Jak ktoś ma chwilę, niech porówna czerwoną tydzień temu dla Kowalczyka z Ruchu i dzisiejszą żółtą dla Nunesa. Bliźniacze sytuacje.

Stańczyk - 24 września 2016, 20:07:01 - *.dynamic.chello.pl
hahaha Mamia Dżikia, już zapomniałem o tym co zapoczątkował gruziński kierunek poszukiwań w naszej lidze Kiedy to było... no ale kopyto chłopak miał. Dziadek Siwewłosy nadal w formie! Dużo zdrowia życzę.

G.J. - 24 września 2016, 20:10:37 - *.dynamic.chello.pl
Do cc: Lechia będzie mistrzem Polski. A zdrowie psychiczne to ty masz chyba niezdrowe. LECHIA GDAŃSK mistrzem POLSKI

Karl - 24 września 2016, 20:13:59 - *.play-internet.pl
W polskiej ekstraklasie graja amatorzy.

ted niebie - 24 września 2016, 20:17:00 - *.katowice.multimetro.pl
Panie redaktorze tytuł powinien brzmieć Musiał zrobił swoje.

Slensanen - 24 września 2016, 20:24:31 - *.203.118.9
Dziady z Ruchu przegrały, i dobrze.

Figu Fago - 24 września 2016, 20:30:47 - *.dynamic.chello.pl
Jakim cudem w bramce Ruchu ciągle broni Kamil Lech? Tyle meczy już zawalił Ruchowi w tym sezonie, a Fornalik uparcie na niego stawia w każdym kolejnym meczu.

cc - 24 września 2016, 20:37:23 - *.131.89.90
@G.J.
Wnioskuję, że masz jakieś 12 lat. Nikt o zdrowych zmysłach nie pomyśli, że Lechia uplasuje się na koniec sezonu choćby na podium, a co już mówić o mistrzostwie... Przyznaj się ile masz lat, kolego.

ed - 24 września 2016, 20:43:57 - *.limes.com.pl
Polecam, ciekawa sprawa i zabawa - można zarobić na inwestowaniu w recykling i dają 20 Euro na start:

csl - 24 września 2016, 20:48:25 - *.218.236.13

lort - 24 września 2016, 20:50:11 - *.adsl.inetia.pl
@cc - to czy Lechia będzie na podium okaże się na koniec sezonu, bieżące opinie mają tyle z trafności co wróżenie z fusów.

LG - 24 września 2016, 20:51:05 - *.dynamic.chello.pl
@GJ jesteś już w Poznaniu? To idź na rynek na piwo. A my swoje LG

Kriss - 24 września 2016, 20:52:05 - *.dynamic.chello.pl
Figu Fago, sam sie dziwie......gosc robi z siebie posmiewisko a i tak dalej gra. Koncz wasc...wstydu oscczedz !!!

Jużny - 24 września 2016, 20:57:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ta ale przędzej czy pózniej te szczęscie sie skończy
tej lehji i bedzie znowu marazm

cc - 24 września 2016, 21:06:41 - *.131.89.90
@lort
Ale ja już teraz mogę Ci zagwarantować, że Lechia nie uplasuje się nawet na podium, a co dopiero na 1. miejscu w tabeli, jak jeden młodzieniaszek o nicku G.J. napisał. :D Chcesz się założyć czy wymiękasz???

adi - 24 września 2016, 21:12:02 - *.play-internet.pl
Jak Lechia nie będzie zaliczać głupich wpadek to owszem szanse na mistrzostwo są. Cenne zwycięstwa w Białymstoku i na Cracovii, u siebie z Lechem który pewnie się włączy do walki o mistrza. Ładna brama Peszki dzisiaj.

JagaBks - 24 września 2016, 21:13:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga jutro wraca na lidera 0:2 z koroną. Lechia i tak nie będzie na podium z taką grą Frekwencja średnia jak na tak duże miasto i stadion. 2 października na Jagiellonii z pogonią będzie około 20 tysięcy

gdynia - 24 września 2016, 21:18:33 - *.dynamic.chello.pl
brawo!! a co to będzie dopiero jak Lechia złapie formę z wiosny zeszłego sezonu.

Rok - 24 września 2016, 21:23:12 - *.146.8.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wymeczyli.nowak nadal nieudolny a oni mu nowa umowe sieroty daly.

lort - 24 września 2016, 21:25:09 - *.adsl.inetia.pl
@cc - w cuda nie wierzę, ale wiara czyni cuda itd. dalej to tylko gdybaniologia, a nie żadne gwarancje

Ulomy - 24 września 2016, 21:25:45 - *.146.8.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Przestancie tu pisac o jagielloni ktora klase pokazala w pucharach a probierz to trener jednego klubu wszedzie sie skompromitowal to sa fakty!!!!!

do ulomy - 24 września 2016, 21:32:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
twój marny klubik nawet nie był w pucharach i nie będzie haha

cc - 24 września 2016, 21:42:20 - *.66.143.201.138.clients.your-server.de
@lort
To jednak wymiękasz i strach cię obleciał przed zakładem??? Jak już powiedziałeś A, to teraz powiedz B. Ja ci to przypomnę na koniec sezonu, że baaardzo mocno się myliłeś. Jesteś dalej naiwny ,bo wierzysz, że Lechia vel. pralnia brudnych pieniędzy będzie na podium. To jak - zachowasz się jak mężczyzna i przyjmiesz ten zakład?

Wacek - 24 września 2016, 21:46:33 - *.176.136.42
Może sobie Jaga wygrywać nawet 10-0. Sprawdź jaki był wynik meczu Jagiellonia-Lechia i wtedy dowiesz się kto jest liderem.

or - 24 września 2016, 21:49:06 - *.rev.pro-internet.pl
Znowu fuksiarskie zwycięstwo przy wydatnej pomocy sędziego.W drugiej połowie widać było jak dziadki z Lechii ledwo biegali za młodzikami z Ruchu,zmęczenie grą w PP..Kiedyś fuksiarskie szczęście się skończy i Lechia zajmie właściwe miejsce w szeregu.Niech zapomną o jakiś pucharach bo przyniosą wstyd !!.

lort - 24 września 2016, 21:54:53 - *.adsl.inetia.pl
@cc - chłopie ochłoń. Tak zakładam się, również o o, iż Jaga nie będzie na podium (kasa,piwo?), mailem podam numer konta i czekamy do wiosny. Ubaw po pachy XD

Wacek - 24 września 2016, 22:00:34 - *.176.136.42
Małek prawie przekręcił Lechię. Nie odgwizdał wejścia w Peszkę, a chwilę później poszła kontra i zagwizdał wymyślonego karnego. Sławczew nawet nie dotknął przeciwnika. W takiej samej sytuacji dla Lechii kiedy to Wolski dostał jeszcze po nodze to już karnego nie było. Domagaliście się czerwonej kartki dla Nuńeza, a gdybyście przyjrzeli się temu symulantowi z Ruchu to po faulu przebiegł jeszcze dwa kroki i zrobił padolino o własne nogi. Bardzo się starał żeby upaść w polu karnym. Za symulowanie powinien dostać czerwoną kartkę.

cc - 24 września 2016, 22:05:09 - *.101.79.148
@lort
Dobra. Jeżeli Lechia wypadnie poza podium po 37. kolejce, kupujesz mi zgrzewę piwka.O Jagę się nie zakładam, bo wiem, że Bekoklasa to sztucznie wykreowana rzeczywistość. To jak - Przyjmujesz ten zakład, czy jednak strach obleciał?

cc - 24 września 2016, 22:08:01 - *.101.79.148
Ale już prędzej Jagiellonia wbije na podium na koniec sezonu, niż Lechijka. :] Lechijka już niedługo zgaśnie i równia pohyła w dół. Zresztą - za niedługo sami się o tym przekonacie. Po prostu czekać na najbliższe kolejki.

lort - 24 września 2016, 22:10:52 - *.adsl.inetia.pl
@cc - Przecież już pisałem, powtarzać nie będę. Gdzie twój mail?

k - 24 września 2016, 22:28:44 - *.dynamic.chello.pl
Jeszcze jedno , rozdali 16000 biletów a frekwencja była niższa .
Nawet mój kolega z Redy dostał w pracy 15 biletów na betony , che. che.

Rokitz - 24 września 2016, 22:45:26 - *.range86-178.btcentralplus.com
Byliście,jesteście i będziecie dziadami!!! Jaga Pany!

Jerry1987 - 24 września 2016, 23:10:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@cc- jeśli chcesz załóż się też ze mną, bo ja też uważam że Lechia skończy ten sezon na podium ;)

Tlg - 24 września 2016, 23:56:27 - *.centertel.pl
Lechia jakby grała zawsze tak jak pierwsze 30 min z Ruchem to by wciągnęła ligę nosem.Zawsze zdarza się jakiś karny , babol , zabawa przed bramką lub sędzia i mecz robi się nerwowy.Pewnie że stracą jakieś punkty do końca ligi bo trudnno utrzymać poziom przez cały sezon ale tak jest z każdą drużyną.Jedne tracą na początku inne w środku a jeszcze inne na koniec sezonu.Puk i co Lechia prowadzi w tabeli i gadanie nieprzychylnych nic tu nie zmieni.

KTJ - 25 września 2016, 1:05:50 - *.olsztyn.vectranet.pl
Brawo Panowie! Lecicie tak do końca i w tym sezonie na mistrza trzymamy kciuki! pozdro z niebie(s)kiego Olsztyna!

Wacek - 25 września 2016, 1:06:30 - *.176.136.42
Chłopcy, zapominacie że Lechia na wiosnę jeszcze się wzmocni. Zdobędzie mistrzostwo.

wolf - 25 września 2016, 1:58:05 - *.nyc.res.rr.com
ludzie z kand sie biora takie wynalazki jak,,cc"czlowiek nie ma pojecia o zakladach stawia wirtualne pieniadze(zgrzewka piwa) prawie jak hazard rzuca sobie slowa w proznosc chlopie jak bys mial postawic jakies pieniadze to by ci nogi ugiely a rece trzesly wez wyciagnij rece z pod koldry.

Marek - 25 września 2016, 1:58:26 - *.gdansk.vectranet.pl
cc - Dziwny z Ciebie analityk. Na koniec trzech ostatnich sezonów Lechia plasowała się tuż za podium i wiązało się to ze słabą postawą podczas rundy jesiennej. W tym okresie Lechia przeważnie była w dolnej części tabeli. Wiosną odrabiała straty i dzięki temu zdobywała czwarte lub piąte miejsce. W tym sezonie różnica jest taka, że Lechia skutecznie punktuje jesienią. Naprawdę wierzysz w to, że na wiosnę Lechia osiągnie "jesienną" formę i zacznie wszystko przegrywać? Jakoś w to wątpię. Na razie za wcześnie by mówić o mistrzostwie. Natomiast jestem przekonany, że Lechia skończy sezon w pierwszej trójce. Władze klubu nie wypuszczą takiej okazji.

kolo - 25 września 2016, 2:04:26 - *.protonet.pl
tak patrze i czytam wasze wypociny ludzie kiedy te wasze lechie i jagi mistrza zdobyly no kiedy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!! wiecznie sie przekomarzacie kto lepszy ile wy razem mistrzow macie pytam sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolo - 25 września 2016, 2:05:50 - *.protonet.pl
a i jeszcze jedno stadiony w pilke nie graja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

swce - 25 września 2016, 7:48:17 - *.swietochlowice.vectranet.pl
Nie umie juz wytrzymac tego nudnego grania Fornalika. Nie pamieta on czasow jak gral na dwoch napastnikow i jakie byly wtedy efekty. Jeszcze te kolezenskie promowanie na sile K.Lecha w bramce. Tragedia. Niedawno tez chcieli zalatwic etat mlodemu Szewczykowi ale na szczescie nic z tego nie wyszlo. Uwazam ze ostatnimi czasy najlepsxy byl Janek Kocian. Najwiekszym zlem w Ruchu sa ci wszyscy wielcy zasluzenie dla klubu - czas leci swiat sie zmienia a ich myslenie stoi w miejscu.

obiektywny - 25 września 2016, 8:42:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zastanawiam się jak można zagrać taki mecz po 30 minutach Lechia grała jakby z B klasową drużyną
A reszta meczu to więcej szczęścia niż rozumu Ruch spokojnie powinien to zremisować ale jest niestety bardzo słaby dlatego przegrał
Karny z kapelusza , czerwona dla Lechisty

Ja - 25 września 2016, 9:31:07 - *.rev.pro-internet.pl
Obiektywny,jako kibic Lechii uwarzam,że Lechię cechuje minimalizm,w tym momencie nie spodziewalbym się przekonującego zwycięstwa,tak jak wczoraj po 30min.zabawa,zero przycisniecia i dobicia rywala.I tak to się kończy,że potem jest nerwowka.Gdyby im się tylko chciało,szczególnie bracia z Portugalii.
cc...nie słyszałem jakoś,żeby toczyła się sprawa w sprawie,jak to nazywasz pralni pieniędzy. Wiesz coś to idź do prokuratury albo zachowuj się jak facet i porostu zamilknij.

ignac - 25 września 2016, 9:58:59 - *.126.164.82
Wprowadzić powtórki tv !!!
Wprowadzić ranking sędziów trzech najgorszych spada z ekstraklasy, trzech najlepszych z pierwszej ligi awansuje. To jest takie trudne do zrobienia panie Boniek ?

Neutral60 - 25 września 2016, 10:39:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdańskowi chyba pomagają jakieś tajemne moce !!!W meczu z Kolejorzem byli zdecydowanie słabsi a dzięki swojemu bramkarzowi i obrońcy... Lecha zainkasowali 3 punkty na które nie zasłużyli !!!W meczu z Ruchem momentami gospodarze byli bezradni !!! Sprawiedliwszym wynikiem byłby REMIS !!!Fuksami samymi się daleko nie zajedzie !!!!

lito - 25 września 2016, 11:00:43 - *.dynamic.chello.pl
czytanie bzdur pisanych przez pseudo mondrali którzy zazdroszczą Lechii jest przezabawne

Slazak 51 - 25 września 2016, 11:11:49 - *.hsi07.unitymediagroup.de
No to Zaglebie spadek a Legia z 10:0 z Realem. To jest jak swieto narodowe dla Slaska. Dwa najbardziej nienawidzone Kluby. Tylko wielki RUCH.

teo - 25 września 2016, 11:40:32 - *.skranetcan.pl
@ Slazak 51
Ten Twój Ruch bedzie wielki, ale w pierwszej lidze, a może jeszcze niżej. Najwyższa pora spadać z ekstraklasy.

kazimierz - 25 września 2016, 11:57:56 - *.dynamic.chello.pl
Musieli sobie odbić Puchar Polski czyli Puszczę Niepołomice, a Ruch kolejna porażka.

pandil - 25 września 2016, 13:57:35 - *.dynamic.chello.pl
Panie Nowak - chyba pora przewietrzyć środek pola - Sławczew dobry mecz Krasic i Wolski bardzo słaby. Wchodzący Chrapek więcej zrobił w 15 minut niż oni razem wzięci w całym meczu. Myślę że jak mamy defensywnego pomocnika Sławczewa na dobrym poziomie postawisz Pan na Chrapka od zawsze zawodnika o ofensywnej charakterystyce. Na ławę Krasic lub Wolski choć bardziej wolałbym Krasica bo taka jest prawda że nic szczególnego ostatnio nie gra - polski środek Chrapek, Wolski z tej mąki będzie chleb.

jez - 25 września 2016, 14:07:23 - *.dynamic.chello.pl
redaktor nieuk zwei zu einz

WhitePride - 25 września 2016, 15:06:57 - *.mtnsat.com
Ja chyba jakis gupi jestem,ogladalem ze 38razy i nie kumam z jakiego paragrafu ten karny,czyste zabranie piłki moim zdaniem Sławczew zastawia drogę do piłki zawodnikowi Ruchu, ten nie trafia w piłkę i się przewraca. Sędzia dyktuje karnego śmieszne to.

Danziger - 25 września 2016, 15:46:36 - *.dynamic.chello.pl
Witam!
Po primo Lechia będzie na podium na koniec sezonu (może i I miejsce) a po sekundo ze mną też można się założyć, że LECHIA będzie na podium... ta jesień jest dla niej wyjątkowo przychylna i Lechia gra skutecznie a na wiosnę na 100% się wzmocni!!!

zico - 25 września 2016, 17:38:13 - *.dynamic.chello.pl
Słyszałem, że rozmawiają po cichu z Prilovicem

rekin - 25 września 2016, 17:47:11 - *.bb.sky.com
Pelna dominacja Lechii i karny z kapelusza. Od kiedy bycie pierwszym przy pilce i wybicie jej to jest faul? Mimo niebezpiecznego wyniku, mecz pod kontrola Lechii, ktora byla 2 klasy lepsza.

Unia - 26 września 2016, 19:26:29 - *.dynamic.chello.pl
60 ludzi zmieniło Wisłę.Najpierw bratali się z Ruchem jadąc z nimi opijać awans Widzewa do Łodzi.(mając zgodę z Lechia i Śląskiem). Następnie namawiali Lechię by ta zerwała sztamę ze Śląskiem.Po czym jak Lechia zerwała kontakty z Sarks Ci rzucili się na Śląsk we Francji na reprezentacji. Teraz wypisują że powodem było bratanie się Ślaska z Lechem (totalna bzdura) i Lechii z Motorem. Lechia Pokazała co znaczą jak ruszyła na Widzew który bał się podjąć walki czekając na policje by ich obroniła.
Szkoda Mi ultrasów Wisły którzy nadal sa za Lechia i Śląskiem ale nic nie mogą zrobić by to zmienić przez 60 osiłków.

coco64 - 28 września 2016, 10:52:13 - *.dynamic.chello.pl
ogladalem ten mecz i pelny szacun dla lechi,tam naprawde dzieje sie cos dobrego,fajnie sie to oglada.moze pora na mistrza?