30 września 2016, 19:48:14 - dyrovski
Zagłębie goni czołówkę

W pierwszym meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2-1 (1-1). Gole dla gości strzelili Łukasz Janoszka i Krzysztof Janus z rzutu karnego. Bramkę dla "Niebieskich" zdobył Jarosław Niezgoda.

Bardzo szybko zaczęły w tym spotkaniu padać bramki. Już w 3. minucie na prowadzenie wyszło Zagłębie. Krzysztof Janus zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, a Kamila Lecha uderzeniem głową pokonał Łukasz Janoszka. Pięć minut później ponownie był remis. Łukasz Surma podał do Jarosława Niezgody, a napastnik Ruchu uciekł Jarosławowi Jachowi i w sytuacji sam na sam nie dał szans Martinowi Polačkowi. W 17. minucie Janus zagrał z rzutu wolnego do Jarosława Kubickiego, a ten dośrodkował w szesnastkę, gdzie strzał głową oddał ponownie Janoszka. Tym razem jednak dobrą interwencją wykazał się bramkarz "Niebieskich". W 26. minucie z rzutu wolnego kopnął Patryk Lipski, ale nieznacznie się pomylił.

W pierwszym kwadransie drugiej części gry przewagę posiadali goście, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej okazji do zdobycia drugiej bramki. W 53. minucie na uderzenie z dalekiej odległości zdecydował się Kubicki, lecz była to bardzo nieudana próba. W 61. minucie sprzed pola karnego kopnął Ľubomír Guldan, ale nie udało mu się trafić w bramkę. Dwie minuty później sędzia odgwizdał rzut karny dla Zagłębia za zagranie Piotra Ćwielonga ręką we własnej szesnastce. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Janus i pewnym uderzeniem wyprowadził lubinian na ponowne prowadzenie. W 71. minucie wreszcie zaatakował Ruch. Martin Konczkowski wrzucił futbolówkę z autu w pole karne, a tam Jakub Arak ładnie ją opanował i oddał natychmiastowy strzał, z którym poradził sobie jednak golkiper gości. Dziesięć minut później Konczkowski zacentrował w szesnastkę, a instynktownie piętą uderzył Bartosz Nowak, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

30 września 2016, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 1-2 Zagłębie Lubin
Jarosław Niezgoda 8 - Łukasz Janoszka 3, Krzysztof Janus 63 (k)

Ruch: 1. Kamil Lech - 15. Martin Konczkowski, 2. Mateusz Cichocki, 23. Paweł Oleksy, 13. Łukasz Moneta - 27. Kamil Mazek, 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk (67, 37. Bartosz Nowak), 10. Patryk Lipski, 20. Piotr Ćwielong (82, 90. Eduards Višņakovs) - 11. Jarosław Niezgoda (64, 9. Jakub Arak).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus, 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 14. Łukasz Janoszka (79, 21. Adam Buksa) - 13. Martin Nešpor (46, 17. Adrian Rakowski), 27. Michal Papadopulos (72, 9. Arkadiusz Woźniak).

żółte kartki: Ćwielong - Guldan, Janoszka.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 5781.

kleryk - 30 września 2016, 20:13:32 - *.dynamic.chello.pl
Ruch zmierza do I ligi

Rafi - 30 września 2016, 20:14:01 - *.146.130.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Trenerze fornalik pora podjac meska decyzje i podac sie do dymisji.

kolo - 30 września 2016, 20:14:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znamy pierwszego spadkowicza.A jest nim Ruch Chorzów

ja - 30 września 2016, 20:15:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wstyd ze takie kluby jak z chorzowa graja w ekstraklasie. W mieście straszna bieda, stadion sprzed 40 lat i to pusty z wystającymi żelbetonowymi wieżowcami...co za patola !!

morbus5 - 30 września 2016, 20:15:35 - *.bb.sky.com
Wygrala druzyna lepsza!Zagebie powoli wchodzi na odpowiednie tory i wraca na szczyt!Wroci Starzynski i bedzie jeszcze lepiej!Bravo WZL

Rafi - 30 września 2016, 20:15:51 - *.146.130.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

zabulo - 30 września 2016, 20:16:09 - *.ssp.dialog.net.pl
Walczyć trenować Zaglębie musi panować...

WZL JG - 30 września 2016, 20:16:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ZAGŁĘBIE LUBIN!!! Pozdro z Jelonki!

1234 - 30 września 2016, 20:16:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wzl teraz przerwa na reprezentacje a potem nr 2 i 1 w tabeli tam gdzie wasze miejcse

Beret - 30 września 2016, 20:16:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak patrzę na Ruch to noż w kieszeni mi sie otwiera!

KATon - 30 września 2016, 20:16:37 - *.opera-mini.net (*.14.96.179)
Miód na moje serce , jutro GieKSa rozgromi Tychy

naRa - 30 września 2016, 20:16:40 - *.protonet.pl
szkoda .Po kres życia Niebieski

piter74 - 30 września 2016, 20:16:42 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Zagłębie bardzo słaby mecz -cieszą tylko punkty . Ja nie wiem na czym polega taktyka Stokowca , po strzeleniu bramki na 2:1 obrona Częstochowy - Zagłębie ze swoją grą nie powinno być tak wysoko w tabeli .Zagłębie nie potrafi wymienić kilku celnych podań, ogólnie dla mnie to drużyna bez stylu.

xen - 30 września 2016, 20:17:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
i o to chodzi ....trzeba punktować na słabiakach...

olo - 30 września 2016, 20:17:29 - *.home1.cgocable.net
Co sie dzieje z Zaglebiem ze styl gry cofnal sie o dekade...znow graja taka kopanine bez jakiego kolwiek pomyslu...czy Rakowski naprawde wyzsze ma noty u trenera niz Vlsko?? wydaje mi sie ze jakos Stokowiec go nie lubi...

xz - 30 września 2016, 20:17:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

xen - 30 września 2016, 20:17:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
i dobrze....na słabiakach trzeba punktować ,za tydzień beton.

sqt - 30 września 2016, 20:17:48 - *.dynamic.chello.pl
Jeju a ja to skreśliłem bo stwierdziłem ze bez Starzyńskiego to może być źle

xzxxz - 30 września 2016, 20:17:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wstyd ze takie kluby jak z chorzowa grają w ekstraklasie, w mieście bieda i patola, stadion sprzed 50 lat i to pusty z wystającymi żelbetonowymi wieżowcami, nie da się na to patrzeć !!.

agKŚ - 30 września 2016, 20:18:35 - *.play-internet.pl
róh hoszuf de best!

Ol - 30 września 2016, 20:19:33 - *.140.multiplay.pl
Pan Waldek chyba tam jeszcze już nic nie zrobi. Wieczny marazm.

Blue - 30 września 2016, 20:34:28 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl
Tak Panie Waldku Pan się nie boi, cały naród za Panem stoi...

Beret - 30 września 2016, 20:34:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak oglądam Ruch nóż w kieszeni sie otwiera!

vgoikl - 30 września 2016, 20:37:17 - *.systel.pl
ja pustaku i tobie podobni RUCH to kawalek histori wiecej szacunku pan fornalik dziekujemy pora na zmiane pseudo trenera i oszusta kulczyka inaczej bedzie zle

bRezniev - 30 września 2016, 20:40:07 - *.centertel.pl
@xz Co was obchodzi stadion Ruchu? Wstydzić to się możecie tylko swojej niewiedzy i prostactwa. Panuje tam specyficzna oldschoolowa atmosfera, stadion bardzo wiele widział i wielkie mecze tam były rozgrywane. Najważniejsza jest tradycja. Mnie nie obchodzą wasze puste areny, które powstały przez przerost ambicji klubów, które nigdy nie osiągną tego co do tej pory RUCH CHORZÓW.

cc - 30 września 2016, 20:44:01 - *.pool.digikabel.hu
Bravo Zagłębie. Mój faworyt do 11. kolejki na razie nie zawodzi i nie zawiódł również w pucharach. Oby tak dalej. Szkolenie młodzieży już powoli przynosi wymierne korzyści klubowi z Lubina. Brava za 3 punkty. Tfu, 1,5 pkt.
Brava również za premierową bramkę Jarka Niezgody w Ekstraklasie - niech się rozwija chłopak! Legia ma dobrych polskich młodzików, a sprowadza szrot zagraniczny, który się nie asymiluje i nie identyfikuje z klubem. Porażka klub z wawy. xD

Klops - 30 września 2016, 20:44:47 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nowak tak fajnie grał w Stali a nic nie pokazuje w tym Ruchu.

grodno - 30 września 2016, 20:49:26 - *.play-internet.pl
i jak się miło zaczął ten tydzień :D
KSG dziękuje Zagłębiu

grodno - 30 września 2016, 20:53:36 - *.play-internet.pl
tfu ten weekend miało byc. To ze szczęścia.

agKŚ - 30 września 2016, 21:20:15 - *.play-internet.pl
aejaoooo hej hoszuf golll

derry - 30 września 2016, 21:20:50 - *.108.219.123
Ruch to polska Chelsea

Ecik - 30 września 2016, 21:28:22 - *.skybroadband.com
Janoszka mój ty bohaterze ! Dumny tata !

lysyrysio - 30 września 2016, 21:55:19 - *.95.206.28
jestem 69letnim kibicem ruchu mozna powiedziec urodzilem sie na boisku ruchu. ale dosyc tego musze sie zegnac ztym swiatem ze swiadomoscia ze ruchu juz ni ma do tego ten tak zwany trener to przeciez sabotazysta to co robi z zawodnikiem na pozycji bramkarza robi to specjalnie aby draznic juz itak zdesperowanych kibicow wklubie niema prezesa juz nikt tego stanowiska niechce zadzi zlodziej zekipy wlasciciela odda stanowisko po przelewia za stepinskigo bawcie sie bezemnie zegnam

Tur Turek - 30 września 2016, 22:59:30 - *.cm-7-2a.dynamic.ziggo.nl
a czego się spodziewaliście? Kto by kibicował pro-niemieckiemu klubowi? Wstyd za ludzi którzy utożsamiają się z niemcami.

yop - 30 września 2016, 23:07:45 - *.176.248.45
A żabskie szczewa mają taki kompleks że bardziej cieszą się z porażki Ru hu niż że zwycięstwa górnika

MakMar - 30 września 2016, 23:08:52 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl
Brawo Miedziowi.Pozdrowienia z Kielc.

olo - 30 września 2016, 23:16:02 - *.home1.cgocable.net
jak dla mnie to Ruch naprawde fajny mecz zagral...walczyli ,starali sie byli lepsi ale przegrali,tak czasem bywa

Komar - 1 października 2016, 0:04:37 - *.ssp.dialog.net.pl
Śląska padaczka. Brawo Zl. Fornalina jest zadki jak kaka. Zawsze nad wami niemieckimi..... Mi

se - 1 października 2016, 0:13:39 - *.dynamic.chello.pl
Ja od 20 lat się cieszę z porażek ruchu.i co nie mogę kibicować innej drużynie?Utrzymaliście się przy zielonym stoliku, ale o tym nie pamiętacie

gohead@gma - 1 października 2016, 0:15:41 - *.146.1.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do kompletu spasc powinien wasz fan club z Krakowa z ulicy Reymonta

se - 1 października 2016, 0:23:10 - *.dynamic.chello.pl
to przez to że nie gracie samymi Polakami tak jak obiecywaliście.

Neutral60 - 1 października 2016, 0:24:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejorz też GONI CZOŁÓWKĘ !!!!

OsnabRuck - 1 października 2016, 0:42:13 - *.ewe-ip-backbone.de
Ale boli szczewa . EX A w kryketarena i1 liga
uha ha . Zawsze i wszdzie RUCH NAJLEPSZY BEDZIE.

GieKSaTZN - 1 października 2016, 1:08:51 - *.dynamic.chello.pl
cosik czuja że zorbymy wymiana ligami chorzowskie:D

hihot - 1 października 2016, 7:15:47 - *.146.35.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zagłębie jest tylko jedno te Dąbrowskie -Pismaki odrozniajcie wreszcie... I jeszcze jedno nie gonimy jesteśmy liderem...

tyszka - 1 października 2016, 7:57:25 - *.147.248.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Hihot jesteś albo cynikiem albo prowokatorem. Z tego co wiem to Zagłębie LUBIN to brązowy medalista z tamtego roku, wicemistrz Polski, 2x Mistrz Polski, 3x finalista Pucharu Polski. Sekcje młodzieżowe z medalami mistrzostw kraju. A co tam słychać w Sosnowcu ignorancie ?

@hihot - 1 października 2016, 10:13:35 - *.centertel.pl
Tak , tak a prawdziwa historyczna nazwa Sosnowca to Sosnowa Wieś !

Edz - 1 października 2016, 11:46:16 - *.dynamic.chello.pl
Po co na mistrza idą zespoły które szybko odpadają z europejskich pucharów ?

holsnet - 1 października 2016, 12:39:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Edz-to może wymień Polskie kluby które nie odpadną z Europejskich pucharów? A może Twój klub jest lepszy od aktualnej czołówki i wygrywa wszystko po kolei, pochwalisz się komu kibicujesz czy zabrakło odwagi?

Edz - 1 października 2016, 12:54:38 - *.dynamic.chello.pl
@holsnet, a Legia odpadła z pucharów ?

Zaba - 1 października 2016, 14:29:23 - *.dab.02.net (*.69.100.55)
Edz dowcip dnia . Sparingpartner treningowy dla lm

Edz - 1 października 2016, 14:41:18 - *.dynamic.chello.pl
@Zaba, przynajmniej w niej są, w przeciwieństwie do waszych klubów, które będą o niej tylko marzyć przez następne tysiąc lat, albo i dłużej.

bolo - 1 października 2016, 14:44:49 - *.plk.prest.pl
brawo zagłębie

Lubin - 1 października 2016, 16:15:20 - *.dynamic.chello.pl
Nie powalczyć o mistrzostwo w tym sezonie, byłoby grzechem

zdzich659 - 1 października 2016, 16:47:35 - *.adsl.inetia.pl
Byście byli największymy głupcami ,jak byscie chcieli głowy Fornalika, jest dobry trener, oddany klubowi przyczyny trzeba szukać gdzie indziej, jeszcze jest 26 kolejek do konca, w tamtym sezonie nieszło Jagieloni ,tez juz był krzyk wywalic Probierza , i co teraz Robi Jaga

cats - 2 października 2016, 15:00:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
a gdzie ma fc kiepskich zaglądać ? co by tobie pozostało gdybyś był ich kibicem?

sdf - 4 października 2016, 16:41:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ilu Siwaków na wyjeździe ?? Wspierała ich Polonia Bytom ??

RUCH1920 - 11 października 2016, 9:08:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Siwaków razem z Polonią Bytom coś koło 250... w przerwie rzuciliśmy im chleb i cukierki, w zamian zagrali nam na tamburynach i bałałajkach.