2 października 2016, 19:53:34 - dyrovski
Postęp "Jagi"

W ostatnim meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0-0. Lepsze okazje do zdobycia bramki mieli w tym spotkaniu gospodarze, jednak w kluczowych momentach brakowało im precyzji. Jagiellonia tym samym tylko częściowo zrewanżowała się za porażkę z Pogonią w Pucharze Polski 1-4.

Na początku meczu więcej było na boisku agresywnych starć niż sytuacji bramkowych. Jarosław Fojut został ukarany żółtą kartką już w 3. minucie za brutalny faul na Fedorze Černychu. Kilka chwil przed tym zajściem, Łukasz Burliga niebezpiecznie zaatakował Ádáma Gyurcsó. Dopiero w 20. minucie można było zobaczyć akcję zakończoną strzałem. Gyurcsó zagrał do Adama Frączczaka, a ten chciał pokonać Mariána Kelemena sprytnym uderzeniem, jednak nie udało mu się trafić w bramkę. W 39. minucie ponownie zaatakowali goście. Gyurcsó zacentrował z lewej strony boiska, a strzał bez przyjęcia oddał Łukasz Zwoliński, ale piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Ivana Runje i poleciała nad poprzeczką. Dwie minuty przed przerwą blisko zdobycia bramki była Jagiellonia. Taras Romanczuk zagrał głową do Runje, a chorwacki obrońca ładnie złożył się do strzału, lecz na jego nieszczęście futbolówka odbiła się jedynie od słupka. Kilka chwil później Jakub Piotrowski podał do Zwolińskiego, a napastnik szczecinian w dobrej sytuacji trafił w Kelemena.

W 46. minucie na uderzenie z daleka zdecydował się Kamil Drygas, ale bramkarz Jagiellonii nie miał problemu ze złapaniem piłki. Trzy minuty później niecelny strzał oddał Guti. W 54. minucie Černych kopnął z dalszej odległości, lecz był to słaby strzał i Dawid Kudła bez trudu interweniował. Cztery minuty później Przemysław Frankowski dośrodkował z prawej strony boiska, a niecelnie głową uderzył Guti. W 61. minucie znowu blisko objęcia prowadzenia byli gospodarze. Jacek Góralski podał w szesnastce do Gutiego, a Brazylijczyk natychmiastowo zagrał do Damiana Szymańskiego. Pomocnik Jagiellonii przyjął futbolówkę i oddał strzał, ale golkiper gości zdołał odbić piłkę. Pogoni dopisało w tej sytuacji szczęście, ponieważ po interwencji Kudły futbolówka trafiła w słupek. W 73. minucie bardzo mocno uderzył Černych, ale była to próba niecelna.

2 października 2016, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-0 Pogoń Szczecin

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 22. Rafał Grzyb, 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk (46, 23. Damian Szymański), 11. Karol Mackiewicz (46, 28. Karol Świderski) - 10. Fedor Černych.

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 9. Adam Frączczak (68, 27. Takafumi Akahoshi), 6. Rafał Murawski, 19. Jakub Piotrowski (63, 32. Robert Obst), 14. Kamil Drygas, 7. Ádám Gyurcsó - 93. Łukasz Zwoliński (82, 18. Seiya Kitano).

żółte kartki: Fojut, Gyurcsó.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 16 850.

siwewlosy - 2 października 2016, 19:54:00 - *.dynamic.chello.pl
Mecz zaczął się ostro. Już po 3 minutach obie drużyny mogły grać w dziesiątkę oraz bez trenerów, którzy skoczyli sobie do gardeł. Ostatecznie skończyło się na jednej żółtej kartce, zaś trenerzy Moskal i Probierz na polecenie sędziego technicznego podali sobie ręce. W tym momencie znów zaczęli się przegadywać, zupełnie jakby poszło o to, który z nich będzie stawiał "zgodową" whisky. Emocje zostały opanowane, jednak nie trzeba było długo czekać, by polała się nie whisky lecz krew. Tym razem dwóch zawodników Pogoni zderzyło się głowami i wymagana była dezynfekcja ran oraz zmiana koszulek. Drugą połowę zdominowała Jagiellonia jednak dziś opuściło ją sprzyjające dotychczas szczęście i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po stronie Pogoni wyróżniał się na skrzydle Gyurcso, zupełnie jakby od niego zależał wynik dzisiejszego referendum na Węgrzech.

Przemek - 2 października 2016, 19:54:07 - *.adsl.inetia.pl
Szkoda, że nie pojechaliśmy dziś do Krakowa, gdzie padło 6 bramek. Jaga ewidentnie osłabiona brakiem Vassiljeva, którego w przerwie rozpoznałem na trybunach po charakterystycznym baranku na głowie. Żubry chyba naoglądały się wczoraj Guilherme, bo udzieliła im się brasiliana. Bronili piętą ponad głowami rywali, strzelali z przewrotki bądź padali popularnym szczupakiem. Wiele z tego nie wynikło i nie zarobiłem ani złotówki. Na chwilę obecną Jagiellonii ewidentnie brakuje snajpera jakim był Tomasz Frankowski, który żegna nas z billboardu na wylotówce z Białegostoku reklamując wyższą uczelnię.

zubr - 28 września 2016, 19:57:37
Haha co wy sie jaracie że w pucharze polski wygraliście jak w niedziele przegracie i to zdecydowanie w Białym :D

jim beam - 2 października 2016, 19:58:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Znowu sporo białorusinów na trybunach,niestety Pogoń jest zbyt wymagającym rywalem żeby białe niedźwiadki coś więcej ugrały...

Mirek - 2 października 2016, 20:00:20 - *.dip0.t-ipconnect.de
Pogon zbyt wymahajacym rywalem ? Hahaha a ktore miejsce zajmujecie ?

rafalski - 2 października 2016, 20:02:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ustawka

nikt - 2 października 2016, 20:03:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W 2 połowie było widać że oba zespoły grały w Środę w Szczecinie. Druga połowa była zdecydowanie dla Jagi ale też były przestoje.

vasiliew - 2 października 2016, 20:03:41 - *.internetia.net.pl
kibiców więcej niż na meczu śląska i cracowia....wrocław i kraków mniej niż białystok..

expert - 2 października 2016, 20:07:14 - *.dynamic.chello.pl
Zmarnowana szansa na kolejny rekord klubowy, jakim byłoby 5-te zwycięstwo z rzędu. Ale i tak Jaga wciąż liderem. GRAMY O MISTRZA POLSKI!!!

moryc - 2 października 2016, 20:07:29 - *.dynamic.chello.pl
Jagiellonia Białystok - Duma Wszystkich Polaków

pipi - 2 października 2016, 20:34:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@jim baran: słaba zajawka...
JagaOnlyONE.

Miodzio - 2 października 2016, 20:50:10 - *.play-internet.pl
Jaga lepsza ale brakowalo skutecznosci, szczegolnie Cernycha. Wroci chomczenowsky i vassiliew za tego mackiewicza i będzie git. Kibicow więcej niz na Cracovii i slasku razem wziętych. Lider pozostał w Bialym

Mario - 2 października 2016, 20:56:25 - *.135.192.11
Do Jim Bema,jesteś idioto białe niedźwiedzie to Suwałki.

rr - 2 października 2016, 21:25:40 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ilu że Szczecina?

Jaga71 - 2 października 2016, 21:42:53 - *.128-181-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Sędzia pomógł Pogoni .Juz od 3 min Pogoń powinna grać w 10tke po faulu Fojuta na Czernychu .
Oby nie zaczęła sie juz drukarnia przeciw Jadze .

Portowiec1 - 2 października 2016, 22:03:38 - *.dsl.dynamic.surfer.at
Pogoni 600

Beret - 2 października 2016, 22:09:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ilu ? 150 to max.

realista - 2 października 2016, 22:22:20 - *.dynamic.chello.pl
I tak stracili punkty, a to oznacza tylko 10 pkt przewagi nad Legią, a rozegrano zaledwie 11 kolejek. Do końca jest bardzo daleko, a po 30 kolejce punkty dzielone są na pół. To oznacza że Legia bardzo łatwo dogoni Jagiellonię.

@realista - 2 października 2016, 22:29:26 - *.128.154.61
Ale wiesz, że po 30 kolejkach z dolnej części tabeli nie da się wskoczyć do górnej?

bul - 2 października 2016, 22:29:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Skuteczność Jagiellonii poraża!!

JagaPany - 2 października 2016, 22:30:37 - *.elpos.net
Beret, chyba nawet nie 100. A poza tym gdzieś sobie poszli w drugiej połowie.

BadBoy - 2 października 2016, 22:35:38 - *.col.wideopenwest.com
Portowcy maja na nas patent. W ubieglym roku tez remis u siebie i porazka na wyjezdzie.

realista - 2 października 2016, 22:40:23 - *.dynamic.chello.pl
Do 30 kolejek zostało jeszcze 19 meczów, zobaczymy kto utrzyma dłużej dobrą formę, Legia czy Jagiellonia, a Legia od wiosny już nie będzie musiała grać na dwóch frontach, więc nie będzie się tak męczyła jak teraz, grając w ekstraklasie i w lidze mistrzów.

@realista - 2 października 2016, 22:51:01 - *.128.154.61
masz rację, tylko że Legia nie ma czego utrzymywać, bo nie ma dobrej formy, no ale przekonamy się na koniec jak to dokładnie wyjdzie ;)

Opos - 3 października 2016, 0:16:42 - *.dsl.dynamic.simnet.is
Siwe wlosy i przemek macie niezle na.... w deklu.

cc - 3 października 2016, 4:36:03 - *.250.117.217.a-n-t.ru
Te siwewłosy i przemek to są podszywki czy prawdziwi kibice czyichś drużyn?^^

cc - 3 października 2016, 4:41:22 - *.250.117.217.a-n-t.ru
Jagiellonia super frekwencja!
Jagiellonia idzie na lidera frekwencji w lidze po tej rundzie, bez kitu.
Kto by pomyślał, że się uda zapełnić prawie cały stadion i to w tak mały mieście, jak Białystok. Szacun Kulesza i szacun zarząd Jagi. Za wyniki w lidze po 11. kolejkach i za frekwencję.
Zarząd robi dobrą robotę w Białymstoku!

cc - 3 października 2016, 4:57:42 - *.250.117.217.a-n-t.ru
Ten Cornel Rapa to kawał grajka. Grał w Lidze Mistrzów, powinien być niesamowitym wzmocnieniem składu Pogoni Szczecin. Taka Legia mogła już chyba tego Rapę ściągnąć, zamiast Czerwińskiego. Podobny wiek, a Rapa grał w Lidze Mistrzów, jednak za dużo już by się zrobiło tego multi-kulti w Warszawie, więc ściągnęli Polaka. Czerwiński to będzie lepsza wersja Lewczuka, tak przeczuwam. Z Wisłą, Sportingiem i Lechią już grał pewnie.
Także - oby tak dalej, Jagusia!

fdm - 3 października 2016, 9:04:28 - *.47.111.23.ipv4.supernova.orange.pl
Sprawiedliwy remis, Pogoń miała lepsze sytuacje do strzelenia gola, ale Jagiellonia bardziej przycisnęła w drugiej połowie. Oba zespoły osłabione, chociaż Pogoń bardziej - brak trzech podstawowych graczy (Delev, Matras i Nunes).

19 R 20 - 3 października 2016, 9:12:35 - *.centertel.pl
Frekwencja szacun;)

Koni - 3 października 2016, 9:39:42 - *.euro-net.pl
kibiców Pogoni 36

Rafi - 3 października 2016, 10:40:38 - *.146.81.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dramatyczny poziom ligi,potrzeba pilnie reform.

Miodzio - 3 października 2016, 15:41:48 - *.play-internet.pl
Do fdm
Gosciu zmien dilera jezeli ty piszesz ze pogon miala lepsze sytuacje od Jagi to zle z tobą. Jaga miala 2 slupki i wiele innych 100 procentowych okazji. Nie osmieszaj sie a kibicow pogoni bylo moze z 40 i poszli sobie w 60 minucie

LEO - 3 października 2016, 18:27:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znowu Jagiellonia nie dała się nacieszyć Niecieczy Liderem

fdm - 3 października 2016, 19:10:47 - *.47.111.23.ipv4.supernova.orange.pl
Miodzio, proszę nie żartować sobie publicznie. Jaga nie miała ANI JEDNEJ sytuacji 100%, gdyż takimi są tylko sytuacje, gdzie bramka musi paść a zawinił piłkarz który źle uderzył (lub bramkarz dobrze obronił). Pogoń wypracowała sobie dwie takie sytuacje (Frączczaka i Zwolińskiego), które zostały zmarnowane. Sytuacje Jagiellonii nie pozwalały na swobodę i prostotę wykończenia, dość powiedzieć, że najłatwiejszą sytuacją do strzelenia bramki była... przewrotka! Mecz był bardzo wyrównany, w pierwszej połowie lepsza Pogoń, w drugiej Jaga. Skrót spotkania tylko to potwierdza.

fdm - 3 października 2016, 19:24:02 - *.47.111.23.ipv4.supernova.orange.pl
Warto jeszcze dodać, że to Pogoń operowała piłką w tym meczu, mając 55% posiadania. Napór Jagi to jakieś 20 minut drugiej połowy, z czego większość strzałów to takie tylko do statystyk, grane na aferę. Stawiam, że na koniec sezonu Pogoń będzie od Was wyżej, bo mamy lepszy zespół (chociaż obecnie tego w tabeli nie widać .

Miodzio - 3 października 2016, 19:26:10 - *.play-internet.pl
Ty dalej nie rozumiesz i na podstawie obejrzanego przez ciebie "SKRÓTU" meczu z ekstraklasa.tv mowisz ze Jaga miała gorsze sytuacje od pogoni. Kolego w tym "skrócie nie było połowy sytuacji stworzonych przez Jage. Byłem na meczu i nie wciskaj mi jakichś głupot. W drugiej połowie pogoń nie wychodziła ze swojej połowy i tylko dzięki szczęściu i bramkarzowi dowiozła remis.
A co do tego że Jaga nie miała żadnych sytuacji 100% to co powiesz na sparowanie z bliskiej odległości przez Kudłę piłki na słupek, szczupak Cernycha po dośrodkowaniu i pudło z 2 metrów (tego kolego w skrócie nie zobaczysz), przewrotka była 90% sytuacją tylko dlatego ze to była trudna pozycja, ostatnia akcja meczy po strzale zawodnika Jagi i dobitka w bramkarza (chyba przez Grzyba)

Miodzio - 3 października 2016, 19:34:29 - *.play-internet.pl
Uśmiałem się pogoń ma lepszy zespół od Jagi, a może trenera też ma lepszego?? haha gościu to teraz napisz który z zawodników pogoni na danej pozycji jest lepszy od takiego gracza w Jagiellonii