25 października 2016, 21:08:33 - euzi
Debiut Rafała Gikiewicza w SC Freiburg

Rafał Gikiewicz zadebiutował w SC Freiburg, a jego drużyna zremisowała po dogrywce 3-3 (1-1, 3-3, 3-3) w meczu II rundy Pucharu Niemiec z SV Sandhausen. W rzutach karnych lepsi okazali się goście, a polski bramkarz, który rozegrał całe spotkanie, obronił dwie "jedenastki".

25 października 2016, 18:30 - Fryburg Bryzgowijski (Schwarzwald-Stadion)
SC Freiburg 3-3 pd. k. 3-4 SV Sandhausen
Mats Møller Dæhli 21, Vincenzo Grifo 76, Nils Petersen 82 (k) - Tim Kister 39, Andrew Wooten 53, Richard Sukuta-Pasu 64

karne: (0-0 Damian Roßbach - obroniony), (0-0 Nils Petersen - nad bramką), 0-1 Richard Sukuta-Pasu, 1-1 Christian Günter, 1-2 Tim Kister, (1-2 Marc Torrejón - obroniony), (1-2 Thomas Pledl - obroniony), 2-2 Vincenzo Grifo, 2-3 Markus Karl, 3-3 Maximilian Philipp, 3-4 José Pierre Vunguidica, (3-4 Janik Haberer - obroniony)

żółte kartki: Maximilian Philipp, Janik Haberer, Manuel Gulde - Andrew Wooten, Tim Kister, Stefan Kulovits.

sędziował: Tobias Stieler (Hesja).
widzów: 14 600.

W drużynie gości do 85. minuty grał Daniel Łukasik, a zastąpił go Moritz Kuhn. Jakub Kosecki znalazł się poza kadrą.

mati - 25 października 2016, 21:17:08 - *.dynamic.chello.pl
szkoda że Freiburg szybko odpadł w pucharze bo Gikiewicz to dobry bramkarz i powinien dostać więcej szans gry w podstawowym składzie w Eintrachcie był jednym z najlepszych bramkarzy 2 Bundesligi. A co do Lukasika to powinien wrócić bo rax=czej się nieprzebije do podstawowej jedynastki

scx - 25 października 2016, 21:20:56 - *.dynamic.chello.pl
Tymczasem 14 tys. Lotte (Andre Dej, Rafał Kazior) z 3 ligi wywaliło Bayer Leverkusen z pucharów

jr - 25 października 2016, 21:26:05 - *.eltronik.net.pl
Giki zawsze był specem od karnych

czytelnik - 25 października 2016, 21:26:44 - *.static.chello.pl
scx - Kazior jest w rezerwach Werderu. W Lotte grają trzej Polacy - Dej, Lindner i Schikowski.

yoyo - 25 października 2016, 21:38:43 - *.nette.pl
No i co z tego, że obronił skoro w meczu puścił 3. Pewnie sprawdzał czy Nawałka nie dzwoni.

Nawałka - 25 października 2016, 21:39:19 - *.olsztyn.vectranet.pl