26 października 2016, 23:38:12 - Adrian10
Wygrana Borussii w Pucharze Niemiec

Borussia Dortmund wygrała w rzutach karnych 3-0 z Unionem Berlin w spotkaniu II rundy Pucharu Niemiec. Po 120 minutach był remis 1-1 (1-0, 1-1, 1-1). Cały mecz w barwach Borussii rozegrał reprezentant Polski Łukasz Piszczek. Niemiecki klub jest rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Obie drużyny zmierzą się ze sobą 22 listopada o godzinie 20:45 w Dortmundzie w meczu 5. kolejki rozgrywek.

26 października 2016, 21:00 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 1-1 pd. k. 3-0 1.FC Union Berlin
Michael Parensen 44 (s) - Steven Skrzybski 81

karne: 1-0 Ousmane Dembélé, (1-0 Felix Kroos - obroniony), 2-0 Matthias Ginter, (2-0 Stephan Fürstner - obroniony), 3-0 Mario Götze, (3-0 Philipp Hosiner - strzelił w poprzeczkę).

Borussia: 1. Roman Weidenfeller - 26. Łukasz Piszczek, 25. Sokrátis Papastathópoulos, 28. Matthias Ginter, 30. Felix Passlack (100, 18. Sebastian Rode) - 34. Jacob Bruun Larsen (68, 7. Ousmane Dembélé), 27. Gonzalo Castro, 8. Nuri Şahin (68, 33. Julian Weigl), 10. Mario Götze, 9. Emre Mor - 20. Adrián Ramos.

żółte kartki: Michael Parensen, Roberto Punčec, Stephan Fürstner, Christopher Trimmel (Union).

sędziował: Jochen Drees (Południowy Zachód).
widzów: 79 037.

Mecz pierwotnie zaplanowany na godz. 20:45 rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem ze względów bezpieczeństwa.

kołek - 27 października 2016, 0:40:34 - *.sevstar.net
Słabiutko, Borussia. Pewnie olali sobie ten śmieszny puchar, ale i tak awansowali. Nie chciało się po prostu, słaba motywacja graczy z BVB. :]

kołek - 27 października 2016, 0:44:21 - *.sevstar.net
Dodałbym jeszcze, że skład Borussi mocno rezerwowy. Nie ma się czym podniecać. Na Signal Iduna Park, jeżeli Borussi się będzie chciało w tym meczu grać, Legia dostanie piątkę. Wymęczony skład rezerwami, ale Piszczu to zagrał. :]

tak o - 27 października 2016, 1:02:43 - *.centertel.pl
Przede wszystkim w Borussii jest straszna plaga kontuzji. Nie ma chyba w Europie drugiego tak zdziesiątkowanego urazami klubu. Do tego trener Tuchel lubi sobie poeksperymentować z ustawieniem. Ostatnio odkurzył kilku graczy, o co mniej zorientowani w ogóle zapomnieli, że są w BVB. Tak czy inaczej nawet powyższy skład nie pozostawiłby Legii złudzeń.

rozbawiony - 27 października 2016, 1:57:51 - *.centertel.pl
Lewy i Kuba na ławie???

xyz - 27 października 2016, 7:39:18 - *.7-1.cable.virginm.net
gdyby u nas przychodziło tyle ludzi na mecze i to z ogórkami i płacili za bilet tyle co w Niemczech to też byśmy mieli drużyny na poziomie Borussi. Przynajmniej zbliżonym.
U nas najlepiej to jak by wszystko było za darmo...

ktoś - 27 października 2016, 10:37:36 - *.server.lu
80 000 widzów na meczu pucharu danego kraju... Nieźle. To tak, jakby u nas na meczu Lecha była taka frekwencja z Wisłą, co nigdy się nie wydarzy i jest nierealne. W Polsce tylko kilka klubów ledwo przebija magiczną granicę średniej widzów 10 000, no ale to już coś. W BVB co mecz jest tyle widzów, co na Realu, nawet z takim jakimś Union Berlin. Pozytywny szok. Widać, że kibice BVB uwielbiają swoją drużynę i swój dream team.

ujek - 27 października 2016, 10:45:05 - *.cgates.lt
Ten Steven Skrzybski to Polak? :D Takie jakieś polskie nazwisko... Rzuca się w oczy, no wiecie... :]

bleh - 27 października 2016, 10:48:28 - *.160.78.66.kormoran-net.pl
@xyz
Żeby chcieć za bilet tyle ile w Niemczech, to trzeba najpierw płacić ludziom tyle ile w Niemczech.

c.d.s. - 27 października 2016, 12:51:06 - *.play-internet.pl
Do xyz: ty widziałeś jakiś mecz ekstraklapy? Na to się patrzeć nie da jak się nie kibicuje żadnej z drużyn. 20zl to i tak za dużo za taką kopanine. Tak naprawdę gdyby nie fanatycy doping i oprawy na mecze by przychodziło po 2tys ludzi max bo poziom żałosny. Cud że na polska kopana przychodzi po 7 i więcej.

xyz - 27 października 2016, 14:48:51 - *.7-1.cable.virginm.net
ja wiem, że w Polsce są inne zarobki i inne realia stadionowe, ale między innymi dlatego polska piłka klubowa na arenie europejskiej jest w takim miejscu w jakim jest.

gf - 27 października 2016, 15:28:58 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Jak to przecież według internetowych ekspertów czyli malkontentów tylko w Polsce w krajowym pucharze zespoły z najwyższego szczebla meczą się czy kompromitują z niżej notowanymi drużynami.

Rafi - 27 października 2016, 16:33:57 - *.146.167.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A po co to info o daremnej borussii co zgniotla legie.

LoloPindol - 27 października 2016, 18:41:08 - *.centertel.pl