28 października 2016, 19:51:57 - maciejko
Skuteczny Piast

W pierwszym meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał 2-1 (1-0) na własnym boisku z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Masłowski strzałem z rzutu wolnego oraz Josip Barišić, dla gości trafił Patrik Mišák.

Po niemrawym początku meczu pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 8. minucie Paweł Moskwik mocno dośrodkował z prawej strony, ale będący pięć metrów przed bramkarzem gości Josip Barišić nie trafił czysto w piłkę i zmarnował tę dobrą okazję. Trzy minuty później swoją szansę mieli goście. Po dalekim wrzucie z autu Patryka Fryca i niepewnym wyjściu do piłki Jakuba Szmatuły, Vladislavs Gutkovskis strzałem głową przelobował bramkarza i bramkę gospodarzy.

W pierwszej części I połowy nieznaczną przewagę mieli goście. W 22. minucie Guilherme z lewej strony bardzo celnie dośrodkował w pole karne, a niepilnowany na szóstym metrze przed bramką gospodarzy Patrik Mišák uderzył głową piłkę obok słupka. Dwie minuty później kolejną szybką akcję lewą stroną przeprowadzili goście - tym razem Mišák płasko zagrał piłkę w "szesnastkę", gdzie Roman Gergel obrócił się z nią i oddał strzał, który zablokował Hebert.

Dopiero dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze znów zagrozili bramce drużyny z Niecieczy. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Tomasza Mokwy, Moskwik nie trafił w piłkę będąc kilka metrów przed bramką. Chwilę później po prostopadłym zagraniu Radosława Murawskiego niecelnie w polu karnym uderzył Josip Barišić, a ataki Piasta w tych minutach zakończył Saša Živec oddając niecelny strzał z dystansu.

Pierwszą połowę zwieńczyły dwa rzuty wolne. Najpierw Gergel mocno uderzył z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego, lecz piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki gospodarzy, a w doliczonym czasie gry po faulu na Živcu Michał Masłowski efektownym strzałem z 20 metrów zdobył prowadzenie dla gospodarzy, mimo interwencji Krzysztofa Pilarza.

Goście wyrównali dziewięć minut po przerwie. Dalibor Pleva przeprowadził akcję prawą stroną, dośrodkował na granicę pola karnego, gdzie Wojciech Kędziora wycofał piłkę do Mišáka, który płaskim uderzeniem z dystansu pokonał Szmatułę.

Remis utrzymał się przez minutę. Masłowski posłał piłkę ze środka pola na prawe skrzydło, Mokwa zagrał mocną piłkę po ziemi na piąty metr przed bramkę gości, gdzie nadbiegający Barišić nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Goście mogli wyrównać już chwilę później, lecz po zagraniu na środek pola karnego gospodarzy, niepilnowany Vladislavs Gutkovskis fatalnie przestrzelił nad bramką. Kolejną szansę drużyna z Niecieczy stworzyła w 68. minucie. Po prostopadłym zagraniu w pole karne Gergel minął Szmatułę, ale oddał na tyle słaby strzał, że Marcin Pietrowski bez problemów wybił piłkę przed linią bramkową. Cztery minuty przed końcem meczu najlepszą okazję na wyrównanie dla gości zmarnował Dawid Nowak, który z kilku metrów strzelił wysoko nad bramką. W ostatniej minucie spotkania groźny strzał z linii pola karnego oddał Gergel, a dobitka Kędziory była niecelna.

28 października 2016, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Michał Masłowski 45, Josip Barišić 55 - Patrik Mišák 54

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 25. Aleksandar Sedlar, 5. Marcin Pietrowski, 91. Hebert, 2. Patrik Mráz - 22. Tomasz Mokwa, 9. Radosław Murawski, 15. Michał Masłowski, 12. Saša Živec (86, 82. Martin Bukata), 11. Paweł Moskwik (60, 21. Gerard Badía) - 10. Josip Barišić (87, 93. Edvinas Girdvainis).

Bruk-Bet Termalica: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Patryk Fryc, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putiwcew, 22. Guilherme - 21. Vladislavs Gutkovskis (69, 20. Dawid Nowak), 25. Mateusz Kupczak (81, 9. Bartłomiej Smuczyński), 17. Dalibor Pleva, 10. Roman Gergel, 11. Patrik Mišák (70, 99. Martin Juhar) - 24. Wojciech Kędziora.

żółte kartki: Sedlar, Badía, Girdvainis - Osyra, Pleva.

Boa - 28 października 2016, 19:53:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czesław jest fanem starego brytyjskiego futbolu. Dzida do przodu czy prowadzą i się murują, dzida do przodu czy przegrywają. Długie wyrzuty z autu, stałe fragmenty. Z taką grą fart musiał się kiedyś skończyć.

pytanie? - 28 października 2016, 19:58:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Proszę mi podać jeden klub z Arabii Saudyjskiej , którego nazwa nie zaczyna się na "Al" Dobranoc

ONUFRY - 28 października 2016, 19:58:54 - *.static.system77.pl
Co za styl Czesława,piła w górę jak na A-klasie,fart się skończył i dolna ósemka pewna,Nowak i ten łotysz pomylili dyscypliny to nie rugby panowie!!!

Devil - 28 października 2016, 20:08:13 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Moje słowa sprzed tygodnia stały się faktem... ;)

do pytanie - 28 października 2016, 20:09:21 - *.dynamic.chello.pl
Kluby : Najran SC , Hajer Al-Hasa

kura - 28 października 2016, 20:12:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jan dlaczego patologia? Pytanie co ma al do meczu Piasta?

kibic - 28 października 2016, 20:15:50 - *.dynamic.mm.pl
Czy mógłby mi ktoś podać strone internetową na której można oglądać na żywo mecze ekstraklasy ?

nieciecza - 28 października 2016, 20:47:47 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Guilherme w Niecieczy ! Czemu taki jesteś słaby .
Dlaczego Trener Pan Michniewicz pozwala Ci na wykorzystywanie wszystkich wolnych , autów prawie prócz Fryca , wrzutek itp . Skłócasz Swoją słabością swoich kolegów . Jesteś słaby na tą chwile . KIBIC zostaw te fragmenty komu innemu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!

nieciecza - 28 października 2016, 21:11:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
joo

nieciecza - 28 października 2016, 21:19:13 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Panie Michniewicz czemu Guilherme wybija i wrzuca każdą piłkę do rożnych i wolnych . To gość od zadań specjalnych ???. To dno !!!!!! Nie dopuszcza innych . Odpuść facet ..!!! Fajtłapo !!!!!!!!!!!!!!!!!

lechita - 28 października 2016, 21:49:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahahahh frekwencja powala

Oks Odra - 28 października 2016, 22:26:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A no co wy liczyliscie???Ze Termalica o mistrza bedzie grac???Mistrzem bedzie i tak Legia bo niby kto???Liga jest daremna a Nieciecza i tak wyladuje grupie spadkowej

DDT - 28 października 2016, 22:32:20 - *.centertel.pl
Chłopaki z Niecieczy co się z Wami dzieję? Kolejna zadyszka? Mam nadzieję, że ostatnia. Nie widzę Was w Grupie Spadkowej. Grajcie o najwyższy cel. Panie Michniewicz - czas bardziej pozytywnie wesprzeć chłopaków.

a@ap.pl - 28 października 2016, 23:07:06 - *.clubnet.pl (*.168.6.10)
Sędziowanie Gila to dzisiaj porażka

PG - 28 października 2016, 23:15:37 - *.eimperium.pl
Po raz kolejny oglądam grę Kędziory i zastanawiam się jak można było oddać go tak lekką ręką. Chłop potrafi się zastawić, dograć, zrobić akcję i przede wszystkim powalczyć jak rok temu Nespor, idealny pod taktykę Piasta i idealny aby wypełnić lukę na pozycji na której w tej chwili niestety nie mamy nikogo.

loth - 29 października 2016, 0:20:38 - *.172.multiplay.pl
no i zmarnować setke tez umie... tego w naszej lidze nie umie tylko Peszko co do sędziowania to dramat jakis. ostatnie 10 minut to byly ewidentne próby ustawienia remisu... (tylko z wyczuciem zeby podpaówy zbytniej nie bylo)to jest nowa metoda ustawianai ligi kilku wolnych nie gwizdniemy kilka razy sie pomylimy gwizdzac aut sporne sytuacje dla jednych albo dla 2 gich czerwona kartka dla lidera druzyny przed waznym meczem (a najlepiej na 2 mecze przed to wtedy mniejsa podpadówa) filar defensywy wykarkowac szybko przed waznym meczem najlepiej na jakims popchnieciu w niegroznej sytuacji. wszystko to ku chwale jedynego slusznego klubu teraz mozna obstawiac wysyp remisów bo jedyny sluszny klub musi czolowke gonic pozdro dla kumatych

qlty33 - 29 października 2016, 7:37:59 - *.opera-mini.net (*.188.140.255)