20 listopada 2016, 19:53:07 - dyrovski
"Kolejorz" wjeżdża na właściwe tory

W przedostatnim meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 3-0 (1-0). Bramkarza gości pokonali Darko Jevtić i dwukrotnie Marcin Robak, w tym raz z rzutu karnego. Dla "Kolejorza" było to trzecie zwycięskie spotkanie z rzędu, w którym nie stracił bramki.

Od początku spotkania na boisku przeważali gospodarze. W 7. minucie Radosław Majewski przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale futbolówka poleciała obok słupka. Osiem minut później Majewski podjął kolejną próbę, lecz była ona jeszcze bardziej nieudana. W 16. minucie Lech objął prowadzenie. Darko Jevtić przejął zagraną przez Macieja Makuszewskiego piłkę i wbiegł w szesnastkę. Następnie ograł Kamila Dankowskiego i nie dał szans na skuteczną interwencję Ľubošowi Kamenárowi. Jeszcze w doliczonym czasie gry Dawid Kownacki podał do Majewskiego, a ten oddał strzał bez przyjęcia, jednak dobrze w tej sytuacji spisał się golkiper gości.

W 48. minucie Alvarinho minął Majewskiego i oddał strzał w polu karnym, ale futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. W 66. minucie "Kolejorz" zdobył drugą bramkę. Marcin Robak wykończył ładną akcję gospodarzy i precyzyjnym uderzeniem z okolic szesnastu metrów pokonał zdezorientowanego Kamenára. Pięc minut później blisko strzelenia gola był Śląsk. Adam Kokoszka dostrzegł pozostawionego bez opieki Sito Rierę i podał do Hiszpana, a ten przyjął piłkę i oddał strzał, z którym poradził sobie jednak Matúš Putnocký. Kilka chwil później Kokoszka z bliska uderzył nad bramką. W 73. minucie Majewski oddał strzał, a futbolówka odbiła się od ręki Laszy Dwaliego i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robak i nie miał problemu ze strzeleniem swojego drugiego gola w tym meczu. Osiem minut później Łukasz Madej kopnął sprzed szesnastki, lecz nie udało mu się trafić w bramkę.

20 listopada 2016, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 3-0 Śląsk Wrocław
Darko Jevtić 16, Marcin Robak 66, 74 (k)

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 23. Paulus Arajuuri, 5. Tamás Kádár - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 86. Radosław Majewski (75, 55. Abdul Aziz Tetteh), 10. Darko Jevtić (78, 29. Kamil Jóźwiak) - 24. Dawid Kownacki (63, 11. Marcin Robak).

Śląsk: 1. Ľuboš Kamenár - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 21. Lasza Dwali, 5. Augusto - 18. Łukasz Madej (83, 11. Bence Mervó), 20. Adam Kokoszka, 10. Ryota Morioka (80, 32. Ostoja Stjepanović), 22. Sito Riera, 14. Alvarinho - 19. Kamil Biliński (55, 27. Mariusz Idzik).

żółte kartki: Bednarek - Biliński.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 15 943.

siwewlosy - 20 listopada 2016, 19:53:35 - *.dynamic.chello.pl
Dziś na boisku spotkały się dwie uznane firmy. Wydawać by się mogło, że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie, a piłki latać będą wyżej niż przed laty stała charakterystyczna budka nad stadionem przy ulicy Bułgarskiej. Nic bardziej mylnego. Oglądaliśmy typowe spotkanie drużyn środka tabeli. W pierwszej połowie bolały oczy i to wcale niekoniecznie od zadymienia boiska czy błędów sędziowskich. Druga odsłona zdecydowanie lepsza, jednak mimo wszystko Kownackiemu kończy się werwa - chyba czas na powtórną terapię u Malarza. Gajos to nie armata Rudego 102. Riera wyróżnia się w naszej lidze, bo to chyba jedyny blondyn z ciemnym wąsem. Morioka kręcił się dziś jak po sake. Pawełek jakiś czas temu usiadł na ławie, lecz w drugiej połowie jego zmiennik zachował się jak sam mistrz i Kolejorz mógł cieszyć się z drugiej bramki. Skończyło się 3:0. Wynik lepszy od gry Lecha, jednak 3 punkty zasłużenie zostają w Poznaniu. Śląsk z zerowym dorobkiem, choć przed laty za taki wynik dostali by w naszej lidze minus jeden punkt.

ICQ - 20 listopada 2016, 19:54:53 - *.218.229.106
drużyna kelnerów i sklepikarzy bez pomocy sędziego to nawet zremisować nie potrafi...

Jużny - 20 listopada 2016, 19:55:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hhaaha dwie uznane firmy ha śląsk i uznana drużyna oj siwe łonowce co ty bierzesz za towar

FcTurek - 20 listopada 2016, 19:56:53 - *.icpnet.pl
Brawo Kolejorz

Knur - 20 listopada 2016, 19:57:11 - *.adsl.inetia.pl
Lech zasługuje na pudło.Widać że nabiera wiatr w żagle i będzie poważnym kandydatem do medali.Dziś wspaniałe zwycięstwo.Śląsk nie miał nic do powiedzenia.Rumak dobrze przyjęty na Bułgarskiej i to tez na plus.

arczisss - 20 listopada 2016, 19:57:25 - *.246.158.50.rev.vline.pl
Lech puchary a śląsk nie spadek bo spadną korona i bogdanka lublin

CK - 20 listopada 2016, 20:00:46 - *.proneteus.pl
arczisss Korona spada co roku i jakoś nie spadła. Bogdanka niech spadnie, bo szkoda żeby swoje mecze rozgrywali na wyjeździe.

znawca - 20 listopada 2016, 20:01:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zwykle Lech nie umie wygrać bez pomocy sędziego. Pierwsza bramka strzelona po spalonych. Ale to pomaganie ciągle faworyzowanemu kolejorzowi kiedyś się skończy

kalbaro74 - 20 listopada 2016, 20:06:28 - *.dynamic.chello.pl
Najładniej i najlepiej teraz grają Legia,Lech i Pogoń i to te drużyny będą na podium,Lechia chociaż jest liderem to z taką grą nie ma szans na podium.

efh - 20 listopada 2016, 20:07:29 - *.dynamic.chello.pl
frekwencja jak w lidze białoruskiej.

Oskar - 20 listopada 2016, 20:09:44 - *.adsl.inetia.pl
do znawca jaki spalony jakie pomaganie ? może oglądałeś Zagłębie z Chojnicznką tam było pomaganie.. natomiast co do meczu to Lech tak jak Legia zaczyna się rozpędzać w stronę walki o podium a kto wie nawet o Mistrzostwo Polski

Brochów - 20 listopada 2016, 20:15:09 - *.play-internet.pl
Legia, Pogoń i Lechia...ciekawy terminarz ma Śląsk...

Paolo KKS - 20 listopada 2016, 20:17:02 - *.centertel.pl
Śląsk nie istniał. A gra się jak przeciwnik pozwala.

Asfan - 20 listopada 2016, 20:37:49 - *.146.91.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Śląsk nie istniał? Chyba inny mecz oglądaliśmy. Trałka dotrwał do końca meczu bez żółtej nawet -kpina. Pierwsza bramka dość kontrowersyjna.

Ziemniak - 20 listopada 2016, 20:42:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ależ ci sedziowie ciagna te kuchenki za uzdę.Nie stac was grac bez pomocy sedziów?

@ziemniak - 20 listopada 2016, 20:45:03 - *.bb.sky.com
za uszy to kipskich miasto wroclaw ciagnie

Miedz - 20 listopada 2016, 20:49:52 - *.ssp.dialog.net.pl
Podobno pyry niechca Robaka ? To dawaj Marcin wracaj do Miedzi napewno widzisz ze w tym sezonie moze byc przelom w histori klubu. A tak pozatym jest progres i najwazniesze sianko skoro paru wyjadaczy tu siedzi to mysle ze jak bys sie dogadak z klubem to zle bys niemial plus premia za awans by napewno byla.

bumar - 20 listopada 2016, 20:53:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pozdro WKS I ROMAn Z. Tylko Warta 1912 !!!

ffds - 20 listopada 2016, 21:13:04 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Fajnie ze w Lechu jest w końcu porządny trener ale tu nadal potrzeba konkretnych wzmocnień.

simon - 20 listopada 2016, 21:23:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Lech. Zwycięstwo bezdyskusyjne. Niech napinacze wsadzą głowę pod kran to oprzytomnieją. Lech dominował i tyle. Ale Śląsk dzielnie walczył. Mam nadzieję, że za tydzień ograją Legię. Mocno trzymam kciuki. Pozdrawiam trenera Rumaka. Dobry trener i Lech wiele mu zawdzięcza.

trefl - 20 listopada 2016, 21:34:45 - *.dynamic.chello.pl
Po analizie przepisów spalonego nie było. A Biliński powinien dostać czerwo. Więc już skończcie płacze, że sędzie pomógł Lechowi. dobranoc.

kam - 20 listopada 2016, 21:40:09 - *.dynamic-ra-07.vectranet.pl
Amika wronki klub piłkarski z siedzibą we Wronkach, W 2006 klub połączył się z WKP Lech Poznań zmienił nazwę na KKS Lech Poznań i na licencji Amiki wystartował w nowym sezonie ekstraklasy.Po co wy gracie jak wy tradycji nie macie

zeno - 20 listopada 2016, 21:41:16 - *.play-internet.pl
Żadnej kontrowersji nie było. Majewski, który był na spalonym nie brał udziału w akcji. Wręcz uciekał od piłki. Jevtic piękna bramka. 3 do zera - Kolejorz żegna frajera!

wronki - 20 listopada 2016, 22:02:13 - *.dynamic-ra-07.vectranet.pl
Brawo Amica

14/88! - 20 listopada 2016, 22:27:40 - *.opera-mini.net (*.254.227.11)
Lechowi pomagają sędziowie , szczególnie w Warszawie jak Zdrajca z metrowego spalonego w 90+4 strzelił na 2-1 dla Stolycy .

sat - 20 listopada 2016, 22:32:13 - *.10.208.67
Karny był na Bednarku kiedy został staranowany przez bramkarza tak jak czerwień dla idioty ktory o malo nie złamał mu nogi Brawo Kolejorz w końcu dobry mecz i punkty po meczach reprezentacji

80/100 - 20 listopada 2016, 22:33:47 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
@14/88 Warszawę wypomiansz ale co było trzy dni później w Poznaniu skwapliwie przemilczałeś?
Kownacki zdobył identyczną bramkę jak Hama a gdy mu komentator to wypomniał to rzekł że nie jego sprawa.
Po tym zdarzeniu w kolejnych dwóch meczach bramki po spalonych.
Teraz ze Śląkiem znowu.
Oj ciągną was za uszy ale do czasu
W pucharach znowu oklep od Litwinów i Islandczyków

prorok - 20 listopada 2016, 22:53:24 - *.icpnet.pl
Znawcy. Poczytajcie przepisy. Żadnego spalonego nie było. W lidze plus to wyjaśnili. Ale jak chce sie widzieć że czarne to białe to inna sprawa

simon - 20 listopada 2016, 23:23:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Przestańcie pisać o Wronkach i Amice, bo to już nikogo nie bawi, a ci co to wypisują są żałośni i pretendują do miana ludzi niemądrych. Bez urazy

do 80/100 - 20 listopada 2016, 23:37:52 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Porównywanie mijanki i minimalnego spalonego Kownackiego z Wisła do sporego spalonego fina a także doszukiwanie się czegokolwiek do czego można się doczepić po dzisiejszym meczu to jakiś objaw hiper frustracji co zresztą potwierdza ostatnie twoje zdanie.

Leszno - 20 listopada 2016, 23:41:38 - *.centertel.pl
co tak mało kibiców Amici?

slitherio - 21 listopada 2016, 0:10:23 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
dobry mecz

śmieszek - 21 listopada 2016, 0:10:27 - *.catv.broadband.hu
Żałosna frekwencja. Coś cienko ostatnio w Poznaniu z tą frekwencją. Co się dzieję? Dlaczego na leszka przychodzi coraz mniej widzów? Hłe, hłe, hłe. Nie ma pucharów, nie ma widzów. Władze Lecha musza zrozumieć, że gra w Lidze Europejskiej co roku to musi być ich cel, a nie rokroczne kompromitowanie Polski na arenie europejskiej. Jak Lech jakimś cudem awansuje do tych pucharów jeszcze do tego bardzo daleka droga - 14 kolejek, a potem mordercze 7 kolejek po podziale punktów to i tak się skompromituje, bo ma amatorski zarząd. :-/ Smutna sprawa i stypa na trybunach w Poznaniu. Frekwencja fatalna. To już legia ma lepsze frekwencje, niż Lech. :]

śmieszek - 21 listopada 2016, 0:17:21 - *.211.115.187.getinternet.no
Hłe, hłe hłe. Zastanawiam się tylko, na ile autentyczny jest ten użytkownik, który wypowiada się pod nickiem "siwewłosy". Jak myślicie - jest autentyczny, czy to tylko zwykły, najzwyklejszy troll, kolejny już zresztą na tej stronie po niejakim kubie, hłe, hłe, hłe. "siwewłosy" - Cóż za epicki alias, hłe, hłe, hłe.

14/88! - 21 listopada 2016, 6:01:27 - *.opera-mini.net (*.254.130.248)
Frekwencja jest na poziomie 15 tysięcy , mecz z Wisła Płock to była porażka 9 tysięcy prawda jest taka niema wyników niemam pucharów kibice sukcesu oraz ci co robią fotki na lans na Pejsbuka olali sprawę ci co mają chodzić to chodzą i nic się w temacie niezmieni .

Paolo KKS - 21 listopada 2016, 7:46:41 - *.centertel.pl
Frekwencja 15000 niejeden by pozazdroscil

pan sędzia - 21 listopada 2016, 8:24:07 - *.1d4.us
Ja jestem uczciwy, zapłacili za 3:0, więc jest 3:0.

Brzeszcze - 21 listopada 2016, 8:25:07 - *.adsl.inetia.pl
Ten mecz mógł się skończyć inaczej gdyby Sląsk wykorzystał choć 50% swoich szans.

vbv - 21 listopada 2016, 9:21:53 - *.dynamic.chello.pl
Frekwencja na poziomie ligi bułgarskiej.

do vbv - 21 listopada 2016, 10:14:08 - *.gigainternet.pl
Prześledź najpierw jaka jest frekwencja w lidze bułgarskiej i dopiero się wypowiadaj.
Kilka ostatnich meczów z Bułgarii.
Lewski - Czernomorec (widzów 700)
Ludogorets - CSKA (widzów 5 800)
Beroe - Ludogorets )widzów 650)
Vereya - Dunav (widzów 250)
Rozumiem, że Twój atak był wymierzony w kibiców Lecha? Nie powinieneś pisać nic skoro się ośmieszasz.

bis - 21 listopada 2016, 10:32:49 - *.146.77.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tym razem Kiepskim pyrki zaszkodziły.
Panowie: nie ma się czym zachwycać,to tylko E-klapa-ogon Europy. W pucharach i tak "bańki".
Jeśli chodzi o nazwę Lecha, to formalnie w papierach przekręty były. Lech jednak gra na swoim zasłużonym stadionie i zachował tradycje KKS. Po 1989 r. w polskim dzikim kapitalizmie pojawiło się wiele dziwolągów- efemeryd np. Miliarder Sokół Tychy Pniewy, ŁKS PTAK Łódź.
Dlatego cieszmy się, że jeszcze tradycja wygrywa.

vbv - 21 listopada 2016, 11:37:31 - *.dynamic.chello.pl
No to na poziomie jakieś innej słabej lig. Poznań jest duży i mają stadion ponad 40-tysięczny, więc liczbę widzów 15 tysięcy nazywa się słabą frekwencją

do bis - 21 listopada 2016, 12:00:01 - *.10.99.206
Popieram, tradycja jest najważniejsza, liczy się tylko Amica Wronki.

MZKS - 21 listopada 2016, 12:13:15 - *.ssp.dialog.net.pl
Brawo Lech !!!! Dzierżoniów gratuluje !

boras - 21 listopada 2016, 12:50:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@do bis,wygrałeś tym o Amice :D

Hhj - 21 listopada 2016, 14:29:30 - *.gigainternet.pl
@vbv, a Ty z jakiego miasta jesteś i ciekawe jaka tam frekwencja. Pewnie powiesz, że Warszawa :D

Realista - 21 listopada 2016, 15:15:33 - *.play-internet.pl
Lubię jak kibice leszka mówią do nas(Legionistów) ze mamy na ich punkcie ból pośladków... trochę to głupie bo jak na razie Legia jest kilka lat świetlnych przed leszkiem. Pozdrawiam was zakompleksieni poznaniaczki

do Realist - 21 listopada 2016, 15:39:45 - *.42.13.138
legia to od wielkiego Lecha może brać "zużytych" i niepotrzebnych bezwartościowych piłkarzy, takich jak Bereszyński czy Hamalainen. Borussia i tak pokaże jutro gdzie wasze miejsce w szeregu. W dodatku będą grail bez bramkarza.

Realista - 21 listopada 2016, 15:47:39 - *.play-internet.pl
Hahahaha... a Legia da lekcję Lechowi Bereszynski zużyty? Legia zarobi na nim kilka mln a jeśli chodzi o Hamalainena to co miał zrobić to zrobił strzelił wam brameczkę pozdrawiam was po raz kolejny. Twój komentarz pokazał wasze ogromne kompleksyDziękuję za poprawienie humoru mi i moim współpracownikom słowami o wielkim leszku

mati - 21 listopada 2016, 17:31:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do vbv : chłopie co ty bredzisz ??? to co jeśli Lech miałby stadion na 20000 ludzi to frekwenja 15000 byłaby niezła. a jak ma stadion na 40000 to juz frekwenja marna ??? Ciekawe z jakiej metropolii jesteś

LEO - 21 listopada 2016, 19:23:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lokomotywa pędzi

gf - 21 listopada 2016, 20:27:49 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Oczywiście w temacie Lecha pojawia się "Realista" ze swoimi mądrościami i stałymi tekścikami o kompleksach Co do frekwencji to jak 16 tys w naszej lidze to niska frekwencja to jaka według was jest wysoka?

Wiślak - 21 listopada 2016, 22:40:18 - *.dynamic.chello.pl
ale ten "Realista" ma rację że Lech jest lata za Legią i to bardzej Wy macie kompleksy. Prawda jest taka że w Poznaniu mieli kiedyś kompleks Wisły a teraz mają Legii

Realista - 22 listopada 2016, 10:49:37 - *.play-internet.pl
Gf, oczywiście ze będę mówił o waszych kompleksach bo drażni mnie jak mówicie że w Wwa jest kompleks leszka. Zawsze staram się wyprowadzić ludzi z błędu. Cieszy mnie że nawet kibic Wisły to widzi

:) - 22 listopada 2016, 11:41:15 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Tak tak "wiślak" piszący na tej stronie tylko w tematach Lecha i porównujący go ciągle do Legii. Na drugi raz zmień IP kolego

do Realist - 22 listopada 2016, 12:38:28 - *.play-internet.pl
Tylko kto tu ma kompleksy? Skoro siedzisz pod artykułem o mechu Lecha i wrzucasz swoje smutne teksty o legii... prawda jest taka, że legia wyprzedza Lecha o lata świetlne ale tylko pod względem finansów. Piłkarsko drużyny oddziela obecnie jedynie bilans bramokwy (1 bramki) no i spotkanie bezpośrednie, w którym przeważył metrowy spalony. No a kibicowsko to jesteście w ogonie ligii niestety. I to cię boli chyba. Proponuję zastosować maść na ból. Powinno pomóc.

Realista - 22 listopada 2016, 12:49:21 - *.play-internet.pl
Czy to naprawdę kibic Wisły czy nie za bardzo mnie to nie obchodzi. Mam tylko do Ciebie jedno pytanie: skąd w was tyle zawiści do polskiego klubu w pucharach? Od zawsze jestem kibicem Legii ale jak wasza drużyna grała w pucharach europejskich to trzymalem za nią kciuki bo to święto dla polskiej piłki.

Realista - 22 listopada 2016, 13:10:22 - *.play-internet.pl
Piłkarsko też jest duża różnica chyba ze iinny mecz oglądaliśmy między tymi drużynami. Twierdzisz że kibicowsko jesteśmy w ogonie a ja twierdzę że właśnie razem z wami jesteśmy najlepsi w kraju i zarówno wśród nas jak i was są czarne owce. Przypominam zeszły sezon w którym też mogliście mieć zamknięty stadion. Kompleksy poruszam jak widzę tylko wasze.obraźliwe wpisy.