21 listopada 2016, 19:51:33 - dyrovski
Zwycięskie bramki Miguela Palanki

Korona Kielce wygrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 2-1 (2-0) w meczu kończącym 16. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Hiszpan Miguel Palanca. Goście odpowiedzieli trafieniem Łukasza Piątka. Był to zatem udany debiut dla nowego trenera kielczan - Macieja Bartoszka. Zagłębie zaś nie wygrało trzeciego meczu z rzędu.

W pierwszych dziesięciu minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Korona częściej była przy piłce i próbowała atakować, jednak w decydujących momentach brakowało dokładności. Później do głosu zaczęło dochodzić Zagłębie. W 12. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Martin Nešpor, ale futbolówka poleciała nad bramką. Dwie minuty później dwójkową akcję Łukasza Janoszki i Arkadiusza Woźniaka pierwszy z wymienionych zakończył niecelnym uderzeniem. W 20. minucie sam na sam z Konradem Forencem znalazł się Michał Przybyła, lecz nie potrafił on pokonać golkipera gości. Następnie z dalszej odległości kopnął Nabil Aankour, ale piłka poleciała obok słupka.

W 25. minucie Korona wyszła na prowadzenie. Miguel Palanca ograł na lewej stronie Jarosława Kubickiego i Jakuba Tosika, a następnie zdecydował się na uderzenie i pokonał bezradnego Forenca. W 40. minucie Palanca zdobył drugą bramkę. Ľubomír Guldan chciał wybić futbolówkę spod własnej szesnastki, jednak piłka odbiła się od Aankoura i trafiła do hiszpańskiego skrzydłowego, który pewnym strzałem nie dał szans golkiperowi gości. W odpowiedzi bardzo mocno z rzutu wolnego uderzył Nešpor, ale dobrą interwencją wykazał się Zbigniew Małkowski.

W 54. minucie Daniel Dziwniel dośrodkował z lewej strony w pole karne, a strzał głową z bliska oddał Nešpor, jednak źle trafił w futbolówkę i ta poleciała obok słupka. Dwie minuty później gościom udało się strzelić gola. Forenc wybił piłkę z własnego pola karnego aż na połowę Korony. Wydawało się, że Mateusz Możdżeń ma sytuację pod kontrolą, jednak po jego zagraniu głową futbolówka trafiła do Łukasza Piątka, który nie zmarnował dobrej okazji i strzelił gola. W 59. minucie mógł być już remis, ale Małkowski pewnie złapał piłkę po strzale Michala Papadopulosa. W odpowiedzi świetnym podaniem do Palanki popisał się Aankour, a Hiszpan znalazł się w niezłej sytuacji, lecz tym razem nie zdołał pokonać bramkarza Zagłębia. W 83. minucie Aankour zobaczył, że Forenc stoi daleko od bramki i spróbował go przelobować, jednak trafił jedynie w poprzeczkę.

21 listopada 2016, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 2-1 Zagłębie Lubin
Miguel Palanca 25, 40 - Łukasz Piątek 56

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 28. Vladislavs Gabovs, 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 27. Rafał Grzelak - 77. Michał Przybyła (84, 7. Marcin Cebula), 8. Mateusz Możdżeń, 6. Vanja Marković, 10. Nabil Aankour, 17. Miguel Palanca - 15. Jacek Kiełb (68, 9. Dani Abalo).

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus (46, 27. Michal Papadopulos), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 9. Arkadiusz Woźniak, 14. Łukasz Janoszka (46, 21. Adam Buksa) - 13. Martin Nešpor (70, 3. Đorđe Čotra).

żółte kartki: Rymaniak, Dejmek - Nešpor, Jach, Papadopulos, Čotra.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 4774.

Rafel - 21 listopada 2016, 19:52:09 - *.218.124.105
Gratulacje z Nowego Sącza

CK - 21 listopada 2016, 19:52:35 - *.proneteus.pl
Brawo Korona!!! Nigdy nie spadniesz

fwe - 21 listopada 2016, 19:53:09 - *.146.58.100
Całe Zagłębie - pokonać faworytów,stracić punkty z dołami tabeli...

rafalski - 21 listopada 2016, 19:53:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co ten Bartoszek musiał przeżywać tam na tej ławce to nie do opisania jest

jan - 21 listopada 2016, 19:53:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten Buksa to dobry kawał kłody.

Zakapturni - 21 listopada 2016, 19:53:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bartoszek wydaje się naprawdę dobrym trenerem. Brawo za ofensywną taktykę i czekamy na więcej.

kielczanin - 21 listopada 2016, 19:57:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i supcio! Wielkie brawa i ogromne gratki moja kochana KORONECZKO!!! Oby tak dalej!

lechXVI - 21 listopada 2016, 19:59:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i fajnie. Byłoby czymś niepoważnym, gdyby, za przeproszeniem, Zagłębie Lubin, klub nie wiedzieć, czemu finansowany przez państwowy kombinat wydobywczy, zajmowało innym miejsce w górnej części tabeli. A poza tym, gdy się spojrzy na wyczyny boiskowe takiego Tosika, to aż człowiekowi dziwno, że facet wciąż na wolności przebywa. A na Koronę miło spojrzeć, jak się nie poddaje. Słowem, Kielce tak, Zagłębie nie.

Horacyś - 21 listopada 2016, 19:59:58 - *.10.246.2
Zaglębie to profanacja piłki nożnej, natychmiast odciąć pieniądze, wode i ogrzewanie w budynku tego śmiesznego klubu! tam lenistwo w pełnej krasie na czele z rudym!

z - 21 listopada 2016, 20:00:04 - *.chojnet.pl
To jest wlasnie Bartoszek... Ultra Ofensywna taktyka i nie ma zmiluj, caly mecz do przodu, czy prowadzisz czy przegrywasz caly czas jazda! W Chojnicach zadzialalo to i u Was bedzie dobrze! Pozdro

ART - 21 listopada 2016, 20:02:36 - *.77.117.140
Nareszcie po strzelonych bramkach dalej graliśmy swoje, do przodu, a nie znowu to bezsensowne cofnięcie się do defensywy i "bronienie wyniku", które nigdy obronionym wynikiem nie kończyło się.

Petardon - 21 listopada 2016, 20:04:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Korona zagrała bardzo zmotywowana. Zasuwali, jak małe samochodziki. Zadziałał efekt nowej miotły. ALE DLACZEGO SĘDZIA KWIATKOWSKI POMOGAŁ KORONIE??? Sytuacja z około 70 min. kiedy Bursa wychodził sam na sam z bramkarzem Korony. Dejmek ściął go równo z trawą, a sędzia pokazuje tylko żółtko. Czerwień była bezduskusyjna. Nie dość, że Zagłębie miało doskonałą szansę na wyrównanie, to jeszcze Korona grałaby ostatnie 20 min. w 10-tkę. Tak się właśnie kręci wały w tej lidze. Podobno Boniek miał zrobić porządek z sędziami nieudacznikami/łapownikami (niepotrzebne skreślić), a sędzia Kwiatkowski w tak ostentacyjny sposób okradł Zagłębie przynajmniej w remisu!

hfdh - 21 listopada 2016, 20:05:43 - *.dynamic.chello.pl
udało im się.

TLW - 21 listopada 2016, 20:07:16 - *.centertel.pl
Brawo Koroneczko!!!

Brzeszcze - 21 listopada 2016, 20:08:20 - *.adsl.inetia.pl
Czyli jednak Koroniarze mają siłę żeby biegać 90 minut, a tej pory perfidnie grali za zwolnienie Wilmana. Zagłębie tradycyjnie na jesień słabe, ale wiadomo, że się szykują na wiosnę. Bartoszek to dobry trener, nie przypadkiem taki zespół jak Chojniczanka jest pierwszy, już skończyły się łatwe punkty przeciwników Korony.

bbb - 21 listopada 2016, 20:10:06 - *.146.78.161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Scyzory - ładnie przycięły miedziowych, a...mogły być i 3 sztychy...

... - 21 listopada 2016, 20:10:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I tak zlecicie kielczanie

ali - 21 listopada 2016, 20:12:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Taka jest prawda, że Zagłębie z meczu na mecz wygląda coraz słabiej i fizycznie i jako drużyna. Trener w kilka miesięcy rozmontował całkowicie zespół. Transfery beznadziejne. Jedyna rada to w trybie pilnym zwolnić trenera i dyrektora odpowiadającego za transfery ani jeden nowy zawodnik nie spełnił oczekiwań. Odszedł Dąbrowski i obrona się posypała.

miruCK - 21 listopada 2016, 20:16:20 - *.kielce.hypnet.pl
Dzięki Rafel i cały Nowy Sącz. Czekamy na Was w ekstraklasie

adx - 21 listopada 2016, 20:16:42 - *.dynamic.chello.pl
do Petardon
po pierwsze primo: kapitan ma (i słusznie) pewne rozcieńczanie czerwonej barwy kartki z tytułu kapitańskiej opaski
po drugie primo: nawet jeśli "coś" teoretycznie zabrano Zagłębiu w tym meczu to oddano doliczką tj. de facto podwojeniem doliczonego czasu gry

Jeremi - 21 listopada 2016, 20:17:27 - *.dynamic.chello.pl
@Petardon, Sędzia Kwiatkowski z Warszawy to jeszcze większe wały kręcił na derbach Arka-Lechia, gdzie udawał, że nie widzi prowokacji piłkarzy Arki, a szczególnie Sobieraja. Tak jakby panu sędziemu zależało na pokazywaniu kartek Lechistom, no jak się skończyło? Flavio dostał aż trzy mecze, za walnięcie prowokatora i wyjdzie dopiero na Wisłę. Ubawił mnie pan Sławek w telewizji, nasz ekspert, który powiedział, ze Kwiatkowski dobrze sędziował, bo się przygotował do meczu!!! Niezłe. Dzisiaj pan Kwiatkowski tez się zapewne przygotował do meczu i dostanie jak zwykle wysoką notę, a pan Sławek go pochwali w telewizji

Robeercik - 21 listopada 2016, 20:17:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tosik czego się nie dotknął to spartolił.

judasz - 21 listopada 2016, 20:21:28 - *.bb.online.no
@petardon gimbie, Nespor powinien dostać wcześniej 2 żółtą to byś nie stękał. Najgroźniejsza akcja Zagłębia w 1. połowie to ten wydrukowany rzut wolny w końcówce.

Jeremi - 21 listopada 2016, 20:24:21 - *.dynamic.chello.pl
@adx, Właśnie w Gdyni na derbach, o których piszę wyżej, kapitan Lechii Miloś Krasić dostał kartkę od Kwiatkowskiego, za drobny faul, który to faul to mógł być puszczony. Krasić klasa zawodnik i człowiek, jako jedyny na boisku starał się uspokoić zawodników obu drużyn, ale pan sędzia czujnie wyłapał to jego przewinienie i szybko ukarał żółtkiem. Krasić złapał się za głowę i dobrze tak jak w sobotę Janickiemu w meczu z Wisłą pan sędzia nie dał drugiej żółtej, ale pan Sławek w telewizji nam wszystko wytłumaczy i dalej niczego nie będziemy wiedzieli

norbi - 21 listopada 2016, 20:26:26 - *.10.73.165
zagłębie zmieńcie swoje najsłabsze ogniwo czyli trenera,kto choć trochę się zna na piłce to widzi jakie popełnia błędy.

MattCK - 21 listopada 2016, 20:27:48 - *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net
No i bomba! :D

@Jeremi - 21 listopada 2016, 20:31:35 - *.adsl.inetia.pl
haha pan Sławek jest tak obiektywny jak sędziowie na meczu Legii

LP - 21 listopada 2016, 20:31:48 - *.173.3.21.tesatnet.pl
kibice Zagłębia maja jakiś zakaz czy sektor gości w Kielcach zamknięty?

Horacys - 21 listopada 2016, 20:33:29 - *.play-internet.pl
W Zagłębiu juz nie ma nic, ani trenera ani zarządu ani właściciela, jest komu brać pieniadze

mksok - 21 listopada 2016, 20:45:06 - *.ssp.dialog.net.pl
jeszcze do do lechXVI
przypominam jak mantrę: KGHM to nie spółka państwowa tylko spółka kapitałowa, w której państwo ma nieco ponad 30% udziałów - reszta jest w rękach prywatnych, lub innych podmiotów więc zanim napiszesz bzdury to doucz się kolego i poczytaj KSH i sprawdź info chociażby na stronie KGHM. Państwo ma jedynie decydujący głos na WZA.

Dawid - 21 listopada 2016, 21:00:35 - *.plastcom.pl
Palanca ciekawy grajek...

dpl - 21 listopada 2016, 21:03:11 - *.lubin.vectranet.pl
Zagłebie ma zakaz po lechii

Ja@wp.pl - 21 listopada 2016, 21:12:18 - *.play-internet.pl
@Petardon
Kto jak kto ale kibic Zagłębia nie powinnien pisać o sędziowaniu przeciw Zagłębiu, chyba masz słabą pamięć bo jakoś nie wspomniałeś jak sędzia Pskit z Łodzi w pojedynkę wygrał mecz dla Zagłębia w Kielcach.
A pozatym powinno być 3:1 bo Korona zdobyła prawidłową bramkę na 3:1, i sedzia sprezentował sporo wolnych dla Zagłębia w tym wolny juz po doliczonym czasie gry.
Z przebiegu gry Korona dużo lepsza gdyby wykorzystała 2 sytuacje sam na sam i wyszedl by ten lob to wynik byłby bardziej sprawiedliwy czyli 6:1

piter74 - 21 listopada 2016, 21:20:51 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Gra Zagłębia to jakaś profanacja piłki nożnej - o co chodzi rudemu to ja już naprawdę nie wiem. Niech za komentarz dzisiejszego meczu będzie to że Zagłębie nie rozegrało ani jednej składnej akcji , nie stworzyło żadnej groźnej sytuacji - bramka po błędzie zawodnika Korony- zwycięstwo Korony absolutnie zasłużone ale za niskie. Czas chyba rozliczyć Stokowca - ten trener dowiódł dziś że badania w przerwie na reprezentację to powinien zrobić sobie on sam na głowę -na Koronę wystawia dwóch defensywnych pomocników a gra do przodu polega na tym żeby wysoką dzidą obsłużyć Nespora ktory z groźnego napastnika w Piaście gdzie dostawał prostopadłe piłki stał się nie wiem kim , jakimś gościem który tylko główką próbuje rzebijać piłkę niewiadomo do kogo . Woźniak jak Ci nie wychodzą dośrodkowania oddaj piłkę komuś innemu , no i Cotra gość wszedł ale lepiej żeby go w Kielcach nie było.

Ja@wp.pl - 21 listopada 2016, 21:25:54 - *.play-internet.pl
"... - 21 listopada 2016, 20:10:52 - apn-31-0-36-198.dynamic.gprs.plus.pl
I tak zlecicie kielczanie"
Jesli nic sie nie zmieni i nie przyjdzie nikt z grubym portfelem, to z ligi spadną bankruci którzy juz na ten sezon nie powinni dostac licenci bo ich na to nie stac, a ich dlugi przerastaja kilkuktonie to co mogą zarobić. Mówię oczywiście o Ruchu i Wiśle Kraków

matizen1 - 21 listopada 2016, 21:26:57 - *.jawor.vectranet.pl
Zagłębie potrzebuje rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia... samymi skrzydłami się meczu nie wygra jeżeli nie mamy środka w ofensywie... Ale szczerze sobie powiedzmy powinny być 2 czerwone kartki w tym meczu a sędzia i tak łagodnie podchodził do karania. Byliśmy po prostu gorsi od Korony którą u siebie robiliśmy w pył... 6 meczy i tylko 1 zwycięstwo... źle się dzieje...

mksiak - 21 listopada 2016, 22:52:24 - *.netcity.pl
WZL dokładnie zgadzam się w 100% Nešpor powinien dostać czerwień, a sędzia tak się wysilał, aby pomóc Zagłębiu, że to po prostu wyglądało komicznie.

bambusek - 21 listopada 2016, 22:56:36 - *.adsl.inetia.pl
"Jeremi
Flavio dostał raptem jeden mecz kary wieej niz minimum ustalone w przepisach. To niby za dużo jak na umyślne zdzielenie rywala w twarz?

DPL - 22 listopada 2016, 2:57:07 - *.ssp.dialog.net.pl
Dla Koronki to zrobiliśmy.

or - 22 listopada 2016, 7:03:30 - *.rev.pro-internet.pl
Kopacze Zagłębia robili wrażenie jakby przez ostatnie dwa tygodnie ciężo pracowali w kopalni.Widać było brak swieżości i chęci do gry nie mówiąc o zaangażowaniu.

jas - 22 listopada 2016, 7:13:18 - *.uznam.net.pl
To co pokazali miedziowi w meczu to lekceważące podejście do meczu,cała ta armia zbawienia(ilu polaków grało?)i to za państwowe pieniądze.Trzeba by wnioskować o zakaz finansowania tej kopaniny przez państwowe spółki prywatne firmy.

Pyta - 22 listopada 2016, 7:26:29 - *.play-internet.pl
Korona rewelacyjnie.Dawno nie widziałem tak dobrze grających Kielczan.Zaglebie żenująco słabo.Cutra gość ma coś chyba z głową bo co mecz to ma jakieś pretensje z d..y do sędziego.Ciekawe kiedy ten klub sprywatyzują i przestaną istnieć.

gryks - 22 listopada 2016, 7:41:57 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl
jas takim jak ty chocby wydrukowac nad lozkiem i tak beda swoje to kghm jest sponsorem a nie na odwrot

gryks - 22 listopada 2016, 7:47:55 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl
co do meczu nie mialem jak ogladac z tego co czytalem to z meczu na mecz zaglebie coraz slabsze eh nadzieja byla w osobie starzynskiego i nic jak narazie ten caly vlasko to nie wypal stracone glupio pkt w ost meczach doluja zaglebie nie stety w dol polaczek dostal lawe za puszczone bramki w dzieciny sposob lech sie rozkreca a z nim zaglebie gra nastempny mecz oby byly pkt!!

jekkd4ga - 22 listopada 2016, 8:21:31 - *.acn.waw.pl
Panie Jas
nie bronię Zagłębie ale 9 Polaków w wyjściowym składzie a to chyba dobrze bo jeszcze Buksa wszedł
pozdrawiam

amaral - 22 listopada 2016, 8:22:44 - *.179.139.118
Jakby tak Legia wzięła Palancę, Moriokę do tego na obronie zostaliby Lewczuk i Jarzębowski to kto wie co by było w LM...

viking - 22 listopada 2016, 8:36:07 - *.static.ip.netia.com.pl
Nie mogę zrozumieć z czego bierze się bojażń polskich sędziów.Faul Dejmka na Buksie(idealny przykład drewna i metaloplastyki)to ksiązkowy przykład czerwonej kartki.

pawe - 22 listopada 2016, 9:23:40 - *.6.133.220
Nie mogę zrozumieć z czego bierze się chęć kibiców Zagłębia, żeby sędzia wygrywał za ich piłkarzy mecz, przecież i tak pomagał Zagłębiu jak tylko mógł.
Wystarczyło, że zawodnik Zagłębia udał że go ktoś pchnął i już był wolny w okolicach pola karnego. I do tego ten wolny już po doliczonych 3 minutach, do tego brak czerwonej kartki dla Nešpora, puszczony każdy spalony Zagłębia w drugiej połowie, sędzia robił co mógł.
Ale ludzie bez honoru nie mogą uznać, że dziś Zagłębie było dużo słabsze i przez cały mecz zrobiło JEDNĄ sytuację bramkową a reszta strzałów to po podarowanych przez sędziego wolnych. I jakbyście byli uczciwi to przyznaliście że Korona była lepsza i powinna wygrać dużo wyżej

Czak - 22 listopada 2016, 9:28:24 - *.centertel.pl
@viking, książkowy faul ale chyba w bajkach Brzechwy..owszem zatrzymywał nieprzepisowo ale nie brutalnie i agresywnie, na żółtą owszem ale nie na czerwoną. A dlaczego Nespor nie otrzymał drugiej żółtej gdy był spóźniony i wjechał kopytami, nie wiesz czasami...?

Cekin - 22 listopada 2016, 9:39:19 - *.centertel.pl
Nie rozumiem kibiców Zagłębia, oni myśleli, że ich piłkarzyki jadą do Kielc na wycieczkę po górach Świętokrzyskich i Stokowiec jako, że jest Kielczaninem ich po nich oprowadzi...Otóż to Korona nie pozwoliła się oprowadzić bo wcale Zagłębie nie grało tak źle tylko Korona po prostu była lepsza. Tak ciężko to przyjąć i zrozumieć...?

zle - 22 listopada 2016, 9:48:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl