25 listopada 2016, 22:23:48 - dyrovski
Szwajcarska precyzja

W drugim piątkowym meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Lechem Poznań 0-3 (0-3). Bramki dla gości zdobyli Paulus Arajuuri, Darko Jevtić i Dawid Kownacki. Szwajcarski pomocnik, oprócz strzelenia gola, asystował także przy trafieniach swoich kolegów. Gospodarze nie wygrali czwartego meczu z rzędu, zaś "Kolejorz" do czterech wydłużył serię zwycięstw z czystym kontem.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie. Po zamieszaniu w szesnastce piłka znalazła się pod nogami Darko Jevticia. Szwajcar zdecydował się na strzał, ale Konrad Forenc zdołał wybić futbolówkę. Bramkarz Zagłębia zrobił to jednak w taki sposób, że ta trafiła do Paulusa Arajuuriego. Fiński obrońca nie miał problemu z pokonaniem bezradnego Forenca. W 16. minucie zaatakowali gospodarze. Aleksandar Todorovski zacentrował z prawej strony boiska, a niecelny strzał głową oddał Martin Nešpor.

Sześć minut później "Kolejorz" prowadził już dwoma golami. Jevtić zagrał w kierunku bramki z prawej strony, a próbującego interweniować Forenca zmylił Tomasz Kędziora i piłka wpadła do siatki. W 32. minucie Lech znowu podwyższył prowadzenie. Maciej Gajos podał na prawej stronie do aktywnego w tej części gry Jevticia, a Szwajcar wbiegł w pole karne i dośrodkował wprost na głowę do Dawida Kownackiego, który z bliska nie dał szans Forencowi.

W 49. minucie Jarosław Jach uderzył z rzutu wolnego, lecz futbolówka poleciała nad poprzeczką. Kilka chwil później Zagłębie nie wykorzystało bardzo dobrej okazji do zdobycia bramki. Arkadiusz Woźniak wycofał piłkę spod końcowej linii boiska w pole karne do Michala Papadopulosa. Czech oddał natychmiastowy strzał, jednak trafił jedynie w nogę Jana Bednarka. W 59. minucie Todorovski dośrodkował w szesnastkę, a słabo głową uderzył Papadopulos i Matúš Putnocký bez trudu złapał futbolówkę. W odpowiedzi z rzutu wolnego zacentrował Radosław Majewski, a strzał głową oddał Łukasz Trałka, ale tym razem Forenc nie dał się zaskoczyć.

Następnie indywidualną akcję uderzeniem zakończył Jevtić, lecz ponownie górą był bramkarz Zagłębia. W 65. minucie bardzo mocno sprzed pola karnego kopnął Gajos, jednak dobrą interwencją wykazał się Forenc. Dziesięć minut później Filip Jagiełło podjął próbę z dalszej odległości, ale Putnocký pewnie złapał piłkę. W 79. minucie gospodarze zmarnowali kolejną dobrą szansę do strzelenia gola. Jan Bednarek sfaulował w polu karnym Adama Buksę i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Wykonawcą stałego fragmentu gry był Krzysztof Janus, lecz przegrał on pojedynek z golkiperem gości.

25 listopada 2016, 20:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 0-3 Lech Poznań
Paulus Arajuuri 5, Darko Jevtić 22, Dawid Kownacki 32

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak (74, 7. Krzysztof Janus), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 14. Łukasz Janoszka - 13. Martin Nešpor (69, 19. Filip Jagiełło), 27. Michal Papadopulos (63, 21. Adam Buksa).

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 23. Paulus Arajuuri (46, 3. Lasse Nielsen), 5. Tamás Kádár - 17. Maciej Makuszewski, 14. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (63, 55. Abdul Aziz Tetteh), 10. Darko Jevtić - 24. Dawid Kownacki (77, 11. Marcin Robak).

żółte kartki: Kubicki, Čotra, Janoszka, Buksa - Bednarek.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 8819.

W 79. minucie Krzysztof Janus (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego (Matúš Putnocký obronił).

piter74 - 25 listopada 2016, 22:28:04 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Zagłębie gra żenująco słabo - ja myślę że Stokowiec musi odejść. To kogo on wystawia do składu to jakieś nieporozumienie . TRAGEDIA TRAGEDIA DNO I METR MUŁU

ja - 25 listopada 2016, 22:28:09 - *.adsl.inetia.pl
Co tam Probierz o jakimś pocałunku mówił?

bako - 25 listopada 2016, 22:29:09 - *.58.142.220
Stokowiec miej troche samokrytyki I podaj sie do dymisjii!!!Tu jest potrzebny trener typu Smuda!!!

nostradamu - 25 listopada 2016, 22:29:19 - *.dynamic.chello.pl
Lech do elimancji LE a tam potęgi....Strajnan lub Żalgiris....

LS - 25 listopada 2016, 22:30:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Krecik leży na łopatkach !

kriss - 25 listopada 2016, 22:30:19 - *.sta.asta-net.com.pl
Stokowiec opierał sie na Starzyńskim. Filipa zabrakło i gra sie nie klei.
Lech w pierwszej połowie ugrał to co chciał i w drugiej oszczędzał siły na Wisłe.

:-) - 25 listopada 2016, 22:30:24 - *.146.26.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No, to jeśli Lech z Legią do świąt odrobią jeszcze ze 2, 3 punkty (a może i więcej) to rozgrywki w lutym zaczną się od nowa.
A Lech ma niezły bilans od meczu z Legią - 4m, 12pkt, br 13-0.

Horacys - 25 listopada 2016, 22:33:50 - *.10.246.2
To wina KGHMu że nie ma kontroli nad tym co się dzieje, powinni zabrać z koszulek logo firmy i i odciąc pieniądze albo zmienić zarząd i trenera!

Brzeszcze - 25 listopada 2016, 22:34:50 - *.adsl.inetia.pl
Zagłębie bez formy, Lech zjadł ich na początku wybieganiem, Lech jest w formie i w takiej dyspozycji nikt go nie pokona, ciekawe czy jest to związane ze zbliżającym się okienkiem, a w lutym znów znajd formy

Ggg - 25 listopada 2016, 22:38:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1.Lech/Legia
2.Legia/Lech
3.Lechia
4.Jagiellonia

docent - 25 listopada 2016, 22:38:36 - *.routit.net
Już zmieniać trenera,jak Zagłębie było na fali to ok.Teraz jest kryzys to już winny trener itp...Zespól na srodek tabeli,jest na środku więc to sukces i tyle.Więcej nie ugracie,nawet z Guardiolą.

JAN - 25 listopada 2016, 22:44:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mam tylko nadzieję,że ZAGŁĘBIE jakoś spadnie...

DDZ - 25 listopada 2016, 22:45:40 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Brawo Kolejorz !!! Pozdro z Dzierzoniowa

Oli - 25 listopada 2016, 22:48:43 - *.ssp.dialog.net.pl
Brawo Lech!!!! Pozdro z Głogowa

Marek - 25 listopada 2016, 22:49:29 - *.gdansk.vectranet.pl
Walka o Mistrzostwo Polski rozegra się między Lechią a Legią. Żaden Lech się nie zbliży tutaj. Na Jagę też bym nie liczył.

77 - 25 listopada 2016, 23:05:19 - *.141.153.101
Jak związki będą konsekwentne to Lechii powinni zabrać kilka pkt za grę zawodnika który należy do Śląska i po mistrzostwo.

Monia - 25 listopada 2016, 23:20:04 - *.dab.02.net (*.144.28.197)
Horacy ty dywanowy trzepaku pomyliles ligi? twoj cyganski klub moze pomazyc grac z Lechem i innymi markami zwin dywan i daj spokoj prawdziwym kibica napinaczu internetowy

ali - 25 listopada 2016, 23:25:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie mogę zrozumieć jak Stokowiec w parę tygodni zniszczył dobrze grający zespół. Obecnie to cień tamtej drużyny. A dzisiejsza taktyka to beznadzieja co robił w bramce Forenc na jego koncie trzy stracone gole, a to co grał Nespor to tragedia przypomina Sarnasa zero techniki. Drużyna fizycznie prezentuje się katastrofalnie nie mają sił ani szybkości. Transfery beznadziejne obecnie nie mamy rozgrywającego. Do końca jeszcze trzy mecze a forma beznadziejna. Wiele ludzi w klubie siedzi dla pieniędzy nie ma tu fachowców. Moim zdaniem należy w trybie natychmiastowym wymienić trenera, dyrektora sportowego oraz innych pseudo działaczy,karierowiczów. Widać po Lechu jak zmian trenera wpłynęła na zespół nie tak dawno to Zagłębie wygrało 3:0 i 2:0 a teraz odwrotnie.

ech - 25 listopada 2016, 23:25:43 - *.google.com (*.248.157.93)
Dzięki Putnocky za obronionego karnego bo postawiłem BTS-nie i dzięki temu kuponik wszedł
Jeszcze lepiej będzie jak wejdzie grubszy kuponik z niedzieli, zaw. m.in. over 3.5 w meczu Śląsk - Legia.

ech - 25 listopada 2016, 23:35:19 - *.google.com (*.248.157.93)
16. Górnik SPADEK
*-Gwiazdka oznacza oczywisty eurow...ol w I bądź II rundzie el.

ANIA - 25 listopada 2016, 23:42:21 - *.dab.02.net (*.144.28.197)
ech@ ty tak powaznie? no masz ci znawca Napewno Wa-wa

wroc - 25 listopada 2016, 23:42:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Krecik to był żart .....

Wheeler - 25 listopada 2016, 23:48:10 - *.ssp.dialog.net.pl
Brawo dla kibiców Lecha.

ali - 25 listopada 2016, 23:57:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Najgorsze to jest to że trener Zagłębia Lubin jest przekonany, że idziemy w dobrym kierunku. Na konferencji zachowuje jakby był z innego świata. Kibice widzą, że gra jest katastrofalna najgorszy wynik meczów u siebie w całej historii. Jedynie nowy trener coś może zmienić. Ja osobiście mam dość Stokowca. Pora na zmiany.

Bromcik - 26 listopada 2016, 0:08:18 - *.elpos.net
Dobra frekwencja. Wreszcie dobra frekwencja w Lubinie, bravo. Pewnie za sprawą kibiców drużyny przyjezdnej. Taka frekwencja powinna być w Lubinie co meczu, a nie jakieś marne 5-6 tysięcy. Zarobili sobie tam dzisiaj na biletach, ale wynik na pewno nie cieszy włodarzy Zagłębia. Brava za wyeliminowanie Partizana i tak i tak się należą dla Miedziowych. Należy pamiętać, że Zagłębie zaczynało grać już w lipcu, od I rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Nie dziwi spadek formy, ale wrócą do swojej dyspozycji.
Cieszy dobra forma Lecha. Ciekawy jestem, na ile czasu ją podtrzymają i kiedy zacznie się zadyszka "Kolejorza".

Egon - 26 listopada 2016, 0:22:42 - *.dynamic.chello.pl
Stokowiec i gdzie forma z początku sezonu? Pseudo eksperci już widzieli nowego mistrza, ha ha

edek.ban - 26 listopada 2016, 0:44:24 - *.kmcdon.com
fajnie,ale.nie.zachwyca.mnie.amica

mu - 26 listopada 2016, 1:01:39 - *.box3.pl
Przeciez brakuje mu 3 podstawowych zawodnikow - dwa transfery, jedna kontuzja. Juz zwolnic, ta polska mysl zwalniania kazdego ;d

OKS - 26 listopada 2016, 7:21:49 - *.play-internet.pl
Stomil Ponad Wszystko

or - 26 listopada 2016, 7:59:26 - *.rev.pro-internet.pl
Teraz Zagłębie,Amica,Piast, Cracovia czy Legia płacą za start w pucharach.Kopacze mieli krótsze urlopy i są zmęczeni .Wszyscy czekają do połowy grudnia aby zacząć odpoczywać.

judasz - 26 listopada 2016, 8:11:30 - *.opera-mini.net (*.13.106.212)

Bociek - 26 listopada 2016, 10:25:58 - *.free.aero2.net.pl
Darko Jevtić jest tak naprawdę Serbem ze szwajcarskim obywatelstwem, ale niech już będzie red. "dyrovskiemu", że szwajcarska precyzja ;-)

Bociek - 26 listopada 2016, 10:31:00 - *.free.aero2.net.pl

Bociek - 26 listopada 2016, 10:33:38 - *.free.aero2.net.pl

Bociek - 26 listopada 2016, 10:34:52 - *.free.aero2.net.pl

Bociek - 26 listopada 2016, 10:36:10 - *.free.aero2.net.pl

Bociek - 26 listopada 2016, 10:37:26 - *.free.aero2.net.pl

bumar - 26 listopada 2016, 10:46:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
oba kluby janusze. Tylko Warta 1912 Rodowici OI .

czesio - 26 listopada 2016, 10:52:01 - *.ostnet.pl
zapraszam :D

Realista - 26 listopada 2016, 11:11:16 - *.play-internet.pl
Myślę że nie jest to słaba postawa Zagłębia tylko dobra forma rywali którzy nabierają rozpędu.

Lubinki - 26 listopada 2016, 11:54:13 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie nie dysponuje taką ławką jak (L) - krótki okres wolnego po poprzednim psezonie 8 spotkań więcej o stawkę od pozostałych ligowców i to widać .... brak świerzości i dynamiki. Organizmu się nie oszuka. A ławka nie powala na kolana. Myślę że trener i5 sami zawodnicy już by woleli zakończyć tą rundę ..... która mimo wszystko była na duży plus. Oby wiosną ponownie odpalili. Powodzenia.

Anka - 26 listopada 2016, 11:57:00 - *.146.164.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A kiedy wreszcie zmienia to durne nazewnictwo i eksraklasa bedzie pierwszą ligą, pierwsza liga zostanie drugą ligą, druga trzecia itd itd.Boniek już dwa lata temu mówił o tym w programie polsat Cafe i dalej durne nazewnictwo zostało.

blitz78 - 26 listopada 2016, 12:17:01 - *.141.209.23
Zagłębie źle nie gra tylko bramkarz - nie mamy klasowego bramkarza, bo to co wyprawiają nasi to żenada ja po 2 browarkach lepiej bym chodził

hutahuta01 - 26 listopada 2016, 13:45:51 - *.centertel.pl