26 listopada 2016, 19:50:34 - euzi
Ruch nie dogonił "Jagi"

Jagiellonia Białystok wygrała 2-1 (2-0) w wyjazdowym meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy z Ruchem Chorzów i przynajmniej do poniedziałku pozostanie liderem tabeli. Bramki dla białostoczan strzelili Fedor Černych oraz Konstantin Vassiljev pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, a gospodarzom trafienie dał w doliczonym czasie gry Piotr Ćwielong z rzutu karnego. "Niebiescy" mieli swoje szanse w drugiej połowie, jednak nie zdołali ich wykorzystać.

Gospodarze jedyną niezłą okazję w pierwszej połowie mieli w 12. minucie. Po wyrzucie z autu z lewej strony Patryk Lipski oddał lekki strzał lewą nogą i wykorzystał brak czujności Mariána Kelemena - Słowak odbił piłkę na rzut rożny. Potem groźnie atakowała już tylko "Jaga". W 35. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu Jonatan Straus odegrał głową do Jacka Góralskiego, ten również głową zagrał w stronę Fedora Černycha, a Litwin oszukał Martina Konczkowskiego i spokojnie pokonał Libora Hrdličkę.

Białostoczanie mogli podwyższyć prowadzenie cztery minuty później. Konstantin Vassiljev zagrał na prawą stronę na wolne pole do wbiegającego Przemysława Frankowskiego. Już w polu karnym prawoskrzydłowy gości wycofał piłkę przed bramkę do Černycha i po jego strzale piłka przeleciała obok bramki. Z kolei tuż przed przerwą Vassiljev ustawił sobie piłkę ok. 30 metrów bramki i z rzutu wolnego pięknym mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Ruchu. Futbolówka pofrunęła jeszcze obok muru i podkręcona wpadła do siatki tuż przy lewym słupku.

Już w drugiej połowie Piotr Ćwielong ruszył z szybką kontrą na bramkę Jagiellonii i już przed polem karnym zagrał w "szesnastkę" do wychodzącego jeden na jednego z Kelemenem Lipskiego, jednak bramkarz przytomnie wyszedł z bramki i zapobiegł strzałowi na bramkę. Słowak popisał się jeszcze lepszą interwencją w 67. minucie - wprowadzony w przerwie Jakub Arak bardzo groźnie główkował w polu karnym, a golkiper przytomnie rzucił się do futbolówki i efektownie sparował ją do boku.

Ruch nie odpuszczał i z każdą chwilą wypracowywał sobie coraz lepsze okazje. Kolejną miał po uderzeniu Michała Helika z rzutu wolnego i jego płaski strzał odbił przed siebie Kelemen. Szansę na dobitkę miał jeszcze Marcin Kowalczyk, jednak z kilku metrów fatalnie przestrzelił i uderzył nad bramką. Jagiellonia zdołała się odgryźć - niepilnowany z prawej strony w polu karnym Frankowski dostał podanie, uderzył i zmusił do interwencji Hrdličkę. Nie minęły jednak dwie minuty i już akcja przeniosła się pod bramkę "Jagi". Lipski dośrodkował pod bramkę z rzutu wolnego, a tam uderzenie głową Helika bardzo dobrze do góry odbił Kelemen.

Kolejny raz Ruch mógł zmniejszyć straty w 80. minucie i ponownie Kelemen stanął na wysokości zadania. Jakub Arak plecami do bramki przed polem karnym przytomnie dojrzał po prawej stronie Miłosza Przybeckiego i Słowak w sytuacji jeden na jednego świetnie wybronił jego płaski strzał. Już w doliczonym czasie gry starania gospodarzy przyniosły skutek. Po faulu na Araku sędzia wskazał na jedenasty metr, a Ćwielong pewnie wykorzystał rzut karny, myląc bramkarza "Jagi".

26 listopada 2016, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 1-2 Jagiellonia Białystok
Piotr Ćwielong 90 (k) - Fedor Černych 35, Konstantin Vassiljev 44

Ruch: 33. Libor Hrdlička - 15. Martin Konczkowski, 39. Michał Helik, 5. Marcin Kowalczyk, 21. Adam Pazio - 20. Piotr Ćwielong, 4. Łukasz Surma (80, 37. Bartosz Nowak), 17. Maciej Urbańczyk, 10. Patryk Lipski, 13. Łukasz Moneta (58, 16. Miłosz Przybecki) - 11. Jarosław Niezgoda (46, 9. Jakub Arak).

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 22. Rafał Grzyb, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 3. Jonatan Straus - 21. Przemysław Frankowski, 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev (85, 18. Maciej Górski), 7. Dmytro Chomczenowśkyj (68, 28. Karol Świderski) - 10. Fedor Černych (90, 13. Przemysław Mystkowski).

żółte kartki: Helik, Pazio.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 6587.

g - 26 listopada 2016, 19:51:11 - *.231.31.243.koba.pl
Brawo Jaga Białystok, brawo Nieciecza....a potem w Eurpejskich Pucharach kompromitacja z pasterzami, kelnerami, listonoszami i spawaczami.
Porażająco słaba jest nasza Ekstraklasa.

@g - 26 listopada 2016, 19:52:12 - *.dynamic.chello.pl
Na szczęście ty jesteś bardzo mocny i w tobie nasza nadzieja

Zaborze - 26 listopada 2016, 19:53:17 - *.play-internet.pl
waldek kink. Brawo. ksg dziekuje.

xyzzz - 26 listopada 2016, 19:53:18 - *.airmax.pl
Ruch spadek pewne info. Śląska piłka umiera.

Ruch - 26 listopada 2016, 19:56:31 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fornalik do dymisji to twoj koniec w Chorzowie.

WigryF - 26 listopada 2016, 19:56:54 - *.centertel.pl
@g
A Ty pamiętasz dwumecz z Salonikami? Pamiętasz ostatnie minuty w Nikozji?
Bo te 4 mecze pokazały raczej, że o wiele silniejsze drużyny miały duży problem, by przejść Jagę.Jedna wpadka Jagi na stepach reguły nie czyni.

@Ruch - 26 listopada 2016, 19:57:18 - *.dynamic.chello.pl
i kto za niego Ojrzyński Podoliński Wleciałowski Warzycha?!?!?!?

Chorzow - 26 listopada 2016, 19:59:34 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pora wywalic fornalika on nie ma jaj ani samokrytyki.dosc tego wypad z Chorzowa.

nikt - 26 listopada 2016, 19:59:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Napastnik we własnym polu karnym to zawsze niebezpieczeństwo.

Hanys - 26 listopada 2016, 20:01:36 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zgadzam sie fornalik wypad z Ruchu,dosc tej kompromitacji,jestes nieudolny jak byles w kadrze tak teraz w Ruchu.pora na dymisje bo wywieziemy cie na taczkach.

Szopienice - 26 listopada 2016, 20:03:00 - *.opera-mini.net (*.201.88.141)
Miód na serce

MichałKSG - 26 listopada 2016, 20:04:47 - *.adsl.inetia.pl
Od poniedziałku Ojrzyński za Fornalika. Pewne info

Tak - 26 listopada 2016, 20:07:17 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Waldek do dymisji,dosc tego.albo my kibice albo ten nieudolny trener.zarty sie skonczyly,nam grozi spadek,a jak spadniemy to nawet za 10lat nie awansujemy.od poniedzialku nowy trener a fornalik daj se spokoj z trenowaniem.

kloi - 26 listopada 2016, 20:08:52 - *.play-internet.pl
Niedawno podpisali z nim kontrakt i już leci?, Ruchu nie stać na odszkodowanie z powodu zerwania kontraktu.Waldek będzie was prowadził w pierwszej lidze.

Spadek - 26 listopada 2016, 20:09:23 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fornalik out,zegnamy cie.pokaz jajca i wypad z Ruchu.do dymisji nieuku.

Sopot - 26 listopada 2016, 20:10:49 - *.static.3s.pl
I git . Ruch plecy , 20.30 jeszcze milicjantkA moze remis lub porażka i wieczor Ok .

Ja - 26 listopada 2016, 20:10:55 - *.play-internet.pl
Waldek odejdz.
Niech Ruch znajdzie sie tam gdzie jego miejsce

Cap - 26 listopada 2016, 20:12:41 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Co za idiota dał mu nowy kontrakt i podwyżkę.do dymisji.szykujemy sie albo on albo my kibice!!!

Slask - 26 listopada 2016, 20:14:41 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fornalik nie odejdzie,na sile sie trzyma tak samo jak w kadrze.dla niego liczy sie tylko kasa.dymisja wywalic go na zbity pysk.

mbial - 26 listopada 2016, 20:16:29 - *.48.235.50
Jaga dzisiaj średni mecz, wynik lepszy od gry, mają ostatnio słaby moment w sezonie. Oby Leszek tego nie wykorzystał w następnej kolejce.

slak - 26 listopada 2016, 20:17:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
moim zdaniem Ruch nie spadnie. Jestem kibicem jagi i uwazam ze jest kilka gorszych ekip od niebieskich. Oczywiscie wiem ze nie zawsze wygrywa lepszy ale ogolnie Chorzow sobie poradzi.

Waldus - 26 listopada 2016, 20:17:31 - *.146.27.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Waldusia zegnamy oczekujemy nowego trenera od poniedzialku.fornalika jak trzeba bedzie wywieziemy na taczkach.dosc tego.fornalik twoj czas dobiegl konca.zakaz wstepu od jutra na nasz stadion.

Haka - 26 listopada 2016, 20:23:30 - *.17-4.cable.virginm.net
Jaga ze stalych fragmentow 2 gole nic poza tym.
Wazne 3pkty,Ruch w obecnej formie cienizna az ich szkoda ale nic to,oby nie byly zimowej wyprzedazy w B-stoku a pierwsza3 murowana.

k.aasa.pl - 26 listopada 2016, 20:37:37 - *.38.9.51.dyn.plus.net
Dobry wynik dla korony !

Haka - 26 listopada 2016, 20:41:22 - *.17-4.cable.virginm.net
Jak to Kosta strzelil?Gol jakby z podicia i podkrecony.

Pniok z Pi - 26 listopada 2016, 20:55:26 - *.interpc.pl
Fornalik raus.INO RICHAT WIECZOREK to może poukładać

Brzeszcze - 26 listopada 2016, 21:22:26 - *.adsl.inetia.pl
Jaga wygrała to na stojąco, są kompletnie bez formy ale na Ruch to wystarczyło.

gracz - 26 listopada 2016, 21:22:37 - *.dynamic.chello.pl
Do Hanysa i jego podobnym. A niedawno było Waldek King!!! (no ale przecież przegrali), jak w następnym meczu wygrają, będzie cisza i tak w kółko.
Naprawdę Macie wysoki poziom, ale chyba we krwi.

Funny(L)uk - 26 listopada 2016, 21:47:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Michał Probierz uchodzi za trenera, który daje szanse młodym zawodnikom. Jednak w 11 Jagi zaledwie 3 Polaczków!!! W Ruchu jedynie bramkarz nie ma naszego obywatelstwa!!!

jas - 26 listopada 2016, 21:49:27 - *.uznam.net.pl
Łapcie Wdowczyka,ale widzę że klub nie chce się pozbyć tego trenera.

Jaga - 26 listopada 2016, 21:59:23 - *.opera-mini.net (*.47.60.157)
Ty, funny, powiedz lepiej ile Polaczków w twojej legii gra.

kkkk - 26 listopada 2016, 22:06:36 - *.play-internet.pl
Trzy razy Ruch polował na karnego aż w końcu sędzia podyktował z kapelusza śląskiego karnego w stylu gks tychy

fago - 26 listopada 2016, 22:08:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do g, ciekawie to wygląda jak jakiś potomek chłopów pańszczyznianych wyzywa inne nacje od kelnerów, pasterzy, listonoszy i spawaczy...

polo - 26 listopada 2016, 22:11:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie byłem na meczu, nie oglądałem w tV.Z komentarzy wynika ,że Ruch przegrał przez Fornalika.Nie widziałem takiego zawodnika w składzie.Acha, to trener.To jacy to zawodnicy w Ruchu skoro przegrywają przez człowieka stojącego z boku?

R - 26 listopada 2016, 22:12:58 - *.play-internet.pl
Jak to mozliwe ,ze sędzia nie mówiąc o karnym ale nawet wolnego nie podyktował za ten faul karateki na Araku ?Jaga 2,5 sytuacji dwie bramki.Ruch 5 świetnych i jedna.Niestety młodość ti nierówna firma ale na Arkę myślę, ze starczy.

żabol - 26 listopada 2016, 22:38:50 - *.212.44.102-internet.zabrze.debacom.pl
Niby jak Ruch miał dogonić Jagiellonię, jeśli przed meczem miał do niej 13 punktów straty?

Anonim - 26 listopada 2016, 22:58:27 - *.opera-mini.net (*.47.13.132)
Ilu kibiców Jagi było w Chorzowie?

L - 26 listopada 2016, 23:12:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
tylko Jacek Magiera!!!

dadfa - 26 listopada 2016, 23:23:55 - *.dynamic.chello.pl
Sędzia odebrał Ruchowi punkty do spółki z Kelemenem. Przyszłość przed młodym Ruchem (jeśli nie rozsprzedadzą składu). Wyglądali lepiej niż lider.

... - 26 listopada 2016, 23:30:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Anonim 614 osób. Fajnie sie bawili. PozdRowienia od kibica Ruchu z Katowic

Anonim - 26 listopada 2016, 23:41:35 - *.opera-mini.net (*.47.13.132)
Dzieki piona

dinozauR - 27 listopada 2016, 1:21:51 - *.38.9.51.dyn.plus.net
My kibice niebiescy w Kato jesteśmy na wymarciu.

... - 27 listopada 2016, 1:39:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@dinozauR czemu tak myślisz?

Dugas - 27 listopada 2016, 4:47:59 - *.ewttruck.static.3s.pl
@Szopienice
Te prowokator, wylyź z nory na Rozdziyń abo skończ te farmazony. Szopy niy majom pod(9)ciepów.

Ja - 27 listopada 2016, 7:09:46 - *.centertel.pl
Do g pamiętasz taki zespół Groclin? Też wioska taka jak Nieciecza, a MC wygrała.

JohnyKSG - 27 listopada 2016, 9:25:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Oj Waldek,Waldek...I liga blisko.

krzyś - 27 listopada 2016, 10:06:12 - *.dynamic.chello.pl
POZDROWIENIA dla FORNALIKA !!! sobie pewnie nie ma nic do zarzucenia a i samopoczucie dobre ???!!!

żaba - 27 listopada 2016, 11:09:16 - *.static.chello.pl
miód na SErCE

stas - 27 listopada 2016, 11:41:25 - *.22.161.3
pozdrawiał Ruch Wisłe?

Beret - 27 listopada 2016, 12:07:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jakiś bunt piłkarzyków Ruchu przed meczem ?

Jonek83 - 27 listopada 2016, 12:18:17 - *.seas-nve.net
Za ruch włazi Gieksa .pewne info!!

BI - 27 listopada 2016, 12:34:32 - *.static.ip.netia.com.pl
@g:
Sorki, ale na 4 potyczki Jagi w Europie tylko jedna skończyła się kompromitacją. Z Arisem gdyby nie karny z kapelusza to byłaby dogrywka, a z Omonią także brakowało jednego gola do szczęścia.

@Lospepes nie życz drugiemu...

judasz - 27 listopada 2016, 18:36:36 - *.opera-mini.net (*.137.1.199)
zabole wszystkim wytykaja biede a sami dryfuja na skraju bankructwa

Bato/R\y - 27 listopada 2016, 19:01:34 - *.inet-siec.pl
Och, och, och... kolejni maruderzy. Fałszywi i dwulicowi. Raz krzyczą Waldek King, a potem wyzywają od najgorszego. Raz dają koszulki piłkarzom, że sa z nimi (chwalą się tym), a teraz ich wyzywają. Szczególnie na trybunie głównej powinna być odbyta selekcja. To jest jakaś kpina. Nie ma i nie będzie lepszego trenera dla Ruchu. Nikt w takich warunkach nie zrobi tak długofalowych wyników jak Waldek. Jeśli jesteście takimi wspaniałymi trenerami, to wyróbcie licencję UEAFA PRO i dawać zatrudniajcie się do klubów piłkarskich. Boniek specjalnie obniżył ceny takich kursów. Czekam na wasze wyniki.

do stas - 27 listopada 2016, 19:16:55 - *.elpos.net