28 listopada 2016, 19:50:02 - dyrovski
Dwa światy

Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 3-0 (1-0) w ostatnim meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki zdobyli Marco Paixão, Rafał Wolski i Lukáš Haraslín. Gospodarze zajmują pierwsze miejsce w tabeli, natomiast goście, którzy przegrali czwarty mecz z rzędu, są ostatni.

W 9. minucie Paweł Stolarski odebrał piłkę Gérsonowi i podał do Sławomira Peszki, a skrzydłowy Lechii zagrał z prawej strony pola karnego wzdłuż bramki do Grzegorza Kuświka, który w dobrej sytuacji źle trafił w futbolówkę i nie zdołał umieścić jej w siatce. W odpowiedzi Paweł Sasin wycofał z prawej strony do Bartosza Śpiączki, jednak piłka po jego uderzeniu bez przyjęcia poleciała wysoko nad poprzeczką. Następnie, po zespołowej akcji, Marco Paixão podał do Miloša Krasicia, a Serb - choć z trudem dogonił futbolówkę - oddał strzał, z którym poradził sobie jednak Wojciech Małecki.

W 21. minucie Piotr Grzelczak zagrał do Śpiączki, a napastnik Górnika zdecydował się na natychmiastowy strzał, ale Vanja Milinković-Savić nie dał się pokonać. Cztery minuty później Lechia objęła prowadzenie. Kuświk bez najmniejszego problemu minął Dariusza Jareckiego i zagrał wzdłuż bramki, a z bliskiej odległości gola strzelił Marco Paixão. W 30. minucie Rafał Wolski popisał się dobrym podaniem do Kuświka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Małeckim, lecz nie udało mu się oddać celnego strzału.

W 47. minucie Grzegorz Bonin zagrał do Grzelczaka, a ten, przyjmując piłkę, minął Stolarskiego i znalazł sobie miejsce do oddania strzału, jednak była to nieudana próba. W odpowiedzi Michał Chrapek podał na prawą stronę szesnastki do Krasicia, który natychmiastowo zagrał wzdłuż bramki. Szansę do strzelenia gola mieli Grzegorz Wojtkowiak oraz Marco Paixão, ale przeszkodzili sobie nawzajem i ostatecznie futbolówka została wybita przez Bonina.

W 69. minucie Lechia podwyższyła swoje prowadzenie. Marco Paixão wykorzystał błąd Jareckiego i chciał wycofać piłkę spod końcowej linii boiska. Ta odbiła się jeszcze od nogi lewego obrońcy łęcznian i trafiła wprost do Wolskiego, który precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans Małeckiemu. W 86. minucie było już 3-0. Najpierw zablokowane zostało uderzenie Marco Paixão, a następnie Małecki obronił strzał Lukáša Haraslína. Piłka trafiła ponownie do Słowaka, któremu tym razem udało się zdobyć bramkę.

28 listopada 2016, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 3-0 Górnik Łęczna
Marco Paixão 25, Rafał Wolski 69, Lukáš Haraslín 86

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić - 41. Paweł Stolarski (58, 30. João Nunes), 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča (81, 5. Steven Vitória), 23. Grzegorz Wojtkowiak - 21. Sławomir Peszko, 7. Miloš Krasić, 20. Michał Chrapek, 11. Grzegorz Kuświk, 27. Rafał Wolski (71, 17. Lukáš Haraslín) - 19. Marco Paixão.

Górnik: 1. Wojciech Małecki - 6. Paweł Sasin, 3. Aleksander Komor, 23. Maciej Szmatiuk, 21. Dariusz Jarecki - 15. Grzegorz Bonin (80, 10. Javi Hernández), 4. Gérson, 5. Łukasz Tymiński (72, 12. Nika Dzalamidze), 25. Szymon Drewniak, 9. Piotr Grzelczak - 18. Bartosz Śpiączka (85, 19. Vojo Ubiparip).

żółte kartki: Jarecki, Gérson.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 11 075.

lol - 28 listopada 2016, 19:51:43 - *.135.177.172.static.kolnet.eu
Panie Rybicki jak mówił komentator eurosportu kończ pan ta smutna melodie

BKS - 28 listopada 2016, 19:51:43 - *.dynamic.mm.pl
Zatoka Braniewo pozdrawia Lechie Gdansk

Lechia Gda - 28 listopada 2016, 19:52:02 - *.142.70.132 (*.132.90.135)
Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk

ssa - 28 listopada 2016, 19:52:02 - *.dynamic.chello.pl
w sierpniu w wrócą do Łęcznej na stadion na I ligę

Vorli - 28 listopada 2016, 19:52:18 - *.dynamic.chello.pl
Ilu kibiców gości?

Lechia Gda - 28 listopada 2016, 19:54:52 - *.142.70.132 (*.132.90.135)

futbolista - 28 listopada 2016, 20:00:13 - *.bois.qwest.net
nie podniecac sie Nieurodzajnym Polem,poniewaz bedzie dobrze,jezeli na koniec ligi,bedzie w pierwszej sustce.

Dino - 28 listopada 2016, 20:01:53 - *.146.58.100
"Wybiliśmy Lechii z głowy marzenia o mistrzostwie"...

max - 28 listopada 2016, 20:05:44 - *.dynamic.chello.pl
Futbolista
Moze tak do szkoły

Wo(L)a - 28 listopada 2016, 20:08:08 - *.czumy.net (*.70.64.168)
Lechia z takimi napastnikami nic nie wskóra, z tylu sytuacji co mieli Pajszą i Kuświk to Niko i Prijo by z 8 bramek wyciągnęli.

opal - 28 listopada 2016, 20:13:51 - *.play-internet.pl
Kapelko zabieraj tego niudacznika trenerka i wyjazd z Lubelszczyzny.Nie zapomnijcie zabrać ze sobą super drewniaków tj.Grzelczaka i Sasina.

Paolo KKS - 28 listopada 2016, 20:14:06 - *.centertel.pl
Gdańsk kibicowsko jest jeszcze słabszy od Śląska. W niemal każdym innym mieście na meczu lidera stawiły się komplet publiczności. A tu 1/4 stadionu. Żal.zaja

MagicznyGo - 28 listopada 2016, 20:14:19 - *.gdansk.vectranet.pl
Patrząc na minutę strzelenia bramki, wiadomo co Rafał dostanie w domu w nagrodę ;).

bazyli - 28 listopada 2016, 20:16:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Górnik zmierza do I ligi. Po co takie ekipy jak Łęczna grają w Ekstraklasie, a wiele dużych miast nie ma nawet I ligi!

mefisto - 28 listopada 2016, 20:17:24 - *.adsl.inetia.pl
No i tak miało być, w końcu na zero z tyłu.

eDi - 28 listopada 2016, 20:35:51 - *.dynamic.chello.pl
Oczywiście w powtórce dokładnie widać, że sędzia z w Warszawy doskonale widział faul na Peszcze w polu karnym przy 1-0. Ale pewnie oczywiście przypadek..

LU - 28 listopada 2016, 20:41:22 - *.play-internet.pl
Tylko MOTOR!

FEG - 28 listopada 2016, 20:48:10 - *.play-internet.pl
ZACYTUJE JEDNĄ Z GAZET ''Wstyd, żenada, kompromitacja, hańba... ''
WIECEJ NIE TRZEBA PISAC PANIE K.

M - 28 listopada 2016, 20:50:20 - *.xdsl.centertel.pl
To jak to jest?Lechia czy Polonia?Ciekawe kiedy zabiorą im punkty (slusznie)?

Janusz - 28 listopada 2016, 20:53:15 - *.ennet.pl
Jareckiemu dziś kompletnie nie wyszedł mecz.Jest niestety nieporozumieniem by grał w Eklapie. Swoj czas w Górniku już miał. Co do Rybarskiego... nie ma co narzekać na młodego trenera. Jeszcze klubu niespuścił a w poprzednim sezonie utrzymał dla nas e-klase. Ale zamiast kolejnego pomocnika czy napastnika potrzeba nam obronców. Brak konkurencji dla Leandro. Beznadziejny środek i prawa strona. Gerson ma papiery na granie ale w Łęcznej gra na pół gwizdka. Brakuje mu partnera w środku. Szmatiuk ma duże doświadczenie ale to też już nie są umiejętności na ten szczebel rozgrywek. Reszta obrony pomijam milczeniem.
Na papierze mamy pomoc i atak całkiem znośny. Ale obrona to tragedia. Albo wzmocni Górnik obrone albo niech pan Trener sam zrezygnuje bo wiele nie ugra.

Tedy - 28 listopada 2016, 20:54:04 - *.dynamic.chello.pl
A ja się pytam gdzie rym w tytule?

artur - 28 listopada 2016, 20:55:07 - *.centertel.pl
Przepraszam was panowie ale tak jakoś wyszło. Byliśmy słabsi i tyle.

ree - 28 listopada 2016, 20:56:45 - *.elwico.pl
Na jakich pozycjach byście widzieli w Lechii wzmocnienia i jakich zawodników byście do niej sprowadzili? Fajnie by było jakby sie udało sprowadzić Sobotę,Sobiecha

docent - 28 listopada 2016, 21:06:15 - *.routit.net
Ronaldo na poyzcje maskotki!

bambusek - 28 listopada 2016, 21:06:49 - *.adsl.inetia.pl
@eDi
Był taki sezon, kiedy sędzia Musiał z Krakowa (zresztą rodzinnie związany z Wisłą) podarował Lechii dwa karne. Wtedy jakoś nikt drugiego dna się nie doszukiwał.

Jeremi - 28 listopada 2016, 21:21:45 - *.dynamic.chello.pl
@bambusek, jesteśmy uczuleni na pana Kwiatkowskiego z Warszawy, szczególnie od derbów z Arką, gdzie udawał, że nie widzi licznych prowokacji i fauli Arkowców, widział natomiast nawet drobne faule Lechistów. Przykładów mógłbym podać wiele, ale kogo to dzisiaj obchodzi.

nalejpolej - 28 listopada 2016, 21:21:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miałem juz nic sie nie odzywać,ale muszę,Świerczok by gola strzelił ale trzeba mu dogrywać po lini bramkowej a nie na 20 metr.Jestem jednak zdania rezerwy ztrenerem włącznie i dobrać paru z pierwszego wtedy ,może ruszą. To już już chyba koniec punkyow w tej rundzie,o bym się mylił.....

JohnyKSG - 28 listopada 2016, 21:26:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak na lidera,to cieniutko na trybunach..w Zabrzu,na I-szej Lidze z Miedzia było ponad 10 tysięcy...A miasto ponad połowe mniejsze.Łeczna najwyższy czas na spadek i koniec sponsorki od państwowego wegla!

MRTRUE - 28 listopada 2016, 21:38:12 - *.dynamic.chello.pl
Dziś w Gdańsku straszna pogoda, śnieżyce i wszędzie biało, i pora nietrafiona, poniedziałek 18 Było fajnie! Mamy Lidera!BKS!

rm - 28 listopada 2016, 21:38:33 - *.opera-mini.net (*.47.0.198)
Hey johny ja hulio z madrid u nas zenua duza miasto 4,5mln ludzi a widzow na real madrid 65000 srednia to dopiero zenua my podziwiac termalica pod tarnov tam tylko 800ludzi kazdy w madrid zna termalica.

F - 28 listopada 2016, 21:50:14 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Słaba ta Lechia. Brakuje im do Lecha i Legii. Mam nadzieję że nie zdobędą mistrza w takim stylu, dzisiaj strzelali dzięki błędom Górnika.

h#uje... - 28 listopada 2016, 21:54:45 - *.228.17.109.rev.sfr.net
Łeczna Lubelszczyzna jest ci wdzięczna, II Liga i bedzie OK lub 3liga ;)

nalejpolej - 28 listopada 2016, 21:59:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
PRZEPRASZAM nie Świerczok a Śpiaczka ale nie załamujmy się jeszcze jest WIOSNA zTRENEREM Z LUBELSZCZYZNY i z jak największą liczbą zawodnikow z REGIONu. Będzie ekstraklasa na lubelszczyznie jeszcze długo o bym się nie mylił.Amen

@F - 28 listopada 2016, 22:00:26 - *.dynamic.chello.pl
Piłka Nożna to gra błędów jakbyś nie wiedział

rafał - 28 listopada 2016, 22:02:07 - *.icpnet.pl
internauto Jony KSG puknij się w czoło nie Ty będzież decydował gdzie ciężka i efektowna praca jaki region ma sponsorować kopalnia .W głowie macz olej Kujawski czy Wielkopolski jaka pojemnośc .Górnikowi życzę utrzymania bo Lublin i region internauto zasługuje na Ekstraklase

rafi - 28 listopada 2016, 22:02:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
11 tys i lider-zenada

Wojciech - 28 listopada 2016, 22:47:12 - *.opera-mini.net (*.22.64.13, 212.2.96.15)
Błędy w obronie lub błędy indywidualne zdarzają się w każdym meczu w każdej drużynie ale takiej zerowej skuteczności napastników dawno nie oglądałem. Grzelczak i Śpiączka zachowywali się w polu karnym jak śnięte ryby. Napastnik musi się spodziewać piłki a jak już ją dostanie to musi ją dobrze przyjąć i uderzyć w światło bramki. Jak dla mnie to Ubiparip powinien wcześniej pojawić się na boisku. I podstawowe pytanie: co się dzieje z Boninem? Nie widzi lepiej ustawionych kolegów na boisku , ciągle się kiwa i traci piłki . Z meczu na mecz w gorszej formie ten zawodnik który nie tak dawno dawał przykład drużynie jak powinno się grać. Napastnik potrzebny od zaraz , wzmocnić skrzydła i uszczelnić obronę. Najpilniejszy jest jednak napastnik . Chyba że Ubiparip dostanie szansę i się sprawdzi.

santa - 28 listopada 2016, 23:05:41 - *.dynamic.chello.pl
@futbolista, a miałeś taką szansę nie ujawniać swojej ułomności i z niej dobrowolnie zrezygnowałeś

@johnyKsg - 28 listopada 2016, 23:06:16 - *.grakom.pl
A Górnik Zabrze ile doil z kopalń? A teraz doi z miejskiej kasy. To jest ok?

kyso - 28 listopada 2016, 23:18:51 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje dla Lechii z Lublina.
A Górnik niech wraca do Łęcznej,
tam Jego miejsce.

jtmjaj - 29 listopada 2016, 1:56:51 - *.centertel.pl
Lechia gra ambitnie stara się i ciuła punkty dlatego jest liderem należy się troche radości.

(L) - 29 listopada 2016, 4:31:06 - *.56.34.255
lechia z taka grą i doświadczeniem w europie max II runda jeśli sie nie wzmocnią ale wzmocnić sie trzeba juz aby sie zgrali bo inaczej wyniki legii z borusia bedą małym pikusiem

king - 29 listopada 2016, 7:43:58 - *.182.36.9
kyso ty się dobrze czujesz? Zapomniałeś jak Lechia ganiała na zygmuntowskich? Od kiedy ma przyjaciół z Lublina?
Górnik bez obrony. Prawa strona leży, Rybarski tak rotuje środkiem obrony i prawą obroną że to wygląda na amatorkę, oni nie mają kiedy się zgrać, skoro nawet Leo siada na ławce to sory, zastępujący go Jarecki przegrał Górnikowi ten mecz...Czas na eksperymenty się skończył, trzeba się ogarnąć bo inaczej czerwona latarnia do końca sezonu. Wyczyny Jareckiego i to dlaczego nie wybijał piłki to tylko ona sam wie co chciał zrobić, mecz na 1-0 ale po takich prezentach Lechia nie mogła wygrać tak nisko.

hajkus - 29 listopada 2016, 7:59:32 - *.dynamic.mm.pl
nie wiem czemu Nowak stawia ciągle na Wolskiego to nieudacznik drewniak piłki się boi ma innych na jego miejsce i są dużo lepsi Wolski to niewypał powinien odejść jest bez formy

Miki - 29 listopada 2016, 8:23:40 - *.29.164.142.threembb.co.uk
Peszkoninho i tak był najlepszy

rafalski - 29 listopada 2016, 8:29:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaka Lechia ganiała Motor na Zygmuntowskich Motor Lechię ganiał to tak Ostatnio tylko Widzew pogonił Motor w Lublinie i tyle 2007 rok

C - 29 listopada 2016, 8:41:40 - *.50.149.242
Nie czepiajcie się frekwencji. Spójrzcie jaka pogoda była i jest w Gdańsku ;) jestem ciekawy ilu kibiców w Warszawie, Białymstoku, czy Poznaniu przyszłoby na Łęczną w poniedziałek przy 2 stopniach, gradzie, śniegu/deszczu i wietrze w porywach do 80km/h. Pozdrawiam, polecam maść na ból pupy.

Swoj - 29 listopada 2016, 9:41:45 - *.dyn.telefonica.de
W poniedzialek o 18 piwinna grac Leczna , Termalika , Ruch gdzie i tak prawie nikt nie przychodzi a nie Lechia gdzie naprawde ludzie by byli , przeciez dzisiaj pracuje sie minimum do 17 , powinni grac w soboty i wtedy byla by promocja pilki noznej , czy nikt w centrali tego nie widzi??????

obserwator - 29 listopada 2016, 9:59:38 - *.146.94.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie wiem jak innym kibicom ale ja się skręcałem słuchając komentarza red.Lacha i p.Strejlaua,okropieństwo!!!!!

kibic - 29 listopada 2016, 10:08:23 - *.multimedia.pl
Rafalski nie byłeś nie widziałeś nie pisz internetowy napinaczu
Kto był ten wie jak było
Lechii można tylko pogratulować lidera, bo gra taka nijaka jak by od niechcenia i majstra raczej nie zdobędą zbyt mało serca i zaangażowania.

rafalski - 29 listopada 2016, 10:15:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia to by Z Dundalk miała problemy z amatorami Irlandzkimi w eliminacjach LM No chyba że Piotr Nowak czystkę zrobi tam 6 piłkarzy do wymiany Przypomnę Zenit miał z nimi problemy

thc - 29 listopada 2016, 10:21:39 - *.piekary.net
co was tak malo?gracie o majstra a na trybunach licho KSG

gornikkibi - 29 listopada 2016, 10:25:35 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Przegrana z liderem na wyjeździe to chyba nie wstyd? Poza tym ta liga jest tak nieobliczalna że dwa dobre mecze całkowicie zmienią obraz sytuacji. Dajmy im czas do wiosny, wzmocnią się, ustabilizują sytuację i jeszcze utrzymamy tą ekstraklasę! WGW!

Lechia G-s - 29 listopada 2016, 10:31:28 - *.centertel.pl
Może i Gdańsk nie jest piłkarskim miastem kibicowsko, tak na to wychodzi ale majstra zdobędziemy.

ostrygrzmo - 29 listopada 2016, 11:02:40 - *.85.249.110
Najniższy wymiar kary .Mogło być i 8:0 dla Lechii, to jak Jarecki się skompromitował tym wystempem to mało powiedziane.Kręcili nim jak wiatrakiem , a ten zawodnik - profesjonalista od siedmiu boleści sam o własne nogi sie potykał.Dramat.Co on tam robi w pierwszej drużynie - na emeryturę już czas.A Grzelczak to kiedyś trafi do bramki w 100% sytuacji?

Taa - 29 listopada 2016, 12:30:25 - *.centertel.pl
Po zimowej przerwie złapią zadyszke będzie tak jak rok temu z Piastem nie wytrzymają presi i fizyczne tak że gdańskie chlopczyki po gadamy o tym po zimowej przerwie

santa - 29 listopada 2016, 12:41:18 - *.dynamic.chello.pl
@Taa, po zimowej przerwie seniorze Taa możemy pogadać, ale mam nadzieję, że do tego czasu nauczysz się już mówić, a tym bardziej pisać. Jak już to ogarniesz, daj znać...

Buncol80 - 29 listopada 2016, 14:00:41 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
Co by nie pisać to Lechia zakończy jesien na fotelu lidera. Sprzyja temu choćby terminarz spotkań i mecze u siebie z dołem tabeli.
Prawdziwy test Lechii będzie w lutym i w marcu gdy przyjdzie grać z czołówką ligi.
Na chwilę obecną Lechia jest trzecią siłą w lidze i trzeba to docenić. Z każdym sezonem są coraz wyżej

LEO - 29 listopada 2016, 14:42:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W Łęcznej bez zmian

rafalski - 29 listopada 2016, 15:31:19 - *.icpnet.pl
Jarecki po 1 bramce powinien usiąść na ławce chłopak ambitny ,ale łatwy do ogrania ,najlepsze lata ma za sobą .Górniku wielu kibiców masz w zachodniej Polsce gdzie mieszkają z przyczyn ekonomicznych ale serce zawsze będą za regionem Lubelskim i Górnikiem ..Dekoder Canał plus kupiłem boi tam gra Lubelski Górnik ,jeżeli nie zobacze Górnika to dziękuje za Dekoder nir interesują mnie kluby z ukladami politycznymi .Komentatorzy 3/4 czasu Tylko zachwalają Lecha Legie,Lechie reszte klubów to dotatek aby była tabela

or - 29 listopada 2016, 16:53:16 - *.rev.pro-internet.pl
Poziom meczu poniżej wszelkiej krytyki.Jaka liga taki przewodzący tabeli.Niech Legia nie traci formy i niech goni i leje tych wszystkich nieudaczników jak Lechia,Jaga czy Termalica.

kibic - 29 listopada 2016, 19:28:43 - *.play-internet.pl
Taa - Lechia od dwóch sezonów miała wiosne zdecydowanie lepszą od jesieni więc nie był bym taki pewny co do obniżki formy.
Chociaż uważam ze majstra raczej nie zdobędą z drugiej strony wolał bym aby majstra zdobyła inna ekipa niż Legia po prostu nie mogę już słuchać tych zachwytów nad tym miernym europejskim klubem tych wszystkich pseudo komentatorów niby Warszawiaków/słoików z pod Suwałk bez obrazy dla Suwałk
Dlatego kibicuję aby majstra zdobyła Lechia, Jaga czy Lech

też kibic - 30 listopada 2016, 8:52:37 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
@kibic
Słusznie że kibicujesz innym. W końcu po co sluchać zachwytow, lepiej słuchać salw śmiechu po tym jak polska ekipa odpada w pierwszej rundzie eliminacyjnej. No ewentualnie drugiej rundzie która jest już barierą nie do przejscia dla dowolnej polskiej drużyny. DLatego zgadzam się z tobą niech mistrzem będzie Jaga, wtedy pośmiejemy się z łomotu gdzieś na Cyprze. Mistrz dla Lecha to gwarantowany łomot od krajów północno ekuropejskich (Islandia, Litwa, Finlandia). No i na koniec Lechia trudno ocenić z kim odpadną, ale biorąc pod uwagę że to ich praktycznie debiut w pucharach mogą odpaść z dowolną drużyną Słowacji, Białorusi czy Kazachstanu

kibic - 2 grudnia 2016, 17:56:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do też kibic - różnica jest taka że oni mogą się zbłaźnić a Legia właśnie to robi