2 grudnia 2016, 19:51:56 - dyrovski
Przełamanie Zagłębia

W meczu otwierającym 18. kolejkę Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 0-1 (0-1). Zwycięskiego gola już w 5. minucie strzelił Adam Buksa. Goście, którzy przerwali serię czterech spotkań bez zwycięstwa, tracą do dzisiejszego rywala trzy punkty w tabeli.

Już w 5. minucie prowadzenie objęło Zagłębie. Łukasz Janoszka głową podał do Đorđe Čotry, a ten zagrał wzdłuż bramki z lewej strony pola karnego. Najpierw piłki nie przyjął Janoszka, a następnie strzałem bez przyjęcia bramkę zdobył Adam Buksa. Dziewięć minut później dobrą szansę do wyrównania zmarnował Mateusz Kupczak, kiedy po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu wolnego uderzył piłkę głową nad poprzeczką.

W odpowiedzi z lewej strony boiska zacentrował Filip Jagiełło, a strzał głową oddał Buksa, jednak ładną interwencją wykazał się Krzysztof Pilarz. W 39. minucie Zagłębie przeprowadziło podobną akcję. Jagiełło ponownie dośrodkował z lewej strony, a Buksa tym razem uderzył głową niecelnie. Kilka chwil później znów zaatakowali goście. Krzysztof Janus oddał mocny strzał, a Pilarz odbił piłkę w taki sposób, że wydawało się, iż wpadnie ona do bramki. Wślizgiem z linii bramkowej wybił ją jednak Patryk Fryc.

W 53. minucie Buksa podjął próbę sprzed szesnastki, lecz bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę. Cztery minuty później Dávid Guba dośrodkował z prawej strony boiska, a instynktownie bez przyjęcia uderzył Patrik Mišák, ale futbolówka poleciała obok słupka. Następnie z dalszej odległości kopnął Bartłomiej Babiarz, lecz nie udało mu się pokonać Martina Polačka. W 64. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Vlastimir Jovanović, jednak było to uderzenie niecelne. W 71. minucie dobrze interweniował Pilarz, którego mocnym uderzeniem próbował pokonać Jagiełło.

2 grudnia 2016, 18:00 - Nieciecza (stadion Bruk-Betu Termaliki)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-1 Zagłębie Lubin
Adam Buksa 5

Bruk-Bet Termalica: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Patryk Fryc, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putiwcew, 22. Guilherme - 10. Roman Gergel (46, 19. Dávid Guba), 28. Vlastimir Jovanović (70, 88. Wołodymyr Kowal), 25. Mateusz Kupczak, 6. Bartłomiej Babiarz, 11. Patrik Mišák - 7. Samuel Štefánik (46, 24. Wojciech Kędziora).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra (44, 28. Łukasz Piątek) - 7. Krzysztof Janus (85, 9. Arkadiusz Woźniak), 24. Jakub Tosik, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło, 14. Łukasz Janoszka - 21. Adam Buksa (79, 13. Martin Nešpor).

żółte kartki: Babiarz, Putiwcew - Janoszka, Jagiełło.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 3011.

kostek - 2 grudnia 2016, 19:53:23 - *.dynamic.mnet-online.de
Mecz jak poziom polskiej ex, zenada.

Odrafan - 2 grudnia 2016, 19:54:02 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Zagłębie! Odra, Zagłębie, Polonia, Góral , Arka!

Conquista - 2 grudnia 2016, 19:54:25 - *.dynamic.chello.pl
Trzecia wygrana Zagłębia z Termaliką w EK na 5 meczów.
A taka np Legia to nigdy nie pokonała drużyny z Niecieczy...
Bramkarz i obrona Zagłębia przestali "rozdawać" prezenty rywalom i od razu widać efekty.

Mops - 2 grudnia 2016, 19:54:47 - *.olsztyn.vectranet.pl
Za takie spotkania to powinni dopłacać za oglądanie. TOTALNE DNO

wawa - 2 grudnia 2016, 19:55:29 - *.218.113.244
Bentonity słabo słabiutko miernie

Mikigg - 2 grudnia 2016, 19:58:42 - *.centertel.pl
Zlej Cracovię na wyjeździe,zeby stracic trzy punkty u siebie z Zagłębiem...

jj - 2 grudnia 2016, 20:02:24 - *.ssp.dialog.net.pl
Filip tak trzymaj!

bis - 2 grudnia 2016, 20:06:04 - *.146.78.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Panowie to tylko E-klapa czyli ogon Europy.
Czy Lubin czy Nieciecza w pucharach to... i tak bańki. Nie ma się czym zachwycać, nakręcać i napinać.

WZL - 2 grudnia 2016, 20:12:07 - *.088.078.pools.vodafone-ip.de
Bravo WZL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hyperion - 2 grudnia 2016, 20:21:03 - *.markom.krakow.pl
I to mnie najbardziej wnerwia w brukbecie. Nas to ciągle leją, a od innych zwykle baty...

Bulwa - 2 grudnia 2016, 20:33:39 - *.172.86.144
Ale ta nieciecza to jest śmieszna. Ma duże posiadanie-przegrywa .Ma malutkie wygrywa na Cracovii 3-1

jim beam - 2 grudnia 2016, 21:11:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
wreszcie bo tabela spłaszczyła się ...pora oddzielić chłopców od bicia od pierwszej ósemki....

kielczanin - 2 grudnia 2016, 21:18:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje WZL. Pozdro z Kielc.

RDPF - 2 grudnia 2016, 22:39:25 - *.228.126.54
No cóż... Pan ,, trener '' Czesław M. był w tym tygodniu zbyt zajęty komentowaniem w prywatnej stacji TV razem z redaktorem z BORU... meczu PP Wisła : Lech. Zabrakło czasu na własny klub ? Aj aj aj... PROFESJONALISTA PEŁNĄ GIĘBĄ !

Strejlau - 2 grudnia 2016, 23:32:01 - *.dynamic.chello.pl
BBT spadek - 100% pewne info , od Piechniczka

Marcin - 3 grudnia 2016, 0:17:26 - *.dynamic.mm.pl
Kurde cały zmarzłem i oglądałem to go. ..no zero ambicji zero walki na całego ,3000 widzów, na następny 1000 przyjedzie i jeszcze szaliki kupiliśmy, pytam się po jakiego grzyba

MM. - 3 grudnia 2016, 2:28:44 - *.elpos.net
Zagłębie szacun za wyeliminowanie dwóch przeciwników , a przede wszystkim szacun za wyeliminowanie serbskiego hegemona i potentanta - Partizana Belgrad. Mam nadzieję, że praca z ich akademią zaowocuje kolejnym awansem do europejskich pucharów, a kiedyś zdobędą mistrzostwo Polski. Największym ich problemem jest to, że pochodzą ze stosunkowo małego jak na polskie warunki miasta i nie mają kasy np. takiej Legii, ale i tak od jakiegoś roku jako kibic Jagiellonii im mocno dopinguje i zdobyli mój szacun za ten dwumecz z Serbami. Szczęsliwy, bo szczęśliwy - zwycięstwo po serii rzutów karnych, rzutem na taśmę, ale ich jednak wyeliminowali.
Jeżeli Zagłębie wystąpi w pucharach za pół roku ponownie, to możemy być pewni, że ich nie oleje.

K.s. - 3 grudnia 2016, 7:13:30 - *.CNet.Gawex.PL
Wina trenera, zachlysneli się wcześniejszymi wynikami!

steff - 3 grudnia 2016, 8:32:32 - *.dynamic.chello.pl
Jakie przełamania ZAGŁĘBIA?? Prawdziwe i jedyne ZAGLĘBIE przełamało się w Puławach!! Piszcie ludzie z głową!!

oponka - 3 grudnia 2016, 10:46:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Coz Termalika ma slabszy okres,lubinki wreszcie przelamaly zla serie.Byc moze jedna z tych druzyn zagra w europucharach.Jak chodzi o Zaglebie to wywalili Partizana,ale nie przeszli blizej nikomu nieznane Sonderyjske z Dani i uwazam ze dunczykow mozna bylo ograc,ale jesli w 1meczu traci sie szybkie dwa gole i jedzie sie na wyjazd z porazka 1-2 to o czym tu gadac.

LEO - 3 grudnia 2016, 16:32:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl