4 grudnia 2016, 19:59:07 - dyrovski
"Jaga" przerwała serię Lecha

Jagiellonia Białystok wygrała na własnym boisku z Lechem Poznań 2-1 (1-1) w przedostatnim meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole dla białostoczan strzelili Karol Świderski i Fedor Černych, z kolei autorem gola dla gości był Paulus Arajuuri. Gospodarze przerwali tym samym serię "Kolejorza", który do tego spotkania przystępował z pięcioma wygranymi z rzędu, i awansowali na pierwsze miejsce.

W 5. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym białostoczan. Tomasz Kędziora zacentrował z prawej strony, a strzał z bliska na dalszym słupku oddał Darko Jevtić, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Jedenaście minut później bramkę zdobyli gospodarze. Lech źle wykonał rzut wolny, co umożliwiło przeprowadzenie szybkiej akcji Jagiellonii. Fedor Černych zagrał do Karola Świderskiego, a ten wykorzystał błąd Matúša Putnockiego, który zdecydował się na wyjście za szesnastkę. Napastnik "Jagi" minął słowackiego bramkarza i uderzeniem sprzed pola karnego umieścił piłkę w pustej bramce.

W 24. minucie z prawej strony zacentrował Maciej Makuszewski, a niecelny strzał głową oddał Radosław Majewski. W 42. minucie ładną akcję przeprowadziła Jagiellonia. Černych zacentrował z lewej strony, a w polu karnym Przemysław Frankowski zgrał futbolówkę głową do Świderskiego. Ten uderzył natychmiastowo, lecz dobrą interwencją wykazał się golkiper gości. W ostatniej akcji tej części gry Lech doprowadził do remisu. Darko Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Paulus Arajuuri i pokonał Mariána Kelemena.

W 56. minucie próbę sprzed szesnastki podjął Frankowski, ale nie udało mu się trafić w bramkę. Kilka chwil później szansę miał Świderski, lecz on także oddał strzał niecelny. W odpowiedzi zespołową akcję Lecha mocnym strzałem wykończył Maciej Gajos, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. W 64. minucie Jagiellonia ponownie wyszła na prowadzenie. Taras Romanczuk zgrał futbolówkę głową do Černycha, a Litwin poradził sobie z pilnującym go Janem Bednarkiem i sprytnym uderzeniem zdobył bramkę.

Lech zaatakował w 78. minucie. Guti wybił piłkę pod nogi Majewskiego, a ten chciał zaskoczyć Kelemena, jednak czujnie w bramce zachował się bramkarz gospodarzy. Kilka chwil później Szymon Pawłowski podał do Marcina Robaka, którego strzał z bliskiej odległości został zablokowany przez Rafała Grzyba. W 87. minucie Frankowski kopnął sprzed szesnastki, lecz było to słabe uderzenie i Putnocký bez trudu złapał piłkę.

4 grudnia 2016, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-1 Lech Poznań
Karol Świderski 16, Fedor Černych 64 - Paulus Arajuuri 45

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 22. Rafał Grzyb, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 7. Dmytro Chomczenowśkyj, 6. Taras Romanczuk, 4. Jacek Góralski, 21. Przemysław Frankowski, 10. Fedor Černych - 28. Karol Świderski (77, 27. Patryk Klimala).

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 23. Paulus Arajuuri, 5. Tamás Kádár - 17. Maciej Makuszewski (39, 29. Kamil Jóźwiak), 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 86. Radosław Majewski (80, 8. Szymon Pawłowski), 10. Darko Jevtić - 24. Dawid Kownacki (69, 11. Marcin Robak).

żółte kartki: Romanczuk, Świderski - Kádár, Arajuuri.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 10 000.

j - 4 grudnia 2016, 20:00:45 - *.231.31.243.koba.pl
tzw. Probierzowy „Pocałunek śmierci ” coraz bliżej....

xds - 4 grudnia 2016, 20:00:48 - *.dynamic.chello.pl
s

siwewlosy - 4 grudnia 2016, 20:00:50 - *.dynamic.chello.pl
Mroźna aura Białegostoku ostatecznie sprzyjała gospodarzom. Od samego początku fruwał i atakował Świderski niczym przed laty na parkietach siatkarz o tym samym nazwisku. Kiedy zanosiło się na 1:0 do przerwy, wówczas pogubił się arbiter. Chyba nie sprzyjała mu dziś temperatura, bo nawet podbiegł do trenera Probierza, jednak whisky na rozgrzewkę nie dostał. Wzburzony tym faktem sędzia Stefański wyrzucił niegościnnego szkoleniowca na trybuny. Jak u siebie czuł się natomiast Fin Arajuuri - mróz, Mikołaj na boisku i atrakcyjne blondynki - nic więc dziwnego, że wyskoczył do piłki jak renifer i to własnie jemu zapisano bramkę na 1:1. Swojego dnia z pewnością nie mieli zmarznięci słowaccy bramkarze. Zimę powinni spędzić w Wysokich Tatrach i pokrzepić się nieco góralską śliwowicą. W końcówce poznańska lokomotywa dołożyła do pieca, ale to nie wystarczyło by roztopić białostocką zmarzlinę.

Przemek - 4 grudnia 2016, 20:00:54 - *.adsl.inetia.pl
Przed wejściem na stadion dziadek założył nakrycie głowy świętego Mikołaja z Miry. Miał jeszcze drugą czapkę, tzn górniczą ale została mu skradziona na rynku. Tym razem na meczu widzów było znacznie mniej niż porównując mecz, kiedy przyjechała tutaj Legia. Dodać należy że w dniu dzisiejszym był to mecz na szczycie ligowej tabeli. Wpływ na to miało pewnie przenikliwe zimno. Dziadka nawet nie rozgrzała ani domowa nalewka z pomidorów ani decyzja sędziego, kiedy to padła wyrównująca bramka. Boisko było pokryte nawet warstwą śniegu. Dziwie się że nie rozgrywano meczu pomarańczową piłką. W drugiej części gry Jaga zdobyła gola na 2-1, chociaż jak dziadek stwierdził, że jego bystre oko widziało jak piłka przeszła w dziurze w siatce. Mecz późno się zakończył z powodu pokazów pirotechnicznych na jednym z sektorów.

Boa - 4 grudnia 2016, 20:00:57 - *.itsa.net.pl
Uu tym razem nawet przekręty sędziego nie pomogły. To jednak nie PP i rudy nie musiał ingerować w to, żeby miał on jakiekolwiek zainteresowanie w finale, bo tam aż 3 wydrukowali. Od meczu z Legią praktycznie w każdym meczu sędziowie mylą się na rzecz Lecha i o tym jest absolutna cisza. W tamtym sezonie też Lech zyskał na pomyłkach zdecydowanie najwięcej, sędziowie pilnowali, żeby do ósemki weszli, bo bez przekrętów ze swoją formą jeszcze by spadli.

Gp - 4 grudnia 2016, 20:03:46 - *.167.254.39.threembb.ie
Ten Stefański to powinien ochłonąć w IV lidze ze 3 sezony.

jarock - 4 grudnia 2016, 20:04:15 - *.free.aero2.net.pl
Putnocky- Kelemen 2-1

bat4ever - 4 grudnia 2016, 20:05:01 - *.174.57.139
Pierwszy poważniejszy przeciwnik i złudzenia prysły. Szkoda, szkoda.

Gp - 4 grudnia 2016, 20:05:02 - *.167.254.39.threembb.ie

bu_ba44 - 4 grudnia 2016, 20:05:06 - *.100.159.143.dyn.plus.net
ale lech jest dopieszczany przez sedziow w ostatnich kolejkach to juz sie obi zalosne

MirekO - 4 grudnia 2016, 20:05:16 - *.lon.100tb.com
Widać że Lech bez pomocy sędziów nie może wygrać.

Mądry - 4 grudnia 2016, 20:05:29 - *.174.79.241
Dobrze że gole strzelają polscy młodzi Napastnicy - Świderski,Buksa,Piątek !!!

SPQR - 4 grudnia 2016, 20:05:55 - *.dynamic.chello.pl
Jaga pokazała się jako silniejsza drużyna niż Lech, mecz popsuł jak zwykle Stefański swoimi decyzjami.

HWDK - 4 grudnia 2016, 20:05:57 - *.startdedicated.com
powinno być 0-0 gdyby nie 2 bramkarzy-szmaciarzy

TAG - 4 grudnia 2016, 20:06:00 - *.play-internet.pl
Dobrze, ze sędziowie nie skręcili Jagi jak ostatnio Wisłę, aczkolwiek próbowali.

Nnn - 4 grudnia 2016, 20:06:01 - *.145.149.46.ip.sptelek.com.pl
Niech już to poznańskie dziadostwo wreszcie spadnie

BI - 4 grudnia 2016, 20:06:08 - *.centertel.pl
Drukarnia level master.
Jak rywal ma za sobą sedziego to musisz byc 2 razy lepszy.

Niebieskie - 4 grudnia 2016, 20:06:19 - *.dynamic.chello.pl
bRawo Jaga! Życzę majstra

Adson - 4 grudnia 2016, 20:06:37 - *.lon.100tb.com
Lech bez pomocy sędziów jest słaby i nie wygrywa

kibol - 4 grudnia 2016, 20:06:48 - *.cable.net-inotel.pl
BOa tak się mylą że karnego 85 minucie nie gwiżdżą przestan biadolić lider u siebie gra z kontry.

Beka z Bia - 4 grudnia 2016, 20:06:49 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Czym się charakteryzują najlepsze ligi świata?w czołówce są zawsze drużyny z wielkich miast a u nas to jest dno i wiocha.Czuć obornik...

j77 - 4 grudnia 2016, 20:07:18 - *.141.153.101
Ale jakim cudem Pan sędzia Rostkowski widział bramke(ktora padła prawidłowo z wolnego którego nie powinno być) to tylko on wie,z tego miejsca w którym stał po prostu nie mógł widzieć.

Kszo - 4 grudnia 2016, 20:07:26 - *.play-internet.pl
Sędzia próbował robić wałki jak ostatnio na Wiśle w PP, ale tym razem nie udało się amice pomóc.

max - 4 grudnia 2016, 20:07:30 - *.icpnet.pl
No i po raz kolejny błędy sędziego wypaczyły mecz. Dlaczego przy drugim golu dla Jagiellonii sędzia nie zwrócił uwagi, że piłka została przy wolnym przesunięta o 10 metrów?

prorok - 4 grudnia 2016, 20:07:41 - *.icpnet.pl
Muszę przyznać, ze remis byłby tu nie sprawiedliwością. Jako kibic lecha uważam, że sędzia wyjątkowo dał ciała przy tym wolnym. Bramka jednak była. Pozdrawiam

zeno - 4 grudnia 2016, 20:07:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ale słaby mecz. Wszystkie trzy bramki po błędach bramkarzy.

qart79 - 4 grudnia 2016, 20:07:58 - *.54.52.130
i znów sędzia Jage chciał przekręcić ....

cotobylo - 4 grudnia 2016, 20:08:00 - *.play-internet.pl
Pomaganie Lechowi weszło panom w czerni w krew. Na siłę sędziowie szukają drugiego "eksportowego" pucharowicza?

Kris - 4 grudnia 2016, 20:08:11 - *.231.52.191.koba.pl
Jagiellonia Białystok zagrała piękny mecz. Jestem z Pułtuska ale mieszkam w Białymstoku i mówię Wam tutaj jest klimat do biznesu i piłki

SPQR - 4 grudnia 2016, 20:09:29 - *.dynamic.chello.pl
Kędziora faule Góralskiego a sędzia dyktuje wolnego dla Lecha, a z wolnego bramka. Cały Stefański

bu_ba44 - 4 grudnia 2016, 20:09:36 - *.100.159.143.dyn.plus.net
to już nie jest śmieszne, co mecz ciufcia jest dopieszczana przez sędziów

Beka z Bia - 4 grudnia 2016, 20:09:39 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Nasza liga jest beznadziejna wystarczy spojrzeć na czołówkę, wiejskie drużyny pustawe trybuny czuć obornik...

Stańczyk - 4 grudnia 2016, 20:09:56 - *.dynamic.chello.pl
Przemek, żeby tak się nabijać z dziadka!? Każdy musi się rozgrzać ;)

max - 4 grudnia 2016, 20:10:23 - *.icpnet.pl
Cóż, przy drugim golu dla Jagiellonii sędzia również jej pomógł. Piłka przy wolnym była przsunięta do przodu o 10 metrów.

Precz - 4 grudnia 2016, 20:11:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Faul Bednarka na karny, wolny z niczego przy golu wyrównujacym. Co to za sędziowanie pod Kolejorza?

Buncol80 - 4 grudnia 2016, 20:14:24 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
@MirekO
Jak widać nawet z pomocą sędziów lech nie moze wygrać.
A tyle było głaskania i wychwalania Lecha. A prawda jest taka że do tej progry grali z samymi lebiegami. Dwa mecze z mocniejszymi ekipami (Legia, Jaga) zakończyły sie porażkami

bekaz BKS - 4 grudnia 2016, 20:18:04 - *.startdedicated.com
jagiellońskie płaczki już nie pamiętają jak w ub. sezonie dostali karnego w Poznaniu w prezencie za padolino Burligi

mm - 4 grudnia 2016, 20:19:53 - *.centertel.pl
@Beka z Bia
Tak jasne Białystok i Gdańsk to wioski.. Przydałoby się trochę poduczyć geografii mały trollu. ;)
Poznań i Warszawa też są w czołówce (w pierwszej piątce), no ale jeżeli uważasz je również za wsie to twoja sprawa. ;)

żabol - 4 grudnia 2016, 20:21:23 - *.215.201.102-internet.zabrze.debacom.pl
Lech - głowa do góry i walczyć dalej

Kawi - 4 grudnia 2016, 20:22:06 - *.dynamic.chello.pl
Pytanie: czy na grafice w 75 min meczu pojawiło się dokładnie 10000 widzów? Co do jednego?

@Buncol80 - 4 grudnia 2016, 20:23:37 - *.startdedicated.com
Legia mocna ekipa? buahahahahaha.
Chyba w strzelaniu goli ze spalonego!

f - 4 grudnia 2016, 20:25:09 - *.adsl.inetia.pl
Jak na razie większa część czołówki tabeli ogrywa Lecha. Koniec passy?

Sikalafa - 4 grudnia 2016, 20:25:21 - *.dynamic.mm.pl
Koniec farta dla Legii i Lecha!!!!! Po tej kolejce!!!

robeercik - 4 grudnia 2016, 20:25:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Lech nie istniał w Białymstoku, zdecydowane a zarazem za niskie zwycięstwo Jagi, amen

tim - 4 grudnia 2016, 20:32:27 - *.drew-phillips.com
Zrobią wszystko żeby Legia nie zdobyła mistrzostwa, nawet dadzą wygrać Jagiellonii, tylko zapomnieli o jednym, na koniec rundy liczba punktów będzie dzielona na dwa, więc Legia i tak sobie poradzi, bo to żadna strata.

zd - 4 grudnia 2016, 20:39:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciągłe faworyzowanie kolejorza przez sędziów trwa w najlepsze. Btoramka na 1:1 to skandal! Nie dość że nie było faulu to padła w momencie kiedy sędzia dawno powinien zakończyć I połowę.całe szczęście że tym razem nie udało się panom w czerni przekręcić kolejnego rywala kolejorza

Andrzej - 4 grudnia 2016, 20:40:43 - *.euro-net.pl
Chciał nas oszwabić!

kkkkk - 4 grudnia 2016, 20:45:34 - *.play-internet.pl
Stefanski dwoil sie i troil by pomoc Lechowi ale sie nie udalo. Swoje w Bialym uslyszal czekamy z utesknieniem na Fluka i Marciniaka. Jak to jest ze w tabeli bezblednej Jagiellonia ma o 7 pkt wiecej na tyle skroili ja fluki marciniaki i stefanski specjalnie z malej litery

Świnia - 4 grudnia 2016, 20:50:03 - *.ipv4.supernova.orange.pl
Stefanski weź skończ. Ciągnął za uszy tego Lecha, ale nie uciągnął.

Tet - 4 grudnia 2016, 20:50:43 - *.centertel.pl
Lech, głowa do góry i drukować dalej, w następnym meczu się uda

sdfgsdf - 4 grudnia 2016, 20:52:15 - *.dynamic.chello.pl
bramkarz lecha zrobi furore w krajach hiszpanskojezycznych. tam powinien zostac wytransferowany. z przydomkiem puto z miejsca tanie sie ulubiencem wsystkich kibicow w kraju, be wyjatku!

rafi - 4 grudnia 2016, 21:02:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakis protest ze pusty stadion?

Conquista - 4 grudnia 2016, 21:03:45 - *.dynamic.chello.pl
Putnocky 12stym zawodnikiem Jagielloni

RSL13 - 4 grudnia 2016, 21:10:49 - *.dynamic.chello.pl
Znowu sędzia drukował pod Lecha, masakra jakaś. Już jeden Wisłę wyrzucił z PP bo drukował, w tym meczu to samo Lech ma jakieś przywileje czy co??

bylem - 4 grudnia 2016, 21:13:03 - *.bialystok.vectranet.pl
bramka jak najbardziej byla tylko ze wolny zyy kapelusza

w - 4 grudnia 2016, 21:20:59 - *.253.10.62
sedzia robil co mogl ( po raz kolejny dla LEcha!), zeby pomoc Poznaniakom- brak dwóch karnych dla Jagi, niesluszny gol dla LEcha, brak kartki dla Bednarka...komedia. Na szczescie jak sie okazalo mimo gry przeciw 12-stu rywalom babajaga zapunktowala...wydrukowany polfinal z Wisla i dwa gole ze spalonego, brak czerwonej dla Burica...ale to Legii wedlug Poznania najbardziej pomagaja ;)

mixu - 4 grudnia 2016, 21:24:49 - *.play-internet.pl
Brawo Jaga!

jarock - 4 grudnia 2016, 21:30:29 - *.free.aero2.net.pl
Po większości komentarzy odnoszę wrażenie, że sędzia wypaczył wynik meczu.

Myk - 4 grudnia 2016, 21:30:43 - *.koba.pl
Brawo Jagiellonia!!!
Za pokonanie Lecha i pana z gwizdkiem

Klop - 4 grudnia 2016, 21:33:11 - *.centertel.pl
Brawo jaga

nyrol - 4 grudnia 2016, 21:35:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jagusia od Kibica Warty 1912 Poznań!!

Beret - 4 grudnia 2016, 22:00:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam nadzieję że Stefański powiedział chociaż przepraszam !

Knur - 4 grudnia 2016, 22:06:58 - *.adsl.inetia.pl
Całe szczęście że Jaga wygrała bo to co wyprawiał dziś sędzia jest nie do opisania bez bluzg.Mam nadzieję że Kolegium Sędziów odpowiednio ukarze pana sędziego.Lech słabiutko bo nawet z dwunastym zawodnikiem w postaci sędziego nie dał dziś rady i niewiele miał do powiedzenia z grającą z polotem Jagą Białystok.

Do jarock - 4 grudnia 2016, 22:07:01 - *.231.18.122.koba.pl
Wypaczył, ponieważ powinno być co najmniej 3:0 dla Jagi, a nie marne 2:1.

Haka - 4 grudnia 2016, 22:12:18 - *.17-4.cable.virginm.net
Dobry mecz zasluzone 3pkty,sedzia nie dal rady ale sie staral jak mogl.Bez Kosty tez sie da.Dobry prognostyk bo on sie chyba w zimie zmywa.
Mlody Klimala ma potecjal,brawo Swiderski brawo druzyna.

hrafn - 4 grudnia 2016, 22:13:05 - *.85-237-175.tkchopin.pl
- Jasne, Kelemena sędzia wepchnął do bramki, szmata roku, sędzia mógł 100 wolnych dać i o 50 min. przedłużyć a ta bramka i tak bramkarza wina.
- Teraz Probierz powie że polski trener już byłby zwolniony z Lecha Robak setkę skopał.

cxd - 4 grudnia 2016, 22:19:11 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
@hrafan
kpisz czy naprawdę jesteś głupi?
Tego wolnego w ogóle nie powinno być bo faulowany był piłkarz jagi a nie Lecha.
Dodatkowo nie odgwizdany faul dla jagi.
Lechici przyzwyczaili się że sędziowie im pomagają, ale tym razem się nie udało

Haka - 4 grudnia 2016, 22:23:49 - *.17-4.cable.virginm.net
Hrafn@
Gol golem Kelemen w bramce, ale faul byl na Goralskim nawet na zoltko a ten debil podyktowal faul dla Lecha.Na jakiej podstawie sie pytam?
A no ostatnia minuta polowy moze cos dla poznaniakow wpadnie taki byl plan sedziego.

Rysio - 4 grudnia 2016, 22:28:47 - *.dynamic.chello.pl
ponoć Ryszard Fryzjer Forbich wyszedł z więzienia a on nie da krzywdzić swojej amiki, to by w pewnym sensie wyjaśniało postawę sędziów w ostatnich meczach amiki wronki, która występuje pod nazwą "lech poznań"

SLH - 4 grudnia 2016, 22:36:20 - *.play-internet.pl
Kosta wcale nie musi z Jagi odejść. Ma ważny kontrakt, a więc jeżeli już to latem. Klub jest stabilny finansowo, nie trzeba nikogo wypychać na siłę w najbliższym okienku. Kulesza chyba poczuł zapach walki o majstra i może skład utrzymać w 100% a i wzmocnić. Kramik otworzy dopiero po rundach wstępnych pucharów, jeżeli Jaga szybko odpadnie. Jeżeli by się udało wejść np. do LE (trudna sprawa), kramik będzie otworzony jeszcze później i cena zawodników podbita.

Observer - 4 grudnia 2016, 23:15:15 - *.t-mobile.co.uk
Pytam bez napiny - tylko 10 tysiecy widzow na takim meczu? Za zimno, czy o cos innego chodzi?

Albert - 4 grudnia 2016, 23:36:05 - *.centertel.pl
Co się stało, że tak mało kibiców?!
A tak apropo, po co lechowi Kowancki? Wystawiają go na siłę, trzeba było Robaka od początku. Zobaczcie na zachowanie Kownackiego przy golu na 2-1... żenada!

JagaMonach - 5 grudnia 2016, 0:09:52 - *.toya.net.pl
"Mało" widzów?
To dlaczego na Cracovii, w mieście 800k było tylko 5400 widzów, a na Jagiellonii calutkie, okrąglutkie 10 000? Niektórzy to chyba naprawdę mają nierówniutko pod sufitem. :D
Białystok to nie metropolia Krakowa, Poznania czy Warszawy. To niecałe 300 tysięczne miasto i tak wykręca doskonałą frekwencję jak na średnią ilość mieszkańców.
Bravo Jaga. Już 18 kolejeczka, a my liderem. Jeszcze z 7-8 śmiesznych kolejek i się zacznie na dobre prawdziwe granie. Słabi odpadną, a w lipcu kolejne blamaże polskich zespołów i nieważne, kto awansuje do pucharów. Oczywiście oprócz Legii, która ma jakieś ambicje na wynik w pucharkach.

BI - 5 grudnia 2016, 1:21:47 - *.static.ip.netia.com.pl
@Albert:
Kibiców tak mało, bo Lech nie potrafił przyciągnąć tylu kibiców co Legia (ponad 18 tys.)
SLH - bardzo mądrze napisane.

Beret - 5 grudnia 2016, 7:33:48 - *.internetdsl.tpnet.pl
Sędzia nie chciał pomagać Lechowi a Legii . Najlepszy dla niego byłby remis nikt za daleko Legii nie uciekłby !

Ricardinio - 5 grudnia 2016, 8:34:03 - *.play-internet.pl
na tych zadymiarzy z poznanskich okolic powinni nalozyc ponownie zakaz wyjazdow na mecze'co do sedziowania to skandal dwa ewidentne karne za faule BEDNARKA W 1POLOWIE I TEN RZUT WOLNY PRAWIE W 48M CIAGNIE PZPN AMICE NA PUCHARY ZA USZY A ROBAK KROLEM STRZELCOW ZA KARNE,BO RACZEJ INACZEJ NIE POTRAFI .TAK JAK WCZORAJ MAJAC SETKE NA 5M

Kuty - 5 grudnia 2016, 9:23:38 - *.play-internet.pl
Tam gdzie Amica nie może tam sędzia pomoże.Na szczęście tym razem ten przekręt nie wyszedł.Brawo Jagiellonka i mam nadzieję że będziecie mistrzami polski

Poznaniak7 - 5 grudnia 2016, 10:21:52 - *.wtvk.pl
Jaga zdecydowanie lepsze w tym meczu i zasluzenie wygrała.graty dla Jagi i tyle.lech w koncu musiał coś przegrać nic nie trwa wiecznie

bis - 5 grudnia 2016, 11:55:23 - *.146.97.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czy to Jaga czy inna baba jaga będzie mistrzem nie ma znaczenia.
W E-klapie każdy może z każdym wszystko. Potem Europa weryfikuje ten bananowy poziom. Przecież Legia "tylko" po 20 latach w LM, to przypadek potwierdzający złotą regułę. E-klapa już dawno nie fascynuje normalnych kibiców.

jjo - 5 grudnia 2016, 13:06:21 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Na pewne stronie można zobaczyć punkty zebrane przez poszczególne federacje tz ich reprezentantów w obecnej edycji pucharów w Europie tj. 2016/2017. I nie chodzi mi o reklamę strony. Otóż mamy nie za mocne 23 miejsce, bo zagrożone przez Rumunię - brakuje im 0,5 pkt. Porównując to do zgromadzonych pkt. przez pierwszych Hiszpanów czy drugich Niemców (rywalizujemy z nimi) to oni mają 6.krotnie więcej niż my w sumie i w większości zdobyte przez Legię. Oznacza to bezprecedensową słabość naszej piłki. Niestety piękne stadiony i dawno już wybudowane orliki nie zmieniaja tego stanu rzeczy. Dodatkową oliwę do ognia dokładają niestety słabi sędziowie co wywołuje ogólną frustrację społeczną.

kris - 5 grudnia 2016, 14:13:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Boniek i całe "szefostwo od sędziów" w pzpn chyba śpi!! stefański co kolejka robi jakieś błędy. Wczoraj przeszkadzał Jagielloni, pomagał Lechowi, we wcześniejszych kolejkach też masa błędów. Czemu on nie jest jeszcze wywalony od sędziowania ekstraklapy?? Naprawdę NIE wiem. Jaki poziom ligi, tacy sędziowie. Ale to też wcale nie powinno tłumaczyć takiego sędziowania stefańskiego... Jestem kibicem Jagi, cieszę się ze zwycięstwa, ale żadnej drużynie w lidze nie życzę żeby ten sprzedawczyk im sędziował. staefański, ale też i gil powinni być odsunięci od sędziowania!!

Warszawiak - 5 grudnia 2016, 14:52:12 - *.opera-mini.net (*.241.52.125)
Brawo Lech oby tak dalej! Legia Mistrz!

Maszynasto - 5 grudnia 2016, 17:59:40 - *.centertel.pl
No i zeszla para z parowozika Lecha w Bialym. Caly stadion byl zadymiony przez chwile.

aaaaaaaa - 5 grudnia 2016, 18:46:37 - *.elpos.net
Jaga na mistrza

Do jarock - 5 grudnia 2016, 23:22:49 - *.231.18.122.koba.pl

theman - 6 grudnia 2016, 3:02:00 - *.hsd1.il.comcast.net
Mecz walki ,szczesliwa wygrana Jagi ,ale szczescie sprzyja tym co tego bardziej pragna i w to wierza mocniej,Jadze brakuje takiego Tuszynskiego z przodu i oby reszta zostala chlopakow ,to powalcza w tym sezonie,widac ,ze jeden za drugiego walczy i zyja meczem to duzy plus ,teraz dwa wazne mecze i zasluzony odpoczynek,6 PUNKTOW to byloby cos powodzenia

obiektywny - 6 grudnia 2016, 9:19:36 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl
Jakie szczęście Jagi? Człowieku. Drużyna o klasę lepsza i dojrzalsza od Lecha.

@obiektywn - 6 grudnia 2016, 9:59:04 - *.dynamic.chello.pl
lepsza? dojrzalsza?!?!?!? buahahahaha Taktyka a la Termalica wycofać się na swoją połowie i skontrować. Przypadkowa bramka poślizgnięcie się Makuszewskiego i potem Putnocki pomógł strzelić gola Świderskiemu. Na dodatek Putnocku potem puścił kolejną szmatę. Jakby postawił forsę na Jagiellonię

Do @obiekt - 6 grudnia 2016, 11:18:30 - *.231.18.122.koba.pl
Rzadko widocznie oglądasz mecze Jagiellonii, ponieważ nie wiesz, iż to jej taktyka - gra z kontry. Poślizgnięcie się Matuszewskiego? Putnocky pomógł strzelić bramkę? Chłopie, piłka nożna to gra błędów. Jeden błąd popełnia, drugi wygrywa. Jak w życiu

Do @obiekt - 6 grudnia 2016, 11:24:12 - *.231.18.122.koba.pl

needle - 7 grudnia 2016, 12:46:50 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.74.11)
Cóż; JAGA ma najlepszego trenera w kraju który spokojnie mógłby pracować w HERCIE czy WERDERZE.
Pomimo to sądzę, że może nie zdobyć MP; szanse oceniam na 10%
A co do podium to wiem kogo zabraknie z czołówki. Jak sprawdziłem skład TERMALIKI to doszedłem do wniosku, że mają skład na walkę o utrzymanie.
Zaznaczę, że rok wstecz, gdy PIAST był liderem to samo pisałem o drużynie z Gliwic, wspomniałem, że w kolejnym sezonie będą się zmagać z kłopotami choć uważam, że się utrzymają.
Klub z Niecieczy odmówił fuzji z POLONIĄ argumentując, że stać ich samych...no, zobaczymy; z pewnością stanowią pewną nową jakość w lidze, atrakcję terytorialną i minimiasteczkową dodatkowo wygrywając z LECHem czy LEGIĄ. Zobaczymy na jak długo wystarczy zapału sympatycznym Słonikom
IGła

Franek - 8 grudnia 2016, 16:22:32 - *.tel.tkb.net.pl
Jagiellonia to drużyna amatorska! Lepiej niech zajmie 5-6 miejsce w lidze, bo znowu się zeszmacicie w pucharach! My Zambrowiacy mamy już dość tych kompromitacji z drużynami z Kazachstanu czy innego trzeciego świata! Tylko Legia Warszawa!

do @obiekt - 9 grudnia 2016, 10:04:51 - *.opera-mini.net (*.184.254.50)
Tak jest, Lech był lepszy i powinien wygrać. Pal licho bramkę po rzucie wolnym, którego nie powinno być, pal lich 2 niepodyktowane karne dla Jagi... Lech był dojrzalszy i powinien wygrać... LOL