5 grudnia 2016, 19:53:53 - dyrovski
Arka wreszcie zwycięska

W meczu kończącym 18. kolejkę Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku z Arką Gdynia 1-2 (0-2). Bramki dla gości zdobyli Michał Marcjanik i Marcus Vinícius z rzutu karnego. Dla gospodarzy, którzy pozostali w strefie spadkowej, trafił Patryk Lipski. Gdynianie przerwali dzisiaj serię ośmiu ligowych spotkań bez zwycięstwa.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy objęli prowadzenie już w 3. minucie. Dominik Hofbauer dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Michał Marcjanik i pokonał bezradnego Libora Hrdličkę. W 20. minucie Arka prowadziła już dwoma bramkami. Tym razem gola strzelił Marcus Vinícius, który pewnie wykorzystał rzut karny odgwizdany przez sędziego po faulu Jakuba Araka właśnie na brazylijskim skrzydłowym. Dwie minuty przed przerwą Marcus Vinícius zacentrował z prawej strony, a głową uderzył Paweł Abbott, ale piłka poleciała obok słupka. Ruch w pierwszej części gry w żaden sposób nie potrafił zagrozić bramce gdynian.

W 3. minucie drugiej połowy także padła bramka, lecz tym razem dla drużyny gospodarzy. Patryk Lipski zagrał w kierunku bramki z rzutu wolnego, a w szesnastce nikt nie dotknął futbolówki, co zaskoczyło próbującego interweniować Pāvelsa Šteinborsa. Ostatecznie Łotysz nie zdołał sięgnąć piłki i ta znalazła się w siatce. W 61. minucie Piotr Ćwielong podał do Jarosława Niezgody, a ten uderzył bez przyjęcia, lecz nie udało mu się trafić w bramkę. Sześć minut później szansę miał Hofbauer, jednak jego strzał był niecelny. W 71. minucie Austriak podjął kolejną próbę, ale ponownie piłka poleciała obok słupka. W 77. minucie Martin Konczkowski dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym w trudnej sytuacji dobry, lecz niecelny strzał oddał Piotr Ćwielong.

5 grudnia 2016, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 1-2 Arka Gdynia
Patryk Lipski 48 - Michał Marcjanik 3, Marcus Vinícius 20 (k)

Ruch: 33. Libor Hrdlička - 15. Martin Konczkowski, 39. Michał Helik, 5. Marcin Kowalczyk, 21. Adam Pazio - 16. Miłosz Przybecki (46, 27. Kamil Mazek), 4. Łukasz Surma (76, 90. Eduards Višņakovs), 17. Maciej Urbańczyk, 10. Patryk Lipski, 20. Piotr Ćwielong - 9. Jakub Arak (46, 11. Jarosław Niezgoda).

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 17. Adam Marciniak - 8. Marcus Vinícius, 6. Antoni Łukasiewicz, 21. Yannick Kakoko, 20. Dominik Hofbauer (87, 10. Mateusz Szwoch), 25. Paweł Wojowski (79, 7. Adrian Błąd) - 9. Paweł Abbott (64, 22. Dariusz Zjawiński).

Mex - 5 grudnia 2016, 20:03:18 - *.34.184.130
Jeesteście gorsi! Niebiescy jeesteście gorsi!!!

mexykanos - 5 grudnia 2016, 20:05:57 - *.dip0.t-ipconnect.de
Widać że w Chorzowie idą droga co Górnik Zabrze.Pseudo działacze i nieroby co chcą doprowadzić do upadku klubu z historią i tradycja.Skandal

Mareecki - 5 grudnia 2016, 20:08:23 - *.internetia.net.pl
Chociaż kibiców więcej jak w Gliwicach czy w tym śmiesznym Wrocławiu.

zwirasAG - 5 grudnia 2016, 20:09:18 - *.21-109-166.tkchopin.pl
Nareszczie Areczko
pierwsza połowa dla Arki, druga dla Ruchu
co do kibiców to skoncentrowali się na wyzywaniu Pawła Abbotta, zamiast pomóc swojej drużynie.
Brawo Arka i brawo Abbott za ten uśmiech gdy schodził;)

Z Cichej - 5 grudnia 2016, 20:09:20 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.210)
Arka lepsza, gratulacje.

brawo - 5 grudnia 2016, 20:09:21 - *.play-internet.pl
Gratulacje dla Arki a Chorzów, niestety, to co się dzieje w klubie organizacyjnie przekłada się na wynik sportowy. Ruch - spadek?

Rafel - 5 grudnia 2016, 20:09:30 - *.218.124.105

SPQR - 5 grudnia 2016, 20:09:34 - *.dynamic.chello.pl
Sędzia wykonał sporo dobrej 'pracy' dla Arki, z dwa karne dla Ruchu spokojnie było do gwizdnięcia.

eddy - 5 grudnia 2016, 20:10:09 - *.ssp.dialog.net.pl
brawo Arka!!!!

Woytas - 5 grudnia 2016, 20:10:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Areczka!!!

JACKSON - 5 grudnia 2016, 20:10:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dobry wynik dla legii

Z Cichej - 5 grudnia 2016, 20:11:01 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.210)

fdsdfs - 5 grudnia 2016, 20:15:07 - *.elwico.pl
Chorzów to jest anty reklama ekstraklasy,ostatnio byłem w tym mieście i będąc na ulicach Katowicka,Teodora Kalidego,Pudlerska,11 listopada,3 maja i inne boczne ulice to aż strach się bać,czysta patola...

Rafi - 5 grudnia 2016, 20:15:14 - *.146.79.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fornalik nigdy nie poda sie do dymisji bo on nie ma jaj.on ma wizje Ruchu tak samo jak mial wizje w kadrze,kolejna kompromitacja a on bije kase kosztem Ruchu!!!Ruch na dnie dramat.

kibic - 5 grudnia 2016, 20:15:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Areczka!!!!!Lech Cracovia Areczka.Kapitalnie Ruch spadek przez ten śmieszny klub i równie śmieszna Lechię gramy w 1 lidze PODBESKIDZIE Bielsko

k.z - 5 grudnia 2016, 20:15:24 - *.dynamic.chello.pl
heh jestem kibicem P.B żeby nie było ale ten sędzia to porażka on nie powinien 2 ligi sedziowac a co dopiero extra....... karny dla arki podyktował no ok kontakt był to dlaczego dla ruchu nie dal tam zawodnik z łokcia wali i nic ręki w polu karnym nie widział masakra!!!!!!

antyDRES - 5 grudnia 2016, 20:15:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejna porażka bankruta. Miód na serce.

Rafel - 5 grudnia 2016, 20:16:08 - *.218.124.105
Ruch chce do I ligi.

AGG - 5 grudnia 2016, 20:18:59 - *.175.238.251.maxnet.net.pl
Sędzia mogl podyktować karnego dla Ruchu tam chwile przed tym karnym dla Arki. Tak to same prawidłowe decyzje. Tak juz pisze bo zaraz pewnie znajda sie tacy co zwala na sędziego porażkę

Haha - 5 grudnia 2016, 20:20:13 - *.146.79.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fornalik nie ma jaj i nie poda sie do dymisji.

Już w przyszłym sezonie wracają WDŚ !!!

cowboy - 5 grudnia 2016, 20:29:01 - *.opera-mini.net (*.160.158.239)
WDŚ w 1 lidze pewne informacje 😁

JR - 5 grudnia 2016, 20:30:30 - *.piekary.net
no i fajnie TOrCIDA PIEKARY

kibic - 5 grudnia 2016, 20:38:07 - *.22.161.3
Ruch pozdrawiał Wisłe Krk?

cowboy - 5 grudnia 2016, 20:39:45 - *.opera-mini.net (*.160.158.239)

Nie znam - 5 grudnia 2016, 20:45:33 - *.adsl.inetia.pl
Dobry wynik dla Unii Turza Śląska

sasiad - 5 grudnia 2016, 20:55:07 - *.dynamic.chello.pl
Uwielbiam Pana Waldka zwanego przez niektorych Kingiem za to co dla was robi
Panie Waldku tak trzymac

kris63 - 5 grudnia 2016, 20:57:42 - *.adsl.inetia.pl
ta gra jest tako samo od początku roku,szefostwo uważo,że OK,kasa z miasta wyżebrali a teraz mają wszystko w d...bydzie bankructwo i gra z Lipinami a ta godka o niy poddawaniu sie i szukaniu nowych pomysłów aż w d...szczypie,w naszym klubie żądzą same szuje i tyla

ja - 5 grudnia 2016, 20:57:55 - *.play-internet.pl
Ruch klubik z biednej wioski kibice wyglądają tak jak wyglądają- bieda i bezrobocie. Stadion ....to większość 1 ligi ma dużo lepsze. Ich miejsce to max 3 liga.TAG

Białystok - 5 grudnia 2016, 20:58:16 - *.elpos.net
Widzę, że Ruch Chorzów chce jak najszybciej zlecieć do 1. Ligi. Już mamy na nosie 18. kolejkę. Jeszcze 2 kolejeczki i 7 tygodniowa przerwa pomiędzy rozgrywkami. Jak Ruch Chorzów się nie opamięta, to wyląduje w I Lidze. Podział punktowy tuż-tuż. Przed Ruchem 2 meczem z obiema Wisełkami - Wisłą płocką i tą z Krakowa. Ostatni bilans Ruchu: 9 przegranych i 2 wygrane z Koroną Kielce i z sąsiadem w tabeli Górnikiem Łęczna - co ciekawe, obie po 4:0. Na razie trudno wyrokować cokolwiek, ale już za nami 18. kolejek i sytuacja Ruchu zaczyna już być coraz bardziej napięta.

Białystok - 5 grudnia 2016, 21:08:26 - *.elpos.net
Osobiście życzę Ruchowi utrzymania, bo ma w składzie wielu utalentowanych młodych, UWAGA, co ważne - POLSKICH graczy i podoba mi się polityka ich klubu - idą w myśl "Promujemy młodych, aby na nich zarabiać.". Mariusza Stępińskiego wypromowali i sprzedali z zyskiem do Francji. Teraz wiedzą, że jedyna ich słuszna droga to zyski z systemu, stworzonego przez PZPN - tzw. Pro Junior System, ale bez utrzymania w Ekstraklasie nie otrzymają za niego żadnej kasy, bo spadkowicze nie otrzymają żadnych pieniędzy, nawet, jeśli wygrają daną klasyfikację, więc te ostatnie 12. kolejek szykuje się w Chorzowie bardzo nerwowe. Jako kibic Jagiellonii, która ma podobną do Ruchu politykę stawiania na młodych, polskich utalentowanych graczy życzę im utrzymania i mam nadzieję, że w tym sezonie spadną 2 klubiki bez kibiców - Górnik Łęczna i Wisłą Płock.

kris63 - 5 grudnia 2016, 21:10:30 - *.adsl.inetia.pl
ja jak ty wyglądasz "mister of world" a może nieosiągalny przez wszystkich jak Adonis,że możesz tu uwłaczać innym,lepszy sort czy ignorant?

Uzi - 5 grudnia 2016, 21:31:09 - *.web.vodafone.de
Brawo Arka!!!...Gratuluje.
A ...klubik z Chorzowa...krok po kroku do spadku!!...tez wam gratuluje;bedziecie tam gdzie wasze miejsce! !!!!!!!.

Krawiec - 5 grudnia 2016, 21:56:07 - *.78.99.84.rev.sfr.net
Waldek da rade.Mchal z ub.sezonie mial prawie podobnie i nikt w Bialym nie panikowal-chociaz byly momenty do obawy.
Kielbasy do gory.Jak to przetrzyma ,to bedzie tylko lepiej.

craft77 - 5 grudnia 2016, 22:00:45 - *.bydgoszcz.vectranet.pl
Fornalik jest tak genialnym trenerem czy ja czegoś nie rozumie ile on musi meczy przegrać żeby go wywalili???

lolo - 5 grudnia 2016, 22:31:39 - *.175.230.178.maxnet.net.pl
Hofbauer rozegrał bardzo dobry mecz Grajek, który obok Marcusa i Marcjana przewyższał resztę grajków o klasę.
Solidny występ Wojowskiego. Niestety jest bardzo duży problem z napastnikiem i bramkarzem w Arce. Tu trzeba szukać wzmocnień.
Kakoko zagrał bardzo słaby mecz...

qlty33 - 5 grudnia 2016, 22:45:51 - *.opera-mini.net (*.5.169.11)
6 graczy którzy grali w Legii

Adler - 5 grudnia 2016, 22:58:05 - *.146.80.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Oberschlesien fallen auf den I-Liga

JW - 5 grudnia 2016, 23:32:18 - *.146.157.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Marcjanik podjął walkę o ME U21

maro - 5 grudnia 2016, 23:35:03 - *.dynamic.chello.pl
Niestety ale widać po Ruchu beznadziejną politykę transferową. Rok temu jeszcze się jakoś udało a teraz już niestety nie. Za dużo mają wypalonych graczy przy których młodzież miała się uczyć. A wyszło tak, że starym się nie chce a młodzież sama nie pociągnie. Tyle w temacie. Jak pozbędą się leni to i inni nabiorą ochoty do gry.

Wałbrzych - 5 grudnia 2016, 23:47:17 - *.11.87.2
Ruch gra dłużej w ekstraklasie niż ponad połowa stawki w niej grających klubów w ogóle istnieje. Spokojnie przetrzyma i taki kryzys. Ja mu szczerze kibicuję. Będzie dobrze, bo Ruch to klub przez duże "K", a nie kilkuletnia co najwyżej przygoda z piłką. Większość tych komentarzy płyną z ust szyderców, ale dyletantów. Tak, że nie ma się co przejmować. Ja wierzę w ten klub!

Marc_MC - 6 grudnia 2016, 0:20:51 - *.hsi03.unitymediagroup.de
@Wałbrzych - dokładnie tak to widzę. Przynajmniej jeden porządny wpis. A ty patałachu Adler nie pisz po niemiecku jak nie potrafisz. Napisałeś Górny Śląsk padać na tego pierwsza liga. Lächerlich und bedauernswert, du Penner.

judasz - 6 grudnia 2016, 0:59:19 - *.opera-mini.net (*.13.106.237)
ruch - arak 1:2

ArEK - 6 grudnia 2016, 2:29:35 - *.252.128.123
Kasę mieli oddać do konca listopada i echo cisza.Waldek królu złoty... śmierdzi mi to spadkiem ale plakac nie będę.

dziwoląg - 6 grudnia 2016, 3:20:14 - *.cable.net.co
Nic dziwnego, że Hofbauer przewyższał wszystkich graczy o klasę. Ten gracz ma zadatki na bardzo solidnego gracza tej śmiesznej ligi. Grał w Rheindorf Altach, który w pucharach ośmieszył niedawno portugalską drużynę Vitorię Guimaraes, a jego były klub to obecny wicelider ligi austriackiej. Takich graczy właśnie trzeba pozyskiwać, aby młodzi, stopniowo wprowadzani do składu mieli się od kogo uczyć.
W Ruchu 6 graczy pierwszej jedenastki to bardzo młodzi gracze. W Arce Gdynia tylko Paweł Wojowski i Michał Marcjanik, wraz ze Szwochem na zmianę. Ja tam szanuje Ruch, bo ważne, że promują młodych, a, przede wszystkim - polskich graczy. Stępińskiego już sprzedali z zyskiem. Teraz furorę za granicą zrobi niejaki Jarosław Niezgoda, który ma zaledwie kilka meczy w Bekoklasie, a już 5 bramek dla Ruchu na koncie. Nie rozumiem, dlaczego Niezgodek nie zagrał od początku w tym spotkaniu - bramki strzela, jest mega skuteczny. Coś czuję, że to będzie wielki talent - może na miarę Arka Milika lub Robcia Lewego? Legia pewnie go zabierze spowrotem do siebie. Perełka jakich mało. :]

Paka - 6 grudnia 2016, 7:29:13 - *.dynamic.mm.pl
Zastanawiam się co za herezje opowiada na konferencji p.Fornalik o kontrowersjach.
Surma staje na nogę obrońcy i teatralnie pada ewidentna żółta karta za symulowanie !!!! Nie dostał i tu pojawia się kontrowersja.Końcowe minuty meczu wyskok i co widać na powtórkach ???? zero dotknięcia twarzy zawodnik Ruchu trzyma się za policzek ??? Co powinno być p. Fornalik - Kontrowersja- 2 żółtka dla Ruchu za wymuszanie i symulkę. A wogóle co to za konferencja jak trenerzy nie siedzą razem tylko najpierw jeden a potem drugi. Krzesła zarekwirował komornik. ??

jjo - 6 grudnia 2016, 7:35:43 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
@ dziwoląg - masz rację , ale nigdy nie masz pewności że "ten - sprawdzony, obejrzany" będzie w naszej lidze się sprawdzał. Thomala też był obiecującym graczem. Co do Ruchu - chyba kłopoty finansowe przekładaja się na wyniki. Pewnie zaraz wyprzedadzą się by spłacać długi i będą grać juniorami. Pierwszy do odstrzału pójdzie Lipski.

k.aasa.pl - 6 grudnia 2016, 7:42:54 - *.38.9.51.dyn.plus.net
gdzie jestescie gerard,blue i inni ?
coraz gorzej z frekfencja u was: na Jadze 6,5tys.
wczoraj na Arce juz tylko 5tys.
wiem wiem bylo zimno i padal snieg ale nie wyglada to kolorowo.
niebawem powtorzycie swój rekord z Amica(kto to jeszcze pamieta?)
spadek wam juz sie nalezal dawno
kto wam tym razem pomoze? Lechia,DyskoPolonia czy inne Nieciecze?

viking - 6 grudnia 2016, 9:18:44 - *.static.ip.netia.com.pl
Ludzie co wy tu wypisujecie za herezje łącznie z tym proboszczem Fornalikiem.Jeden Paka ma oczy i widzi rzecz oczywistą ,że to Surma stawia stopę na stopie Yanica i obala się jak kłoda.Podobnie Helik wyskakuje za plecami Sobieraja i nie ma między nimi nawet mini kontaktu ale Helik pada jak rażony piorunem.Obydwa przypadki to klasyczne keysy do galerii "padolino"

makos57 - 6 grudnia 2016, 9:41:37 - *.dynamic.mm.pl
Marciniak za wolny. Koleś na niebiesko obiegał go jak chciał. Jałocha chyba pewniejszy od Steinborsa. To nie jest dobry czas dla Abbotta, Zjawińskiego i Kakoko. Reszta jak najbardziej OK.

pewnyTyp - 6 grudnia 2016, 10:37:11 - *.dynamic.chello.pl
Podonież >> na powtórkach wyraźnie widać, że Surma wymuszał karnego.
Więcej ognia było w sytuacji z Sobierajem i Helikiem. Sobieraj w końcu się doigra bo ciągle prowokuje takie sytuacje.
Ale sędzia się wybroni ze swojej decyzji.
Ruch gra straszny piach i jeśli sędzia nie pomoże nie ma jak strzelić bramki.
Cała taktyka to artystyczne pady w polu karnym i błagalne spojrzenia na sędziego.

JohnyKSG - 6 grudnia 2016, 10:58:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No Waldek? Co ty robisz? Koniec Ruchu??

reth - 6 grudnia 2016, 11:30:33 - *.dynamic.chello.pl
Na prawdę nikt nie myśli o powrocie do sezonu granego w trybie wiosna-jesień? W naszym klimacie to się sprawdzi, mecze od marca do listopada w miarę względnych warunkach atmosferycznych. Wczorajszy mecz ze skaczącymi z zimna kibicami to bardziej Monty Python niż poważne rozgrywki.

pocisk1500 - 6 grudnia 2016, 12:37:25 - *.90-149-202.nextgentel.com