[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

 


13 lutego 2017, 19:52:42 - dyrovski
Skuteczny finisz Pogoni

W jedynym poniedziałkowym meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała u siebie z Piastem Gliwice 2-1 (0-1). Prowadzenie gościom dał debiutujący w śląskiej drużynie Michal Papadopulos, a do remisu doprowadził kapitan gospodarzy - Rafał Murawski. Zwycięską bramkę w końcówce z rzutu karnego zdobył Ádám Gyurcsó.

Od początku spotkania obie drużyny próbowały atakować, lecz nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę rywala. W 16. minucie Bartosz Szeliga zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale dobrą interwencją wykazał się Jakub Słowik. Kilka chwil później niecelny strzał oddał Michal Papadopulos. W odpowiedzi doskonałej szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Seiya Kitano. Młody Japończyk uciekł obronie Piasta i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, jednak Jakub Szmatuła zdołał obronić uderzenie zawodnika Pogoni. W kolejnej akcji sprzed szesnastki kopnął Rafał Murawski, ale nie udało mu się trafić w bramkę.

W 28. minucie gola strzelili goście. Radosław Murawski odebrał futbolówkę Rafałowi Murawskiemu i natychmiastowo zagrał do Papadopulosa, który precyzyjnym uderzeniem z dalszej odległości nie dał żadnych szans Słowikowi. Pięć minut przed przerwą Papadopulos podał do Stojana Vranješa, a ten wbiegł w pole karne i oddał strzał, lecz bramkarz Pogoni ostatecznie złapał piłkę. W odpowiedzi Rafał Murawski z łatwością minął Aleksandra Sedlara i zagrał do Kamila Drygasa, którego uderzenie głową było jednak niecelne.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze mogli doprowadzić do remisu. Kitano z prawej strony boiska podał do będącego w szesnastce Drygasa, a ten kopnął bez przyjęcia, ale nie udało mu się pokonać Szmatuły. W odpowiedzi Patrik Mráz zagrał z lewej strony do Martina Bukaty, lecz Słowak w dobrej sytuacji źle trafił w futbolówkę i Słowik bez problemu ją złapał. W 53. minucie Ádám Gyurcsó był bliski strzelenia gola, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Trzy minuty później Gyurcsó miał kolejną okazję, ale uderzenie Węgra znów było niecelne. W następnej akcji, w której szczecinianie mogli wyrównać, ponownie nie popisał się Kitano. Doskonałym podaniem do Japończyka wykazał się Adam Frączczak, a 19-letni napastnik w sytuacji sam na sam trafił w interweniującego Szmatułę.

W 69. minucie indywidualną akcję strzałem z dalszej odległości zakończył Vranješ, lecz nie zdołał zaskoczyć Słowika. Dwie minuty później Pogoń wyrównała. Marcin Listkowski zagrał do Rafała Murawskiego, a kapitan "Portowców" mocnym uderzeniem strzelił gola. W 74. minucie Szmatuła dobrze obronił strzał Drygasa. W odpowiedzi Uroš Korun dośrodkował, a strzał głową oddał Szeliga, jednak na nieszczęście gości piłka, po interwencji Słowika, odbiła się od poprzeczki. W 88. minucie Korun sfaulował w szesnastce Gyurcsó i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Węgierski skrzydłowy pewnym uderzeniem pokonał Szmatułę, dzięki czemu gospodarze objęli prowadzenie.

13 lutego 2017, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-1 Piast Gliwice
Rafał Murawski 71, Ádám Gyurcsó 89 (k) - Michal Papadopulos 28

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 2. Cornel Râpă, 23. Mateusz Matras, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes - 18. Seiya Kitano (71, 29. Marcin Listkowski), 6. Rafał Murawski, 8. Mate Cincadze, 14. Kamil Drygas, 7. Ádám Gyurcsó - 9. Adam Frączczak (82, 93. Łukasz Zwoliński).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 88. Uroš Korun, 5. Marcin Pietrowski, 25. Aleksandar Sedlar - 26. Bartosz Szeliga, 9. Radosław Murawski, 82. Martin Bukata, 2. Patrik Mráz - 27. Michal Papadopulos (87, 17. Adam Mójta), 23. Stojan Vranješ, 7. Maciej Jankowski (71, 44. Łukasz Sekulski).

żółte kartki: Rafał Murawski, Cincadze - Korun, Pietrowski, Sekulski.
czerwona kartka: Uroš Korun (88. minuta, Piast, za drugą żółtą).

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 3882.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik drużyny gospodarzy - Dawid Kort.

REKLAMA

Kary Konik - 13 lutego 2017, 19:54:11 - CPEa84e3f5bcb63-CMa84e3f5bcb60.cpe.net.fido.ca
11P - pierwsza połowa - Papadopulos przylutował przepięknie, potem Pogoń pogoniła Piasta prostopadłymi podaniami...

jejs - 13 lutego 2017, 19:56:05 - 78.10.208.209
Wstyd takie mecze w Europie pokazywać i jeszcze te tłumy i oszałamiający doping na trybunach

tomi - 13 lutego 2017, 19:56:31 - 91-193-208-117.eimperium.pl
Duzo błedów Vranjes i Papadopulos na +

Angelika - 13 lutego 2017, 19:59:55 - public-gprs182265.centertel.pl
Rzucił mnie dzień przed Walentynkami po 5 latach związku.Niech moja krew spadnie na jego ręce za to co jutro zrobię :-"""""(

REKLAMA

Kluczbork - 13 lutego 2017, 20:00:45 - 178.252.10.150.internetia.net.pl
Brawo Portowcy brawo sędzia Przybył nie jednemu uratowali kupon!

Sgo - 13 lutego 2017, 20:01:08 - 188.146.11.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry doping 4tys jak na ferie ,temperature i stadion bedzie juz tylko lepiej

STAR - 13 lutego 2017, 20:01:22 - public-gprs397262.centertel.pl
Frekwencja to katastrofa jakaś!! Aż żal patrzeć. Dla kogo wy gracie jak wy kibiców nie macie.I nie przekonają mnie argumenty ze poniedziałek i zimno.

żaba one - 13 lutego 2017, 20:02:30 - HostedBy.Lusobits.com
Wiadomo, że Mójta jest pechowy i spadkodajny. Wlazł na boisko i gong dla Piasta. Nawiasem pisząc, to Wisła była niezwykle czujna i pozbyła się tego nieszczęścia w porę.

Shofi - 13 lutego 2017, 20:03:24 - 188.146.11.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zaraz sie zaczna spina ze malo kibicow polecam przybyć kiedys na ten piekny archaiczny stadion i pogadamy :p

Shteef - 13 lutego 2017, 20:03:33 - ip-91.246.67.60.skyware.pl
W przerwie to pewnie uzgadnialiście ile wypijecie w autobusie w drodze powrotnej?

;l - 13 lutego 2017, 20:04:21 - 91-193-208-122.eimperium.pl
ech szkoda

Sopel - 13 lutego 2017, 20:06:07 - 89-77-56-207.dynamic.chello.pl
Jak oglądam takie mecze jak ten to odnoszę wrażenie, że drużyny grają na stojąco

Pit - 13 lutego 2017, 20:06:46 - apn-31-0-44-141.dynamic.gprs.plus.pl
Artur na trenera.on jest w cieniu.niech pokaze co umie.

Rafał - 13 lutego 2017, 20:07:19 - aeis151.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po co wy gracie jak kibiców nie macie. Okręgówka to max dla pogoni.

REKLAMA

Gliwiceksg - 13 lutego 2017, 20:07:32 - 87-207-244-61.dynamic.chello.pl
Spada Piast i Ruch wchodzi Gksa i Górnik
Pozdrawiam

kibic - 13 lutego 2017, 20:10:26 - 178235011158.mlawa.vectranet.pl
Trochę dużo karnych prawie w każdym meczu i najwięcej bramek

lopez - 13 lutego 2017, 20:11:43 - 89-64-32-136.dynamic.chello.pl
Wiedzialem,ze tylko wejscie na boisko Mojty moze uratować mi kupon.Dzieki Adam.

jozel - 13 lutego 2017, 20:15:10 - 87-207-247-204.dynamic.chello.pl
Wiedziałem, że jak Piast będzie prowadził 1-0 to Latal będzie bronił wyniku. Szkoda mi piłkarzy bo to na nich wszystko zwali. Jak można 3/4 meczu bronić wyniku? Taktyka jak w " piątkach" od połowy tylko brak piłkarza na kontry. Teraz 0-6 z Lechem!!!!

Jan - 13 lutego 2017, 20:21:26 - 89-65-227-124.dynamic.chello.pl
poniedziałek, -5 stopni na arachaicznym otwartm stadionie więc 4 tys. kibiców to żaden wstyd. Pogoń pełna dominacja w 2 połowie i tak się to musiało skończyć

Olo - 13 lutego 2017, 20:28:48 - 095160153145.dynamic-ww-10.vectranet.pl
3 tys hahhaha

tehewanka - 13 lutego 2017, 20:32:39 - 095160159129.dynamic-ra-12.vectranet.pl
pozdro z zabrza Tak trzymać portowcy

jozel - 13 lutego 2017, 20:34:32 - 87-207-247-204.dynamic.chello.pl
Na potwierdzenie mojej tezy polecam oglądnąć ostatni mecz z Zagłębiem Lubin - te same błędy. Latala warto podpuścić aby Piast prowadził a potem - widzieliście co jest!!! Moja żona lepiej prowadziłaby drużynę!!!!!

SG 1945P - 13 lutego 2017, 20:43:06 - cer177.neoplus.adsl.tpnet.pl
@jejs - bądź obiektywny, gdyż to był najlepszy mecz całej XXI kolejki i wcale nie musimy się poziomu sportowego tegoż meczu wstydzić, Chyba nie zbyt dużo oglądasz w tv innych lig mając tak krytyczne spojrzenie co do jakości meczu. Na pewno nie powala
ilość widzów, ale jest zbliżona do średniej krajowej
ogólnie bardzo niskiej. Nigdy w nowej transformacji ustrojowej żaden stadion w Polsce nie wypełnił się w
100 % podczas meczu ligowego. "Sukcesem"jest 50% widownia.

Mleko - 13 lutego 2017, 20:45:44 - m83-185-80-22.cust.tele2.se
Do Shofi:
Twoj kommentarzeczy jest tez archaiczny.
Kibicuje sie swojej druzynie, nie stadionowi.

ted - 13 lutego 2017, 20:50:50 - apn-31-0-46-48.dynamic.gprs.plus.pl
W Szczecinie, tradycyjnie ful na trybunach :D No ale tym razem mieli wymówkę, było zimno :D

Do 1945P - 13 lutego 2017, 20:56:34 - user-94-254-227-81.play-internet.pl
Daj mi namiary na twojego lekarza

Cowboy - 13 lutego 2017, 21:05:23 - n07-07-08.opera-mini.net (78.88.31.227)
Kolejne chyba derby. Śląsk panuje w 1 lidze ☺

bolek - 13 lutego 2017, 21:15:49 - 89-75-47-200.dynamic.chello.pl
Śmiało mogę powiedzieć że zdecydowana większość kibiców w Polsce to kibice sukcesu.Wyjątek może stanowić Lech,Legia,Wisła-no i ostatnio klasę pokazali Widzewiacy.W małych miastach lub tam gdzie ekstrakopana zawita od święta sam fakt bycia w ekstraklasie stanowi sukces,natomiast w Szczecinie już nie.Pogoń to jeden z niewielu klubów w ekstraklasie który w swojej historii nie zdobył nic.Szczecinianie mają trochę dość takiej bylejakości,marazmu.Nie zadowala ich fakt posiadania drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej.Nie będę pisał już o stadionie-choć pamietam że swego czasu oprócz Lecha nikt w lidze nawet się nie zmieścił w granicach 20 tys.na stadionie.Na Pogoni było.Nawet Legia mieściła koło 10,a Cracovia z Wisłą musiały się mocno spiąć razem żeby zbliżyć sie do takiego wyniku.Ale-to historia.Więc dzieciaki z sieci nim rzucicie kamieniem-pochwalcie skąd jesteście,a pamięć wam odświeżę.

Portowiec - 13 lutego 2017, 21:28:11 - host-176-221-121-135.dynamic.mm.pl
Angelika ja Cię pocieszę :-)

REKLAMA

katowicze - 13 lutego 2017, 21:50:46 - bzf250.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zagral nowy nabytek Pogoni Cincadze?

Portowiec - 13 lutego 2017, 21:57:24 - 153-1-212.connect.netcom.no
Po co stadiony w lecznej gliwicach gdyni wroclawiu jak to oni nic nie graja bez sesu pisac ze pogon bez stadionu jest slaba ale to my wygralismy to my gramy w pucharze piast ma stadion a w szczecinie gral tylko pierwsza polowe zapomnueli wyjsc na druga

@katowicze - 13 lutego 2017, 21:57:37 - 62-69-243-112.internetia.net.pl
Cincadze: w pierwszej połowie miś panda w drugiej... kocur...

(: - 13 lutego 2017, 21:59:40 - user-94-254-145-88.play-internet.pl
Zrobta im stadion to bedo chodzić. Termalica 2.

Info - 13 lutego 2017, 22:00:51 - ip-31-0-126-55.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Klątwa Mójty. Tyle w temacie

dzl - 13 lutego 2017, 22:24:02 - host-46-186-83-246.dynamic.mm.pl
Czy mecz był z ograniczoną widownią?Dobry mecz.

zenon - 13 lutego 2017, 22:29:23 - 89-65-121-142.dynamic.chello.pl
frekwencja mnie "powaliła". oczywiście na znienawidzonego Lecha pojawi się 13 tys. choć dla nich to nie Lech a Amica. Gdzie logika? Piast w drugiej połowie dno. To samo zagrajcie w sobotę o 20.30

pogon - 13 lutego 2017, 22:59:03 - n24-06-08.opera-mini.net (37.47.7.65)
brawoo!

do angelik - 13 lutego 2017, 23:24:23 - 89-66-173-94.dynamic.chello.pl
dzien przed swietem sodomitow to cos innego?

oxford - 13 lutego 2017, 23:27:42 - 178235043218.dynamic-ww-08.vectranet.pl
do STAR i bolek: czy was dusi w 4-lliterach wygrana Pogoni? Co macie do frekfencji? Poczekajcie 3-4 lata jak powstanie tu nowy stadion. Może kopara Wam opadnie. Nie, nie, nie będzie tu giganta na 30-40 tys., lecz stadion na 20-22 tys. A zwycięstwo liczy się najbardziej. Tym co lubią ponarzekać to niech przejdą na rozgrywki 4-5 ligowe.

BarPulpet - 13 lutego 2017, 23:53:50 - public-gprs204814.centertel.pl
Piękny wynik który bardzo cieszy wygrana nad poplecznikami frankiewicza. Brawo Portowcy.

Łącznik - 13 lutego 2017, 23:55:32 - 89-65-227-124.dynamic.chello.pl
W sumie ciekawy mecz i ostatecznie zasłużona wygrana Pogoni. W Pogoni ten nowy Gruzin widać że będzie groźny, do tego niezastąpiony Muraś, Gyurcso na skrzydle i pojechali Piasta

Kieksiki 1 - 14 lutego 2017, 2:44:58 - 109241186060.jeleniagora.vectranet.pl
Dajcie wy pograc spokojnie Mojcie a nie za wdzystkie niepowodzenia go obwiniacie wszedl na 4 minuty i jego wina.A on pilki nawet nie dotknol.Zwalacie na klatwe.Jak byscie dobrze grali to chociaz remis byscie utrzymali

bobr - 14 lutego 2017, 8:58:21 - aeor110.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wszyscy są kibicami sukcesu, jeśli ktoś mówi inaczej - kłamie obłudnik.Dowód? Czy kibicujesz swojej drużynie, żeby wygrywała, czy żeby przegrywała?

Marcin - 14 lutego 2017, 9:05:23 - 77-252-126-211.static.ip.netia.com.pl (192.168.0.12)
serio Was teraz zapytam: z jakich wy jesteście miast, że narzekacie na frekwencję? Gdzie mieszkacie? Dortmund? Manchester? Przecież ze 100-procentową racją wyśmiać można frekwencję KAŻDEGO klubu tej słabej ligi. Jest ok, że w stolicy piękny i nowoczesny stadion osiąga komplet kilka razy w roku? jest ok, że mecz lidera z wiceliderem rozgrywany w kilkusettysięcznym mieście wypełnia stadion (piękny i nowoczesny) w mniej niż 40 procentach??
lód na głowę, a przynajmniej ochłonięcie i zaprzestanie wypisywania takich żałosnych bzdur jak powyżej..
ps. nie mieszkam w Szczecinie, nie jestem kibicem Pogoni

zks - 14 lutego 2017, 9:06:59 - adrj132.neoplus.adsl.tpnet.pl
3 tys na meczu a jakie były narzekania na prawie taka sama frekwencję ma Wiśle Płock w 2 razy mniejszym mieście niż Szczecin i w temperaturze -11 a nie -2 jak wczoraj.

Zeto - 14 lutego 2017, 12:01:47 - 89-65-112-27.dynamic.chello.pl
Bliżej 4 tysięcy to raz, a nie 3, więc polecam pokończyć podstawówki, tam na pewno zapoznacie się z tajnikami zaokrąglania. Dwa stadion w Szczecinie to dramat od lat za plecami innych miast. Trzy termin, mówicie co chcecie, ale w poniedziałki zawsze frekwencja jest słabsza. Cztery brak sukcesów, cóż ludzie mają dość oglądania drużyny, której zadaniem jest wejście do top 8 i wyłożyć lachę na resztę. Pięć, postójcie w zimnie te 2h, jak z każdej strony Wam wieje. Sześć, Piast to tak atrakcyjny rywal jak Orkan Dalewo (z całym szacunkiem). Z
Spójrzcie lepiej na taki Wrocław, gdzie jest nowy stadion, a na meczu 5 tysi.

Golbi - 14 lutego 2017, 12:42:29 - 178235147041.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Chyba wykrakałem jak spadał Górnik pisałem że następny Piast i Ruch. Chyba czas na GKS Katowice i Zagłębię w Ekstraklasie.

Mareecki - 14 lutego 2017, 15:29:47 - 62-69-247-164.internetia.net.pl
Dokładnie, w Płocku 2117 kibiców, a w Szczecinie 3882. Porównując liczbę mieszkańców to procentowo wychodzi prawie tyle samo. Tylko, że Wisła grała w weekend, a Pogoń w poniedziałek. Niestety Ekstraklasa nas nie rozpieszcza. Dwa najbliższe domowe mecze w lidze to piątek z Lechem i poniedziałek z Płockiem. W sumie to niesprawiedliwe, że mecz Płock-Śląsk jest w niedzielę, a mecz Pogoni z wicemistrzem Polski jest w poniedziałek. Rok temu też nam wciskali często poniedziałek. Zaczynaliśmy z Koroną też w poniedziałek, i trzeci domowy mecz z Ruchem też był w poniedziałek. Przypadek?
A co do marnej ilości kibiców - na każdym stadionie jest zimno, ale nie na każdym stadionie wieje i pada na łeb człowiekowi. Wczoraj ludzie stali na oblodzonym śniegu, bo na krzesełku siadali głównie ci co mieli gazety czy reklamówki.

adam - 14 lutego 2017, 18:20:42 - auto.89-22-37-204.matrix-net.pl
Piast przegrywa w 89' po karnym. Hmmm... który to już raz?

marcinnn - 14 lutego 2017, 18:24:04 - host-176-221-120-6.dynamic.mm.pl
Ci co krytykują frekwencję Pogoni. Napiszcie z jakich klubów jesteście. Przypomnę Wam frekwencję ze starych stadionów.

radek - 14 lutego 2017, 19:31:57 - apn-31-0-47-253.dynamic.gprs.plus.pl
@marcinnn temat frekwencji na meczach Portowców nie powstał od tak sobie. Ten temat został nakręcony przez samych kibiców Pogoni. To co się odwalało w necie, generalnie szczecińskich portalach, to jak nic zwykłe bicie piany. A to nowy stadion na lotnisku na minimum 35 tysięcy, a to rozbudowa i powiększenie obecnego na kolejne 30-40 tysięcy...szkoda serwera aby te licytacje publikować. Prawda jest taka, iż Pogoń Szczecin @ Duma Pomorza @ Portowcy może liczyć średnio na + - 5 tysięcy widowni na meczach ligowych. Wyjątki to góra dwa mecze w sezonie(Legia i Lech)jednak i na tych meczach publika nie przekracza 10 tysięcy !!!
Gdyż już kiedyś dojdzie do powstania nowego stadionu (oby to nie był "kolos" ponad 20 tysięcy) to zapełniony zostanie jedynie na 3-4 pierwszych meczach. Po czym frekwencja powróci do średniej( bardzo marnej). Ludzie z kraju nie nabijają się frekwencji( wszędzie ona jest taka jaka jest)jednak jak na miasto wojewódzkie, ponad 400 tysięcy mieszkańców ....noooo do czegoś zobowiązuje. Problemem współczesnego Szczecina jest brak tożsamości mieszkańców, z tym kawałkiem ziemi ! ps. 24 lutego Kolejorz przybywa na Twardowskiego. Jaka będzie frekwencja? Marna! Z Poznania przybędzie więcej kiboli, niż zbierze się na "12". I do licha nie tłumaczcie, pogodą w dniu meczowym, frekwencji . Albo się jest kibicem albo pacynką z cukru czy waty cukrowej

LEO - 14 lutego 2017, 21:24:06 - aczx163.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fart

znawca - 15 lutego 2017, 2:39:34 - p5DC14291.dip0.t-ipconnect.de
Sędzia kalosz, ewidentna żółta kartka dla Pogoni, po chwili karny z kapelusza.

Kibic - 15 lutego 2017, 16:18:44 - w3.f11.com.pl
Piast jedynie walka o utrzymanie i nic więcej...

anty - 15 lutego 2017, 19:44:36 - actr128.neoplus.adsl.tpnet.pl
poco wdawać się z zakompleksionymi ebilami w utarczki słowne . karmić roli nie trzeba oni sami się karmią, są tak fajni ,że fajniejsi od fajności , dopóty dopóki prądu nie zabiorą pozdrawiam wszystkich net hools

Legionista - 18 lutego 2017, 11:07:01 - user-94-254-139-110.play-internet.pl
Gratki Portowcy!!!!
Teraz tylko puknac Leszka w PP i widzimy sie w maju na Narodowym....druga polowa obiecujaca!!!

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: