25 lutego 2017, 19:51:29 - dyrovski
Grad goli w Gdańsku

W bardzo emocjonującym meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy lider ligi - Lechia Gdańsk wygrał u siebie z Cracovią 4-2 (1-1). Gole dla gospodarzy strzelili Ariel Borysiuk, Flávio Paixão z rzutu karnego, Grzegorz Kuświk i Grzegorz Wojtkowiak, zaś dla gości obie bramki zdobył Krzysztof Piątek.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy od samego początku ruszyli do ataku. Już w 4. minucie Cracovia mogła objąć prowadzenie za sprawą Jaroslava Mihalíka. Marcin Budziński podał do słowackiego skrzydłowego, a ten chciał przelobować wychodzącego z bramki Dušana Kuciaka, lecz zrobił to bardzo źle i piłka poleciała nad bramką. W następnej akcji Sebastian Steblecki zagrał do Krzysztofa Piątka, a napastnik "Pasów" w dobrej sytuacji trafił wprost w Kuciaka. W 12. minucie Mihalík kopnął z dalszej odległości, ale była to próba niecelna. Kilka chwil później Budziński podał do Damiana Dąbrowskiego, a ten zagrał bez przyjęcia do Jakuba Wójcickiego, z którego słabym uderzeniem nie miał problemu Kuciak. Trzy minuty później Cracovia dopięła swego. Dwójkową akcję Piątka i Dąbrowskiego napastnik krakowian zakończył mocnym strzałem pod poprzeczkę i pokonał bezradnego bramkarza Lechii.

Następnie tempo meczu nieco spadło i na kolejny groźny atak trzeba było czekać do 32. minuty. Właśnie wtedy Budziński podał do Piątka, a ten w ostatniej chwili się potknął, przez co oddał słaby strzał, z którym poradził sobie Kuciak. Sześć minut później dobrą sytuację wreszcie stworzyła sobie Lechia. Miloš Krasić zagrał do Flávio Paixão, a Portugalczyk przyjął futbolówkę i uderzył w kierunku bramki, lecz piłka odbiła się jedynie poprzeczki. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali. Krasić podał do Simeona Sławczewa, a ten natychmiastowo odegrał do Ariela Borysiuka, który oddał bardzo mocny strzał bez przyjęcia sprzed pola karnego. Grzegorz Sandomierski nie miał żadnych szans.

Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej części gry Grzegorz Kuświk wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Piotra Malarczyka. Sędzia nie miał wątpliwości i odgwizdał "jedenastkę", której pewnym wykonawcą był Flávio Paixão. Lechia bardzo szybko mogła zdobyć trzeciego gola. Kuświk podał do Sławczewa, ale bułgarski pomocnik oddał fatalny strzał bez przyjęcia i nie trafił w bramkę. Cracovia mogła odpowiedzieć golem w 56. minucie, jednak Mihalíkowi ponownie nie udało się pokonać bramkarza Lechii. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami. Sławczew podał do Kuświka, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim. W 62. minucie Kuciak ładnie obronił kolejne uderzenie Piątka.

Osiem minut później goście zdobyli bramkę. Budziński przebiegł z futbolówką kilka metrów i podał do Piątka, który lekkim, ale pewnym strzałem przechytrzył Kuciaka. W następnej akcji bramkarza Lechii strzałem przewrotką chciał pokonać Mateusz Szczepaniak, jednak Kuciak czujnie zachował się w bramce i wybił piłkę. W 83. minucie Sławomir Peszko zacentrował z rzutu rożnego, a mocno z powietrza uderzył Flávio Paixão, lecz dobrą interwencją wykazał się Sandomierski. Kilka chwil później gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Z prawej strony w szesnastkę dośrodkował Peszko, a Grzegorz Wojtkowiak przyjął futbolówkę i z dużym spokojem pokonał golkipera "Pasów".

25 lutego 2017, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 4-2 Cracovia
Ariel Borysiuk 45, Flávio Paixão 47 (k), Grzegorz Kuświk 58, Grzegorz Wojtkowiak 84 - Krzysztof Piątek 15, 70

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 28. Flávio Paixão, 16. Ariel Borysiuk, 6. Simeon Sławczew (69, 20. Michał Chrapek), 7. Miloš Krasić (78, 30. João Nunes), 21. Sławomir Peszko - 11. Grzegorz Kuświk (81, 99. Gino van Kessel).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 87. Diego Ferraresso (46, 20. Mateusz Szczepaniak), 22. Piotr Malarczyk, 21. Hubert Wołąkiewicz, 26. Deleu - 7. Jakub Wójcicki, 14. Damian Dąbrowski, 27. Marcin Budziński, 17. Sebastian Steblecki (69, 10. Mateusz Cetnarski), 23. Jaroslav Mihalík (75, 9. Tomáš Vestenický) - 99. Krzysztof Piątek.

żółte kartki: Borysiuk, Maloča - Piątek, Deleu, Budziński.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 13 018.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik drużyny gospodarzy - Vanja Milinković-Savić.

seba87 - 25 lutego 2017, 19:52:31 - *.unity-media.net
Co by tu napisać. ..

KranklinZa - 25 lutego 2017, 19:53:32 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
W Pozaniu za tydzien mecz o mistrzostwo

Kuba - 25 lutego 2017, 19:53:55 - *.12.236.196
Ale malutka flaga lechii... Cos czuje ze lechia awansuje do LM w 2017...

Mądry - 25 lutego 2017, 19:57:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wygrywają w naszej lidze...a jak im pójdzie w eliminacjach do LM czy LE ????

Olsztyn - 25 lutego 2017, 19:58:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Grad przekrętow bardziej ....
Karny po przyjęciu że spalonego ...
Podanie na czwarta bramkę z za linii autowej..
Każdy faul Lechii ok własnej 16 taki gwizdany w odwrotna stronę...
Gwizdali pod Legia teraz pod Lechię aby tytuł zdobyła
Boniek przecież powiedział potrzeba nowej krwi w extraklasie i to robią
Wstyd

Narwianin - 25 lutego 2017, 19:59:19 - *.ostroleka.vectranet.pl
kawał fajnego meczycha przykład że i nasza ekstraklasa da się oglądać bravo dla aktorów tego widowiska

wawa - 25 lutego 2017, 19:59:57 - *.218.113.244
Lechia jest słaba jak gumka w portach gajowego Craxa powinna to wygrać

SPQR - 25 lutego 2017, 20:00:08 - *.dynamic.chello.pl
Obrony nie istniały, pojedynek dobrych bramkarzy, gdyby nie to mecz skończyłby się wynikiem 11-10 dla Cracovii.

mateo - 25 lutego 2017, 20:11:33 - *.icpnet.pl
Lech z tak grającej Lechii zrobi w sobotę miazgę !!

Piotr - 25 lutego 2017, 20:14:15 - *.dynamic.chello.pl
@mateo - a ja nie cierpię ciebie

Janio - 25 lutego 2017, 20:22:03 - *.play-internet.pl
Hej bracia!po pierwszej polowie bylem zalamany poziomem waszej gry...na szczęście, ze w 2 odpaliliscie!!!trzymam za Was mocno kciuki,bo u nas ,na chwilę obecną nie ma szału!pozdrawiam,Śląsk i Lechia aejaejao

Narwianin - 25 lutego 2017, 20:23:48 - *.ostroleka.vectranet.pl
mateo nie koniecznie ja spodziewam się ciekawego spotkania i dość wyrównanego

Gdynia - 25 lutego 2017, 20:23:55 - *.bb.sky.com
Sedzia robil co mogl, zeby zabrac Lechii punkty, ale gdanszczanie sa za mocni. Lechia mistrz!

RKS - 25 lutego 2017, 20:27:07 - *.38.128.152
brawo Lechia ! pozdro z Radomia !

barfan - 25 lutego 2017, 20:31:16 - *.dynamic.chello.pl
Jak na Polską ligę mecz dobry a może nawet bardzo dobry; Lechia wygra sesję zasadniczą słabością innych drużyn; mistrzem kraju będzie Lech albo Legia a piszę z Lublina gdzie grywa ostatnia drużyna e-klasy

H@.. - 25 lutego 2017, 20:43:18 - *.adsl.inetia.pl
Dobry bramkarz i skuteczność Lechii, a to w piłce w piłce się mega liczy.

Erxes - 25 lutego 2017, 20:46:45 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia zagrała najlepszy mecz w sezonie a Lechia chyba najgorszy... wygrała Lechia.

thc - 25 lutego 2017, 20:56:35 - *.piekary.net
13 tys ludzi a tu walka o majstra cieniutko KSG

histore - 25 lutego 2017, 20:58:17 - *.centertel.pl
Poznan 3 gole , alez Lechia gol za golem. Ma nawet lepsza frekwencje .

Lechia G-s - 25 lutego 2017, 21:23:13 - *.centertel.pl
Ważne że zwycięstwo, szkoda tylko że idziemy na mistrza a kibiców mało jak na metropolie 3miejską. Widać że tu klimatu do piłki nie ma.

Jeremi - 25 lutego 2017, 21:50:23 - *.dynamic.chello.pl
Świetna Cracovia, najlepsza drużyna jaka grała w tym sezonie w Gdańsku. Rozrywali słabą obronę Lechii jak chcieli. Sam Piątek, przy 1-0 mógł strzelić jeszcze dwie bramki. Z taką obroną, to Lechia nie ma czego szukać z Kolejorzem i jeszcze czołowy obrońca Maloća łapie szmatławą ósmą żółtą i nie zagra za tydzień w Poznaniu. Sędzia nie pokazywał żółtych Cracovii za dużo gorsze przewinienia. Pan Przybył może śmiało powiedzieć "Powiedźcie mojej babci, że zachowałem się jak trzeba". To już kolejny sędzia, który pilnuje tabeli pod Legię. Wstyd panie Przybył. Piszę takie słowa po wygranym przez moją drużynę meczu i to nie chodzi tylko o tę żółtą dla Maloćy.

jatoja - 25 lutego 2017, 21:55:25 - *.gdansk.vectranet.pl
Ponad 13 tys. w lutym przy temperaturze zero stopni to mało?
Poczekaj do kwietnia/maja. Znów na stadionie będzie po 30-40 tys.

krakus - 25 lutego 2017, 22:14:15 - *.220.43.218
Panie trenerze Zieliński czym Pan sie kierował biorąc psełdo piłkarza malarczyka nawet trzecia liga angielska niechciała mieć z nim do czynienia przecież na mieiscu każdej drużyny to gram na gościa i PO MECZU nigdy w Polsce nie będzie dobrej piłki tak postępując NAJwiększe drewno w lidze a Pan robi z niego gwiazdę szkoda Pana PROFESORA

Jeremi - 25 lutego 2017, 22:16:59 - *.dynamic.chello.pl
Przez ten mój żal do Przybyła (po wygranym meczu), zapomniałem pochwalić Kuciaka. Kolejny super mecz i głównie dzięki niemu Lechia wygrała. Kuciak jest w tej chwili jednym z najlepszych bramkarzy polskiej ekstraklasy, na pewno lepszym niż Malarz. Co ta Legia zrobiła?

Ja - 25 lutego 2017, 22:50:43 - *.dynamic.chello.pl
Podniecacie się tą polską ligą jak byście Real z Barceloną oglądali a to nawet nie są zwykli skórokopy to jest coś niżej w chietarchii nawet nie ma na co patrzeć i komu kibicować nędza i km mułu ot co

A mica - 26 lutego 2017, 1:38:39 - *.dynamic-ra-05.vectranet.pl
Mecz Amica - Lechia to będzie hit kolejki.

PolakNY - 26 lutego 2017, 2:29:22 - *.nycmny.fios.verizon.net
Jestem kibicem LECHII GDANSK od dziecka Mieszkam USA 23 lat nie zapominam skad jetem pochodze Gdanska Powiem tak mecz nie byl wysoki Lechia ma problemy z obrona i to widac Za to ma ofensywe Mecze zaleza tylko od trenera Nowka jak ustawi daleko do mistrza Polski 28 a 30 kolejce Co chodzi o Lecha gra srednio z Lechia bedzie cieszko Jesli Lechia chce grac wysoko w estraklasie nie moze pozwalac sobie pod swoim polem karnym Legia to przemondrzaly klub i hamski jak cala warszawa Nie ma cwaniaka na warszawiaka.

or - 26 lutego 2017, 6:48:16 - *.rev.pro-internet.pl
Lechia wygrala mecz dzięki pomocy sędziego.Emeryci z Lechii nie wytrzymują meczu w ciagu 90 min.,przez ostatnie dwa sezony grali dobrze tylko jedną połowę a teraz już nie mają siły i chęci nawet na dobrą grę nawet na 45 min.Wszystko zależy czy Amica będzie miala siły po PP to może będzie łomot w pyrlandii.Wszystko zależy też od sędziego oraz czy emeryci z Lechii się zregenerują i będą mieli chęć grać.Obrona Lechii gra poniżej krytyki.

polo - 26 lutego 2017, 8:08:50 - *.146.17.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jaki przekręt żenada znowu karny którego nie powinno być.Do tego piłka wychodzi na aut przed bramką i nic. Do tego gwizdanie pod lechie żenada.
I niech mi ktoś powie że nie ma korupcji w piłce.

Kaszub - 26 lutego 2017, 8:16:09 - *.centertel.pl
Dziwne że w Trójmieście tylko 13 tysięcy ludzi maksymalnie chodzi na mecze. Świadczy to o małej popularności piłki nożnej w Polsce. W Niemczech zawsze są komplety widzów. Tam ludzie cieszą się życiem - chodzą masowo na mecze.

Ja - 26 lutego 2017, 11:59:22 - *.rev.pro-internet.pl
polo...karnego,którego nie powinno być???obejrzyj tą sytuację jeszcze raz i jeszcze raz,a jak dalej w tym swoim zacietrzewieniu nie ujrzales to weź to co masz pod ręką i puknij się wiesz gdzie.

Lechia G-s - 26 lutego 2017, 13:31:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak prawdę mówiąc to w Polsce są tylko 2 kluby które mają rzeszę kibiców.Legia i Lech.Mają potężne FC jak na warunki polskie bo zgody np.w przypadku Legii nie są aż tak wielkie.

Gauczan - 26 lutego 2017, 13:41:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Jeremi: tak, taki super ten Kuciak że się na rezerwę w bodajże ostatnim klubie bpl nie lapal. A, i w reprezentacji Słowacji też jakoś specjalnie go nie dostrzegają..
Co do Malarza, to nie wiem ile jeszcze razy musiałby uratować du.e Legii w ciągu sezonu, żeby go docenili. Kompletnie nie rozumiem tej niechęci do niego, czy to przez jego wiek, czy mocny charakter, nie mam pojecia.

Robini - 26 lutego 2017, 22:04:16 - *.play-internet.pl
Ogladalem mecz . jesli Lechia nie zrobi cos z obrona nie ma mowy o europejskich pucharach. na razie mamy dobry atak i fure szczescia . Mecze z Lechem i Legia wkrotce i zobaczymy ile bedzie punktow i wtedy bedzie mozna mowic czy o mistrza czy o podium walczymy.

Jagafan - 27 lutego 2017, 1:40:59 - *.play-internet.pl
Popatrzcie na terminarz, i wtedy macie mistrzostwo, 4 punkty a zobaczcie z kim gracie kozaki, jak skończycie zasadniczą na 3 to max

dobranasza - 27 lutego 2017, 18:33:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia drukarz!

Santa - 27 lutego 2017, 18:43:02 - *.centertel.pl
@jagafan, coś sugerujesz że mozecie być wyżej niż na 3 miejscu?

aaa - 28 lutego 2017, 16:56:30 - *.dynamic.chello.pl
@Jeremi:
Sędzia pilnował wyniku pod Cracovię? A oglądałeś mecz? Karny po spalonym Kuświka. Co ciekawe, niemal w tym samym miejscu w pierwszej połowie zawodnik Cracovii nie był na spalonym i wychodził sam na sam, a liniowy dał spalonego... Faulują Budzińskiego przed polem karnym a pan Przybył odgwizduje faul Budzińskiego i daje mu kartkę... To ten sam Przybył, który pół roku temu, po wyjątkowo chamskim faulu Tymińskiego na Dąbrowskim (Dąbrowski nie grał potem przez parę miesięcy, faul mógł go wykluczyć z piłki na zawsze) w meczu Łęczna-Cracovia dał... kartkę Dąbrowskiemu zamiast wyrzucić Tymińskiego z boiska.