7 marca 2017, 19:51:02 - dyrovski
Szybki gol rozstrzygnął mecz

W zaległym meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Łęczna przegrał z Zagłębiem Lubin 0-1 (0-1). Zwycięską bramkę już na początku spotkania zdobył Filip Starzyński. Lubinianie awansowali na piąte miejsce w tabeli, zaś Górnik jest ostatni.

Lubinianie prowadzenie objęli bardzo szybko. Już w 6. minucie Arkadiusz Woźniak podał do Filipa Starzyńskiego, a ofensywny pomocnik Zagłębia precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Sergiusza Prusaka. Dwie minuty później Starzyński oddał kolejny strzał - tym razem z rzutu wolnego, lecz bramkarz Górnika zdołał wybić piłkę. W 15. minucie zaatakowali łęcznianie - z dalszej odległości kopnął Nika Dzalamidze, ale futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. Następnie sprzed pola karnego próbę podjął Grzegorz Bonin, jednak dobrą interwencją wykazał się Martin Polaček. Tuż przed przerwą Górnik mógł doprowadzić do remisu, kiedy Bonin zagrał z lewej strony szesnastki wzdłuż bramki, ale dobrze interweniował w tej sytuacji Daniel Dziwniel, który uprzedził Bartosza Śpiączkę i wybił piłkę.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Javiego Hernándeza, z którym pewnie poradził sobie Polaček. Kilka chwil później ładną akcję Górnika słabym uderzeniem zakończył Bonin. Gabriel Matei zagrał z prawej strony w pole karne, następnie Śpiączka wyłożył futbolówkę kapitanowi ostatniej drużyny w tabeli, a ten oddał strzał bez przyjęcia, lecz nie mogło to zaskoczyć golkipera Zagłębia. W 65. minucie bardzo nieudanie z rzutu wolnego kopnął Starzyński. W odpowiedzi także z rzutu wolnego uderzył Hernández, ale jemu również nie udało się trafić w bramkę. W kolejnej akcji Hernández dośrodkował w pole karne, a niecelny strzał głową oddał Śpiączka. W 74. minucie kolejną próbę z rzutu wolnego podjął Starzyński, lecz tym razem skutecznie interweniował Prusak. Dziesięć minut później ładny, ale niecelny strzał oddał Artur Siemaszko.

7 marca 2017, 18:00 - Lublin (Arena Lublin)
Górnik Łęczna 0-1 Zagłębie Lubin
Filip Starzyński 6

Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 14. Gabriel Matei, 3. Aleksander Komor, 4. Gérson, 2. Leândro - 15. Grzegorz Bonin, 77. Krzysztof Danielewicz (56, 45. Przemysław Pitry), 5. Łukasz Tymiński (41, 6. Paweł Sasin), 10. Javi Hernández, 12. Nika Dzalamidze (73, 9. Piotr Grzelczak) - 18. Bartosz Śpiączka.

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 77. Sebastian Madera, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 90. Ján Vlasko (86, 24. Jakub Tosik), 20. Jarosław Kubicki, 28. Łukasz Piątek, 18. Filip Starzyński (75, 11. Artur Siemaszko), 9. Arkadiusz Woźniak - 21. Adam Buksa (61, 17. Adrian Rakowski).

KLEKS - 7 marca 2017, 19:53:05 - *.sggw.waw.pl
Górnik DNO i 1 liga. Zero pomysłu na grę. Zero zaangażowania. To nie to samo co było za trenera Łacha czy Kowalskiego. Wtedy Górnik przynajmniej walczył a teraz??? Katastrofa

rafalski - 7 marca 2017, 19:53:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na razie Górnik Łęczna góruje nad Zagłębiem w przygotowaniu kondycyjnym i tyle Bohater spotkania Filip Starzyński

17wojo - 7 marca 2017, 19:53:49 - *.dynamic.chello.pl
2400 ludzi? To nie chochlik komputerowy? Spodziewałem się poniżej 1000. Naprawdę tyle było?

maxman - 7 marca 2017, 19:54:27 - *.play-internet.pl
Siemaszko, 20 lat i po 10 minutach biegania facet nie ma sił -tragedia ! Po za tym zeby bolą od ogladania takiej kopaniny.Górnik rozumiem ze marny,ale Zagłebie nie tak dawno grało fajny futbol

ZL_BO - 7 marca 2017, 19:54:28 - *.dynamic.chello.pl
Siemaszko mega występ, wszedł na 15 minut, a po pięciu (dwóch przebieżkach) nie miał siły biegać, każda rywalizacja to strata. Po co on jest wpuszczany.
Dobry tekst komentatora, że z Lubina do Lublina to wcale nie daleko

sff - 7 marca 2017, 19:55:48 - *.10.208.65
ciekawe czy zawodnik Siemaszko jeszcze korzysta z butli z tlenem
szok gośc pojawił się na boisku w 75 minucie a w 83 klęczał bo nie mógł złapać oddechu

MOTOREK - 7 marca 2017, 19:56:30 - *.dynamic.chello.pl
Kolejne dwa mecze tez będą pod górkę zwłaszcza z Lechem

Osborn - 7 marca 2017, 19:57:55 - *.icpnet.pl
Zal Górnika łeczna- należał sie z gry Górnikowi remis a nawet zwycięstwo. Zaimponował mi dzisiaj Bonin , dobrze Gerson choc brakowalo mu w koncówce sił. Podoba mi sie Matei i Komor , Hernandez też niezle. Słabiej Spiaczka który był zawsze półkroku z tyłu za Dziwnielem czyli krótko mówiąć byl po prostu wiecznie spózniony , nie najlepiej po wejściu Pitry i Grzelczak a dobrze Sasin. Brakuje Górnikowi w pierwszych minutach koncentracji i walki i dlatego traca gole. Co do Zagłębia to nie sposób nie odnieść sie do niejakieko zawodnika o nazwisku Siemaszko który wszedł na boisko w 75 minucie i nie miał sil biegać- widać bylo jak jego nogi odmawiały mu posłuszeństwa- pierwszy raz widziałem takiego zawodnika fatalnie przygotowanego fizycznie jakim jest Ten Siemaszko- coś nieprawdopodobnego.

adasds - 7 marca 2017, 20:01:46 - *.adsl.inetia.pl
chyba nikt sie nie spodziewal wygranej Gornika

barni - 7 marca 2017, 20:02:56 - *.stimo.net
@Ronnie
Co ma Lublin do Lubina ???

west - 7 marca 2017, 20:02:59 - *.play-internet.pl
2400 rozdaja bilety po szkolach za free ale i tak chyba zawyzyli frekfencje Gornik leci z ligi Gks tylko w Lecznej

ZL_BO - 7 marca 2017, 20:03:36 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiem jak mógł się podobać Matei, jak facet na 10 dośrodkowań miał jedno dobre, a zaangażowania i walki na całego też u niego nie widać, zabiera miejsce dużo lepszym graczom.
Bonin ostatnio niestety strasznie obniżył loty, ale on się przynajmniej stara i widać, że walczy. Komor ok, tylko, że on może grać cały mecz dobrze lub poprawnie by potem zrobić jeden błąd na wagę porażki. Jak dodamy do tego brak solidnego bramkarza i nieskutecznych napastników to mamy pełen obraz miejsca Górnika w lidze.
ZL póki co nie w formie, ale na taki Górnik spokojnie starczyło, choć nieporadność w wyprowadzaniu kontr trochę patologiczna.

W - 7 marca 2017, 20:03:41 - *.net.media.pl
Należy się tylko cieszyć Arena Lublin kroczy godnie do celu. A bilety rozdają po firmach urzędach. W Lublinie są niezłe jaja.Leczna jest promowana w obiektach sportowych urzędach firmach itd.Motor czy Lublinianka nie mogą trenować na głównej płycie. Łęczna może. Cały Lublin chce spadku tego tworu

alan11 - 7 marca 2017, 20:03:52 - *.sokola.pl
Gornik w ekstraklasie 2tys kibicow Gornik w 1 lidze 18 tys....

kibic - 7 marca 2017, 20:05:16 - *.centertel.pl
haha Siemaszko 20 lat 5 min na boisku i brak sił

MOTOREK - 7 marca 2017, 20:06:10 - *.dynamic.chello.pl
alan11 święte słowa obyśmy się doczekali

DLU - 7 marca 2017, 20:07:38 - *.dynamic.chello.pl
Jako kibic Zagłębia, muszę z przykrością przyznać, że kilkakrotnie miałem ochotę opluć telewizor, patrząc na poczynania tych nędznych grajków. Nawet wynik ich nie ratuje. Wstyd !

ali - 7 marca 2017, 20:09:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zagłębie dzisiaj pojechało po punkty i je zdobyło, pomimo sporych rotacji w składzie. Styl był mniej ważny. Kto grał w piłkę to wie, że trema i chęci pokazania się paraliżują nogi. Dlatego należy nawet na kilka minut wprowadzać młodych aby trochę poznali smak boiska. Siemaszko to dobry piłkarz jak się ogra będzie z niego pożytek.

Yemiol - 7 marca 2017, 20:10:11 - *.bb.online.no
Pierwsza połowa to porażka i tak się stało. Druga dominacja Górnika, ale brak wykończenia przez co kończy się następną porażką. Sasin dał dobrą zmianę po Danilewiczu , który zawinił przy bramce. Na plus dwóch Brazylijczyków , Matei i Komor. A Siemaszko faktycznie cienki dobrze że zawału nie dostał.

zdzich659 - 7 marca 2017, 20:14:10 - *.adsl.inetia.pl
Nie wiem dlaczego Łęczna rozgrywa mecze w Lublinie,jak tam zamiast dopingować Górnika słychać okrzyki Motor Lublin

arbiter - 7 marca 2017, 20:19:28 - *.play-internet.pl
SAMUDa miej odrobine klasy i odejdz z Górnika a nie patrz tylko na kase.A ABY ULŻYĆ KLUBOWI FINANSOWO TO ZABIERZ Z SOBĄ GRZELCZAKA I KAPELKE.

mundi - 7 marca 2017, 20:24:54 - *.240.139.2
jaki jest cel rozgrywania meczów w Lublinie???? dlaczego pozbawiono mieszkańców Łęcznej oglądania własnej drużyny w ekstraklasie??? czy "działacze" klubu wiedzą w ogóle co to jest piłka nożna???

Płock - 7 marca 2017, 20:25:11 - *.class100.petrotel.pl
Czemu nie gra w ogóle Krzysiek Janus? A jak już zagra, to niewiele minut. Aż tak przegrywa rywalizację w składzie?

11 - 7 marca 2017, 20:28:21 - *.10.208.65
mam taki pytanie
czy gdzieś na stronie ekstraklasy można poszukać statystyki z tego meczu ile kilometrów przebiegli poszczególni piłkarze
interesuje mnie ile metrów przebiegł Artur Siemaszko przed pierwszym zawałem

ML - 7 marca 2017, 20:29:03 - *.dynamic.chello.pl
walka,walka,walka bogdanka-super wynik ha,ha,ha
oby tak dalej

on - 7 marca 2017, 20:32:40 - *.adsl.inetia.pl
Dlaczego nie zagrał Mazek? Zagłębie próbuje tego piłkarza zniszczyć! Proszę się obudzić zacząć wystawiać Mazka, bo stracimy ten talent!!!

jan - 7 marca 2017, 20:33:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najlepsze, że dziś połowa tej widowni (i tak pewnie oszukanej) to dzieciaki... Przykro patrzeć do czego doprowadzili ten klub.

Krzysiek - 7 marca 2017, 21:00:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dzisiaj sędzia obiektywnie tak jak w piątek i punktów znowu nie ma.Jakie umiejętności taki dorobek punktowy.

lubelak - 7 marca 2017, 21:09:48 - *.ennet.pl
Zagłębie nic nie pokazało ale wygrało mecz czyli 1,5 punktu im wpadło. Górnik słaby znów w 1 połowie,w 2-giej zdominował Zagłębie z europejskich pucharów,46,47,48 minuta 3 groźne akcje oraz w rzutach rożnych tak samo przewaga Górników w strzałach też ale wystarczy grac poprawnie jak Zagłebie w powietrzu i ten element w zupełności wystarczy by wygrać mecz w przeciętnej polskiej extraklasie. Dziś na meczu koło 2,5 tysiąca widzów było na przekór malkontentom pomimo środka tygodnia. Nie każdy z Lublina chce by Górnik ustąpił miejsca pokracznym tworom z Lublina jak Spartakus Szarowola więć piszcie w swoim imieniu a nie wszystkich Lublinian.

LU - 7 marca 2017, 21:11:02 - *.free.aero2.net.pl
Tylko MOTOR !

asd - 7 marca 2017, 21:13:12 - *.dynamic.chello.pl
ja piszę w imieniu wszystkich lublinian-arena kapelko won z Lublina

kiii - 7 marca 2017, 21:17:55 - *.dynamic.chello.pl
ten lubelak ma 2,5 ha pod lycną i uprawia ziemioplody-niech zaplaci za kazdy mecz Lycny na Arenie-121 tys i wtedy moze cos tam moze sobie brzdąkac pod nosem dopóki nikt nie slyszy

lubelak - 7 marca 2017, 21:27:06 - *.ennet.pl
za Spartakusa zapłacćie za kazdym ich mecz 70 tys. zł bo tyle kosztuje ta kopanina na Arenie a jak nie to won na Kresową tam jest Wasz stadion. Arena dla extraklasy a nie Szarowol spod granicy.

rafal - 7 marca 2017, 22:20:16 - *.icpnet.pl
Dlaczego Gerson zrobił unik gdy strzelał Starzyński przecież ręce miał przy sobie dostał by pilką w ramie a tak trochę zmylił Prusaka ,Dlaczego obrona w każdym meczu robi sobie BABOLA a przeciwnik 3 punkty z Koroną 1 bramke zawinił KOMOR

Kibic - 7 marca 2017, 22:46:45 - *.centertel.pl
Moze mi ktos powiedziec badz wytlumaczyc jakim cudem w zespole Górnika Ł.zagral Hernandez? Skoro w meczu z Korona otrzymal czerwona(2zoltka) i wystapil teraz w zaleglym meczu z Zaglebiem?? Przeciesz kartki obowiazuja na przyszly mecz jak i w zaleglych..lub ja tego nie ogarniam..

Do lubelak - 7 marca 2017, 23:05:05 - *.dynamic.chello.pl
Poczytaj statystyki, kto mial wiecej strzalow na bramke? Chyba nie ten mecz ogladales. Jestes bardzo obiektywny.

reth - 7 marca 2017, 23:23:20 - *.dynamic.chello.pl
@ Kibic Właśnie dlatego, że dostał dwa żółtka a nie czerwoną. Jeśli ilość żółtych kartek, które dostał w sezonie pozwala na występ to mógł spokojnie zagrać.

? - 7 marca 2017, 23:35:52 - *.173.33.220.tesatnet.pl
Właściwie dlaczego Górnik gra w Lublinie?

rafał - 7 marca 2017, 23:39:58 - *.icpnet.pl
W niedziele gra Górnik- POGON to już ALARM bo póżniej dwa wyjazdy

L - 8 marca 2017, 6:59:29 - *.146.138.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zeby sie utrzymac potrzeba transferow,wiec Girnik murowany spadek,chyba ze nadejdzie cud w didatkiwych 7meczach ale nalezy pamietac ze wtedy az 4mecze beda na wyjazdach!!!!!!!!

bo NIE - 8 marca 2017, 7:36:30 - *.222.75.194.dyn.plus.net
dobry wynik dla Wdowczyka !

LoloPindol - 8 marca 2017, 8:19:58 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl
Dopiero rano udało mi się obejrzeć powtórkę mecz Korona- Górnik i powiem szczerze, że goście mecz powinni zakończyć zwycięstwem i zgarnąć komplet punktów. Przecież mieli zdecydowanie więcej sytuacji niż gospodarze, którzy nawiasem mówiąc wygrali w dziwnych okolicznościach. Głupio stracona szansa podopiecznych Smudy. O 10-20, będzie mecz z Zagłębiem więc będę mieć świeże porównanie. Tak przy okazji, to czemu Łęczna gra w Lublinie?

lol - 8 marca 2017, 8:37:18 - *.74.85.5
gra w Lublinie bo kapelko dostał 2 miliony od żuka żeby tam grał Górnik, a więc chodzi o kasę a ta w kieszeni musi się zgadzać

kibic z da - 8 marca 2017, 8:48:29 - *.internetdsl.tpnet.pl
Smiech na sali z tych pseudo kibiców. Ci co kochają piłkę to przychodzą nawet na Łęczną w Lublinie. Kibice Motoru nie są zakochani w piłce tylko w nazwie "Motor". Gdyby to Motor grał w ekstraklasie, to bez tych młodocianych i chuliganów, którzy nie znają nawet nazwisk piłkarzy, też więcej jak 2500 kibiców by nie nazbierali i to jeszcze w większości przyjezdnych - więc skończcie tą durną gadkę.

kibic z da - 8 marca 2017, 8:56:22 - *.internetdsl.tpnet.pl
Wracając do meczu.
W Górniku nieźle zagrali boczni obrońcy. Niestety wciąż brakuje rozgrywającego. Sasin po wejściu zagrał świetny mecz. Druga połowa znowu o wiele lepsza w wykonaniu łęcznian jednak ciągle im czegoś brakuje. Jeżeli chodzi o styl gry, to widać że Franz chce grać skrzydłami, tylko jeszcze tych skrzydłowych nie ma.
Zagłębie jest jakieś zagubione. Gdyby byli w formie, to wynik byłby dużo wyższy - patrząc na klasę piłkarzy. Chyba Stokowiec popełnił błąd w przygotowaniach, a może właściwą formę szykuje na "dogrywkę".

kibic - 8 marca 2017, 9:02:53 - *.adsl.inetia.pl
wincyj wincyj takich meczów zbliża się koniec umowy z C+ i nie będę miał żadnych wątpliwości czy przedłużyć kontrakt. Trzyma mnie jeszcze angielska :/

taki - 8 marca 2017, 11:24:09 - *.sileman.net.pl
W Łęcznej tylko Kopalnia!!!

krzysztof7 - 8 marca 2017, 11:52:45 - *.business.static.vectranet.pl
starzynski wygral mecz , siemaszko sie nadaje do wycierania butow

rafał - 8 marca 2017, 13:45:55 - *.icpnet.pl
Pechowe porażki Górnika w Kielcach i Lublinie szcególnie ostatnia bardzo boli .Wielu ziomali z Poznania trzyma kciuki ,i zyczy utrzymania tej drużynie w Ekstraklasie ,szczęśc Bożetemu klubowi oby limit pecha został wyczerpany

LEO - 8 marca 2017, 14:30:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie ukrywam że liczyłem na więcej goli

ostrygrzmo - 8 marca 2017, 15:01:30 - *.85.249.110
Lepiej bedzie dla wszystkich ja Górnik spadnie, może sie w końcu obudzą działacze i zacznął ściągać piłkarzy z regionu , którym się chce i bedzie chcieć cały czas a nie co 3-4 mecze w sezpnioe.Ja juz nie mogę pztrzeć na tę niemoc i brak umiejętności i chęci gry u aktualnych zawodników z Boninem na czele.

raf - 8 marca 2017, 22:19:33 - *.icpnet.pl
ostrogrzmocie internauto Jagielonie ciągną za uszy TYLKO zagraniczni kopacze .Z regionu wszystkich to nie ma kopaczy w 3 lidze,a co mówić w Ekstraklasie zapłać za Niezgode Borysiuka czy Pawelca dużą kase to wrócą

baka - 8 marca 2017, 23:59:16 - *.home.cgocable.net
Kapelko w Gorniku to sabotazysta robi wszystko zeby spuscic Gornika.To swoj chlop Jagi .W lecznej potrzeba poprawic prace z mlodzieza,Mlodych chlopcow z region potrzeba przygotowac do gry w druzynie rezerw.Smuda nie zna specyfiki ludzi lubelsko- leczynskiej ,a I asystenta nie dobral sobie dobrego.Mysle ze Leczna sie utrzyma tylko potrzeba chwile pomyslec jak to zrobic.......

Spartan - 9 marca 2017, 5:10:57 - *.dynamic.chello.pl
Juź nie długo derby Spartakus Lublin/Górnik Lublin.
Derby Lublina/Łęcznej dla Spartakusa!!!

Realista - 9 marca 2017, 18:14:38 - *.137.17.42
Spadek Górnik.

norbi - 9 marca 2017, 20:47:14 - *.10.132.53
Siemaszko mając 20 lat podpiera się zmęczony po paru minutach gry to jest zmiana pomysł trenera w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce,powinien za to przez rok grać w okręgówce razem z trenerem.

raf - 9 marca 2017, 20:55:39 - *.icpnet.pl
Barcelona dała rade to i masz kochany Górnik da radę ,tego życzą ziomale z Poznania .Szczęść Boże Górnikowi Lubelskimu

rafał - 10 marca 2017, 16:07:50 - *.icpnet.pl
Smuda wraz zespołem będą bohaterami albo największymi nieudacznikami ,aby tak doświadczony trener i wiekowi zawodnicy odnieśli sukces w postaci utrzymania zespołu