8 kwietnia 2017, 18:27:47 - maciejko
Spadek drużyny Tomasza Wandzika

ŠK Svätý Jur, w barwach którego występuje Tomasz Wandzik, spadł z drugiej ligi słowackiej. Po przegranej z Duklą Bańska Bystrzyca 0-1 (0-1) oraz wygranej rezerw Spartaka Trnava z AFC Nové Mesto nad Váhom 1-0 (1-0) w 24. kolejce w ramach zachodniej grupy spadkowej, drużyna Polaka na osiem kolejek przed końcem sezonu traci 26 punktów do miejsca barażowego.

8 kwietnia 2017, 16:00 - Svätý Jur (Štadión ŠK Svätý Jur)
ŠK Svätý Jur 0-1 FK Dukla Bańska Bystrzyca
Fabián Slančík 18

żółte kartki: Mikuláš Bumbera - Daniel Cvik.
czerwona kartka: Daniel Cvik (37. minuta, Dukla, za drugą żółtą).

sędziował: Peter Ziemba.
widzów: 220.

Wandzik, który rozegrał wiosną dwa mecze ligowe, spędził mecz na ławce rezerwowych gospodarzy. Do 62. minuty w ŠK Svätý Jur grał Hélder Rodrigues (w przeszłości m.in. Czarni Otmuchów i Ruch Radzionków) - na boisku zmienił go Obrad Popara.

Mistrzowie grup spadkowych II ligi zagrają w barażach o utrzymanie, pozostałe drużyny spadają z ligi - od przyszłego sezonu w związku z reformą rozgrywek w II lidze słowackiej będzie tylko jedna grupa.

Suseł - 8 kwietnia 2017, 20:43:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak to jest dopiero chory system. W grupie spadkowej 6 zespołów, z czego 5 spada xD A zwycięzca się jeszcze nie utrzyma, bo musi grać baraż xD

znawca - 8 kwietnia 2017, 21:43:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To przez reformę. U nas nie było lepiej jak likwidowali grupy w II lidze.

LEON - 8 kwietnia 2017, 21:56:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl