15 kwietnia 2017, 19:52:10 - euzi
Jajo do jaja

Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo u siebie w jednym z sobotnich meczów 29. kolejki Lotto Ekstraklasy z Cracovią. Piłkarze lidera mieli swoje szanse na pokonanie rywala w pierwszej połowie, jednak świetnie w bramce "Pasów" spisywał się były bramkarz Jagiellonii Grzegorz Sandomierski.

W 15. minucie Piotr Tomasik zmarnował wyśmienitą sytuację. Lewy obrońca "Jagi" ruszył skrzydłem, odegrał do boku do Cilliana Sheridana i natychmiast pobiegł w pole karne. Irlandczyk dośrodkował piłkę prosto na nogę nieupilnowanego zawodnika, ale Grzegorz Sandomierski instynktownie obronił jego strzał z kilku metrów. Cracovia mogła odpowiedzieć dziesięć minut później - Sebastian Steblecki wrzucił piłkę z lewej strony z linii końcowej, a Jakub Wójcicki głową posłał ją obok bramki gospodarzy.

Jeszcze lepszą okazję do wykorzystania głową miał w 31. minucie Erik Jendrišek. Mateusz Szczepaniak dośrodkował futbolówkę z prawej strony, ta przeleciała nad Mariánem Kelemenem, a przy dalszym słupku Słowak nie zdołał umieścić jej w pustej bramce i grę od bramki po strzale obok słupka rozpoczęła Jagiellonia. Białostoczanie mogli wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 41. minucie Arvydas Novikovas dostał podanie na prawej stronie boiska, dostrzegł lepiej ustawionego Fedora Černycha i wycofał do niego futbolówkę płaskim zagraniem. Reprezentant Litwy kapitalnie obrócił się z piłką i, mając przed sobą tylko Sandomierskiego, zdecydował się na płaski strzał. Były bramkarz "Jagi" zdołał jednak bardzo dobrze obronić uderzenie nogą.

Po przerwie na mocny strzał z dystansu zdecydował się Marcin Budziński - piłka minęła kilku zawodników gospodarzy, a Kelemen najpierw odbił ją przed siebie, jednak ostatecznie zdołał ją złapać. Po uderzeniu pomocnika Cracovii tempo meczu spadło aż do doliczonego czasu gry. Tomasik dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony, a Sandomierski zdołał w zamieszaniu wypiąstkować futbolówkę. Na przedpolu dopadł do niej jeszcze wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Mystkowski, ale strzał zablokował Damian Dąbrowski.

15 kwietnia 2017, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-0 Cracovia

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 2. Ziggy Gordon, 17. Ivan Runje, 20. Dawid Szymonowicz, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski (46, 6. Taras Romanczuk), 22. Rafał Grzyb (89, 13. Przemysław Mystkowski), 4. Jacek Góralski, 9. Arvydas Novikovas (67, 7. Dmytro Chomczenowśkyj), 10. Fedor Černych - 18. Cillian Sheridan.

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 24. Piotr Polczak, 21. Hubert Wołąkiewicz, 2. Tomasz Brzyski - 7. Jakub Wójcicki, 27. Marcin Budziński, 14. Damian Dąbrowski, 17. Sebastian Steblecki (79, 99. Krzysztof Piątek), 62. Erik Jendrišek (89, 44. Paweł Jaroszyński) - 20. Mateusz Szczepaniak (90, 10. Mateusz Cetnarski).

żółte kartki: Tomasik, Gordon, Szymonowicz - Deleu, Wołąkiewicz.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 10 000.

mixu - 15 kwietnia 2017, 19:52:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

siwewlosy - 15 kwietnia 2017, 19:52:40 - *.dynamic.chello.pl
Pierwsza część spotkania nie wskazywała na to, że gra lider z drużyną broniącą się przed spadkiem. W zasadzie nie pokazała ona zbyt wiele poza kilkoma pojedynkami brodatych drwali Polczak - Sheridan, efektownymi padami po obu stronach tudzież litewską ruletą Cernycha. Po przerwie szachów ciąg dalszy. W pewnym momencie zacząłem nawet podejrzewać, że jagiellońska święconka objęła również bramki, gdyż piłka unikała ich jak diabeł wody święconej. Jedyny plus zaistniałej sytuacji był taki, że mogłem podpierając się laską pójść spokojnym krokiem do WC i niewiele przy tym tracąc. Pod koniec nawet rozdarły się i zapłakały niebiosa nad tym widowiskiem. Najlepszym podsumowaniem niech będzie fakt, iż najgłośniejszy aplauz na trybunach wzbudziło pojawienie się Zenka z zespołu Akcent.

ziggy - 15 kwietnia 2017, 19:53:35 - *.dynamic.chello.pl
po raz kolejny to co wyprawia sędzia to jawny kryminał - może po którymś razie powinien się zastanowić dlaczego cały stadion lży go w niebogłosy

Jutro Legia wskakuje na fotel lidera

MAŁOGOSZCZ - 15 kwietnia 2017, 19:58:43 - *.opera-mini.net (*.124.116.144)
W poniedziałek LEGIA liderem i tak już do końca sezonu

MM. - 15 kwietnia 2017, 20:00:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia z kim gra

kONE - 15 kwietnia 2017, 20:00:37 - *.play-internet.pl
Dobry wynik dla "Wojskowych" ;)

Jacek - 15 kwietnia 2017, 20:00:38 - *.play-internet.pl
Oks, ty ślepy czy głupi? myślisz że jak sędzia nie wlepi karnego z kapelusza, to już dobry? pajac nie sędzia

nikt - 15 kwietnia 2017, 20:02:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Negatywny zawodnik meczu to sędzia. Kasuje akcję bo pokazuje że Gordon fauluje a tym czasem on był faulowany po podaniu. Stempel na Góralskim nie zauważony. Jagiellonia słaba ale Cernych stworzył i zmarnował sytuacje która powinna być golem.

Sto(L)ica - 15 kwietnia 2017, 20:02:44 - *.centertel.pl
W poniedziałek wracamy na swoje miejsce!! Legia Warszawa mistrz Polski 2016/2017!!

BastiFanta - 15 kwietnia 2017, 20:05:48 - *.dynamic.mm.pl
Jak jesteście nieudacznikami to zwalacie na sędziego. Jaga w 2 połowie 0 celnych strzałów, to ma być lider?

nikt - 15 kwietnia 2017, 20:09:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak Legia wygra w tej i następnej kolejce a Jagiellonia wygra w następnej to po podziale punktów będzie tyle samo.

kkkk - 15 kwietnia 2017, 20:09:56 - *.play-internet.pl
Do Odra - gościu podniecaj się meczami z Puszczą Niepołomice i wypad z tematów Jagiellonii. Masz uraz do Białegostoku bo zawsze coś piszesz bez sensu. Sędzia robił aptekę jak mógł wolne i auty Jagiellonii pilnował co do centymetra natomiast w druga stronę puszczał kilka metrów przesunięte. Kartka Tomasika i Gordona to chyba przewidzenia dostał. W przypadku Gordona to kartka powinna być w drugą stronę - odroczona bo Jagiellonia z fają akcją wychodziła a sędzia przwerwał. Deleu pierwszą żółtą powinien dostać za faul na Góralskim i po kilku minutach dostał żółtą (a to powinna być już druga). W doliczonym czasie też przy tym wolnym powinna być żółta dla Cracovii.

maxsiu - 15 kwietnia 2017, 20:17:23 - *.dynamic.chello.pl
Michale...! Cóż to się stało....?

ambicja - 15 kwietnia 2017, 20:28:22 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia jednak jeszcze się nie poddała, brawo.

Oks Odra - 15 kwietnia 2017, 20:29:43 - *.play-internet.pl
@jacek i kkk
Pomylił się i co z tego.Meczu nie wypatrzył imylił się w obydwie strony.Ewidentnej kartki dla Romnczuka juz nie widzieliści.Faulu na bramkarzu w 94 minucie też nie.Frustraci.
@kkk
Niby jaki uraz.Gościu masz problem ze sobą.Oglądam mecze i tyle.Każdy obiektywny widzi,że Jagiellonia jest za słaba na mistrza.ten mecz to potwierdził tylko to i pajacu nie będziesz mi mówił co i gdzie mam pisać

kkkk - 15 kwietnia 2017, 20:34:05 - *.play-internet.pl
Do Odry
Pajacu twoje "pole" o przepraszam opole to to ta słaba Jagiellonia pyknęła by 6:0. Myślę że rezerwy Jagiellonii wrzuciły by trójkę. Idź się podniecaj dzisiejszym horrorem twojego pola z Siarką Tarnobrzeg

kibic pasó - 15 kwietnia 2017, 20:34:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale w tym Białymstoku to średniowiecze. Jeszcze tam śpeiwają j j pzpn

Janek - 15 kwietnia 2017, 20:43:37 - *.internetdsl.tpnet.pl
Sędzia mega słaby.

Do OKS Odr - 15 kwietnia 2017, 20:44:02 - *.175.158.249.koba.pl
Na Mistrza ten się pasuje, kto ma odpowiednią ilość punktów.
To brzydko wyzywać ludzi od pajaców, jak samemu jest się prostakiem. Jak żeś kibic Legii, to im kibicuj, ale ludzi nie obrażaj - nie po raz pierwszy zresztą.

darek - 15 kwietnia 2017, 20:46:23 - *.dynamic.mm.pl
takiego drewna jak w jagieloni dawno nie widziałem, zaczynając od sheridana, gordon, tomasik i góralski którego nawałka powołał do kadry, to jakaś pomyłka!!!

Adaś - 15 kwietnia 2017, 20:52:02 - *.internetia.net.pl
Probierz jest mistrzem jak mało kto. Zwróćcie uwagę na terminarz 2 zespołu w play offach a zrozumiecie dlaczego Jaga oddaje miejsce Legii na szczycie przed decydującą rozgrywką. Wyjazd do Warszawy ewentualny do Kielc i Szczecina lub Płocka. U siebie z Lechią Lechem Wisłą i z siódmym zespołem. Super pozycja aby zaatakować w 35 kolejce Legię która będzie po czterech meczach ze "słabeuszami" i jeśli w nich co bardzo prawdopodobne się potknie choć raz mogą w na Ł3 sprawić sensację.

dobranasza - 15 kwietnia 2017, 20:55:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie odgwizdał ewidentnego karnego dla Cracovii. Komentatorzy beznadziejni.

Andy - 15 kwietnia 2017, 21:20:34 - *.com
Bravo Cracovia Bravo.

Zajmon - 15 kwietnia 2017, 22:32:41 - *.146.67.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@ziggy
sędzia nie dał karnego krasie a Ty płaczesz ze był zły! !
Do miotly z takim Liderem
Probierz juz możesz lyche już święta heh

mi(L)ik - 16 kwietnia 2017, 5:04:48 - *.222.75.194.dyn.plus.net
grac im sie zbytnio nie chcialo, ale coz MY to wykorzystaMY !

Kaszub - 16 kwietnia 2017, 7:27:42 - *.centertel.pl
Oj, chwały Jagiellonii ten remis nie przyniósł...
Pamiętajcie że najważniejsze dla Polski są Puchary Europejskie. Prawa noga polskiego piłkarstwa to Reprezentacja, a lewa noga to Puchary Europejskie.
Ta lewa coś kuleje ostatnio, dlatego na Jagiellonii spoczywać będzie odpowiedzialność - by jak najwięcej zdobyć do Rankingu Krajowego UEFA!

Polo - 16 kwietnia 2017, 8:27:21 - *.146.7.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ta jaga ma grac w pucharach?to bedzie najwieksza kompromitacja w pucharach w rundzie przedwstepnej,nie mamy kogo wystawic do puchariw poza Legia,reszta to dno moze jeszcze Lech,a jaga i lechia to dno.

Wak - 16 kwietnia 2017, 9:14:27 - *.die.net
Jagiellonia nie zdobędzie żadnego punktu w Europejskich Pucharach, a będzie na pewno tak : Jagiellonia - Fola Esch 0:1 0:5.

BI - 16 kwietnia 2017, 9:19:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Polo: co to jest runda przedwstępna w pucharach i kiedy będą ją rozgrywać?
.
Prawdopodobnie w poniedziałek będzie nowy lider. Ale co to byłby za mistrz, który na fotel lidera wskakuje dopiero w 29. kolejce? Chociaż wcale się nie zdziwię jeżeli Legia potraci punkty z Koroną. Korona na wyjeździe w tym roku żadnego punktu jeszcze nie ugrała. Kiedyś przełamać się musi. Ponadto walczy o ósemkę. Legia natomiast lepiej punktuje na wyjazdach niż na Ł3. Poza tym ostatnie kolejki bardzo często przynoszą niespodziewane rezultaty.

zz - 16 kwietnia 2017, 9:37:22 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
Czy maksymalna dopuszczalna pojemność stadionu w tej chwili to 10tys i był komplet, czy z jakiegoś powodu podali ilość widzów "na oko"?

Robercik - 16 kwietnia 2017, 10:02:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mam gdzieś te wasze puchary, kompromituje się tam każda polska drużyna bo nie ma w naszej lidze europejskiego poziomu. Liczy się mistrzostwo Polski albo medal i ta wasza gadka o pucharach po prostu mnie śmieszy kompleksiarze i typowe polskie narzekacze !

BI - 16 kwietnia 2017, 14:09:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To nie był komplet. Liczba 10 000 musiała być "na oko". Do tej pory frekwencja była podawana co do jednej osoby i nigdy taka okrągła nie była. Nie wierzę w taki zbieg okoliczności w aż taką równą liczbę widzów.
Na meczu otwarcia całego stadionu w 2014 (bez gości) było 21 196 widzów. W 2015 na meczu z Legią (bez gości) było 22 172 widzów.
Za oficjalną:
W przypadku wizyty kibiców gości, na mecze Jagiellonii Białystok, udostępnionych jest łącznie 20 704 miejsc, z czego 19 677 do dyspozycji kibiców Jagiellonii Białystok.
W przypadku rozgrywania meczów bez kibiców gości, udostępnionych jest 22 372 miejsca kibicom Jagiellonii Białystok. (21 295 jeśli nie jest udostępniony sektor gości).

LEON - 16 kwietnia 2017, 19:01:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl