22 kwietnia 2017, 17:00 - Katowice (stadion Rozwoju)

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 18. Marcin Kowalski, 3. Michał Czekaj, 19. Sebastian Murawski, 26. Bartosz Sobotka - 21. Bartosz Rutkowski (44, 8. Kacper Tabiś), 14. Bartosz Jaroszek (58, 25. Filip Kozłowski), 27. Michał Płonka, 20. Sebastian Szczepański (89, 23. Bartosz Marchewka), 16. Michał Trąbka - 7. Damian Kowalczyk (86, 13. Przemysław Gałecki).

Raków: 1. Mateusz Lis - 26. Łukasz Góra (86, 19. Karol Żmijewski), 18. Lukáš Ďuriška, 2. Tomáš Petrášek, 4. Adam Mesjasz - 23. Tomasz Wróbel, 6. Filip Kowalczyk (73, 17. Przemysław Oziębała), 5. Tomasz Margol, 7. Rafał Figiel, 27. Przemysław Mizgała (61, 11. Jakub Łabojko) - 10. Adam Czerkas (77, 9. Tomasz Płonka).

żółte kartki: Murawski - Czerkas, Mesjasz.
czerwona kartka: Lukáš Ďuriška (54. minuta, Raków, za faul taktyczny).

widzów: 621.

Ogi - 22 kwietnia 2017, 18:55:45 - *.dynamic.mm.pl
Sędzie śmieszek

min - 22 kwietnia 2017, 18:58:08 - *.dynamic.mm.pl
sędzia nie zna przepisów UEFY? albo czerwona kartka kara indyw. i drużynowe osłabienie, albo rzut karny!

u44 - 22 kwietnia 2017, 19:04:12 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl
Jak widać Rozwój cały czas się rozwija. Raków cały czas jednak niewiadoma jak i kilka innych drużyn z 2 Ligi, 7 kolejek do końca...

Michal - 22 kwietnia 2017, 19:06:01 - *.176-107-168.citysat.com.pl
Do min. Zasada się ta tyczy,gdy fauluje bramkarz,więc nie zabłysnąłeś teraz zbytnio znajomością przepisów.

kibic - 22 kwietnia 2017, 19:08:25 - *.96.236.209.tvksmp.pl
Sędzia klasa B a z nim po wejściu płonka i marny kowalczyk!

Ogi - 22 kwietnia 2017, 19:16:55 - *.dynamic.mm.pl
Aaaaa to ten sam sędzia, który dał popis w meczu pomiędzy Kluczborkiem a Chojnicami. Zobaczcie opis z tamtego meczu

U44 - 22 kwietnia 2017, 19:33:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Chlopie RAKOW gra o awans i jest juz blisk!!! A ciebie boli i ma bolec!!!! Tylko Rakow Czestochowa !!!

Daro - 22 kwietnia 2017, 19:34:19 - *.play-internet.pl
Rozwój, ale tym mi dzisiaj zaimponowałeś...

u44 - 22 kwietnia 2017, 19:50:33 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl
Mnie boli debilizm podszywawczy od "kogoś". A Raków Częstochowa na pewno zasługuje najbardziej na awans bezpośredni w tym sezonie obok bezsprzecznie najlepszej ODRY OPOLE!

derock - 22 kwietnia 2017, 19:53:47 - *.132.186.82 (*.147.128.113)
Bez dwóch zdań, sami sobie są winni. Po pierwszej połowie powinno być przynajmniej 0:2 zglemoże nawet 0:3. Jeżeli tak ogólnie dobrze rozwijającej się sytuacji w meczu się nie wykorzystuje to się coś zawsze potem wydarzy taka jest piłka taki los - niezależnie od poziomu rozgrywek. To samo uczucie towarzyszyło np meczowi Kazachstan - Polska. Chlopaki z Rakowa bezwzględnie powinni porozmawiać z psychologiem. Nie pierwszy raz coś im tkwi takiego w głowie co przeszkadza być piłkarskim kilerem. A to w pierwszej lidze jest już nieodzowne, żeby się utrzymać. Tylko, aby przede wszystkim awansowali! Bo to cały czas pewna sprawa nie jest. Różne już rzeczy w tej lidze się zdarzały.

hammerblow - 22 kwietnia 2017, 21:07:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Bravo Rozwój i GKS

MiSz - 22 kwietnia 2017, 21:32:13 - *.137.19.132
Panowie - bez napinki. Rozwój po sprezentowanej bramce w zasadzie był do dobicia. Jakby wpadło na 0:2, to praktycznie byłoby po meczu. Natomiast w przerwie Raków w głowach już wygrał i na drugą połowę wyszedł niezbyt skoncentrowany, a przekonany o łatwych trzech punktach. Jeden błąd i cały plan się posypał. Przy 1:1 i Rozwój, i Raków mogli pokusić się o zwycięską bramkę. Życzę Wam awansu, bo fajną ekipę poskładaliście. Natomiast co do sędziego - według mnie dzisiaj bezbłędny.

do katowiczan
Właśnie ta gieksa pokazuje na co ich stać przez całą tą rundę wiosenną.

11k - 22 kwietnia 2017, 23:02:46 - *.opera-mini.net (*.181.32.108)
Ten sędzia jest dramatyczny. Jak przekręcił Legię w PP.

Sprawiedli - 22 kwietnia 2017, 23:51:34 - *.centertel.pl
Tomasz Wróbel to kiedy jakaś bramkę strzeli?

ślązok - 23 kwietnia 2017, 7:28:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do katowiczanin
tys jest z pewnością ten katowiczanin z Łomży albo Jędrzejowa..........

luki - 23 kwietnia 2017, 8:33:36 - *.25.165.67.static.3s.pl
Pierwsza połowa zdecydowana przewaga Rakowa i trzeba być wdzięcznym,że do szatni Rozwój schodził tylko z jedną straconą bramką. Po przerwie zdecydowanie lepsza postawa piłkarzy ze Zgody, która przyniosła skutek i pozwoliła na zdobycie punktu z czołowym zespołem. Pan trener Marek Papszun ma rację mówiąc na konferencji, że szkoda sytuacji Adama Mesjasza na zdobycie bramki. My też możemy powiedzieć,że szkoda sytuacji Michała Trąbki z końca meczu bo to może ona pozwoliłaby Rozwojowi na zgarnięcie całej puli meczowej. Co do pracy sędziego to na stronie Rozwoju można także zobaczyć wyczerpującą odpowiedź trenera Tadeusza Krawca na pytanie zadane z sali konferencyjnej. Nie ma tego na stronie drużyny z Częstochowy. Rakowowi życzymy sukcesów w kolejnych meczach i upragnionego awansu na zaplecze ekstraklasy.

derock - 23 kwietnia 2017, 17:40:15 - *.dab.02.net (*.147.8.54)
Zaraz zaraz, przepisy mówią, że sędzia może ukarać zawodnika czerwoną kartką dyktując rzut karny jeżeli faul był szczególnie brutalny. W innym przypadku może to być żółta kartka lub tylko karny. Jeżeli sędzia się tak zachował jak zachował i nie był konsekwentny nie dyktując rzutu karnego dla Rakowa w ostatnich minutach to znaczy, że wydrukował mecz i tyle. Bez wątpliwości.

MiSz - 23 kwietnia 2017, 18:14:17 - *.137.18.41
@derock
Zobacz sobie powtórki z tej sytuacji, materiał z meczu był z dwóch kamer. I na jednej, i na drugiej widać, że w ostatnich minutach to wasz piłkarzyk ładnie przyaktorzył. Żadnego karnego nie było.

KSR 1925 - 24 kwietnia 2017, 0:22:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz ogólnie na remis, z przewagą Rakowa. Duma Brynowa urwała punkty wiceliderowi, ten remis to dobry wynik patrząc na przebieg meczu. Teraz w derbach trzeba pyknąć Bytom i zmierzać ku spokojnemu utrzymaniu.