[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

 


29 kwietnia 2017, 22:20:28 - dyrovski
Sukces szpicy z zagranicy

Lechia Gdańsk pewnie wygrała u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 2-0 (1-0) w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej. Bramki dla gdańszczan zdobyli obcokrajowcy - Lukáš Haraslín i Marco Paixão, który asystował przy pierwszym golu.

Gdańszczanie objęli prowadzenie już w 3. minucie. Marco Paixão podał na prawą stronę do Lukáša Haraslína, a słowacki skrzydłowy wbiegł w pole karne i mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka pokonał Dariusza Trelę. Goście swoją pierwszą szansę stworzyli sobie sześć minut później. Vlastimir Jovanović zagrał do Martina Mikovicia, który chciał przelobować wychodzącego z bramki Dušana Kuciaka, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W kolejnych minutach przeważała Lechia. Najpierw groźnie pod bramką niecieczan zrobiło się za sprawą sprytnego uderzenia Simeona Sławczewa z prawej strony boiska, z którym poradził sobie jednak Trela. Następnie Marco Paixão wyłożył futbolówkę Rafałowi Wolskiemu, a ten oddał strzał bez przyjęcia, ale ponownie górą był golkiper gości. Akcja ta miała miejsce w 19. minucie.

Później obie drużyny miały problemy z tworzeniem jakichkolwiek ataków. Dopiero w 42. minucie Kuciaka spróbował zaskoczyć Mikovič, lecz strzał Słowaka był słaby i nie mógł zagrozić bramkarzowi Lechii. Minutę przed przerwą gospodarze powinni zdobyć drugiego gola. Haraslín podał do Miloša Krasicia, a Serb dośrodkował spod końcowej linii boiska wprost na głowę do Sławczewa, który z bliska nie zdołał oddać celnego strzału głową.

Druga część spotkania nie należała do najciekawszych. Lechia swoje prowadzenie podwyższyła w 53. minucie, kiedy Krasić podał do Sławczewa, a Bułgar natychmiastowo zagrał do wychodzącego sam na sam z Trelą Marco Paixão. Portugalski napastnik nie miał żadnego problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Później gdańszczanie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, a Bruk-Bet Termalica nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę Lechii. W 76. minucie Ariel Borysiuk kopnął mocno i niecelnie sprzed pola karnego. W odpowiedzi strzał oddał Sebastian Ziajka, ale Kuciak pewnie złapał piłkę. W 84. minucie rozpaczliwą próbę z dalszej odległości podjął Bartłomiej Babiarz, lecz nie mógł tym zaskoczyć słowackiego golkipera gospodarzy.

29 kwietnia 2017, 20:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Lukáš Haraslín 3, Marco Paixão 53

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 17. Lukáš Haraslín, 16. Ariel Borysiuk, 6. Simeon Sławczew, 7. Miloš Krasić (78, 14. Piotr Wiśniewski), 27. Rafał Wolski (60, 28. Flávio Paixão), 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixão (72, 11. Grzegorz Kuświk).

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 96. Przemysław Szarek, 15. Kornel Osyra (59, 6. Bartłomiej Babiarz), 77. Artem Putiwcew, 5. Sebastian Ziajka - 16. Martin Mikovič, 25. Mateusz Kupczak, 28. Vlastimir Jovanović, 7. Samuel Štefánik, 11. Patrik Mišák (68, 19. Dávid Guba) - 20. Dawid Nowak (76, 21. Vladislavs Gutkovskis).

żółte kartki: Sławczew, Haraslín - Mikovič, Szarek.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 10 095.

REKLAMA

amon - 29 kwietnia 2017, 22:22:22 - 213-147-167-14.nat.highway.webapn.at
Tylko Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk

opoka - 29 kwietnia 2017, 22:23:02 - user-94-254-227-214.play-internet.pl
10 tysięcy ludzi?
Nie wstyd Wam lechiści

rafi - 29 kwietnia 2017, 22:23:40 - abpy179.neoplus.adsl.tpnet.pl
frekwencja powala

Pepes - 29 kwietnia 2017, 22:24:19 - n25-01-04.opera-mini.net (37.47.38.81)
I jutro czekamy na odpowiedź Jagi,i Legii..

REKLAMA

WhitePride - 29 kwietnia 2017, 22:25:13 - 94.197.121.187.threembb.co.uk
Brawo Lechia i tyle w temacie!!!!

ziomo19 - 29 kwietnia 2017, 22:25:15 - host47-245.edata.net.pl
opoka - I tak dużo ludzi chciało ten twór z Niecieczy ogladać....

Erxes - 29 kwietnia 2017, 22:26:39 - 77-255-68-85.adsl.inetia.pl
Też mi szpica, Marco Paixao musi jak zwykle kilka setek zmarnować żeby coś trafić, dziś też dwie zmarnował.

kielon - 29 kwietnia 2017, 22:32:41 - host-37-131-143-185.dynamic.mm.pl
przy zimnie i deszczu
przy majówce
przy gp na żużlu - Gdańsk miastem żużlowym
przy walce kliczki - Gdańsk miastem walki
to i tak dobry wynik 10 tysi

rafi - 29 kwietnia 2017, 22:34:13 - abpy179.neoplus.adsl.tpnet.pl
kielon -nie wiedzialem ze Kliczko o 20 walczył ...

skurek83 - 29 kwietnia 2017, 22:34:36 - nat-185-157-12-16.fiberway.pl
ziomko19- o czym ty bredzisz? to kibice lechii przychodzą dla swojej drużyny czy dla przeciwnej? Twór z Niecieczy? Klub powstał w 1922r! Więc nie jeden klub chciałby mieć tak długą historię. Nawet w ekstraklasie są młodsze kluby.

kielon - 29 kwietnia 2017, 22:37:37 - host-37-131-143-185.dynamic.mm.pl
rafi - z tego zadupia letnicy ciężko zdążyć

kielon - 29 kwietnia 2017, 22:46:41 - host-37-131-143-185.dynamic.mm.pl
rafi - właśnie wychodzi Kliczko na ring... ciężko zdążyć w 25 min. Letnica zadupie ale Gdańsk to jednak miasto

ziomo19 - 29 kwietnia 2017, 22:49:20 - host47-245.edata.net.pl
skurek86 - ok powstał w 1922 ale grywał po a-klasach, odkąd przyszedł koleś który zechciał ten klub ze wsi sponsorować zaczęli awansować do wyższych lig aż w końcu udało im się awansować do ekstraklasy. Podejrzewam, że długo w niej nie pograją, wystarczy że znudzi się właścicielowi klubu wykładanie na nich pieniędzy i szybko wrócą tam gdzie ich miejsce czyli do a-klasy. Ale jedno trzeba im przyznać stadion na 4,5 tys pozostanie, tylko pytanie po co?

Lysy - 29 kwietnia 2017, 22:52:31 - 31-178-167-36.dynamic.chello.pl
Dobry mecz,brawo.Lechia Gdańsk! Wiśnia gool!

REKLAMA

Devil - 29 kwietnia 2017, 23:37:10 - 87-207-74-5.dynamic.chello.pl
Popieram w pełni Zioma19 ;)

Mickiewicz - 29 kwietnia 2017, 23:38:33 - 188.146.0.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Adam nawet nie czujesz jak rymujesz. Po co te głupkowate rymowanki w tytule, ale as musi to pisać.

l - 30 kwietnia 2017, 1:22:14 - 31-178-76-5.dynamic.chello.pl
Nieciecza spadek z taką grą

Ja - 30 kwietnia 2017, 3:23:11 - user-94-254-128-115.play-internet.pl
@ziomo19
To samo można napisać o Lechi, nic nie osiągali, odkąt przyszedł gość z kasa naściągał najdroższych graczy i po paru latach zawodów zaczeli grać o puchary. Myśle że długo to nie potrwa znudzi mu się wykładanie pieniędzy i Lechia będzie kierować sie do I ligi. Ale jedno trzeba przyznać stadion na 45tys ludzi pozostanie, tylko pytanie po co? Jak teraz gdy mają wszystko i walczą o najwyższe cele zapelniają tylko niewielką część stadionu?
To co będzie w I lidze gdy będą grać o utrzymanie z Śląskiem Wrocław?

Dark - 30 kwietnia 2017, 5:34:43 - 89-72-20-91.dynamic.chello.pl
Najpierw słaba frekwencja na INEA Stadionie, teraz na Stadionie ENERGA. Niby decydująca faza o mistrzostwo LOTTO Ekstraklasy, a frekwencja ledwo ponad 10 tysięcy widzów. Forma protestu co do obecnego formatu rozgrywek.

Edi - 30 kwietnia 2017, 5:43:28 - 188.146.69.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bardzo slaba gra lechii sklad mocno przereklamowany,nowak sobie z ty nie daje rady,z czym do pucharow,lechio z czym????kompromitacja bedzie juz w pierwszej rundzie.

Gdzie jest - 30 kwietnia 2017, 5:45:33 - 188.146.69.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po co trzymaja Mile jak jest najgorszym zawodnikiem w klubie.z tym trenerem lechia nic nigdy nie osiagnie.

ueo - 30 kwietnia 2017, 7:57:58 - 109.77.143.228
Pani lewandowska na wylocie... tylko kto wyda tyle kasy za drewniane buty ;) at the moment

LG-Gdynia - 30 kwietnia 2017, 8:07:11 - host-81-190-82-192.dynamic.mm.pl
Brawo Lechia !!!!!BKS!!!BKS!!!BKS!!!!

sosna - 30 kwietnia 2017, 8:56:49 - bocianowo.intkomp.net
Tyko jak LEGIA przyjedzie to jest duża frekwencja ,kobiety piszczą ,pijani faceci żądni krwi ,to samo w Poznaniu ,ciemniaki

Dr Shpon - 30 kwietnia 2017, 9:26:28 - 217.33.14.133
A gdzie ta legia tak przyjeżdża z tym piskiem i żądzą krwi?

ziomo19 - 30 kwietnia 2017, 9:55:17 - host47-245.edata.net.pl
Ja - Dla przypomnienia stadion, na którym gra Lechia był budowany na euro2012, a że zbudowali go w Gdańsku siłą rzeczy pierwszym spadkobiercom stała się Lechia, podobna sytuacja jak we Wrocławiu ze Śląskiem tylko, że tam niedługo zapewne będzie grać I liga.
A wracając do Termy i do Lechii, zgodzę się z tobą, że jak odejdzie sponsor z Gdańska to klub będzie kierował się ku dołowi, tylko że z taką różnicą, że Lechia jeszcze będzie ocierać się o ekstraklasę, zaś zespół z Niecieczy, jak odejdzie sponsor wróci szybko tam gdzie jego miejsce czyli do a-klasy. Miasto Gdańsk jeszcze będzie stać na utrzymywanie drużyny choćby w I lidze. Zaś wieś z 700-set mieszkańcami stać będzie jedynie na ogrywanie się po a-klasach.

democracy - 30 kwietnia 2017, 10:45:27 - public-gprs400293.centertel.pl
Eksztra klasa z meczamy Lechia#Terma czy Lech kontra swietokrzyskie to tak jak na Widzewie w 3 league widownia \18 clubs\. Publica woli chocby 4 raz w sezonie jak sztandarowy Lechia#Legia . A takto Olimpia Elblag mialaby/sa z lepsi binding/opraw na stadion z taka trybunami/grandstand. A przyjezdnych ze Stomilu Olsztyn wiecej by gosć

piotrek - 30 kwietnia 2017, 11:19:48 - host-89-228-59-74.dynamic.mm.pl
przestancie tak sie zachwycaqc frekwencja w warszawie ,legia ma tak samo malo wiernych jak wszedzie,miasto 1,8 mln mieszkancow to kazdy mecz legia powinna rozgrywac na narodowym przy komplecie,narod bardzo sie rozleniwil i ciezko im dupy ruszyc 2 razy w miesiacu na mecz,pierwsza kolejka rundy finalowej a frekwencja dno ,takze pudlo pzpn boniek i cala ta eksraklapa ktorzy tak twierdza ze to kibicow sciagnie na mecz

max - 30 kwietnia 2017, 11:30:20 - 89-77-239-68.dynamic.chello.pl
Trochę ten tytuł nie ładny.Jak Strzelał Nikolic czy teraz Odia to nie szpica z zagranicy. Brawo za rzetelność.

REKLAMA

andy3284 - 30 kwietnia 2017, 13:17:49 - d153-44.icpnet.pl
Na INEA stadionie słabą frekwencję można tłumaczyć tym, że to jednak był piątek i sporo kibiców zapewne o tej porze była w pracy. Sam osobiście znam dwóch którzy wtedy byli w pracy.

@andy3284 - 30 kwietnia 2017, 15:52:39 - 188.146.16.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Słaba frekwencja ze względu na wizytę kilku osobowej delegacji ze Szczecina. Niestety nie wszyscy dostali się na stadion i wizyta odbyła się bez echa. Notabene to przed meczem Lechia-Jaga miałbyć wjazd pod kasy ale nie zdążyliśmy i zamiast grilla był piknik w Rumii

... - 30 kwietnia 2017, 16:28:20 - 083143138093.pruszczgdanski.vectranet.pl
Oj sponsor od LGD nie odejdzie, a nawet jeśli do tego dojdzie to LGD nie będzie się zbliżać do 1 ligi

hajkus - 1 maja 2017, 20:36:15 - host-89-231-179-136.dynamic.mm.pl
propunuje żeby znowu powstał drugi zespół Lechii bo za duża jest kadra a i tak ciągle ci sami zawodnicy graja a tak jakby była druga drużyna to przynajmniej by sie ogrywali zawodnicy którzy grzeją ławe albo nie ma miejsca dla nich w 18 meczowej nawet zawodnicy którzy sa wypożyczeni z Lechii nie wszyscy graja dla mnie to bez sens było zlikwidowanie rezerw

max - 1 maja 2017, 23:25:02 - user-109-243-159-154.play-internet.pl
@max
E ... bez przesady. Chodzi o pozycje na boisku... i rym. pozdrawiam

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: