1 maja 2017, 19:51:52 - dyrovski
Byli "Miedziowi" strzelali dla Cracovii

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Cracovią 2-2 (0-2) w meczu kończącym 31. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Spotkanie zostało rozegrane w ramach grupy spadkowej. Gole dla "Pasów" strzelili byli zawodnicy Zagłębia - Mateusz Szczepaniak oraz Krzysztof Piątek. Gospodarze w samej końcówce odpowiedzieli trafieniami Martina Nešpora i Ľubomíra Guldana.

Na początku spotkania nieznaczną przewagę posiadało Zagłębie, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Obie drużyny skupiały się przede wszystkim na skutecznej grze w obronie. W 19. minucie gospodarze chcieli zaskoczyć Cracovię z rzutu rożnego, lecz Grzegorz Sandomierski wybił piłkę po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego. Kilka chwil później ofensywny pomocnik Zagłębia jeszcze raz zacentrował z lewej strony boiska, jednak bramkarz "Pasów" bez problemu złapał futbolówkę. W 22. minucie Łukasz Piątek zagrał w pole karne z prawej strony, a w dobrej sytuacji strzału głową z bliska nie zdołał oddać Martin Nešpor. Cracovia swoją szansę miała w 25. minucie, kiedy Tomasz Brzyski uderzył z rzutu wolnego, ale była to słaba próba i piłka poleciała nad bramką.

Sześć minut później Kamil Mazek kopnął mocno z dalszej odległości, lecz nie udało mu się strzelić celnie. W odpowiedzi goście przeprowadzili akcję, po której objęli prowadzenie. Diego Ferraresso dośrodkował z prawej strony boiska, a Zbigniew Małkowski nie dał rady złapać futbolówki. Ta odbiła się od słupka i trafiła do Mateusza Szczepaniaka, który nie miał problemu ze skierowaniem jej do pustej bramki. Sześć minut przed przerwą "Pasy" zdobyły drugiego gola - Damian Dąbrowski podał do Krzysztofa Piątka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Małkowskiemu.

Pierwszą okazję w drugiej połowie stworzyli sobie lubinianie. W 54. minucie Mazek zagrał do Jakuba Tosika, który uderzył bez przyjęcia, ale Grzegorz Sandomierski złapał piłkę. Pięć minut później znowu szansę miał Tosik, lecz z bliska strzelił głową niecelnie. W odpowiedzi sprzed pola karnego próbę podjął Dąbrowski, jednak futbolówka poleciała obok słupka. Na kolejne zagrożenie trzeba było czekać aż do 77. minuty, kiedy Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego, a instynktowny strzał głową oddał rezerwowy Łukasz Janoszka, ale nie trafił w bramkę. Sześć minut później groźnie z okolic szesnastego metra kopnął Adam Buksa, lecz było to kolejne niecelne uderzenie. W 90. minucie gospodarzom wreszcie udało się zdobyć gola. Janoszka podał do Nešpora, a ten zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Brzyskiego, a następnie od poprzeczki i wpadła do bramki. Kilka chwil później Zagłębie wyrównało. W zamieszaniu w szesnastce najlepiej odnalazł się Ľubomír Guldan. Słowacki obrońca z bliska pokonał bezradnego Sandomierskiego.

1 maja 2017, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-2 Cracovia
Martin Nešpor 90, Ľubomír Guldan 90 - Mateusz Szczepaniak 32, Krzysztof Piątek 39

Zagłębie: 22. Zbigniew Małkowski - 24. Jakub Tosik, 27. Dominik Jończy (46, 19. Filip Jagiełło), 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus (73, 21. Adam Buksa), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński, 6. Kamil Mazek (59, 14. Łukasz Janoszka) - 13. Martin Nešpor.

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 7. Jakub Wójcicki (8, 87. Diego Ferraresso), 22. Piotr Malarczyk, 21. Hubert Wołąkiewicz, 2. Tomasz Brzyski - 20. Mateusz Szczepaniak (87, 23. Jaroslav Mihalík), 14. Damian Dąbrowski, 13. Radosław Kanach, 10. Mateusz Cetnarski (81, 17. Sebastian Steblecki), 62. Erik Jendrišek - 99. Krzysztof Piątek.

żółta kartka: Ł.Piątek.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 4242.

dofg kjb - 1 maja 2017, 19:52:35 - *.tktelekom.pl
No to spada Śląsk. Matyski i Dutkiewicze zrobiły swoje.

Kaszub - 1 maja 2017, 19:54:37 - *.centertel.pl
Oj, ciężko będzie miała Cracovia - może się nie utrzymać...
Zagłębie szacunek za walkę.

vucko - 1 maja 2017, 19:54:39 - *.dynamic.chello.pl
ucho od śledzia

Cracovsky - 1 maja 2017, 19:55:08 - *.tatralandia.sk
Znamy już frajerów roku

hyperion - 1 maja 2017, 19:55:58 - *.43.95.158.ipv4.supernova.orange.pl
Spadku życzę. Mega frajerzy, mistrzowie remisów i jeszcze z sędzią się kłócić będą. DO wywalenia prawie wszyscy. 1 liga i budować od nowa, a na przyszłość niech Filipiak w końcu zacznie myśleć. No nie ma drugiej takiej drużyny w lidze.

ML - 1 maja 2017, 19:56:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dobry wynik dla Zaglebia

bumar - 1 maja 2017, 19:57:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oba kluby 1 liga!!! Warta Poznań 1912.

Fftik - 1 maja 2017, 19:58:35 - *.dynamic.chello.pl
Zapomnieli, że mecz trwa do ostatniego gwizdka ?

kibic - 1 maja 2017, 19:59:03 - *.dynamic.mm.pl
Ale frajersko Cracovia wygrany mecz zremisowała, to dobrze dla mojej drużyny

r@falski - 1 maja 2017, 19:59:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak to Zagłębie mogło wygrać w Lublinie z Górnikiem Łęczna jak Łęczna ich zabiegała

Marian - 1 maja 2017, 19:59:21 - *.dynamic.chello.pl
Największe osły w polskiej piłce to niestety Cracovia. Na miejscu trenera kazałbym tym osłom na piechotę do Krakowa z Lubina zasuwać. A tak na poważnie za grę w ostatnich 4 minutach tego meczu życzę aby spadli raz na zawsze i poza III ligę nigdzie się nie pokazywali.

POzytywny - 1 maja 2017, 19:59:55 - *.231.31.243.koba.pl
Oglądajcie tzw. "Ucho prezesa Kaczyńskiego" - niezłe jaja - Kabaret Moralnego NiePOkoju - brawo Robert Górski.

R22 - 1 maja 2017, 20:00:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jakoś dalej liczę na derby za rok.....
Całe szczęście dla Craxy, że: Piast i Ruch są beznadziejne organozacyjnie, a Śląsk i Arka piłkarsko.
SZKODA

ja - 1 maja 2017, 20:08:02 - *.dynamic.chello.pl
Panie Stokowiec ten remis nie powinien Pana utrzymać na stanowisku. Gra Zagłębie to żenada ,bez pomysłu na grę nie utrzymamy ekstraklasy.Więc won trenerze

qaz - 1 maja 2017, 20:08:36 - *.nycmny.fios.verizon.net
dlatego trzeba powiekszyc ektraklase do 18 zespolow zeby bylo jeszcze bardziej beznadziejnie

wrzeszczan - 1 maja 2017, 20:09:13 - *.dynamic.chello.pl
no craxa po prostu mistrzostwo świata
a po pierwszym golu Steinbors mógł się poczuć poważnie zagrożony,lol

Maksiu - 1 maja 2017, 20:17:29 - *.132.250.165
Cracovia w tym roku spadek. Pewne info

or - 1 maja 2017, 20:19:02 - *.rev.pro-internet.pl
Stokowiec zrobil sabotaż wystawiając na pierwszą część meczu taki sklad.Dopiero zmiany w drugiej połowie zmieniły obraz gry,choć zmiany zostały zrobione za późno ale udało się zremisować.Cracovia miała zwycięstwo w kieszeni i dała sobie wyrwać korzystny wynik.

ZeteL - 1 maja 2017, 20:34:38 - *.ssp.dialog.net.pl
Stokowiec,Twój czas w Zagłębiu się skończył. Ty z tej drużyny nic więcej nie wyciśniesz. Tu potrzeba trenera z jajami, który weźmie to towarzystwo wzajemnej adoracji krótko za mordę. Dzięki za to co zrobiłeś do tej pory .

elolo - 1 maja 2017, 20:38:47 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl
Stokowski ma układy z Prezesem Zagłebia Sadowskim dlatego go nie zwalnia bo każdy normalny prezes ktoremu zalezy na klubie wywalilby z klubu trenerea ktory od ponad pol roku leci po rowni pochylej nie osiaga zadnych sukcesow stacza sie nie punktuje ( 6 punktow w ostatnich 10 meczach)
Takze kibice Zaglebia maja problem ze swoim wlasnym Prezesem nie tylko z Stokowcem - Widac taki klimat 2 nieudacznikow na najwyzszych stanowiskach - Prezes + Trener = wybuchowa mieszanka.

NATYCHMIAS - 1 maja 2017, 20:43:05 - *.tel.net.ba
Natychmiast zwolnić Stokowca i Sadowski ego! i rozwiązać Rade Nadzorczą ! z tą ekipą czeka ZL 1 liga.

Stinger - 1 maja 2017, 20:43:50 - *.tor.openinternet.io
A jednak Śląsk - spadek.
Potwierdzone 100% info ...

hans - 1 maja 2017, 20:47:00 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Kiedy wreszcie 90 minut będzie pisać dokładnie kiedy dokładnie padła bramka ?
1:2 - Martin Nespor 90'
2:2 - Lubomir Guldan 90+2'
Czasem bramka pada w 90+6 a szanowna 90 minut pisze 90'
Czy to takie trudne czy to dużo dodatkowej pracy jest ?

STS_zawsze - 1 maja 2017, 20:57:35 - *.uznam.net.pl
I pamiętajcie chłopaki, obstawiajcie po 85 minucie remis - wejdzie ! ;-)

Jim beam - 1 maja 2017, 21:00:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Stokowiec swoimi pomysłami,zmianami,roszadami sam odostrzelił sobie kulasy. ..Dzisiaj gdy gra toczyła się o jego stołek w końcu zrozumiał że nie można grać tym ćwierć napastnikiem Buksą. .Janoszka ,Nespor i Guldan odroczyli egzekucję kombinatoryka. Cracovia za swój minimalizm może zapłacić spadkiem

POsraniec - 1 maja 2017, 21:38:33 - *.play-internet.pl
Jestem za PO, ale nie rób takiej kryptoreklamy

ja - 1 maja 2017, 21:40:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie prezesie KGHM pora działać.Chłopcy w Zagłebiu bawią się za publiczne pieniądze,więc należy ich rozliczać z tego co robią ! Ponieważ trener i prezes klubu działają na szkodę klubu,należy ich zwolnić i od nowego sezonu zatrudnić fachowców a nie pijarowców.CZEKAMY !!!

dex - 1 maja 2017, 21:42:08 - *.play-internet.pl
Do Hans: bo to jest serwis 90 minut a nie 96 minut. A trener Zieliński dał popis elokwencji po meczu hihi

max - 1 maja 2017, 21:47:00 - *.play-internet.pl
Brawo 90.minut za rymy. Ostatnio macie dobrą fale. Musimy kiedyś zmierzyć sie w konkursie na moim Portalu.
pozdr
max z blogu kibica

Kotmasza18 - 1 maja 2017, 21:51:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
To fakt trener Zieliński do "złoto ustych" raczej sie nie zalicza.Dorównać mu może albo nawet go przewyższa Franz Smuda ale ten przynajmniej potrafi poukładać drużyny którymi trenuje.

tadzik - 1 maja 2017, 21:55:35 - *.146.131.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
mieli kapustkę w cracovii zamiast dać mu podwyszke mam nadzieje ze bartek będzie grał w serie A zycze mu dobrej kariery piłkarskiej

krzysztof7 - 1 maja 2017, 22:26:35 - *.business.static.vectranet.pl
najlepsi w zaglebiu tosik , guldan , buksa , starzynski , zawiedli w lubinie janus , nespor , janoszka , a najgorsi to pilkarze beznadziejnej lubinskiej akademii , jonczy , kubicki , jagiello

krzysztof7 - 1 maja 2017, 22:28:52 - *.business.static.vectranet.pl

Ktoś - 1 maja 2017, 23:19:07 - *.146.3.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mieli Wdowiaka, Dudzica to robią awans Sandecji....

wupeR - 1 maja 2017, 23:32:16 - *.dynamic.chello.pl
Pytanie do redakcji 90minut.pl i wszystkich znających temat:
Czy nie jest tak, że w rundzie finałowej ekstraklasy w przypadku równej liczby punktów o miejscu w tabeli decyduje miejsce z sezonu zasadniczego?
Oglądam tabelę na 90minut i tam dla drużyn o takim samym dorobku stworzone są tzw "małe tabelki" co chyba nie powinno mieć miejsca. Mylę się?

LEON - 1 maja 2017, 23:36:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zrobili co można

Seal - 1 maja 2017, 23:48:55 - *.syrion.pl
Ani Cracovia a tym bardziej Zagłębie ńie spadną w tym roku z ex. Ja jako kibic Piasta jestem tego pewien. Najsłabszymi zespołami w tej chwili są Ruch Piast Śląsk i mega słaba Arka. I na bank któryś z tych zespołów spadnie

chester - 1 maja 2017, 23:51:19 - *.174.212.12.novaia.pl
@wupeR: nie, nie decyduje miejsce po rundzie zasadniczej. decydują zdobyte punkty z zasadniczego, a później mecze bezpośrednie z zasadniczej między dwoma lub więcej drużynami

qwerty - 2 maja 2017, 1:50:43 - *.90.160.143
jak to bylo mozna tak zdupic na koniec ? hahahahaha

Max - 2 maja 2017, 7:30:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl

ZeteL - 2 maja 2017, 9:04:00 - *.ssp.dialog.net.pl
@Seal - najgorsze jest to, że kluby które mogą wpaść z Ex są i tak o klasę lepsze od tej parodii pierwszoligowej która chce (nie chce) awansować.

ZeteL - 2 maja 2017, 9:10:16 - *.ssp.dialog.net.pl
Miało być SPAŚĆ w tym sezonie z Ex - sorry.

he-man - 2 maja 2017, 9:12:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga, Lech, Legia, Lechia - walczą o mistrza i puchary.
Wisła, Pogoń, Termalica, Korona - nie walczą już o nic.
Płock i Zagłębie - utrzymali się
Reszta walczy o utrzymanie

norbi - 2 maja 2017, 10:19:21 - *.ssp.dialog.net.pl
Trener Stokowiec do zwolnienia nie załapał,że szablonem na zwycięstwo jest gra Starzyńskiego i Janoszki razem aby mieli możliwość zagrać między sobą mam dość jego przemyśleń jak kto wygląda na treningach,jak nie pokazują tego na boisku.Marzę o takim trenerze jak Franciszek Smuda a obecnego trenera nie zwalniać tylko niech trenuje juniorów.

pikolo - 2 maja 2017, 10:37:37 - *.90.160.143
he-man z taką grą Zagłębia jak grają wiosną to mówienie, że się utrzymali jest jakimś żartem. Toć oni ostatni raz w lutym wygrali mecz.

lll - 2 maja 2017, 10:43:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
za dużo ludzi postawiło na live na cracovie i trzeba było wypaczyć wynik meczu tak aby przegrali.

Błoto - 2 maja 2017, 10:47:14 - *.internetia.net.pl
30 baniek na seniorów Zagłębia L. , 20 baniek dla akademii ZL to są pieniądze wyrzucone w błoto ! Nikt tego nie ogarnia bo to nie moje ! Transfery ZL też kosztowały sporo , jawne powinny być zarobki działaczy ,trenerów i grajków bo to są nasze pieniądze RP, Oglądałem mecz tv stadion pusty max 2-2,5 tys luda , a podają 4200luda kto tu kłamie ?

Max - 2 maja 2017, 11:06:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl