14 maja 2017, 17:22:31 - dyrovski
Lech dotrzymuje kroku "Jadze"

Lech Poznań pewnie wygrał u siebie z Pogonią Szczecin 2-0 (1-0) w meczu rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole strzelili Marcin Robak oraz Łukasz Trałka. Gospodarze mają tyle samo punktów co lider rozgrywek - Jagiellonia Białystok.

Od początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze, co mogło skończyć się golem dla nich już w 4. minucie. Mihai Răduț dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Łukasz Trałka, lecz na jego nieszczęście piłka odbiła się od poprzeczki. Osiem minut później Radosław Majewski podał do Marcina Robaka, który natychmiastowo odegrał futbolówkę z powrotem do ofensywnego pomocnika Lecha, a ten kopnął sprzed pola karnego, ale nie trafił w bramkę. Pogoń odpowiedziała w 17. minucie za sprawą Ádáma Gyurcsó. Węgier uderzył mocno z dalszej odległości, jednak Matúš Putnocký nie dał się pokonać. Dziewięć minut później ponownie zaatakował "Kolejorz", ale Jakub Słowik pewnie złapał piłkę po strzale Răduța.

W następnej akcji bramkę mógł zdobyć Maciej Wilusz. Obrońca Lecha najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, lecz z bliska trafił wprost w Słowika. W 33. minucie zaskakujący strzał oddał Maciej Makuszewski, jednak czujny Słowik wybił piłkę. Dwie minuty później poznaniacy dopięli swego. Răduț zacentrował w szesnastkę z rzutu wolnego, a futbolówka niefortunnie odbiła się od Mateusza Matrasa i spadła pod nogi Robaka, który pewnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. Jeszcze przed przerwą mocno sprzed pola karnego kopnął Makuszewski, ale Słowik zdołał skutecznie interweniować.

Pierwsze minuty drugiej części gry także należały do Lecha. Najpierw Robak wyłożył piłkę Maciejowi Gajosowi, a ten uderzył niecelnie sprzed szesnastki, a następnie dobry strzał z rzutu wolnego oddał Majewski, ale trafił jedynie w słupek. W 62. minucie ponownie sprawcą zagrożenia ze strony Pogoni był Gyurcsó, jednak i tym razem górą był Putnocký. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję, po której podwyższyli swoje prowadzenie. Makuszewski podał na prawej stronie do rozpędzonego Tomasza Kędziory, obrońca "Kolejorza" zagrał wzdłuż bramki, a gola z najbliższej odległości strzelił Trałka. W 83. minucie Kędziora podjął jeszcze próbę z dalsza, ale Słowik nie miał problemu ze złapaniem piłki.

14 maja 2017, 15:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-0 Pogoń Szczecin
Marcin Robak 35, Łukasz Trałka 64

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 26. Maciej Wilusz, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski (80, 55. Abdul Aziz Tetteh), 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 86. Radosław Majewski (86, 25. Paweł Tomczyk), 18. Mihai Răduț - 11. Marcin Robak (75, 24. Dawid Kownacki).

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 15. Hubert Matynia (76, 55. Sebastian Kowalczyk) - 7. Ádám Gyurcsó, 6. Rafał Murawski (80, 8. Mate Cincadze), 23. Mateusz Matras, 10. Dawid Kort, 77. Ricardo Nunes - 29. Marcin Listkowski (65, 18. Seiya Kitano).

żółte kartki: Kędziora - Ricardo Nunes.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 15 862.

Ojgen - 14 maja 2017, 17:24:25 - *.182.81.50
Tak się wygrywa mistrzostwo

hffdg - 14 maja 2017, 17:25:53 - *.opera-mini.net (*.0.123.199)
zadłużenie wygrał lech.teraz czas na Legię.

obiektyw - 14 maja 2017, 17:28:21 - *.dip0.t-ipconnect.de
bednarek i kowancki najgorsi na boisku noi jeszcze formella

Bil - 14 maja 2017, 17:28:59 - *.centertel.pl
Pogoń się nie nadaje do grupy mistrzoskiej.

@obiektyw - 14 maja 2017, 17:38:24 - *.adsl.inetia.pl
o którym Formelli mówisz ?

Lolo - 14 maja 2017, 17:43:19 - *.dynamic.mm.pl
taki klub jak Pogoń to raczej hańba pomorza!
a nie duma! klub bez ambicji zero mistrza
zero pucharów! taka Pogoń powinna być ukarana
odjęciem -10 punktów za brak postawy sportowej
PZPN powinien coś z tym zrobić!
Gratulacje dla Lecha Poznań

zuraw - 14 maja 2017, 17:44:28 - *.dynamic.dsl.as9105.com
@choojek tradycyjne dla kogo? Lech ma bilans z Jagiellonią 16-1-12 a w bramkach miażdży białostoczan 64-37.

robeercik - 14 maja 2017, 17:46:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ten co wymyślił system ESA37 jest najgłupszym człowiekiem na świecie

123 - 14 maja 2017, 17:50:37 - *.class101.petrotel.pl
@hffdg, chłopaki o "zadłużenie" grali?

hans - 14 maja 2017, 18:13:35 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
A tak się Moskal zarzekał że Pogoń nie będzie dostarczycielem pkt. w grupie mistrzowskiej tylko powalczą o jak najwyższe miejsce. Oby już go nigdy nikt nie zatrudnił w EX. Piłkarze Pogoni też bez honoru ale do kasy to pierwsi.

@Lolo - 14 maja 2017, 18:18:06 - *.internetia.net.pl
Może bez trofeów, może bez stadionu, ale nam za komuny nikt nie pomagał. Nie zbudował nikt za państwowy hajs stadionu, nikt nas sztucznie nie podtrzymywał w lidze. Jak było źle spadliśmy do IV ligi bez kupowania licencji. Nikt nie ładuje w nas milionów co sezon. My robimy swoje i nie mamy się za co wstydzić. Lepiej żyć skromnie a nie w hańbie. Kiedyś może będzie za to nagroda.

Damjaan - 14 maja 2017, 18:33:30 - *.bb.sky.com
W srode Lech wygra z Legia a Jaga z Lechia obie druzyny odskocza od reszty i ostatni mecz sezonu Jaga Lech o mistrzostwo!!! Jaga na mistrza! Chociaz nawet sama LE nie bedzie taka zla ;) mimo to cel nr 1 to pierwsze w historii klubu MP. Zapowiada sie ciekawie

mikołaj - 14 maja 2017, 18:35:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń rozdaje punkty w grupie mistrzowskiej 3 dla Jagi, 3 dla Legii i 3 dla Lecha, a Lech to ciekawa sytuacja dostaje baty od Arki a w lidze jakoś przędzie jakiś problem z ciśnieniem w decydujących meczach jak z Żalgirisem czy tymi Islandczykami?/

trytt - 14 maja 2017, 18:48:53 - *.adsl.inetia.pl
Taka Pogoń ma 8. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy i zero osiągnięć...
Masakryczny klub - niejako symbol średniactwa, braku ambicji i ogólnie pojętej beznadziei polskiej piłki...

Janek - 14 maja 2017, 19:55:07 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jaga ostatnie 2 mecze z Lechem wygrala, wiec spokojnie. Tym bardziej ze beda grali u siebie, moze to byc mecz o Mistrza

@zurek - 14 maja 2017, 20:08:30 - *.24.213.212
Ale myslisz ze bardziej miarodajne w porownaniu wynikow sa wyniki calkiem niedawne czy historyczne? Ostatnie wyniki:

ffs - 14 maja 2017, 20:31:45 - *.173.33.220.tesatnet.pl
Acha to w sumie po co grac nie lepiej przyznać Jagiellonii od razu trzy punkty bo wygrała ostatnie mecze z Lechem? Ogólnie idąc tym idiotycznym tokiem rozumowania Nieciecza przed dzisiejszym meczem w Warszawie mogła być spokojna o wynik bo przecież nigdy jeszcze nie przegrała z Legia.

@ffs - 14 maja 2017, 22:10:40 - *.24.213.212
Chyba nie zlapales po co to bylo pisane i o czym byla rozmowa. Ktos w kontekscie meczu Jaga Lech wyzej podal ze Lech ma z Jaga bilans w calej historii 16-1-12, wiec tu sa argumenty ze cala hgistoria dzis w 2017 jest niewazna bo akurat ostatnie 5 meczow wszystkie przegral wiec mozliwe ze i nastepny przegra mimo ze ma historycznie lepszy bilans. Bo na razie od 3 lat nie jest w stanie nawet z Jaga zremisowac.

szach mat - 14 maja 2017, 23:03:05 - *.173.33.220.tesatnet.pl
Super tylko wcześniej ktoś mocno podniecony z Białegostoku napisał ze Lech tradycyjnie przegra z Jagiellonia więc ktoś zapytał o ta "tradycyjność" przytaczając ogólny bilans. Zyj dalej wyliczankami i jakimiś swoimi teoriami i szykuj się na stratę punktów w Gdańsku wszak od piecu lat Jagiellonia nie potrafi tam nawet zremisować.

Vimek - 15 maja 2017, 4:34:05 - *.78.92.178
Jak Arka i Lech zagrały pierwsze spotkania półfinałowe i praktycznie zapewniły sobie finał w PP to powiedziałem mojemu staruszkowi że Lech bierze mistrza a Arka dostaje puchar.

ISSor - 15 maja 2017, 10:10:24 - *.244.156.116
Powiedzmy sobie szczerze, Lech raczej nie ma szans w walce o mistrza. Od pewnego czasu było już wiadomo, że pierwsza odpadnie Lechia, bo to wogóle było nieporozumienie, ale Lech przy obecnej formie Jagielloni i jakiemuś niewytłumaczalnemu kompleksowi Lecha na punkcie białostockiej drużyny (ostatni ciąg przegranych) - nie ma szans, zdobędzie pewne 3 miejsce, przed Lechią i za Legią, tak przypuszczam.

Gadochan - 15 maja 2017, 10:29:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Test

LEON - 15 maja 2017, 19:21:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lubie te emocje

Noto - 19 maja 2017, 7:10:16 - *.cpe.smnt.pl
4 drużyny z szansami na mistrza Polski-miejsc 3 -mój typ.
1. Legia
2.Lech
3. Jagielonia
4. Lechia
Hitem nadchodzącej kolejki -mecz Jagielonia -Legia i mecz ten częściowo ułoży kolejność -nie bez szans Lech gdzie 2 najbliższe mecze u siebie między innymi z Lechią .