12 sierpnia 2017, 19:55:40 - euzi
Lech z liderem na remis

W jednym z sobotnich meczów 5. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań zremisował u siebie 1-1 (0-0) z prowadzącym w tabeli Zagłębiem Lubin. Prowadzenie Lechowi w 53. minucie dał Mario Šitum, a dla gości strzelił Alan Czerwiński. Zagłębie pozostaje jedną z dwóch niepokonanych drużyn w obecnym sezonie, jednak fotel lidera może stracić jeszcze dziś wieczorem.

Najgroźniejszy strzał w pierwszej połowie należał do Zagłębia. W 28. minucie Jakub Świerczok zszedł z lewej strony do środka w pole karne i prawą nogą bardzo mocnym strzałem obił poprzeczkę, a futbolówka wyszła w pole. Chwilę wcześniej po rzucie rożnym Nikola Vujadinović strącił głową piłkę obok bramki Zagłębia, a w 37. minucie po dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza i złym wybiciu piłki przez Ľubomíra Guldana Christian Gytkjær dopadł do niej kilka metrów od bramki, jednak zdołał tylko zagrać wzdłuż linii końcowej tam, gdzie nikogo nie było.

W 53. minucie Mario Šitum z linii bocznej zagrał piłkę do Radosława Majewskiego, a środkowy pomocnik Lecha poczekał aż Chorwat wyjdzie na pozycję i zagrał futbolówkę na wolne pole. Šitum, mając trochę miejsca, płaskim strzałem ze skraju pola karnego dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze ruszyli do ataku i chwilę potem Maciej Makuszewski ograł zwodem na szesnastym metrze Jarosława Jacha i płaskim uderzeniem lewą nogą zmusił Martina Polačka do interwencji na rzut rożny.

Zagłębie było bliskie wyrównania w 77. minucie. Alan Czerwiński rozpędził się na prawej flance i nieblokowany przez nikogo dośrodkował w pole karne na głowę Adama Buksy. Napastnik gości strącił futbolówkę w stronę wbiegającego przy dalszym słupku Bartłomiej Pawłowski, jednak zupełnie niepilnowany skrzydłowy tylko musnął stopą piłkę. Goście dopięli swego cztery minuty później - do wybitej z pola karnego futbolówki na prawej stronie dopadł Arkadiusz Woźniak i natychmiast zdecydował się na dośrodkowanie. Przed bramką Czerwiński ubiegł niepewnie interweniującego Vujadinovicia i ze spokojem wyrównał wynik meczu. Ze strony Lecha odpowiedział Gytkjær po dośrodkowaniu Makuszewskiego. Jego główka była jednak minimalnie niecelna.

12 sierpnia 2017, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 1-1 Zagłębie Lubin
Mario Šitum 53 - Alan Czerwiński 81

Lech: 30. Matúš Putnocký - 66. Emir Dilaver, 26. Rafał Janicki, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski, 7. Maciej Gajos (82, 18. Mihai Răduț), 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (90, 23. Nicklas Bärkroth), 16. Mario Šitum (71, 29. Kamil Jóźwiak) - 32. Christian Gytkjær.

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach - 44. Alan Czerwiński, 18. Filip Starzyński, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (68, 11. Bartłomiej Pawłowski), 23. Daniel Dziwniel (78, 3. Saša Balić) - 9. Arkadiusz Woźniak, 70. Jakub Świerczok (74, 21. Adam Buksa).

pilkarzyk - 12 sierpnia 2017, 19:58:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tu nic innego byc nie moglo panowie niz REMIS.

DLU - 12 sierpnia 2017, 19:58:35 - *.dynamic.chello.pl
Nie da się ukryć, że dla lidera remis to strata punktów. Na pocieszenie pozostaje Zagłębiu fakt, że nadal jest jedyną niepokonaną drużyną w EK

matti26@o2 - 12 sierpnia 2017, 20:01:03 - *.dynamic.chello.pl
Czerwiński chyba najlepszy letni transfer w ekstraklapie. Z taką forma niedługo powołanie.

Kurowski.c - 12 sierpnia 2017, 20:01:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jest jeszcze Areczka niepokonana.

Opty - 12 sierpnia 2017, 20:01:33 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl
Lech ..Lech..i po Lechu..

jarock - 12 sierpnia 2017, 20:02:02 - *.free.aero2.net.pl
Nenad powie na konferencji prasowej, że jest zadowolony i że walczy o mistrza.

Po pierwsze nie traci się punktów [a powinno!]
Po drugie-tak na logikę- remis na wyjeździe i zwycięstwo u siebie da wygranie każdej ligi na świecie o ile nie jest skorumpowana
A to, że ktoś jest liderem po 4 kolejkach nie daje gwarancji, że się będzie na podium na koniec!
IGła

Rider - 12 sierpnia 2017, 20:26:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chyba nie takiej gry i nie takich wyników oczekiwali kibice Lecha po letnim okienku transferowym. Na razie pan Bielica ze swoją drużyną przegrał wszystko co mógł: w poprzednim sezonie mistrzostwo i finał Pucharu Polski, w tym odpadł z Ligi Europejskiej i z Pucharu Polski. Dodatkowo jego wypowiedzi stają się coraz bardziej dziwne i odjechane... Czyżby Lech zimą miał mieć nowego trenera?

hans - 12 sierpnia 2017, 20:29:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bielica: Dumny jestem z mich piłkarzy. Chcemy zawsze wygrywać: w lidze, w Pucharze Polski, w Superpucharze, w Lidze Europy.

Matematyk - 12 sierpnia 2017, 20:32:39 - *.icpnet.pl
needle - Jeśli wierzysz w to, co napisałeś o wygraniu ligi remisująć na wyjeździe i wygrywając u siebie to jesteś takiego rodzaju debilem, z którym nawet nie warto polemizować. Nie pisz nigdy więcej o logice, bo nie masz o niej pojęcia.

Qwerty - 12 sierpnia 2017, 20:32:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech wyraźnie oszczędza siły na ligę Europy...

Pogorzelic - 12 sierpnia 2017, 21:50:36 - *.169.246.94.mad-net.pl
Właśnie jak to się stało że kibice Zagłębia przekrzyczeli wielokrotnie Lecha w Poznaniu? Mają moc i petarde. Ilu ich było?

Bosman - 12 sierpnia 2017, 21:59:19 - *.146.65.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zagłebie dopingiem w Poznaniu lepsze od Lecha.
Ale jaja😃😃😃

V - 12 sierpnia 2017, 22:17:01 - *.icpnet.pl
Jak ktoś twierdzi, że Lech w tym meczy był słabszy to na bank jest z łazienkowskiej....

Jim beam - 12 sierpnia 2017, 22:47:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Od siedemdziesiątej minuty pełna dominacja Zagłębia,niestety rudy trener znowu przeszkadza zamiast pomagać drużynie po co w składzie jest Jagiełło? Stokowiec czy ty masz brudne okulary? Pawłowski w kwadrans zrobił więcej niż ten statysta przez 3/4 meczu... gdzie jest Janoszka? Aż się prosiło o odrobinę spokoju z przodu i dobić słabiutkiego Lecha to kogo on wpuszcza? OBROŃCĘ???

groth - 12 sierpnia 2017, 23:03:17 - *.146.132.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I już nie jest liderem

Do groth - 13 sierpnia 2017, 0:06:08 - *.205.194.39
Tyle ze gra z Wisla za tydzien u siebie i prawdopodobnie wroci na fotel lidera. No chyba ze jutro wygra jeszcze Jaga. W kazdym badz razie ZL wyprzedzi Wisle juz za tydzien.

zyd - 13 sierpnia 2017, 8:21:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Byliscie na meczu?? czy jak? bo kiboli zaglebia to ja moze slyszalem przez 5 min na 90, skad wy bierzecie takie teksty?, slabiutko grali duzo walki w srodku, duzo strat i niedokladnych podan z obu stron jak dla mnie

Beret - 13 sierpnia 2017, 9:54:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeszcze kilka meczy dobrych w wykonaniu kopaczy Zagłębia i później odpuszczą jak zawsze!

kret - 13 sierpnia 2017, 11:09:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Matko jaki ten stęchły lubin jest słaby .

fansport - 13 sierpnia 2017, 11:25:20 - *.dynamic.chello.pl
nic dziwnego że odpadli z europejskich pucharów, a forma ciągle ta sama i lepsza nie będzie.

Jop - 13 sierpnia 2017, 11:49:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl