14 sierpnia 2017, 19:58:03 - dyrovski
Kuciak uratował Lechię

Pogoń Szczecin zremisowała u siebie 0-0 z Lechią Gdańsk w przedostatnim meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Bliżej zwycięstwa byli gospodarze, którzy w ostatnich piętnastu minutach stworzyli sobie kilka dobrych okazji do strzelenia gola, ale dobrze w bramce spisał się Dušan Kuciak.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny próbowały stwarzać sobie okazje do zdobycia bramki, ale miały problem z ich skutecznym wykończeniem. W 13. minucie Flávio Paixão zagrał z lewej strony pola karnego do nadbiegającego Pawła Stolarskiego, który bez przyjęcia kopnął mocno nad bramką. Następnie Flávio Paixão sam spróbował zaskoczyć Łukasza Załuskę, ale strzał Portugalczyka był słaby i bramkarz Pogoni pewnie złapał futbolówkę. W odpowiedzi Adam Frączczak zagrał za plecy obrońców Lechii do Ádáma Gyurcsó. Węgier uniknął spalonego i chciał przelobować wychodzącego z bramki Dušana Kuciaka, ale golkiper gości wykazał się dobrą interwencją. W 30. minucie Jakub Piotrowski uderzył mocno z dalszej odległości, lecz piłka poleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej części gry Mateusz Matras zagrał do Marco Paixão, a portugalski napastnik Lechii oddał strzał z prawej strony "szesnastki", ale jeszcze jedną skuteczną obronę zanotował Załuska. Na kolejne zagrożenie trzeba było czekać aż do 76. minuty - Gyurcsó bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, lecz jeszcze lepiej zachował się Kuciak. Po chwili z rzutu rożnego zacentrował Ricardo Nunes, a strzał głową oddał Lasza Dwali, jednak gruziński obrońca nieznacznie się pomylił. Następnie blisko zdobycia gola był Gyurcsó, ale znowu sporym refleksem wykazał się bramkarz Lechii - piłka po strzale Węgra otarła się jeszcze o Błażeja Augustyna, lecz nie zmyliło to Kuciaka. W 86. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Frączczak, ale ponownie górą był golkiper gdańszczan.

14 sierpnia 2017, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 0-0 Lechia Gdańsk

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 71. Dariusz Formella (67, 29. Marcin Listkowski), 4. Jakub Piotrowski (83, 6. Rafał Murawski), 14. Kamil Drygas (78, 20. Tomasz Hołota), 10. Dawid Kort, 7. Ádám Gyurcsó - 9. Adam Frączczak.

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 23. Grzegorz Wojtkowiak (78, 7. Miloš Krasić), 26. Błażej Augustyn, 5. Steven Vitória, 3. Jakub Wawrzyniak - 41. Paweł Stolarski, 30. João Nunes, 32. Mateusz Matras (84, 35. Daniel Łukasik), 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixão, 28. Flávio Paixão (63, 9. Patryk Lipski).

żółte kartki: Formella, Râpă, Niepsuj, Listkowski - Augustyn.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Piotr - 14 sierpnia 2017, 20:02:29 - *.146.1.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tragiczny mecz lechii,tragiczna obrona,druzyna fatalnie trenowana przez nowaka,pogon mogla i powinna to wygrac 5-0.nowak do dymisji.dosc kompromitacji.

rebel - 14 sierpnia 2017, 20:03:05 - *.gdansk.vectranet.pl
Świetna taktyka Nowaka - 6 obrońców.

Fan - 14 sierpnia 2017, 20:03:33 - *.play-internet.pl
Nowak wypad z Gdańska nieudacznik i zero pojęcia o taktyce, bronić wybijać może coś doleci! Masakra

Kawi - 14 sierpnia 2017, 20:03:41 - *.dynamic.chello.pl
Żenujące, bo 0:0? Pogoń zagrała świetne spotkanie, tylko nic nie chciało wpaść.

Btv - 14 sierpnia 2017, 20:03:46 - *.play-internet.pl
Wynik adekwatny do poziomu polskiej piłki. Fińska jest ciekawsza, lub 2 ukraińska. Lechia na koniec w ogonie-walka o utrzymanie

paw - 14 sierpnia 2017, 20:04:29 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Po tym jak Pogoń rozjechała Lecha u siebie to myślałem że pójdzie za ciosem... Więc skłaniam się do opinii przedmówcy.. mecz miał być na X

pralka - 14 sierpnia 2017, 20:05:57 - *.lostserver.net
Za mało doświadczonych graczy w Lechii. Średnia wieku pierwszego składu to tylko 30 lat. Proponuje ściągnąć jeszcze Tomka Hajtę i Wichniarka Artura.

sarna - 14 sierpnia 2017, 20:07:19 - *.play-internet.pl
Remis dwóch trenerskich nieudaczników.

Mks_old - 14 sierpnia 2017, 20:08:29 - *.bb.online.no
Boże widzisz i nie grzmisz. Jaka ta Pogoń jest cieńka. Tak słabego meczu dawno nie widziałem. O Lechi - brak słów.

BARTEK - 14 sierpnia 2017, 20:11:19 - *.228.243.156
Na trybunach był dziś Mamia Dzikija. Jest podobno szansa, że wróci do Pogoni.

Jw - 14 sierpnia 2017, 20:29:18 - *.10.208.172
Proszę po wygranej z Lechem jak im frekwencja wzrosła na jeden mecz widać że Pogoń bedzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem

kibic - 14 sierpnia 2017, 20:55:48 - *.play-internet.pl
zenujace widowisko az oczy bola

Danziger - 14 sierpnia 2017, 21:02:58 - *.dynamic.chello.pl
Jakby ten ślimak bez ambicji Flavio umarł to Nowak i tak go wystawi w 11-stce.

polo - 14 sierpnia 2017, 21:22:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dziwię się.Nowak był świetnym piłkarzem.żywe srebro,kreatywny.w lidze niemieckiej był gwiazdą.tymczasem mówi się tu, że jego drużyna gra prymitywnie.czyżby piłkarze nie nadążali za nim?.Dajcie szansę Polakom.młodym,utalentowanym wychowankom.a nie ciągle Paixao, Paixao i Paixao.

... - 14 sierpnia 2017, 21:28:07 - *.146.37.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cała EkstraklaPa - wieczna BIDA z NĘDZĄ jeśli chodzi o konstruowanie akcji, o ich wykańczaniu nie wspominając.
Nie wiem, co ci nadmiernie opłacani ludzie robią na treningach, chyba rzną w karty.
Dobrze, że na koniec Pogoń przypomniala sobie po co się wychodzi na boisko i zrobiła kilka niezłych akcji, bo miało się wrażenie, że szacowny emeryt Strejlau zaraz zacznie kląć na potęgę.
I miałby rację.

Matejko22 - 14 sierpnia 2017, 21:48:12 - *.internetia.net.pl
Pogoń tak powinna grać zawsze. Lechia powinna całować w dupe Nowaka bo to on ustawił tak drużynę że nic nie wpadło dla Pogoni bo gdyby ustawił jak Lech no to łomot

Rutek - 14 sierpnia 2017, 21:48:28 - *.gdansk.vectranet.pl
bez Kuświka i znów nie wygrali? dziwne

paprykarz - 14 sierpnia 2017, 22:07:38 - *.centertel.pl
Cieszcie się kibice Lechii, że ten wasz amerykański wynalazek ustawił Lechię tak, a nie inaczej. Gdyby się ciut bardziej otworzyl, to wyłapalibyście trójaka i to najmniej.

jk - 14 sierpnia 2017, 22:18:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Temu jak to nazywasz amerykańskiemu wynalazkowi to możesz wyczyścić buty.Od czasów kiedy grał w reprezentacji Polski po dzień dzisiejszy nie było lepszego środkowego pomocnika.

Kibic - 14 sierpnia 2017, 22:22:48 - *.as13285.net
W sumie to fajny meczyk.Lechia grała mądrze,super taktycznie coś jak Serie A w latach 80 tych. Dobre zawody Sławomira Peszki,walczy chłopak o Kadre to widać. Wawrzyniak tez puka do drzwi Kadry, Wojtkowiak też pozytywny mecz. Pogoń miała dużo szczęscia że nie przegrała do tego Szczecińscy emeryci już od 70 minuty oddychali rękawami. O fajnej taktyce Trenera Nowaka już pisałem ale już w ostatniej akcji to popisał się fachowością niczym trener z najlepszej ligi,przy szybkim wyjściu z dobrą kontrą kazał ją wstrzymać i grać przez obrońców.Maestria trenerki przez duże T. Po co miał męczyć zawodników w galopie jak zaraz koniec? Po co strzelić gola i wygrać 1:0 jak można zremisować 0:0?? Przecież 0:0 to zawsze 0:0 ale na wyjeżdzie. Słusznie Pan Nadtrener Strejlau stwierdził że Trener Piotruś to murowany kandydat na trenera Roku!

j pis - 14 sierpnia 2017, 23:05:23 - *.play-internet.pl
te kibic ty masz oczy p zarosniete

do: j pis - 15 sierpnia 2017, 6:26:20 - *.jmdi.pl
Nie widzisz, że chłop sobie jaja robi? Za to tobie chyba wyłączyło się myślenie. A przepraszam - żarcik był dla ludzi inteligentnych, rzeczywiście, nie dla ciebie.

Piotr - 15 sierpnia 2017, 7:20:59 - *.146.40.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dlaczego Nowak nie podal sie jeszcze do dymisji,lechia ma najstarszy sklad w lidze,peszko na emeryture tak samo wojtkowiak wawrzyniak dajcie spokoj z graniem,pora na mlodych polskich zawodnikow,Nowak juz dosc tych kompromitacji,wszystkie transfery to totalna porazka,liga same kompromitacje,a puchar polski to dno lechii,lechia na dnie a nowak odejdz i to PILNIE.

Beret - 15 sierpnia 2017, 10:24:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia max 4 miejsce na koniec rozgrywek!

paprykarz - 15 sierpnia 2017, 11:06:53 - *.centertel.pl
@jk Piotr Nowak pomocnikiem był dobrym, ale my mówimy o jego warsztacie trenerskim, a nie o karierze piłkarskiej. Przecież to kpina, by z takim składem dwa razy z rzędu nie zagrać w pucharach i odpaść w początkowej rundzie Pucharu Polski z pierwszoligowcem. Ze Skorżą mielibyście i Puchary i prawdopodobnie PP w gablocie za niecały rok. A tak to Pogoń ten Puchar zwinie, z teoretycznie słabszą kadrą na którą Piotr Nowak wychodzi podwójną gardą i stawia autobus na murawie przy Twardowskiego. Tacy trenerzy zabijają mecze i radość z ogladania piłki, im prędzej zniknie z polskiej ligi tym lepiej dla kibiców EX i Lechii Gdańsk.

sese - 15 sierpnia 2017, 12:57:10 - *.dynamic.chello.pl
Co jest z ta Lechia. Lipski w zasadzie tylko trenuje od maja ( plus Euro21) , nie gral sparingow, nie zna druzyny, a Nowak wystawia go na ost.30 minut. W Lechii , ktora ma 40 zawodnikow zakontraktowanych, o co kaman ?

pepa - 15 sierpnia 2017, 16:54:11 - *.darnet.pl