19 sierpnia 2017, 22:22:49 - dyrovski
Śląsk postawił się wicemistrzowi

Jagiellonia Białystok po niezłym meczu zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1-1 (0-0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 6. kolejki Ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy dał Taras Romanczuk, zaś do remisu doprowadził Michał Mak.

W pierwszej połowie przewagę miała Jagiellonia, jednak nie udało jej się wykorzystać choćby jednej okazji do strzelenia gola. Prowadzenie białostoczanie mogli objąć już w 7. minucie, kiedy Martin Pospíšil zacentrował z lewej strony boiska, a niecelnie głową uderzył Taras Romanczuk. Sześć minut później swoją szansę miał Pospíšil. Fedor Černych zagrał w pole karne do czeskiego pomocnika, a ten kopnął bez przyjęcia, ale Jakub Wrąbel nie dał się pokonać. W 27. minucie Pospíšil dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Cillian Sheridan, lecz w trudnej sytuacji Irlandczykowi nie udało się skierować futbolówki do bramki. Następnie Romanczuk podał na lewą stronę do Guilherme, a Brazylijczyk zagrał w "szesnastkę" do Sheridana, którego niezłe uderzenie bez przyjęcia było niecelne. W 39. minucie wreszcie zaatakował Śląsk - Michał Chrapek podał do Arkadiusza Piecha, a ten zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale była to bardzo nieudana próba.

Nie minęło 30 sekund drugiej części gry, a "Jaga" już prowadziła. Po ładnej, zespołowej akcji Przemysław Frankowski podał na prawej stronie do Łukasza Burligi, a ten zagrał do Romanczuka, który precyzyjnym uderzeniem z dalsza pokonał Wrąbla. W 49. minucie Piech ponownie kopnął z daleka, ale Marián Kelemen zachował czujność i odbił piłkę. Cztery minuty później szczęście dopisało Śląskowi, bo po mocnym strzale Pospíšila sprzed pola karnego futbolówka odbiła się od słupka. W 56. minucie Đorđe Čotra dośrodkował z rzutu wolnego, a po niefortunnej interwencji Ivana Runje piłka trafiła do Piotra Celebana, który jednak nie zdołał skierować jej do bramki. W odpowiedzi jeszcze jeden niecelny strzał oddał Pospíšil.

Sześć minut później futbolówka znowu odbiła się od słupka bramki bronionej przez Wrąbla. Tym razem miało to miejsce po strzale głową Rafała Grzyba. Goście odpowiedzieli atakiem, po którym doprowadzili do remisu. Rozpędzony Michał Mak minął robiącego wślizg Gutiego, wbiegł w "szesnastkę" i w sytuacji sam na sam pewnie zdobył bramkę. Następnie Mak dośrodkował z lewej strony, a dobry strzał głową oddał Piech, ale napastnik Śląska nieznacznie się pomylił. W 77. minucie Pospíšil dośrodkował z rzutu rożnego, a bardzo dobrą interwencją popisał się Wrąbel, który wybił piłkę po strzale głową Bartosza Kwietnia.

19 sierpnia 2017, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-1 Śląsk Wrocław
Taras Romanczuk 46 - Michał Mak 64

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 12. Guilherme - 28. Karol Świderski (46, 21. Przemysław Frankowski), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (65, 99. Bartosz Kwiecień), 26. Martin Pospíšil, 10. Fedor Černych (78, 44. Łukasz Sekulski) - 18. Cillian Sheridan.

Śląsk: 1. Jakub Wrąbel - 2. Boban Jović, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 4. Đorđe Čotra - 18. Łukasz Madej, 32. Igors Tarasovs, 6. Michał Chrapek (71, 8. Dragoljub Srnić), 29. Arkadiusz Piech (87, 26. Daniel Łuczak), 14. Michał Mak - 9. Marcin Robak.

żółte kartki: Kwiecień, Guti, Sekulski - Madej, Robak, Piech.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 10 437.

Awaleib - 19 sierpnia 2017, 22:23:38 - *.205.198.56
Brawo Slask! Igla - szacunek Kolego!

Janek - 19 sierpnia 2017, 22:24:19 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jaga miala spokojnie na 3-0 i dostala na 1-1 no i ...

kupa - 19 sierpnia 2017, 22:25:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale tytuł... pff... Taki wicemistrz jak z koziej pupci trąba.

Knur - 19 sierpnia 2017, 22:25:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jaga słabiutko.Slask nieobliczalny i śmiało mógł wygrać na trawniku rywala😯

You - 19 sierpnia 2017, 22:25:44 - *.e-wro.net.pl
Niewykorzystane sytuacje się mszczą....

gandalf - 19 sierpnia 2017, 22:26:07 - *.ip.mgk.pl
Znowu myślałem, że Jaga strzeli w ostatnich minutach...

(jankes) - 19 sierpnia 2017, 22:29:58 - *.244.219.77
Kurde, jak Sheridan w pół roku oduczył się grać w piłkę. Wiosną - co kontakt, to mądre zagranie; teraz - strata. Przedziwne, jak szybko dostosował się do polskiej ekstraklapy... :/

Kowal - 19 sierpnia 2017, 22:30:28 - *.nwrknj.fios.verizon.net
Robak tragiczny w tym meczu kazde przyjecie na metr , poruszal sie jak by byl na lodzie , Ten z dlugimi wlosami to gral dzisiaj dla Jagii , bardzo fajnie wyglada Chrapek dziwne ze Lechia go oddala , ogolnie po ogladnieciu tego meczu nie dziwie sie ze Polskich druzyn juz nie ma w europejskich rozgrywkach jak to mawial klasyk to sa pozoranty nie pilkarze !!! MASAKRA!!!!

Grzybek - 19 sierpnia 2017, 22:30:43 - *.centertel.pl
Brawo drewniaki Mamrota bez jaja bez pomysłu szybkość i ambicji drewno Mamrota. Dzepetto i 11-stu drewnianych Pinokio gratuluję panie prezesie Jagii.

kupa - 19 sierpnia 2017, 22:32:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cały poprzedni sezon Jaga jechała na wielkim farcie. Lechia prezentowała znacznie lepszy futbol (mówię o sezonie ubiegłym) i jestem pewien, że ugrałaby znacznie więcej w pucharach. W tym sezonie jeśli chodzi o Jagę nic się nie zmieniło - Grają taki sam piach i mają tyle samo szczęścia, ale mam głęboką nadzieję, że to się szybko odwróci.

kupa - 19 sierpnia 2017, 22:34:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chciałbym, aby było trochę więcej sprawiedliwośći w tej naszej ekstraklapie i żeby to drużyny prezentujące przyjemny dla oka futbol zajmowały wyższe lokaty. Niestety tak nie jest (partz przykład meczu Cracovia - Górnik)

needle - 19 sierpnia 2017, 22:35:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Awaleib

IGła
PS1 Rachunek prawdopodobieństwa + transfery + rozeznanie + szczęście
PS2 Nie jestem człowiekiem, który na podstawie jednego meczu wyciąga jakieś wnioski jak tutejsi "specjaliści" ale wg mnie JAGA nie ma szans na obronę wicemistrza podobnie ŚLĄSK nie jest przewidziany do spadku, bo są słabsi w lidze a dodatkowo mam wrażenie, że będą wzmocnienia we Wrocku

mjgy - 19 sierpnia 2017, 22:36:54 - *.centertel.pl

jozin - 19 sierpnia 2017, 22:39:41 - *.play-internet.pl
Ludzie co wy piszecie o Lechii? najpierw trzeba się dostać do pucharów, żeby można było coś prezentować. Nasza liga jest słaba i kto nie będzie w pucharach, będzie wstyd .

nb - 19 sierpnia 2017, 22:44:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego sędzia w Warszawy drukował dla Jagi ? Widocznie w stolicy nadal przeżywają 2012 rok

Darx - 19 sierpnia 2017, 22:45:47 - *.9.157.251
ŚLĄSK - ŚLĄSK - W K S !!!

alan11 - 19 sierpnia 2017, 22:48:03 - *.sokola.pl
prawda o sedziowaniu jest taka ze cala kolejka ustawiona jest pod Legie, wiadomo nie ma podzialu punktow wiec inne druzyny nie moga zbytnio pouciekac.

z - 19 sierpnia 2017, 22:49:11 - *.adsl.inetia.pl
@nb jako kibic Slaska napisze ci ze akurat o dziwo sedzia naprawde dobrze sedziowal , nie wiem gdzie ty druk widziales, co do meczu , to status quo jest z dwoch przyczyn PAJAC URBAN , ktory nigdy nic nie osiagnal (bo mistrzostwo z Legia ) to obowiazek jak Mistrzostwo z Barca i Realem i dopoki bedzie gral kopiacy sie po czole Madej (wroc pan pilkarz ) bo tak kazal sie nazywac to wynikow nie bedzie

kupa - 19 sierpnia 2017, 22:57:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@z Widać, że nie znasz się na piłce. Urban to dobry trener, a Śląsk gra chyba obecnie najlepszą piłkę w lidze (i najładniejszą) Wszystkie brameczki jakie strzelili były elegancko wypracowane. Brakuje im tylko trochę szczęscia, także skończ pan bo pierdzielisz pan.

z - 19 sierpnia 2017, 23:01:57 - *.adsl.inetia.pl
@kupa co Ty za dyrdymaly gadasz ? najlepsza pilke to obecnie gra Gornik i Wisla jak dla Ciebie najlepsza pilka to oddanie jednego strzalu przez pierwsza polowe na bramke i wystawianie dopiero w 6 kolejce 2 napastnikow to dobre trenowanie to ja nie wiem Ty to pewnie jestes z tej samej mysli szkoleniowej ktora co roku widujemy w pucharach w wykonaniu eklapowiczow

kupa - 19 sierpnia 2017, 23:05:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik zgodzę się, ale Wisła gra piach ze żwirem.

Rafix - 19 sierpnia 2017, 23:05:46 - *.dynamic.mm.pl
Grzybek, dlaczego napisałeś/łaś/łoś "Jagi" przez dwa "i"? kupa - jesteś kupą, faktycznie. Nie wiesz jaka będzie kolejność końcowa.

kupa - 19 sierpnia 2017, 23:08:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Rafix Proponuję, abyś zrobił sobie zdjęcie tej tabeli i spojrzał na nią pod koniec maja. Zmiany mogą być co najwyżej kosmetyczne.

Conquista - 19 sierpnia 2017, 23:45:29 - *.101.77.116
Ślak Wrocław drugi szczęśliwy remis pod rząd.
Cenny punkt w walce o utrzymanie

Oks Odra - 20 sierpnia 2017, 0:19:04 - *.play-internet.pl
Ważne że robota jest
Igla

Zajmon Leg - 20 sierpnia 2017, 2:46:05 - *.146.101.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jaga super klub taj w sam raz na 10 miejsce żeby w pucharach się nie blaznila

Piotr - 20 sierpnia 2017, 7:24:06 - *.146.97.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Slask zagral lepiej,bo Urban nie wystawil Koseckiego,ogólnie bardzo slaby mecz,piziom ligi dramatyczny,praktycznie z Polski wyjechali wszyscy najlepsi.wracaja Ci co sie skompromitowali jak wspomniany kosecki.

Ron - 20 sierpnia 2017, 7:34:34 - *.centertel.pl
Ile biedronek skasowali Kiepscy wojownicy?

nb - 20 sierpnia 2017, 8:23:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"z" ciebie kupa nie kibic Śląska . Druk ? Tylko dwa przykłady :
1."Wyciągnięcie" ręki Jagi z pola karnego i brak 11.
2.Brak czerwieni dla Kwietnia za brutalny faul na Đorđe Čotra. itd
Też odesalałbym Madeja i Robaka na emeryturę, ale reklamacje raczej do Matyska . Rada dla ciebie: nie znasz się, nie pisz

Igor - 20 sierpnia 2017, 8:25:58 - *.centertel.pl
Za każdym razem kiedy widzę jednego z braci Jak na boisku to przypomina mi się kiedy z GKOsem zaczeli swietnie sezon zaraz po awansie do Ekstraklasy. Wygrali bodajze z Legia. Zaprosili braci Mak do studia Canal Plus... A oni tam gadają jacy są super, jak to się angielskiego uczą bo przecież za granicę pojadą... do klubów zagranicznych .... napinali się że ho ho .... W tym samym sezonie spadli z Ekstraklasy ... A jak tam angielski?

fansport - 20 sierpnia 2017, 9:26:10 - *.dynamic.chello.pl
frekwencja jak na taką ligę niezła, to przecież ta słynna polska piłka nożna, którą wszyscy chcą oglądać i się nią zachwycają.

@iGOR - 20 sierpnia 2017, 9:37:42 - *.wad.pl
Braci Mak w Bełchatowie po zimowym okienku już nie było,więc spadli.Oni nakręcali ten zespół tak naprawdę :P

Anon - 20 sierpnia 2017, 10:05:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy tylko ja uważam, ze gol dla Śląska to 80% wina Kelemena. Wyszedł i 5% bramki zasłonił.

balbina zr - 20 sierpnia 2017, 11:30:28 - *.enn.lu
Nie wiem który wy mecz oglądaliście skoro uważacie że wślizg z ręką był w polu karnym :D

realista - 20 sierpnia 2017, 11:38:06 - *.dynamic.chello.pl
szczerze? To u mnie na orliku większość z tych grajków nie łapałoby się do składu

twojamama - 20 sierpnia 2017, 11:43:56 - *.nos-oignons.net
u ciebie na orliku chleją alkohol w trakcie meczu, w extraklapie dopiero po :D

kkk - 20 sierpnia 2017, 13:09:13 - *.play-internet.pl
do nb
Ręka była przed polem karnym - więc słuszna dezyzja sędziego
Jeśli chodzi orzut karny to bardziej należał się Jagielloni w 79 minucie gdy wyskakuje Runje a zawodnik Śląska kładzie na nim ręce i go popycha - za takie coś gwiazdano już karne przeciw Jadze min z Sandecją. Podobnie dzień wcześniej po Varze przyznano karnego za faul na Lewandowskim w meczu Bayernu. Sędzie chyba uznał że jak Kwiecień strzelił pod poprzeczkę i bramkarz sparował piłkę to rzut różny będzie najlepszą decyzją

Castorp - 20 sierpnia 2017, 14:27:01 - *.play-internet.pl
Piotr, po co ty piszesz dzieciaku..? Kosecki jest kontuzjowany, a w ostatnim meczu Śląska był jednym z najlepszych(a może najlepszym) na boisku. Cóż, ale jak się leczy kompleksy dowalaniem...Tym razem Chrapek się pokazał, niestety znowu kontuzja( a to zawodnik, który musi grać aby dojść do formy).

Kojot - 20 sierpnia 2017, 15:02:11 - *.tel.tkb.net.pl
Po co grac w tej lidze, a pozniej w Europie sie zeszmacic- odpadajac z jakims kopciuszkiem ???

oczko - 20 sierpnia 2017, 15:05:35 - *.dynamic.chello.pl
Mak Robak i Piech dramat mimo że Makowi się udało strzelić bramkę. Chrapek w pierwszej połowie profesor - mam nadzieje że kontuzja go nie wykluczy z następnego meczu. I to co najsmutniejsze - niestety ale Celeban słabiutko, Chotra dramatycznie a o Pawelcu wogóle nie napiszę. Wynik dobry jak na mecz w Jadze.

krzych - 20 sierpnia 2017, 15:16:02 - *.internetunion.pl
Kosecki - Jeździec bez głowy. W latach 70-tych był już taki jeden w Legii. Nazywał się Żmijewski. Piłka przy nodze, oczy w dół i heja za linię końcową. W najlepszym razie podanie do przeciwnika. Ale jaka szybkość!

Sądzę, że pomyliłeś Żmiję z Nowakiem
A co do Koseckiego to w sezonie 12/13 był najlepszym piłkarzem biegającym po polskich boiskach a już z pewnością bocznym pomocnikiem; co się później z nim stało tego nie wiem ale widziałem jak grał w Niemczech i nie fascynowały mnie jego dokonania