26 sierpnia 2017, 19:52:16 - dyrovski
Piast odbija się od dna

W drugim sobotnim meczu 7. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z wicemistrzem Polski - Jagiellonią Białystok 1-0 (0-0). Gliwiczanie zdobyli trzy punkty dzięki samobójczemu trafieniu Guilherme na początku drugiej połowy. Zwycięstwo pozwoliło ostatniemu w tabeli Piastowi wydostać się ze strefy spadkowej.

Szybko do ataku ruszyła Jagiellonia, która już w pierwszych minutach miała dwie szanse do zdobycia bramki. Najpierw z prawej strony w "szesnastkę" zagrał Łukasz Burliga, a z bliska strzału nie zdołał oddać Cillian Sheridan, który nie trafił w piłkę. Po chwili z lewej strony pola karnego Guilherme mocno podał do Burligi, a ten bez przyjęcia kopnął nad bramką. W 5. minucie Przemysław Frankowski zagrał do Burligi, a prawy obrońca natychmiastowo podał do Sheridana. Pierwszy strzał Irlandczyka został zablokowany przez Marcina Pietrowskiego, zaś z drugim uderzeniem napastnika "Jagi" poradził sobie Jakub Szmatuła.

Cztery minuty później zaatakował wreszcie Piast - z lewej strony dośrodkował Dario Rugašević, a niecelny strzał z powietrza oddał Michal Papadopulos. W 17. minucie Mariána Kelemena uderzeniem z dalszej odległości chciał zaskoczyć Joel Valencia, ale słowacki golkiper poradził sobie z próbą Ekwadorczyka. W odpowiedzi Guilherme dośrodkował w pole karne, a wbiegający Piotr Wlazło z bliska nie trafił w bramkę. W 27. minucie ładną interwencją po strzale głową Sašy Živca popisał się Kelemen.

Następnie równie dobrą obroną wykazał się Szmatuła, który nie dał się pokonać Sheridanowi. W odpowiedzi jeszcze jeden strzał oddał Valencia, lecz znowu górą był golkiper gospodarzy. W 37. minucie Frankowski zmarnował najlepszą szansę Jagiellonii w pierwszej części spotkania. Sheridan z lewej strony zagrał po ziemi do skrzydłowego białostoczan, a ten z najbliższej odległości mocnym uderzeniem trafił jedynie w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od gola dla Piasta. W polu karnym spod końcowej linii Rugašević wyłożył futbolówkę Valencii. Ekwadorczyk oddał strzał, z którym poradził sobie Kelemen. Bramkarz Jagiellonii interweniował jednak na tyle niefortunnie, że piłka odbiła się jeszcze od Guilherme i ostatecznie wpadła do bramki. W 62. minucie Valencia dośrodkował z prawej strony "szesnastki", a niecelnie głową uderzył Papadopulos. Po kilku chwilach próbę podjął Frankowski, ale nie udało mu się trafić w bramkę. W 71. minucie Szmatuła pewnie złapał piłkę po strzale rezerwowego Karola Świderskiego.

Dziewięć minut później mocno z daleka kopnął Rafał Grzyb, ale Szmatuła nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi Kelemena strzałem z lewej strony pola karnego spróbował pokonać Maciej Jankowski, lecz Słowak wyszedł górą z tego pojedynku. Po chwili groźnie z rzutu wolnego uderzył Piotr Tomasik, jednak trafił jedynie w zewnętrzną część siatki. Jeszcze w doliczonym czasie Tomasik zacentrował z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Świderski, ale na nieszczęście gospodarzy futbolówka odbiła się od słupka.

26 sierpnia 2017, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-1 Piast Gliwice
Guilherme 46 (s)

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga (57, 2. Ziggy Gordon), 99. Bartosz Kwiecień, 16. Guti, 12. Guilherme (61, 77. Piotr Tomasik) - 21. Przemysław Frankowski, 23. Piotr Wlazło (69, 28. Karol Świderski), 22. Rafał Grzyb, 26. Martin Pospíšil, 10. Fedor Černych - 18. Cillian Sheridan.

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 24. Dario Rugašević - 17. Joel Valencia (75, 10. Karol Angielski), 16. Patryk Dziczek, 5. Marcin Pietrowski, 23. Stojan Vranješ (81, 25. Aleksandar Sedlar), 12. Saša Živec - 27. Michal Papadopulos (66, 7. Maciej Jankowski).

żółte kartki: Guti - Vranješ, Korun.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 10 658.

kutafo - 26 sierpnia 2017, 19:52:44 - *.231.4.102.koba.pl
nigdy więcej tej drużyny w Europejskich pucharach. Powtarzam NIGDY!!! CO ZA SZMACIARZE PRZEGRYWAJĄ I SOBIE URZĄDZAJĄ KLEPE Z BRAMKARZEM. zero zaangażowania jak dla mnie ewidentnie sprzedany mecz

Erxes - 26 sierpnia 2017, 19:54:10 - *.202.181.4.static.midphase.com
Sheridan udowodnił, że z 50 cm też można nie trafić w bramkę.

Cesio - 26 sierpnia 2017, 19:54:16 - *.centertel.pl
Brawo Jaga

ky2p - 26 sierpnia 2017, 19:54:58 - *.centertel.pl
Bez rymowanki w tytule ?

seba87 - 26 sierpnia 2017, 19:55:51 - *.unitymediagroup.de
I to jest to piękno futbolu, grali dużo lepiej i byli bez zwycięstwa a tu drugi mecz padaka i 6pkt.

arekkk - 26 sierpnia 2017, 19:55:56 - *.nyc.res.rr.com
Fajna jest ta liga. Pozatym nie ma juz slabych druzyn. hihihihi

Piwczak - 26 sierpnia 2017, 19:56:22 - *.dynamic.mm.pl
Miód na moje serce dziękuję za dziś i proszę o więcej! Każda wasza porażka jest jak balsam na moje rany

tatathaja - 26 sierpnia 2017, 19:58:46 - *.play-internet.pl
także tego

PIAST - 26 sierpnia 2017, 20:03:31 - *.opera-mini.net (*.193.208.120)
a poco grac ładnie i przegrywać jak w pierwszych meczach lepiej postawić autobus grac z kontry od razu 2x3

Haka - 26 sierpnia 2017, 20:09:03 - *.17-4.cable.virginm.net
Czas juz zegnac tego Mamrota Jaga sie uwstecznia i za chwile bedzie juz tylko walka o 8.Slaby warsztat,nie rozpracowane druzyny,obroncy oduczyli sie jak sie gra.Czas jest 2 tygodnie przerwy dawac Fornalika.Pytanie jak wicemistrz kraju moze wziac trenera z 2 ligi?Gdzie oni oczy mieli.

marco_mate - 26 sierpnia 2017, 20:18:50 - *.play-internet.pl
@Haka - Co Mamrot może poradzić, jak jeden łamaga wali z 2 m na pustą w słupek, a drugi z pół metra nad bramką.

Lipo - 26 sierpnia 2017, 20:26:17 - *.play-internet.pl
Kulesza Kibice dziękują za MAMROta.

barć os - 26 sierpnia 2017, 20:26:28 - *.centertel.pl
No szczekacze zamilkli Piast pogonił Jaguchę w tej lidze jest wszystko możliwe bo poziom jest EXTRAkatastrofalny co udowodniły nasze tuzy w Europucharach

kiki - 26 sierpnia 2017, 20:30:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kur.. jaki Fornalik. To nie wina Mamrota on jest ok, brak Góralskiego, Romańczuka ,Vasiliewa innych. Trzeba spokojnie budować zespół , szukać napastników i rozgrywającego. Boki w obronie to dramat. Gilerme w każdym meczu załatwia bramkę dla przeciwnika ,prawa strona to lepiej ,żeby była pusta bo to mega dramat. Bramkarz razy 2 od zaraz. Reszta tylko pracować.

Janek - 26 sierpnia 2017, 20:31:20 - *.dip0.t-ipconnect.de
Co mecz to kontuzje, co sie dzieje ? Jaga zaraz nie bedzie miala kim grac

vip - 26 sierpnia 2017, 20:33:03 - *.dynamic.chello.pl
@HAKA - Trener Mamrot przyszedł z 1.ligi i to jest świetny trener. Jeszcze się o tym przekonasz.

Jozin - 26 sierpnia 2017, 20:35:01 - *.play-internet.pl
Ludzie co wy zwalniacie trenera? Jaga grała dużo lepiej niż Piast, który bronił się . Sam zawodnik Piasta dziwił się że nie przegrali. Czy to wina trenera ze napastnik od kilku meczy psuje co się da? Fiedzie czas przywrócić do ataku tam najlepiej mu szło.

waldi - 26 sierpnia 2017, 20:39:44 - *.136.40.2
a jak by Jaga wygrała i została liderem to byście mówili że super trener

dfg - 26 sierpnia 2017, 20:44:23 - *.algo.radman.pl
Coś ostatnio dużo samobójów w Ekstraklasie :D

Haka - 26 sierpnia 2017, 20:50:14 - *.17-4.cable.virginm.net
Do vip.mam nadzieje ze sie jednak nie przekonam.Trener bez haryzmy widac ze szatnia nie bardzo za nim a gdyby nie farty z pierwszych meczow to by dno tabeli szorowali.

polo - 26 sierpnia 2017, 20:57:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
trener trenerem, ale piłkarze to jest dramat.Słaba technika.Żaden nie ruszy z piłką przy nodze ostro do przodu, nie kiwnie nikogo. Tylko do najbliższego, albo na pałę.Gdzie tempo gry? gdzie zagranie z klepy i ruch na wolne pole? No gdzie się pytam?

Lomi - 26 sierpnia 2017, 22:21:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ten rudy parodysta to się nadaje do trenerki kombinerek Wejherowo. ..nawet w Głogowie widzą teraz co to znaczy mieć trenera .

ziom - 26 sierpnia 2017, 23:26:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiecej Legii na Podlasiu niz Jagi . Jaga jest tylko w Bialym ! Lomza Zambrow Siemiatycze gdzie nie pujde to Legia!

old Jaga - 26 sierpnia 2017, 23:42:01 - *.dynamic-ww-02.vectranet.pl
ziom ty już nigdzie nie chodz tylko na lekcje języka polskiego!!!! TYLKO JAGA!!!!!!!!!!

Oks Opole - 26 sierpnia 2017, 23:54:00 - *.airmax.pl
Nie sędziował Raczkowski i Jaga nie miała 2 karnych?

Piast - 27 sierpnia 2017, 0:01:36 - *.proxnet.pl
Dziękuję Moja ukochana drużyno :*

leon - 27 sierpnia 2017, 0:09:45 - *.dynamic-ww-03.vectranet.pl
Chyba wycieczke trzeba do szatni zrobic jak kiedys na Jurowieckiej

JorgPG - 27 sierpnia 2017, 0:54:40 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Jaga miała już w pierwszych minutach rozstrzygnąć wynik meczu, podobnie jak ostatnio Korona, i byłoby do widzenia. Nasza obrona to jest dramat. Hebert i Kornun powinni na Ostropie kopać a nie w ekstraklasie. Ugraliśmy 6 pkt, w ostatnich dwóch meczach, które były najgorsze w naszym wykonaniu. Ale taki jest sport - miażdżyliśmy Craxę, Pogoń i Śląsk przez 90 min. i nie wygraliśmy, teraz gramy słabo i wygrywamy - chyba lepiej, choć nie da się na to patrzeć.

BadBoy - 27 sierpnia 2017, 1:05:28 - *.col.wideopenwest.com
Gratulacje Piast, mam nadzieje ze sie utrzymacie.

LEON - 27 sierpnia 2017, 1:13:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać że przypadek

needle - 27 sierpnia 2017, 4:29:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kutafo
A możesz napisać KTO miałby ten mecz kupić i DOKŁADNIE komu zapłacił...?
Ale ok...pisz częściej; rozbawiłeś mnie tak, że mało monitora nie oplułem
@Haka
A to nie Ty przypadkiem pisałeś kibicom CRAXY, którzy denerwowali się na Probierza i pisali aby wracał do Białego, że Wy już macie trenera...?
To ledwie ze 2 tyg wstecz było; czy coś się zmieniło...? :P
IGła
PS Musicie zrozumieć kilka rzeczy o czym pisałem ===> przed rozpoczęciem sezonu
1. JAGA nie powtórzy sukcesu z ub roku
2. PIAST będzie w dolnej tabeli i wcale nie jest powiedziane, że się utrzyma
3. Wynik pojedynczego meczu o NICZYM nie świadczy a nawet i miejsce w tabeli nie do końca; szczególnie na tak wczesnym etapie [przypominam, że LEGIA czy LECH były w strefie spadkowej w październiku ub roku]
Tyle zostawię do przemyślenia
dobranocka
sM

kibic - 27 sierpnia 2017, 6:46:38 - *.f11.com.pl
nie ma o czym gadać, Piast nie ma kibiców

Gliwiciusz - 27 sierpnia 2017, 8:30:59 - *.147.228.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

anty Piast - 27 sierpnia 2017, 8:56:13 - *.omega.net.pl
Ty wracasz 1 września do Gimnazjum ups podstawówki bo ci Gimnazjum zlikwidowali, Piast w tym roku wraca do 1 ligi czyli tam gdzie jego miejsce, czy ci się to podoba czy nie czy masz kompleks małego niestojacego czy nie to nikt nie chce Piasta w ekstraklasie, bo tam nie ma kibiców ani atmosfery, wiekszosc klubów woli ekipy Ruchu, Gieksy, Widzewa, ŁKS a nie Piatuszków kompleksiarzy

gliwiczane - 27 sierpnia 2017, 9:17:20 - *.147.239.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@antyPiast a ty co robisz na forum na temat wspaniałego PIASTA GLIWICE? Twoje kompleksy ciebie tu przywiodły.Widzisz Piasta i zazdrość cię pożera.
A gorolnik kupa zabrze wraca do I ligi a potem do B klasy gdzie dziwadła miejsce czy chcesz tego czy chcesz

tomi1988 - 27 sierpnia 2017, 9:51:24 - *.syrion.pl
dużo szczęścia ale i kapitalny mecz szmatuły najważniejsze 3pkt i opuszczenie strefy spadkowej GKS!!!

Zabol - 27 sierpnia 2017, 10:47:37 - *.146.135.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tak Panie,tys jest jasnowidz,ide na zaklady,bo sluchac takiego fachowca to czysta frajda. A Piast jeszcze niejednej ekipie krwi napsuje,bo to pilkarsko dobra zgraja.

hanys - 27 sierpnia 2017, 10:50:08 - *.leon.com.pl
piast i brukbet lecom w tym roku pewne info

Biskupice - 27 sierpnia 2017, 13:04:31 - *.dynamic.chello.pl
W Gliwicach ino Torcida. Piast Gliwice do B-klasy. Pyrsk

... - 27 sierpnia 2017, 14:25:38 - *.146.1.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W tym sezonie szykuje się "wyścig" żółwi o tytuł mistrza Polski.

gutek - 28 sierpnia 2017, 8:29:56 - *.play-internet.pl
Hmmm cóż tu komentować niemoc strzelecka poraża ale winić za to Mamrota może tylko idiota a już pisanie o tym ze piast nie był rozpracowany woła o pomstę do nieba skoro było 10 sytuacji z tego połowa to 100% wiec pytam co jeszcze tu rozpracowywać pozdro dla normalnych

19Nowy45 - 28 sierpnia 2017, 9:13:46 - *.webinn.pl
To jest właśnie Polska Ekstraklasa :D. PIAST w meczu z Pogonią był lepszy, a przegrał. Z Cracovią i Śląskiem powinien mieć komplet punktów, a ma 2, bo Vassiljev nie strzelił 2 karnych. W meczu z Koroną i Jagiellonią - muszę to powiedzieć otwarcie, byliśmy drużyną gorszą, a mamy 6 punktów. Sam Sheridan mógł strzelić minimum 3 bramki, jakiś inny typ na pustą trafił w słupek. Co jak co, jak dla mnie pudło Irlandczyka z pół metra to babol sezonu xD.

piastuch - 31 sierpnia 2017, 17:53:35 - *.146.66.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wszyscy się wzmacniają tylko Piast kupuje i rozdaje darmowe kiełbaski ZAMIAST KUPIĆ NAPASTNIKA..Panie Prezes Żelem my żelem Ekstraklasy nie utrzymamy w Gliwicach, nam jest potrzebny NAPASTNIK. Z ,,N,, dużej litery.