8 września 2017, 19:53:09 - euzi
Zagłębie traci punkty

W pierwszym meczu Ekstraklasy po przerwie na mecze reprezentacji Zagłębie Lubin zremisowało u siebie 2-2 (2-0) z 13. w tabeli Wisłą Płock. Piłkarze wicelidera prowadzili już 2-0 po golach Jakuba Świerczoka i Bartłomieja Pawłowskiego, jednak płocczanie doprowadzili do remisu dzięki bramkom Mateusza Piątkowskiego oraz Nico Vareli z rzutu karnego.

Do przerwy najgroźniej pod bramką Zagłębia było po strzałach z dystansu Damiana Szymańskiego. Najpierw w 10. minucie futbolówka minęła o metr słupek bramki gospodarzy, a pięć minut potem po kolejnym uderzeniu Martin Polaček z problemami i na raty złapał piłkę. W odpowiedzi Zagłębie powinno prowadzić już w 23. minucie. Już w polu karnym Arkadiusz Woźniak odegrał z lewej strony do środka, a zablokowana przez Damiana Byrtka futbolówka spadła pod nogi Jakuba Świerczoka. Snajper Zagłębia, mając sporo miejsca, z bliska uderzył bardzo źle i trafił tylko w górną część trybun.

Lubinianie rozpoczęli strzelanie w 34. minucie. Filip Starzyński z lewej strony posłał dalekie podanie w stronę Świerczoka, a ten dwoma zwodami oszukał Byrtka i po położeniu go na murawę ze spokojem pokonał Seweryna Kiełpina. Kolejną bramkę Zagłębiu sprezentował Dominik Furman, wycofując piłkę w pole karne prosto do osamotnionego Bartłomieja Pawłowskiego. Pomocnikowi gospodarzy pozostało tylko minąć Kiełpina i strzałem do pustej bramki podwyższyć prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ponownie strzału z dystansu spróbował Szymański, a Polaček odbił futbolówkę daleko przed siebie.

W przerwie trener Jerzy Brzęczek zdecydował się na wprowadzenie na boisko Giorgiego Merebaszwiliego i już nieco ponad dziesięć minut po wznowieniu gry reprezentant Gruzji zagrał z linii końcowej do Mateusza Piątkowskiego, nie dając się wcześniej przepchnąć w "szesnastce" Ľubomírowi Guldanowi. Napastnik Wisły mocnym uderzeniem z kilku metrów dał swojej drużynie gola kontaktowego. Zagłębie mogło odpowiedzieć po dwójkowej akcji strzelców bramek. Świerczok podał do wbiegającego Pawłowskiego, ten natychmiast odegrał do mającego trochę miejsca napastnika, jednak po jego płaskim uderzeniu skuteczną interwencją popisał się Kiełpin.

Strzelona bramka kontaktowa zachęciła Wisłę do dalszych ataków. Po kontrze wprowadzony kilka minut wcześniej Konrad Michalak dośrodkował z prawego skrzydła do Nico Vareli i po jego główce futbolówka pofrunęła nieco ponad bramką. Urugwajczyk był już jednak skuteczniejszy w 69. minucie. W polu karnym Woźniak sfaulował Merebaszwiliego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Varela i pewnym płaskim strzałem wyrównał wynik meczu.

8 września 2017, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-2 Wisła Płock
Jakub Świerczok 34, Bartłomiej Pawłowski 36 - Mateusz Piątkowski 57, Nico Varela 69 (k)

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić - 44. Alan Czerwiński, 18. Filip Starzyński, 20. Jarosław Kubicki, 9. Arkadiusz Woźniak (71, 25. Adam Matuszczyk), 11. Bartłomiej Pawłowski (85, 21. Adam Buksa), 23. Daniel Dziwniel - 70. Jakub Świerczok (74, 89. Patryk Tuszyński).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński - 96. Jakub Łukowski (60, 77. Konrad Michalak), 14. Adam Dźwigała (46, 10. Giorgi Merebaszwili), 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański (81, 6. Damian Rasak), 7. Nico Varela - 27. Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Świerczok, Balić, Guldan - Łasicki, Merebaszwili.

sakwaa2 - 8 września 2017, 19:56:41 - *.246.158.50.rev.vline.pl
Dzisiejszy wynik jest potwierdzeniem słabego poziomu ekstraklapy. Każdy może wygrać z każdym, nie ma mocnych drużyn, poziom ligi jest równy -
równie niski.

Plk - 8 września 2017, 19:56:49 - *.dynamic.mm.pl
Cieszyli się jakby wygrali. Bez przesady

jarock - 8 września 2017, 19:57:00 - *.free.aero2.net.pl
Brawo Bartek Pawłowski ! Jarota Jarocin pamięta i pozdrawia !

Horacys - 8 września 2017, 19:57:23 - *.play-internet.pl
Rudy do zwolnienia, zakłady klubu

wislak - 8 września 2017, 19:57:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Wiselko! Super Mereba Piątkowski i Szymański! Zagłębie młynek 300 osób średnia wieku 13 lat i miasteczko 60 tys i 5 tys na trybunach. Po co wy gracie? Sztuczny twór pompowany przez państwo. Hej Wisła Płock!

Jarecki - 8 września 2017, 19:58:12 - *.centertel.pl
Wicelider esy i niecal 5200 widzów ... Chmmm..
Z czym do ludzi?
Na Widzew w III lidze chodzi po 15k... Bez komentarza
19R10

Max - 8 września 2017, 20:00:34 - *.play-internet.pl
Jestem z Chojnowa I mam juz dosyc tych partaczy grajacych za nasze podatki, za godzine mecz w Legnicy oby wygrali bo na druzyne z Zaglebia postawilem juz kreske, ile sezonow z rzedu mozna miec taki budzet I grac jak ogorki

kupa - 8 września 2017, 20:05:41 - *.96.196.139.neoplus.adsl.tpnet.pl
To było pewne, że Zagłębie nie wygra tego meczu. Wskazywały na to wszystkie wydarzenia począwszy od początku sezonu. Kto myślał, że Zagłębie jest w stanie wygrać niech już przestanie interesować się piłką nożną, bo to znaczy, że się nie zna. W tej kolejce jest jeszcze pewne to, że Termalica wygra z Górnikiem.

żabol - 8 września 2017, 20:09:41 - *.215.194.118-internet.zabrze.debacom.pl
@wislak - te 5 tys. w Lubinie to i tak więcej niż u Was w Płocku, a Płock przecież 2 razy większy niż Lubin

Tom - 8 września 2017, 20:10:49 - *.18-2.cable.virginm.net
Haha max rozbroiles mnie triki cygański haha w Chojnowie się ujawnij haha ale wy cyganie macie kompleks Zagłębia aż to już śmieszne jest

K - 8 września 2017, 20:14:19 - *.9.7.160
@max, możesz opisać nam tutaj jak Twój podatek trafia do Zagłębia?

Max - 8 września 2017, 20:15:14 - *.play-internet.pl
Dokladnie 5000 widzow, w tym polowa z mojego miasta Chojnowa I innych jak fc: Chocianow, Scinawa, Obora, itp. Same zaglebie bez tych wioch w mlynie to okolo 40%

Max - 8 września 2017, 20:18:46 - *.play-internet.pl
@K, jak to z jakich? Nie wiesz z czego finansowany jest klub?

Blaru - 8 września 2017, 20:19:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jarecki, przelicz stosunek liczby mieszkancow, potem sie wypowiadaj, gameoniu

Waldus - 8 września 2017, 20:27:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zawsze KSG

wislak - 8 września 2017, 20:29:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobry mecz Wiselki tylko furman na rezerwę! Do zabol - lubin ma nowy stadion i kasę pompowana szerokim strumieniem w kopaczy wiec argument z tylnej części ciała tak samo jak mówienie o 5 tys w Płocku gdzie ostatnio było 10 tyś na starym stadionie a do tego zagłębie przypominam że to lider a chodzi niewiele więcej niż na Nieciecza. Dno kibicowskie i sztuczny twór. Najlepsze jak po meczu pucharu polski w 2012 jakiś nieudacznik odpisał mi na tym portalu "zajmijcie się swoim II ligowym podwórkiem" a teraz co mecz wygrywamy albo remisujemy z tymi gwiazdorami

Tsa - 8 września 2017, 20:29:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czepiacie się o średnia kibiców na stadionie że w Płocku przychodzi ich mało a ilu ich było w Zagłębiu 5 tys? To jest wasza ekstraklasa czeresniaki!! Oglądam mecze w ekstraklasie i widzę jaka ta frekwencjia jest na innych stadionach ekstraklasy szalu niema wcale nie więcej niż w Płocku a nawet mniej wiec od pi er dzie lic się od Wisełki!!!! Hanysy!!!

Olkusz - 8 września 2017, 20:31:48 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie gra jutro.

? - 8 września 2017, 20:39:11 - *.173.5.91.tesatnet.pl
Czyby już pikowanie w dół?

gimbus - 8 września 2017, 20:45:27 - *.47.61.159.ipv4.supernova.orange.pl
Lubin ma około 75,000 mieszkańców, Warszawa jakieś 1,7 miliona. 1,700,000:75,000 = 23,33. Jeżeli więc na Zagłębiu było 5,000 widzów, to zachowując wszelakie proporcje na Legię powinno chodzić jakieś 115,000. Czemu więc jednak na ostatnim meczu kibiców na Łazienkowskiej było 14,941(!). To tak jakby w Lubinie przyszło jakieś 640 osób. Czepiacie się różnych miast, ale to na Legię chodzi najmniej ludzi w stosunku do miasta z którego się wywodzi.

fdsbdb - 8 września 2017, 20:59:12 - *.adsl.inetia.pl
Zagłębie nigdy nie będzie mistrzem. Nawet jak są liderami to zaraz przegrywają lub remisują. Nie wiem czy chodzi o puchary jako pocałunek śmierci czy coś innego...

zdzich659 - 8 września 2017, 21:00:23 - *.adsl.inetia.pl
Obstawiałem remis , bo to rywal który nie lezy Zagłębiu, tak jak Koronie nie lezy Zagłębie Termalika ogrywa Legie

rafi - 8 września 2017, 21:01:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gimbus-tylko w Wawie czy w Poznaniu masz 100 atrakcji a w Lubinie ? Poza tym w ww miastach za bilety trzeba czasami i stowke zaplacic - w Libinie podejrzewam ze juz za dyche niektorzy wejda

Oli - 8 września 2017, 21:01:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje z Głogowa dla Wisły za walkę!

ignac222 - 8 września 2017, 21:06:27 - *.149.c74.petrotel.pl
Dwóch bohaterów w Wiśle : 1.Trener, dyrektor,zawodnik Furman. 2. Mereba zwykły zawodnik.Amen.

y - 8 września 2017, 21:18:32 - *.146.132.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dlaczego Lubin tyle meczów gra w piątki i poniedziałki?
Chyba nikt inny nie ma tak ustawionego terminarza.

ali - 8 września 2017, 21:26:10 - *.play-internet.pl
Zagłębie straciło punkty tylko dlatego, że trener Stokowiec dokonał sabotażu. Brak Jacha w obronie, Dziwniej pierwszy raz wystawiony w pomocy. Dziura w środku pomocy,brak wsparcia dla Czerwińskiego zawodnicy poprzestawiani. Po co robić eksperymenty skoro wcześniej wszystko działało. Zawsze po przerwie Zagłębie gra fatalnie. Brak świeżości u zawodników,to źle przygotowana w czasie przerwy drużyna. To było sztuką zremisować wygrany mecz.

Igor - 8 września 2017, 21:41:58 - *.elusystem.com
Bardzo dobrze. Przypadkowy lider zaczyna ścieżkę we właściwym kierunku czyli w dół tabeli. Sprzedawczyki ... tam wasze miejsce

Tragedia - 8 września 2017, 21:43:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co robi w Zaglebiu BLIĆ i TUSZYNSKI ?? jedno drewno się pozbywa a drugie się do klubu ściąga!!! Starzyński pikuje w dół.. Panie Stokowiec pan tymi zmianami dobił tą drużynę i kibiców teź..źal wekendu a wasze wypłaty takie same..

krystek - 8 września 2017, 21:44:28 - *.play-internet.pl
Trenerowi FURMANOWI nie udało się zwolnić trenera Brzęczka,któremu należą się brawa za nie wystawienie dzika RECY.

krystek - 8 września 2017, 21:46:28 - *.play-internet.pl

BP - 8 września 2017, 21:49:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dla Wisły wyniki mogą być bez znaczenia bo może się za chwilę pożegnac z ligą!!! Ja pisze www Piłkarska mafia 25 wrzesnia na ławie oskarżonych w korupcji zasiądzie były prezes Krzysztof D. co moze oznaczac w przypadku skazania degradacje klubu do 3 albo 4 ligi. niepozdrawiam z tego miejsca prawej ręki dmo wtedy i dziś Macieja Wiacka najwiekszego wroga dzisiejszej Wisły płok. Wiacek!! Dmoch !! Co??

Igor - 8 września 2017, 21:53:55 - *.elusystem.com
Wisła Płock do tej pory gra w ekstraklasie bo sędziowie łaskawie byli. Taki Frankowski np ... pięknie odwrócił sytuację w Lublinie. Czy Wisła spadnie ... chyba pozbeda się innych.. przecież nie od dziś wiadomo że nie boisko i nie gra w piłkę decydują o spadku.

Max - 8 września 2017, 22:40:36 - *.play-internet.pl
W Lubinie wchodzimy za 5 zl I z Chojnowa czy z Gory mamy transport za free tzn za pieniadze z budzetu panstwa

Max - 8 września 2017, 22:46:06 - *.play-internet.pl
I szczerze mowie ze przezucam sie na Miedzianke jest co ogladac

autor - 8 września 2017, 22:50:19 - *.135.c93.petrotel.pl
15-20o minut pierwszej połowy i cała druga bardzo fajne. Furman powinien usiąść na ławce w kolejnym meczu. Rasak-Szymański lub Rasak-Dźwigała. Póki Stilic nie będzie w pełni sił, to na 10 powinien grać Varela. Na skrzydle zagubiony, szczególnie po lewej stronie. Łukowski po dobrym meczu Z Wisłą K w PP spuścił z tonu. Nie wiem tylko czemu gra wypożyczony Michalak, a nie nasz Reca. Mereba w końcu pokazał czy to lewe czy prawe skrzydło nie robi mu to różnicy. Ja osobiście czekam na lewą stronę Pirvulescu-Reca, a prawą Stępiński-Mereba. Piątkowski bardzo poprawnie. Ładnie się zastawiał. Biliński i Kante jednak wyglądają lepiej w ataku pozycyjnym. Trzeba będzie rotować. Czekamy na Urygę, bo środek obrony gra niepewnie. Dźwigała mógłby być próbowany na środku obrony, a jego gra na 10 to sabotaż. Mamy naprawdę dobrą kadrę. Brakuje tylko bramkarza lepszego od Kiełpina. Trzeba to tylko dobrze poukładać, a według mnie Brzęczek się gubi. Nie potrafi tego odpowiednio poustawiać. Nie chodzi mi tutaj o metody treningowe, a o wybór składu. Bardzo pozytywnie zagrał Szymański i ta wymiana za Wlazło może nie wyjść in minus, a może nawet lekko in plus.

autor - 8 września 2017, 23:12:07 - *.135.c93.petrotel.pl
Furman chyba myśli o transferze, bo takie błędy zdarzały się w poprzednim sezonie Rogalskiemu, który był zdecydowanie najsłabszym zawodnikiem. Brzęczek go trzyma na boisku chyba ze względu na stałe fragmenty gry, ale Varela wykonuje je na podobnym poziomie, a teraz powinien wskoczyć na dłużej do składu. Szymański zupełnie odwrotnie. Szybko pozbywa się piłki, stara się grać na jeden max dwa kontakty. Przy tym co chce Brzęczek grać, to Furman musi wiele poprawić. Przez to został odstrzelony we Francji. Grał po prostu za wolno. Cieszy, że do treningu wraca Sylwestrzak. Zdecydowanie potrzebujemy lewonożnego lewego obrońcy, który da więcej z przodu niż Stępiński. Moim zdaniem duży potencjał jest w Pirvulescu i jest on zdecydowanie lewym obrońcą, a nie lewym pomocnikiem. Może dać nam bardzo dużo tylko Brzęczek musi zacząć na niego stawiać. Mereba w końcu pokazał na co go stać. Jak najszybciej podpisywać nowy kontrakt na kolejny sezon. Zawodnik absolutnie kluczowy pod każdym względem. Jest jeszcze w stanie zagrać 1-2 dobre sezony po bieżącym. Przy naszej obecnej kadrze nie powinniśmy już sprowadzać zawodników o podobnej klasie. W tym momencie mamy w kadrze 23 zawodników + Lebedyński, który powinien być jak najszybciej odstrzelony.

www - 8 września 2017, 23:18:12 - *.dynamic.chello.pl
Ty Max jesteś nieogarniety .Przecież budżet państwa nie dopłaca do KGHMu .To raczej KGHM wpłaca do budżetu państwa. To po pierwsze .Po drugie może nie wiesz ,KGHM nie jest firmą państwową tylko z udziałem skarbu państwa . Co z tego wynika ,bardzo dużo choć moze chłopek-roztropek z Chojnowa tego nie zrozumie.Państwo ma 31% udziałów bo w między czasie rządom z Warszawy brakowało gotówki i robiło skoki na kasę i prewantyzował poszczególne udziały KGHM. i z tych 31% udziałów państwo -budżet dostaje co do złotówki z zysków stosownie do swoich udziałów.Urzędnicy państwowi tego pilnują .A że 69% jest udziałów jest poza zasiegiem skarbu państwa to jest inna sprawa. Czyli 2/3 zysków KGHMu nie są państwa tylko innych prywatnych podmiotów i udziałowców i mogą z nimi robić co chcą. I KGHM ze swoich zysków fnansuje klub górnikom ale nie z państwowych bo państwo dywidendę z 31%udziałów kasuje i wywozi do Wa-wy.Do tego KGHM płaci podatki,licencje na wydobycie itd.
W stosunku gdy firma 2/3 prywatnych inwestorów płąci na klub nie można porównywac do sytuacji klubów których płaci np miasto z budżetu rezygnując z inwestycji miejskich.
Ja wiem jak ktoś nie lubi Zagłębia to nawet najprostsze informacje i tak na niego nie zadziałaja

autor - 8 września 2017, 23:20:47 - *.135.c93.petrotel.pl
W tym momencie mamy o wiele mocniejszą kadrę niż Kaczmarek miał w poprzednim sezonie. Ciekawe co z tym materiałem ludzkim gralibyśmy w tej chwili przy poprzednim trenerze. Nigdy nie byłem zwolennikiem Kaczmarka, ale mogłoby to wyglądać naprawdę okazale.