11 września 2017, 19:53:40 - dyrovski
Koniec fatalnej serii Lechii

Na zakończenie 8. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 2-1 (1-1). Goście objęli prowadzenie po golu Marco Paixão, a do remisu doprowadził Stojan Vranješ. W końcówce zwycięstwo Lechii zapewnił debiutant Romário Baldé. Gdańszczanie przerwali tym samym serię siedmiu spotkań bez wygranej w lidze oraz Pucharze Polski i wyprzedzili w tabeli dzisiejszego przeciwnika.

Mecz mógł się doskonale rozpocząć dla gospodarzy, którzy już w pierwszych sekundach byli bliscy strzelenia gola - Joel Valencia zagrał za plecy obrońców Lechii do Sašy Živca, ale Słoweniec został uprzedzony przez wychodzącego z bramki Dušana Kuciaka. Ostatecznie pierwsi prowadzenie objęli gdańszczanie. W 11. minucie Rafał Wolski odebrał piłkę Patrykowi Dziczkowi i natychmiastowo podał do Miloša Krasicia. Serb precyzyjnym zagraniem wyłożył futbolówkę Marco Paixão, a portugalski napastnik nie miał problemu ze skierowaniem jej do bramki. Piast wyrównał dziewiętnaście minut później. Živec podał na prawą stronę do Martina Konczkowskiego, a prawy obrońca śląskiego klubu zagrał mocno po ziemi w pole karne, gdzie uderzeniem bez przyjęcia bezradnego Kuciaka pokonał Stojan Vranješ. Tuż przed przerwą Valencia podał do Živca, który zdecydował się na strzał sprzed "szesnastki". Próba Słoweńca była niezła, jednak futbolówka poleciała ostatecznie nad poprzeczką.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy Kuciaka chciał zaskoczyć Valencia, ale bramkarz Lechii zanotował skuteczną interwencję. Po drugiej stronie boiska strzał oddał Marco Paixão, lecz Jakub Szmatuła zachował czujność i złapał piłkę. W 60. minucie Szmatuła zachował się jeszcze lepiej, kiedy wybił futbolówkę po dobrym strzale głową Krasicia. Dwie minuty później doskonałej szansy nie wykorzystał wprowadzony w przerwie Konstantin Vassiljev. Estończyk z łatwością uciekł Błażejowi Augustynowi, wbiegł w "szesnastkę", a następnie trafił wprost w golkipera Lechii. W kolejnej akcji Konczkowski zacentrował z prawej strony, a słaby strzał głową oddał Vranješ. Kuciak nie miał problemu z obroną tej próby. W 77. minucie zaatakowali goście - Wolski spod końcowej linii boiska zagrał do Romário Baldé, a ten uderzył mocno, ale nad bramką. Dziesięć minut później Romário Baldé już się nie pomylił. Marcin Pietrowski wybił piłkę wślizgiem spod nóg João Nunesa wprost do debiutującego w Lechii pomocnika, który ładnym strzałem nie dał Szmatule żadnych szans.

11 września 2017, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-2 Lechia Gdańsk
Stojan Vranješ 30 - Marco Paixão 11, Romário Baldé 87

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 5. Marcin Pietrowski, 91. Hebert, 24. Dario Rugašević - 17. Joel Valencia (66, 7. Maciej Jankowski), 16. Patryk Dziczek (46, 14. Konstantin Vassiljev), 23. Stojan Vranješ (74, 18. Łukasz Krakowczyk), 12. Saša Živec - 27. Michal Papadopulos.

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 26. Błażej Augustyn, 3. Jakub Wawrzyniak - 41. Paweł Stolarski (46, 8. Romário Baldé), 6. Simeon Sławczew, 7. Miloš Krasić (70, 35. Daniel Łukasik), 27. Rafał Wolski, 9. Patryk Lipski (46, 30. João Nunes), 2. Mato Miloš - 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Živec - Wojtkowiak, Sławczew, Lipski, Wolski, Romário Baldé.
czerwona kartka: Simeon Sławczew (40. minuta, Lechia, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 5140.

asdsdjezio - 11 września 2017, 19:54:09 - *.156.44.24
Brawo Lechia !!! pozdro z Iławy  w tym roku puchary. Ole !

Awaleib - 11 września 2017, 19:54:21 - *.205.198.223
Ale jaja! Ponad pol meczu w oslabieniu i wygrywaja! Brawo Lechia! Piast za kare sprint do Kochlowic i z powrotem. Trzy razy:D

Marek. - 11 września 2017, 19:56:51 - *.146.102.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gdzie był Piast od 70minuty? To jest rozpacz,

Oks Odra - 11 września 2017, 19:57:31 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Poziom meczu żenujący.Zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy a im się nawet biegać nie chce.

KOSMATY - 11 września 2017, 19:57:59 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
Kurde jak na was to dużo przyszło. Pewnie sporo darmowych biletów rozdaliście :D

ajntek - 11 września 2017, 20:01:37 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
ludzie gdzie tam byłó 5 tys widzów przeciez ten stadion był pusty .młyn z 100 osób ,doping zenada

... - 11 września 2017, 20:02:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Frajerstwo Piasta okrutne, ale mecz trzeba przyznać - dobry.
W ogóle cała ta kolejka pod względem poziomu zdecydowanie najlepsza - O NIEBO LEPSZA - od wszystkich dotychczasowych.
Widać potrzebna była lidze ta przerwa na kadrę.

kajtek - 11 września 2017, 20:03:06 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
na rynku chyba wszyscy byli

Verdade - 11 września 2017, 20:03:32 - *.228.251.49
Brawo, może z niego jednak coś będzie. Wydawał się kolejnym szrotem a tu proszę strzelił brameczkę a powinien dwie. Uderzam się w pierś, Romario, nie jesteś odpadem, na ekstraklapę się nadasz ;-)

VIP - 11 września 2017, 20:04:02 - *.syrion.pl
Kosmaty nas stać a Zabrze nie.
Dno dna i ten kulawy Vsilijev...

ludzik - 11 września 2017, 20:04:41 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
czy piast ma młyn?

skunks - 11 września 2017, 20:10:44 - *.adsl.inetia.pl
Piast frajerstwo czystej wody, za co te miernoty taką kasę zarabiają.

WuWu - 11 września 2017, 20:13:25 - *.sileman.net.pl
Jak to jest możliwe, że ten sraczkowski wciąż sędziuje, że związek nie wyciąga wniosków z jego krzywdzącego, nieobiektywnego sędziowania? Naprawdę nie ma kto zastąpić tego partacza w gronie arbitrów ekstraklapy?

m - 11 września 2017, 20:13:31 - *.play-internet.pl
brawo Lechia. Raczkowski pała nie pomógł kurom :P

Only KSG - 11 września 2017, 20:15:15 - *.cm-3-4a.dynamic.ziggo.nl
Ta frekwencja to faktycznie masakra. Miasto ma 200K ludzi, a tylko w Niecieczy było mniej kibiców w tej kolejce, co nie dziwi bo to wioska... dodać trzeba że w Gliwicach poza tym blaszakiem nie ma nic więcej. To nie jest Rybnik gdzie mają super żużel, albo Płock gdzie jest ręczna. Mecze w Gliwicach zawsze zaniżają średnią, ale w następnej kolejce będzie dużo lepiej.

Ali - 11 września 2017, 20:15:56 - *.play-internet.pl
Kolejny sukces Piasta! Nawet kalosz nie pomógł dając czerwoną kartke z kapelusza

spec - 11 września 2017, 20:24:03 - *.koba.pl
kwintesencja polskiej ekstraklasy

123 - 11 września 2017, 20:24:42 - *.125.234.91.ip4.krucznet.com.pl
Do OnlyKSG
a czego Ty się spodziewasz po mieście gdzie ponad połowa mieszkańców kibicuje lepszej drużynie z sąsiedniego miasta.

Hks - 11 września 2017, 20:25:04 - *.centertel.pl
Dobra frekwencja haha! Tylko Ruch!

Rączi - 11 września 2017, 20:26:14 - *.dynamic.chello.pl
Dzięki chłopaki za walke pozdro ze słonecdznego Nowego Sącza Tylko BKS!!! Rączi=Gdańska Lechia

Zajmon Leg - 11 września 2017, 20:38:06 - *.146.39.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
kiedy wreszcie ten pseudo sędzia odpocznie z 4 kolejki? ??

lolo - 11 września 2017, 20:40:33 - *.play-internet.pl
Czy to jest ten Romario ?

needle - 11 września 2017, 20:45:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
needle - 9 września 2017, 23:27:39 -
W tej kolejce nie było zwycięstwa gości, na którą drużynę stawiacie...?
Oczywiście może być, że nikt z przyjezdnych nie wygra ale ja postawię na niedocenianą LECHIĘ
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ale cóż; jak znam życie to i tak mnie zawistnicy nie rozumiejący sportu oplują
IGła

@... - 11 września 2017, 20:56:52 - *.dynamic.chello.pl
co się dzieje z Kuświkiem?! dziękuję za odpowiedź

Piast - 11 września 2017, 20:57:37 - *.play-internet.pl
Czepiacie się frekwencji w Gliwicach, pomijając już ze mieszkają tu kibice żaboli to na stadionie bylo 2,9% mieszkańców Gliwic..... policzcie sobie wielkość miasta do liczby kibiców na stadionie w % w innych spotkaniach ....

@Piast - 11 września 2017, 20:59:47 - *.dynamic.chello.pl
Co tu liczyć jak tam nikogo nie było. Ha ha ha

oko - 11 września 2017, 21:03:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechii jaka masa była

Piast - 11 września 2017, 21:06:33 - *.play-internet.pl
Frekwencja.... Szczecin 10.tyś. mieszkańców 400.tys to 2.1% mieszkańców... Mniej niż w Gliwicach... ??? A podobno Gliwice to miasto żaboli!!!

Kaczor - 11 września 2017, 21:14:10 - *.centertel.pl
Co do niektórych osiołków Gliwice mają coś około 187 tyś mieszkańców a nie 200 tyś jak głąby piszecie i przy obecnym trendzie długie lata to miasto nie dobije do 200 tyś.

@Piast - 11 września 2017, 21:14:55 - *.dynamic.chello.pl
"A podobno Gliwice to miasto żaboli!!!"
Tu się zgodzę. Na stronie Górnika już tylko kilka tysięcy się zostało biletów na najbliższy mecz. Z tego co widziałem i słyszałem w TV to max 3,5 tyś. Jeszcze do porównania by się przydały ceny biletów w Szczecinie i w Gliwicach (była kiełbaska do biletu?). Jedyne usprawiedliwienie to mecz rozgrywany w poniedziałek.

kibic - 11 września 2017, 21:20:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co do Kuświka "słup" go skreślił jak wielu innych którzy z dużym powodzeniem grają w innych klubach ekstraklasay

ahjfahjas - 11 września 2017, 21:39:07 - *.97.30.192
Piastoli w p... widać co to dla nich zanczy w p... gorole nie powinni uzywać słów których nie znaja bo u nich same gorole hanysów tam nie spotkasz...

k - 11 września 2017, 21:42:58 - *.dynamic.chello.pl
Pierwsza bramka w meczu ze spalonego , na nim był Krasic.
Podana zawyżona frekwencja niemiłosiernie ośmiesza Piasta .

SLH - 11 września 2017, 21:43:44 - *.play-internet.pl
Romario, który debiutował w Lechii, po bramce, zamiast robić misie z kolegami, prywatny cyrk zaczął uskuteczniać. Team spirit. Ale czego oczekiwać, po armii zaciężnej ?
A Piast miał dwa farty - z Koroną i Jagiellonią, to teraz trzeba było oddać. Tak to już jest. Kosta jest cieniem zawodnika sprzed roku, za to Żiviec wydaje się być w formie. Tak czy inaczej Piast skład ma, jeżeli Wdowczyk jest chociaż przeciętnym trenerem to Piast na bank zamelduje się w pierwszej 8.

ok - 11 września 2017, 21:44:13 - *.dynamic.chello.pl
Hej Lechia gol la la a

rafalski - 11 września 2017, 22:09:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tylko na Krasica mozna popatrzeć i Vasiljeva Reszta to cienizna I żadanego rodaka rodem z nad Wisły Oj ewentualnie R.Wolski (Jastrząb.Głowaczów) Kibicowsko nie zle ale to jest frekwencja na 5.Ligę Angielską te 5140

1945 - 11 września 2017, 22:44:42 - *.dynamic.chello.pl
nie wierze, że na stadionie było 5tyś ludzi. Ktoś tu konbinuje.

Koń - 11 września 2017, 22:49:02 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Po raz kolejny frekwencja z kosmosu gdzie tam było zapełnione połowę stadionu? Piast się ośmieszył grać u siebie ponad 50 minut w przewadze i przegrać to wstyd i dramat.

Zdziwiony - 11 września 2017, 22:52:14 - *.dyn.telefonica.de
Jestem pod wrazeniem ilosci widzow na meczu w " slicznych " Gliwicach. W Zabrzu podczas nocnej lapanki znalezionoby czterokrotnie wyzsza publicznosc w 15 minut,

needle - 11 września 2017, 23:39:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Generalnie to ja siłę drużyny na kolejny sezon oceniam po transferach; w dalszej kolejności budżetu, składu, trenera czy potencjału. Czasami jednak są rzeczy, o których nie wiem albo których nie ogarnę.
Na przykład domyślałem się jakichś trefności w sędziowaniu ale o tym nie wiedziałem; skąd miałbym wiedzieć...? Czasami dzieją się też rzeczy, które nie zostały napiętnowane ale wydają się dziwne.
ŚLĄSK miał przeciętny skład i był w strefie spadkowej; za chwilę przyszedł Orest Lenczyk [który nie miał wielu spektakularnych osiągnięć, choć spore doświadczenie] i bez żadnych transferów wdrapali się na podium a później zdobyli mistrzostwo . Nie tam abym żałował tego ale się dziwię.
Kiedyś podobną drogę przeszedł GROCLIN za Białka i się okazało, że ze wspomaganiem.
W przypadku PIASTA [który pałętał się w dole tabeli] przyszedł do nich sekretarz generalny PZPNu ...i nagle PIAST wyrósł na faworyta ligi i to pomimo, że oddali Robaka, który został królem strzelców w innym klubie!
Teraz Kręcina odszedł i klub będzie balansował na krawędzi spadku.
O co chodzi nie wiem ale domysły jakieś mogą być i z pewnością ma je wielu.
IGła
PS Znacznie sroższe kary powinny być a to dlatego, że na szwindlach traci wielu i wówczas znacznie rzadziej będą wątpliwości [oczywiście oszołomy zawsze widzą przekręt, ale to oszołomy]

Rafix - 12 września 2017, 0:19:29 - *.dynamic.mm.pl
Kaczor, co to jest "tyś"?

agKŚ - 12 września 2017, 0:47:44 - *.play-internet.pl
@needle nie dziw sie ze "oszolomy" widza ciagle przekret jak podzlo w swiat ze pilkarski poker trwa...syrenka golll lalalalaa

jubi - 12 września 2017, 1:11:11 - *.limes.com.pl
Musze was częściej na mecze wozić to będziecie wygrywać

Erwin - 12 września 2017, 8:00:14 - *.146.167.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niedługo już i takiej ilości kibiców nie będzie jak nasz pseudo młynek będzie pół meczu bluzgał na Górnika.

amaral - 12 września 2017, 8:25:41 - *.179.139.118
gość który strzelił 3 gole w życiu, w debiucie pakuje bramę. to możliwe tylko w eklapie

arpol - 12 września 2017, 10:18:10 - *.109.146.253
A wynik z Niecieczy znasz? Chyba, że Górnik to nie goście...
-----------------------------------------------
needle - 11 września 2017, 20:45:41 - bna236.neoplus.adsl.tpnet.pl
IGła

Kibic - 12 września 2017, 17:00:12 - *.42.17.81
Czerwona dla Slavcheva zasłużona. Co z tego że się poślizgnął, czy jakby mu złamał nogę to też byście bronili że poślizgnął się? Wg mnie zrobił, to kara. Nie ma dla mnie znaczenia czy chciał czy nie, trzeba myśleć. Na miejscu Piasta bym pisał do komisji ligi aby zawiesić Simeona.

LEON - 12 września 2017, 19:39:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Akurat nie jestem zdziwiony że właśnie z Piastem

Arczi - 12 września 2017, 23:21:14 - *.dolsat.pl
Bebeto ma dolaczyc pinoc zima.

Wolfik - 12 września 2017, 23:45:29 - *.dynamic.mm.pl
Polska ligowa piłka jest lepsza niż kabaret. Piłkarze nie umieją wymienić trzech celnych podań w meczu (Śląsk,Legia), przewracają się na piłce (Śpiączka, Termalica) lub będąc obrońcami cofają się, cofają i cofają, aż zawodnik drużyny przyjezdnej wali im bramę w 93 minucie spotkania grając przy tym 3/4 meczu w osłabieniu (Konczkowski) . Nie wiem, gdzie uczył się grania ów piłkarz, ale po czymś takim powinien dać sobie spokój z graniem i nie męczyć siebie i widzów.