15 września 2017, 22:28:31 - dyrovski
Lech wymęczył zwycięstwo

Lech Poznań wygrał u siebie z Koroną Kielce 1-0 (1-0) w drugim piątkowym meczu 9. kolejki Ekstraklasy. Zwycięską bramkę w 35. minucie zdobył Łukasz Trałka. Najlepszej okazji do wyrównania w drugiej połowie nie wykorzystał Jacek Kiełb, którego strzał z rzutu karnego został obroniony przez Matúša Putnockiego.

Spotkanie mogło pechowo rozpocząć się dla Lecha, bo na własnej połowie Christian Gytkjær wybił futbolówkę wprost pod nogi Ivana Jukicia. Chorwat zdecydował się na strzał z dalsza, jednak była to nieudana próba. W 9. minucie szansę miał "Kolejorz" - Mario Šitum uderzył z lewej strony sprzed pola karnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Sześć minut później Radosław Majewski z łatwością ograł Jakuba Żubrowskiego, a następnie wbiegł w "szesnastkę" i kopnął w kierunku bramki, lecz Zlatan Alomerović nie dał się pokonać. W odpowiedzi z bardzo daleka próbę podjął Mateusz Możdżeń, ale Matúš Putnocký nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

W 35. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Majewski zacentrował z rzutu rożnego, a błąd popełnił Alomerović, który chciał wybić piłkę, lecz w nią nie trafił. Futbolówka doleciała do "zamykającego" akcję Gytkjæra, a Duńczyk zgrał ją głową wzdłuż bramki. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Łukasz Trałka - pomocnik Lecha wyskoczył najwyżej i uderzeniem głową strzelił gola. Korona mogła wyrównać tuż przed przerwą, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego także strzał także głową oddał Adnan Kovačević. Próba Bośniaka była jednak niecelna.

Jeszcze lepszą okazję goście mieli w 55. minucie, bowiem kilka chwil wcześniej Vernon De Marco sfaulował w polu karnym Michaela Gardawskiego. Sędzia odgwizdał "jedenastkę", a strzał Jacka Kiełba ze stałego fragmentu gry został obroniony przez Putnockiego. W 64. minucie jeszcze jedną próbę z dalszej odległości podjął Możdżeń, ale ponownie górą był bramkarz Lecha. Trzynaście minut później Kiełb oddał strzał z około szesnastu metrów, lecz nie zdołał mocno kopnąć piłki i Putnocký bez trudu ją złapał. Po drugiej stronie boiska niezłe uderzenie wyszło Darko Jevticiowi, jednak futbolówka poleciała nad poprzeczką.

15 września 2017, 20:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 1-0 Korona Kielce
Łukasz Trałka 35

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 3. Lasse Nielsen, 66. Emir Dilaver, 19. Vernon De Marco - 17. Maciej Makuszewski (80, 23. Nicklas Bärkroth), 6. Łukasz Trałka, 5. Abdul Aziz Tetteh, 86. Radosław Majewski (67, 10. Darko Jevtić), 16. Mario Šitum - 32. Christian Gytkjær (73, 14. Nicki Bille Nielsen).

Korona: 33. Zlatan Alomerović - 26. Bartosz Rymaniak, 5. Adnan Kovačević, 23. Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste - 11. Michael Gardawski, 8. Mateusz Możdżeń (89, 20. Fabian Burdenski), 14. Jakub Żubrowski, 22. Ivan Jukić (79, 21. Łukasz Kosakiewicz) - 6. Goran Cvijanović (66, 2. Krystian Miś), 27. Jacek Kiełb.

żółte kartki: Gumny, Makuszewski - Jukić, Kiełb, Kovačević, Diaw.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 20 581.

W 55. minucie Jacek Kiełb (Korona) nie wykorzystał rzutu karnego (Matúš Putnocký obronił).

Piciu - 15 września 2017, 22:29:43 - *.icpnet.pl
Jeden Jest Mistrz Polski !!!
KKS LECH !!!

opinia - 15 września 2017, 22:29:51 - *.136.43.161
Tralka i kibice Lecha to buraki. A graczy Korony koniecznie trzeba dac na trening strzelecki.

Pix - 15 września 2017, 22:30:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Trałka Pałka :-)

Baca - 15 września 2017, 22:30:38 - *.bb.sky.com
Bjelica respect

red - 15 września 2017, 22:32:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech szczęśliwie. Gra musi się zdecydowanie poprawić jeśli chcą walczyć o mistrza. Korona widać ze ma potencjał i powinna powalczyć o pierwsza 8.

Wzll - 15 września 2017, 22:32:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech lokomotywa polskiej ligi.....to jest katastrofa, grają u siebie i 60 min grają na czas!! !! Kielb zawalił Koronie mecz i tyle gra Lecha to profanacja piłki ciekawe czy w tej Chorwacji też tak beznadziejnie grają....wygrana na ogromnym farcie Korona był a zdecydowanie lepsza

amaral - 15 września 2017, 22:32:51 - *.dynamic.chello.pl
fenomenalny poziom, bajeczna technika, poezja futbolu. co za liga palce lizać. chyba ze 4 ekipy z tej ligi grają w LM a 5 w LE? Bo poziom wyszkolenia zawodników bajeczny.

scyzor - 15 września 2017, 22:35:07 - *.adsl.inetia.pl
Korona zdecydowanie lepsza od Amiki, muszą popracować nad wykończeniem akcji i będzie dobrze.
ps. super doping kso kso łostrowiec

lsq - 15 września 2017, 22:35:44 - *.eaw.com.pl
Nie popisali się kibole z tymi racami. Na co to komu? Ani to widowiskowe, ani nie pomaga zawodnikom.

CK 100% - 15 września 2017, 22:36:08 - *.play-internet.pl
Niemcy tylko jak dotąd są dobrzy w wojnach już dwie rozpętali szkopek mógł by wprowadzić kary finansowe dla piłkarzy za taką skuteczność i to są zawodowcy? najsłabsza ta korona jest w lidze niech ze spadną w końcu co za anty piłka masakra

Tomek - 15 września 2017, 22:36:44 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Mozden usmiechniety od ucha do ucha a Korona traci 3 punkty z przecietnym Lechem.

Jaca - 15 września 2017, 22:37:31 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl
Pan Kiełb już przed strzałem karnego wiedział,że nie strzeli gola. Sygnalizowane podanie do bramkarza trudno nazwać strzałem.

FryzjerKKS - 15 września 2017, 22:38:45 - *.3-1.cable.virginm.net
Wronki nie i jeszcze długo, długo nie. Mecz z przewagą na Koronę. Niestety jak Lech ma takie farciarskie wygrane to nie dziwne, że później ogórki z Islandii ich jadą.

Ale - 15 września 2017, 22:42:53 - *.40.249.103.threembb.co.uk
Co Stefański dzisiaj wyprawiał to ręce opadają. Nie podyktowany karny dla Lecha po celowym zagraniu ręką Żubrowskiego, zupełnie inne decyzje przy identycznych przewinieniach (nakładki Diawa i Makuszewskiego, pierwsza bez reakcji, druga faul i kartka, mimo że Diaw faulował w sytuacji zagrożenia a Makuszewski w środku pola), przynajmniej 3 celowe zagrania koroniarzy ręką, żadne nie zakończyło się nawet odgwizdaniem wolnego (a wg przepisów należy się kartka)... Strasznie słaby sędzia. Chociaż nie, słaby byłby gdyby mylił się w miarę równo w obie strony. Lech wygrał zasłużenie, chociaż zagrał przeciętnie.

jarock - 15 września 2017, 22:46:11 - *.free.aero2.net.pl
Nenad ! Nadal nie ma gry ! Szkoda, że musimy czekać do meczów z zespołami z górnej połowki byś "poleciał "... Wpuszczaj dalej N.B. Nielsena...

Ale - 15 września 2017, 22:48:00 - *.40.249.103.threembb.co.uk
Kibice Korony ogarnijcie się, rozumiem różowe okulary, ale Korona lepsza? W czym? Żadnej wypracowanej groźnej sytuacji. Żadnej. Karny z przypadku po idiotycznym zagraniu De Marco. Gdyby nie ślepy sędzia, to po pierwszej połowie byłoby 2:0, a mecz kończylibyście w 10.

lemr - 15 września 2017, 22:48:19 - *.play-internet.pl
Do Ale
Jednak o tym że roznego nie powinno być z którego padła bramka nie wspomnisz? Hipokryzja.
Ps. Kielb to łamaga.

TD - 15 września 2017, 22:51:46 - *.adsl.inetia.pl
Kiełb strzelał jak cajmer.

As - 15 września 2017, 22:52:02 - *.43.191.214
Gol w pierwszej połowie i to Korona musiała atakować, a Lech sobie bronił wyniku. Jeżeli Korona by dowiozła 0-0 do końca szczelnie broniąc eksperci by sie rozpływali nad grą Korony. Zrobił to Lech w dodatku wygrywając i źle. Zauważcie że Lech przeciwko ustawionemu autosbusowi gra 3/4 sezonu.

Zajmon Leg - 15 września 2017, 22:52:03 - *.146.70.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Broń nas Boże od takiego majstra Polski

Rud Kroll - 15 września 2017, 22:57:28 - *.jmdi.pl
Spokojnie Zajmon, Majstrem będzie Lechia Gdańsk

ekklrja - 15 września 2017, 23:08:37 - *.dynamic.chello.pl
Do Ale: sędzia słaby, ale poznaniacy też grali w siatkówkę. Po karniaku był rożny i pierwszy kontakt z piłką był na dłoń zawodnika w niebieskim.

Kyslaw - 15 września 2017, 23:53:42 - *.icpnet.pl
brawo Lech! pozdro od ŁKSu! bylem, widzialem...

Znawca - 15 września 2017, 23:58:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
znowu Daniel nie widział karnego, ten gościu nie nadaje się na sędziego

@Rud Kroll
Albo wy albo my.Innej opcji niech nie będzie .Pozdro

kibic - 16 września 2017, 0:19:45 - *.icpnet.pl
półgłówki znów zakłócili mecz!!! komu to służy? race które normalnemu kibicowi przeszkadza,a zawodników zapycha...wpuścić takiego barana jednego,drugiego ażeby latał w takich warunkach...wstyd i żenada, co na to PZPN? moim zdaniem gospodarzom odbierać punkty i tyle...sam kandydat na mistrza to dno!!!

Arek - 16 września 2017, 0:40:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kibic, jak Cię zapycha, to sobie popij półgłówku. Ty pewnie nawet racy od świecy dymnej nie rozróżniasz, ale produkujesz się, żeby produkować.

kibic - 16 września 2017, 1:02:59 - *.icpnet.pl
odezwał się naćpany arek, przy okazji zmień tabletki albo psychiatrę .... hihihi

@Rud Kroll

Piotr - 16 września 2017, 6:09:43 - *.146.165.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dramatyczny poziom meczu,Lech im wiecej ma obcokrajowcow tym gorzej graja,mieli bardzo dobry sklad i wszystkich sprzedali a ci co przyszli to szrot,skomoromitowali sie w pucharach ze slabiutkim utrechtem.i co teraz chca grac znowu o puchary,zabawne.

SSW - 16 września 2017, 7:02:04 - *.215.207.184-internet.zabrze.debacom.pl
bramka dla Lecha to bramka sędziego ponieważ rzutu rożnego nie powinno być ostatni piłkę dotykał zawodnik Lecha

piotrek - 16 września 2017, 7:20:46 - *.dynamic.mm.pl
stefanski aut co on wyprawia to sie w pale nie miesci zagranie reka zawodnika korony w 1 polowie w polu karnym,a po rzucie karnym nie wykorzystanym przez kielba dosrodkowanie z roznego i zawodnik lecha reka zdejmuje pilke z glowy zawodnika korony ewidentny karny,o kartkach nawet nie wspomne,niewatpliwie pan sedzia robi postep w 2 ostatnich kolejkach tzn plock legia i korona sandecja nie widzial celowych zagran reka brozia i brzyskiego a tym razem byly to 2 przypadki w jednym meczu oby tak dalej to niebawem to beda w szczypiorniaka grac,o poziomie gry w obu wczorajszych meczach lepiej sie nie wypowiadac,a pozniej leje nas kto chce w pucharach

Paolo KKS - 16 września 2017, 8:38:09 - *.centertel.pl
Zwycięstwo w meczu cieszy, poziom przeraża.

JohnyKSG - 16 września 2017, 9:17:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech słabiutki.Korona powinna to wygrać! Kiełb,co Ty strzelasz człowieku? Przedszkolak by to obronil!

pampi - 16 września 2017, 9:19:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cały czas na farcie w tym sezonie.Bielica RAUS

dobry - 16 września 2017, 9:47:20 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl
ilu koroniarzy bylo

Kiki - 16 września 2017, 9:51:28 - *.centertel.pl
@ As, Korona ustawiła autobus ?? Chyba inny mecz oglądałeś....Szczęście wasze, że Korona grała praktycznie bez napastnika nie wspominając o karnym Kiełbika..., na szczęście daleko nie zajedziecie.....!

Korona - 16 września 2017, 9:52:13 - *.tktelekom.pl
Jestem akurat kibicem Korony ale jedna mnie rzecz śmieszy na tym portalu. Jak Legia wygrywa 1:0 to wielki tytuł spokojna wygrana Legii jak Lech wygrywa 1:0 to wymeczone zwycięstwo bardzo obiektywnie

Kiki - 16 września 2017, 10:21:10 - *.centertel.pl
@Korona, a co nie wymęczone to zwycięstwo Amici, wręcz wyszarpane...

asd - 16 września 2017, 10:34:11 - *.173.5.91.tesatnet.pl
To co odstawiają ci sędziowie w tym sezonie to głowa mała. Jak można nie widzieć tak oczywistych karnych po ewidentnych zagraniach ręką jak w Płocku Brozia czy wczoraj w I połowie Zubrowskiego? Ten cały VAR albo jest na wszystkich spotkaniach albo na zadnym!

paolo - 16 września 2017, 12:20:50 - *.ustka.vectranet.pl
Brawo Lech za wygraną ale gra nie zachwyca...

Boszczyk - 16 września 2017, 12:32:46 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl
Gdyby grał Mateusz Zakrzewski z Gadki to by wygrali takich graczy sie pomija

TSK - 16 września 2017, 14:02:59 - *.play-internet.pl
Z taką grą jak w drugiej połowie to jestem spokojny o pierwszą ósemke. Niech tylko poprawią skuteczność i będzie OK.
Koronne Skarżysko

Simon - 16 września 2017, 15:13:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Korona jest dobrą dryżyną.
Legia jej ostatnio dwa razy nie dawała rady u siebie. Przed meczem nie było pewne, że Lech wygra.