9 października 2017, 22:36:14 - Gladki
eMŚ: Giorgi Merebaszwili zagrał w kadrze Gruzji. Awans Serbii

Piłkarz Wisły Płock Giorgi Merebaszwili wystąpił w reprezentacji Gruzji w przegranym 0-1 (0-0) meczu ostatniej kolejki eliminacji mistrzostw świata z Serbią. 31-latek pojawił się na boisku w 78. minucie, zmieniając Giorgiego Kwilitaię. Po tym zwycięstwie reprezentacja Serbii zapewniła sobie awans do przyszłorocznego turnieju głównego, który odbędzie się w Rosji.

9 października 2017, 20:45 - Belgrad (Stadion Rajko Mitić)
Serbia 1-0 Gruzja
Aleksandar Prijović 74

żółte kartki: Nemanja Matić, Nikola Maksimović, Aleksandar Prijović - Giorgi Kwilitaia, Walerian Gwilia.

sędziował: Paweł Gil (Polska).

Bramkę dla gospodarzy strzelił Aleksandar Prijović (dawniej Legia Warszawa), który na boisko wszedł w 61. minucie, zmieniając Adema Ljajicia. Natomiast w zespole gości całe spotkanie rozegrał Waleri Kazaiszwili (kiedyś Legia Warszawa), zaś Wladimer Dwaliszwili (w przeszłości Polonia Warszawa, Legia, Pogoń Szczecin) wszedł w 82. minucie za Giorgiego Aburdżanię. Na ławce rezerwowych całe spotkanie przesiedział Lasza Dwali (Pogoń Szczecin).

Serbia jest siedemnastym krajem pewnym gry na mundialu. Pozostali znani uczestnicy turnieju to Rosja, Brazylia, Iran, Japonia, Meksyk, Belgia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Nigeria, Kostaryka, Polska, Egipt i Islandia.