13 października 2017, 22:19:41 - dyrovski
Dali sobie po razie

Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Lechem Poznań 1-1 (0-1) w drugim meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Prowadzenie gościom strzałem z rzutu wolnego dał Darko Jevtić, a do remisu w końcówce spotkania doprowadził Arvydas Novikovas.

Pierwszą szansę stworzyli sobie w 15. minucie gospodarze. Guti podał do Fedora Černycha, a Litwin przyjął piłkę i oddał strzał. Próba skrzydłowego "Jagi" była jednak słaba i Matúš Putnocký nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. Groźniej było po drugiej stronie boiska, kiedy Darko Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego. Głową uderzył Lasse Nielsen, a piłka odbiła się jeszcze od Gutiego. Dobrą interwencją wykazał się w tej sytuacji Marián Kelemen, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę. W 23. minucie Piotr Tomasik wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony i strzelił w kierunku bramki, ale kolejną dobrą obroną popisał się Putnocký. Cztery minuty później Lech objął prowadzenie. Jevtić kopnął z rzutu wolnego, a piłka przeleciała między nogami Cilliana Sheridana i Gutiego, a następnie wpadła do bramki obok kompletnie zdezorientowanego Kelemena. W 31. minucie swoją szansę miał także Mihai Răduț, lecz bramkarz Jagiellonii poradził sobie z niezbyt mocnym uderzeniem Rumuna.

W drugiej połowie było bardzo mało okazji do strzelenia gola. Dopiero dziesięć minut po jej rozpoczęciu Arvydas Novikovas zagrał do Tomasika, którego słaby strzał pewnie obronił Putnocký. W odpowiedzi Nicklas Bärkroth wyłożył piłkę Răduțowi, lecz po uderzeniu Rumuna bez przyjęcia futbolówka poleciała obok słupka. Później przez wiele minut gra była wyrównana i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Wreszcie w 75. minucie bardzo dobry, szybki atak przeprowadził Lech. Po przejęciu futbolówki na własnej połowie i zagraniu Gajosa do Jevticia, Szwajcar, będąc już przed polem karnym gospodarzy, podał do Christiana Gytkjæra. Duńczyk w dobrej sytuacji zbyt długo zbierał się do strzału i ostatecznie trafił wprost w ofiarnie interweniującego Kelemena. W 80. minucie kolejną obronę zanotował Putnocký. Tym razem golkiper "Kolejorza" nie dał się pokonać Novikovasowi. Siedem minut później litewski skrzydłowy znalazł sposób na bramkarza Lecha. Po zgraniu głową Tarasa Romanczuka Novikovas uderzył z powietrza nie do obrony i doprowadził do remisu.

13 października 2017, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-1 Lech Poznań
Arvydas Novikovas 87 - Darko Jevtić 27

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga (79, 28. Karol Świderski), 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 9. Arvydas Novikovas, 22. Rafał Grzyb (79, 23. Piotr Wlazło), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (67, 21. Przemysław Frankowski), 10. Fedor Černych - 18. Cillian Sheridan.

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 3. Lasse Nielsen, 26. Rafał Janicki, 22. Wołodymyr Kostewycz - 23. Nicklas Bärkroth, 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić (84, 5. Abdul Aziz Tetteh), 18. Mihai Răduț (65, 86. Radosław Majewski) - 14. Nicki Bille Nielsen (67, 32. Christian Gytkjær).

żółte kartki: Runje - Jevtić, Bille Nielsen.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 12 156.

Kamil - 13 października 2017, 22:20:55 - *.proxnet.pl
Super wynik dla Górnika

kamme - 13 października 2017, 22:21:00 - *.135.168.46.static.kolnet.eu
Po co w tej lidze zawodnicy pokroju Barkrotha czy Gotkjaera? Nie lepiej puścić młodego chłopaka, by zbierał doświadczenie?

Erxes - 13 października 2017, 22:23:06 - *.adsl.inetia.pl
Lech wypada blado na tle lepszych zespołów, goli tylko ogórki i drużyny w kryzysie.

lord - 13 października 2017, 22:23:23 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Jaga mecz do wygrania Lech cienki jak Legia

rafi - 13 października 2017, 22:24:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bielica won a frekwencja w Bialym wymiata

Sezam - 13 października 2017, 22:26:43 - *.icpnet.pl
Kto jest odpowiedzialny w Lechu za przygotowanie kondycyjne ? Warto sie chyba temu przyjrzeć..

Juri - 13 października 2017, 22:27:24 - *.icpnet.pl
Fart Jagi na tle osłabionego LECHA

Nick - 13 października 2017, 22:27:34 - *.59.68.155 (2001:56a:6fe6:f3ea:0:46:1eda:a101)

Przybyła - 13 października 2017, 22:32:24 - *.231.17.251.koba.pl
Nigdy więcej Przybyły do komentowania Jagi. Kolega Trałki, z którym chlali w Polonii i chwalący go non stop. Po bramce ze spalonego: Absolutnie gol. Po powtórce: Gol, ale może z 40 cm spalonego.

Kupa - 13 października 2017, 22:33:08 - *.dynamic-ww-02.vectranet.pl
Jaga dużo lepsza, Lech padł fizycznie.

Kocur - 13 października 2017, 22:33:59 - *.nwrknj.fios.verizon.net
Transfery Lecha kompletnie nie trafione , Lech gra w 10 kolejny mecz a mimo to sa nadal liderem ekstraklapy . Dziwne jest to ze Lech placi Nielsenowi czy Gotkierowi gdzie oni ich znalezli ??? Raduit tez kompletne dno to jest ogolnie problem ekstraklasy ze kluby ciagle wola zagraniczny szrot !!!

Han solo - 13 października 2017, 22:39:18 - *.dynamic.chello.pl
Kolejna frajerska strata punktów Lecha. Jak się prowadzi do 80 minuty to już nie można tracić punktów, dać sobie strzelić. To już 7 raz tak się Kolejorz frajerzy licząc całą zeszla lige i ten sezon. Bardzo dużo jak na drużynę mająca grać o majstra i drugi budżet ligi. Mieli przyjść goście z jajami żeby nie było stjarnanow a tu stjarnanow Lechowi się w lidze co 7 kolejkę przytrafia

zzz - 13 października 2017, 22:41:31 - *.wad.pl
A Tomczyk wprowadza Bielsko do ekstraklasy,tam gdzie nasze miejsce ;) Hej Bielsko gol!

Oks Odra - 13 października 2017, 22:43:31 - *.play-internet.pl
@kocur
Lech z transferami przez ostatnie lata same niewypały niewypały zarząd twierdzi inaczej.

kdkfhfhdhd - 13 października 2017, 22:44:54 - *.dynamic.chello.pl
Wygrali z legia i juz uwierzyli w swoja wielkosc. Swietny dowcip.

dsf - 13 października 2017, 22:46:31 - *.173.5.158.tesatnet.pl
Zacznijmy od tego ze Jagiellonii po raz kolejny w tym sezonie pomogli sędziowie tym razem głownie liniowi.

kkkk - 13 października 2017, 22:50:16 - *.play-internet.pl
Tyt powinien byc: Marciniak jak zwykle sie dwoił i troił tylko mu var skrzywdzic Jagi nie pozwolił

Jaga71 - 13 października 2017, 22:52:37 - *.135-181-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Brawo Jaga i szacun dla Gajosa

qwerty - 13 października 2017, 23:08:35 - *.173.5.158.tesatnet.pl
Szkoda ze Varu nie mogli użyć w pierwszej połowie gdy piłkarz Lecha (a właściwie dwóch) wychodził sam na sam z Kelemenem.

Znawca - 13 października 2017, 23:13:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ciekawy czy jakby Legia grała też tak skrupulatnie by WAR stosował?

Kibic z lu - 13 października 2017, 23:18:14 - *.icpnet.pl
Zarząd Lecha kiedy otworzycie oczy? Młodych zdolnych zaniedbujecie Tomczyk, Formella i Kamil Jóźwiak a pozwalacie na mierne umiejętności graczy z zagranicy.

aasam - 13 października 2017, 23:24:07 - *.euro-net.pl
Dojrzały Lech. Nawet jak ktoś zawali-TO MARCINIAK POMOŻE .

KKSS - 13 października 2017, 23:53:13 - *.icpnet.pl
Zarząd Lecha to największy niewypał .

spec - 13 października 2017, 23:55:00 - *.koba.pl
a zamiast takiego barkrota cczy raduta mógłby grać jóźwiak, ehhh

obserwator - 14 października 2017, 0:50:36 - *.224.183.185.in-addr.arpa.Tele-Necik.pl
Lech super polityka. Niby najlepsza akademia, a do 1-ki masowo ściągany szrot..

needle - 14 października 2017, 6:18:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może ludzi nie przychodzi za dużo a i pewnie poziom nienajwyższych lotów ale ktoś kto by narzekał na dramaturgię rozgrywek przez obiektywnego obserwatora zostałby wyśmiany:
(L) aktualny mistrz - 9
LECHIA - napakowana wyróżniającymi się graczami -12
a PIAST czy CRAXA, które niedawno walczyły w pucharach modlą się o opuszczenie strefy spadkowej.
Czyż to nie urocze...?
Tymczasem co ja widzę...?
Otóż kibice narzekają na te drużyny, które są na samej górze.
IGła
PS1
Wszystkim tym co tak robią życzę III ligi dla ich pupilków...; chociaż nie przecież oni i tak nie zrozumieją i nie zmądrzeją dostrzegając swoją wcześniejszą głupotę. NIGDY!
PS2
Wszystkim tym, którzy ZAWSZE narzekają na sędziów sportowych życzę aby ich skrzywdził taki zwykły sędzia w realu. Nie zmądrzeją od tego ale im się należy!

Martin - 14 października 2017, 6:49:41 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Sztab szkoleniowy lecha po raz kolejny zawalił zamiast wprowadzać młodych ambitnych piłkarzy którzy by coś siebie dali to wystawia piłkarzy kturzy już nic niepotrafiom siebie dac tylko wstyd przynoszą a trener też nic nie lepszy bo nie potrafi ułożyć zespołu ktury będzie wygrywał sędziowie jak sędziowie ale jak piłkarze dobrze graja to sędziowie nic zawiela nie zriobiom jestem ciekaw czy ci piłkarze by dali radę grać w 3 lidze szkoda mi jest młodzież kturzy są oddani Lechowi

Miki - 14 października 2017, 7:02:46 - *.40.248.65.threembb.co.uk
Niespodzianka w bialymstoku.lech zremisował Jagiellonią

Simon - 14 października 2017, 7:28:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jaga, jakie szczęście, że Marciniak gwizdał...
Te dwa spalone... hm...

gf - 14 października 2017, 7:34:29 - *.96.217.230.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po 1 połowie poszedłem spać.Nadzieja na oglądnięcie dobrego meczu umarła.Na tyle mnie zmordowali tym obrazem gry,że nie byłem w stanie przełączyć na TV HD na ,,07 zgłoś się" i do łóżka.

zzz - 14 października 2017, 8:47:48 - *.wad.pl
Na fajne mecze to można liczyć gdy gra Górnik i Zagłebie,może Arka.Reszta gra taką padakę że szkoda słów :P

Konandojl - 14 października 2017, 10:47:58 - *.231.24.35.koba.pl
Zimno bylo, herbata ledwie rozgrzewala. Obie druzyny sie staraly i ewidentnie im nie szlo. Gol Jevtica po rzucie wolnym zagwizdanym po faulu gdzie nie bylo kontaktu miedzy pilkarzami. Takze czemu nie Var? Powinno byc 1:0.

kkkk - 14 października 2017, 10:58:33 - *.play-internet.pl
Do Konandoil
Wlasnie tez nie widzialem kontaktu nie bylo tam faulu tylko symulka w drugiej polowie prze takiej samej sytuacji tylko w strone Jagi juz marciiak nie zareagowal. Jak pada gol powinien cofnac i na var zobaczyc slusznosc wolnego. Wtedy tez by zobaczyl ze przy wybijaniu wolnego z ktorego padla bramka trałka nie by niczym innym zainteroawny jak popchnieciem Tomasika. Takze tu powinien zareagowac i nie uznac bramki. Za to w 90 minucie jaki zadowolnony uznal bramke dla Lecha a potem jaki byl zmartwiony jak odwolal dezyzje po interwencji var

ZIENIU - 14 października 2017, 11:01:28 - *.10.82.158
Do RUTKOWSKIEGO: Po co Lechowi ten N.B.Nielsen??
Hamulcowy Lecha jestem przekonany w 100%, że taki wychowanek Tomczyk wnosiłby o wiele więcej.
I jeszcze jedno. Ja wiem, że sprowadzanie Polaków kosztuje ale trzeba na nich stawiać. Nawet taki wypalony trochę w Niemczech Olkowski byłby myślę niezłym wzmocnieniem. Polacy / obcokrajowcy 60/40 nie mniej.

BOMBA!! (J - 14 października 2017, 11:59:11 - *.bialystok.vectranet.pl
I tak tylko dzięki weryfikacji kolejny raz sędzia międzynarodowy nie skrzywdził JAGI. Potem jak zwykle przeprosiny a sędzia jedzie na MŚ a kolejny raz myli się na niekorzyść Jagi.

kkk - 14 października 2017, 12:43:32 - *.play-internet.pl
Skrzywdzil obejrzyj sobie sytuacje z faulem Sheridana i potem wykonanie wolnego i co robi trałka. Rozumiem ze marciniak nie chcial zauwazyc w ramach solidarnosci fryzur. Strzyze ich ten sam fryzjer zapewne z wroclawia

herhor - 14 października 2017, 13:22:21 - *.odramedia.pl
Ci co piszą że Jaga była lepsza chyba inny mecz oglądali. Gdyby nie Kelemen mogłoby się skończyć z 3:0

Benny - 14 października 2017, 13:24:02 - *.elpos.net