21 października 2017, 22:28:35 - dyrovski
Wielkie emocje w Gdańsku

W ramach 13. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk po niezwykle emocjonującym meczu zremisowała u siebie z Lechem Poznań 3-3 (2-1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Błażej Augustyn, Marco Paixão z rzutu karnego oraz Emir Dilaver, dla którego było to trafienie samobójcze. Goście odpowiedzieli z kolei golami Macieja Gajosa, Christiana Gytkjæra i Macieja Makuszewskiego. Obie drużyny kończyły spotkanie osłabione po czerwonych kartkach dla Michała Nalepy i Mihaia Răduța.

Mecz rozpoczął się od szybkiego ataku gości. Maciej Gajos podał do Darko Jevticia, a Szwajcar przygotował sobie piłkę do strzału i natychmiast kopnął w kierunku bramki. Próba zawodnika Lecha była jednak słaba i Dušan Kuciak bez trudu złapał futbolówkę. W 13. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Rafał Wolski dośrodkował z rzutu rożnego, a wbiegający przy bliższym słupku Błażej Augustyn uderzeniem bez przyjęcia pokonał Matúša Putnockiego.

Lech kolejny raz bramce gdańszczan zagroził dopiero w 34. minucie, kiedy w zamieszaniu po rzucie rożnym niecelnie z bliskiej odległości kopnął Gajos. Trzy minuty później Gajos już się nie pomylił. Mihai Răduț zagrał w pole karne z rzutu wolnego, a kapitan "Kolejorza" instynktownie skierował piłkę do bramki. W doliczonym czasie gry Lechia ponownie objęła prowadzenie. W polu karnym Lasse Nielsen nieprzepisowo powstrzymywał Marco Paixão i sędzia po weryfikacji video odgwizdał "jedenastkę". Pewnym wykonawcą stałego fragmentu gry był faulowany kilka chwil wcześniej Portugalczyk.

W 52. minucie Michał Nalepa sfaulował wychodzącego sam na sam z Kuciakiem Christiana Gytkjæra, za co arbiter ukarał go czerwoną kartką. Dla "Kolejorza" został podyktowany rzut wolny, lecz Jevtić nie zdołał zagrozić bramkarzowi Lechii. W następnej akcji Jevtić kopnął niecelnie sprzed "szesnastki". Po kilku chwilach drugiego gola mógł strzelić Gajos, ale bardzo dobrą interwencją wykazał się Kuciak. Między 65. a 69. minutą Lechia mimo gry w osłabieniu potrafiła oddać kilka strzałów, lecz nie były one dokładne.

Co nie udało się gdańszczanom, wyszło Lechowi. W 70. minucie Maciej Makuszewski zagrał do Denissa Rakelsa, a Łotysz najpierw zobaczył, że Kuciak wyszedł daleko z bramki, a następnie dostrzegł lepiej ustawionego Christiana Gytkjæra i podał mu piłkę. Duńczyk z łatwością doprowadził do remisu. Dwie minuty później "Kolejorz" już prowadził. Jevtić zacentrował z lewej strony, a ładnym strzałem głową Kuciaka pokonał Makuszewski. W 74. minucie liczba zawodników na boisku się wyrównała, bowiem Răduț otrzymał od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Po chwili było 3-3, a do remisu doprowadził obrońca Lecha Emir Dilaver, który niefortunną interwencją głową pokonał własnego golkipera.

21 października 2017, 20:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 3-3 Lech Poznań
Błażej Augustyn 13, Marco Paixão 45 (k), Emir Dilaver 76 (s) - Maciej Gajos 37, Christian Gytkjær 70, Maciej Makuszewski 72

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn - 2. Mato Miloš, 6. Simeon Sławczew, 30. João Nunes, 27. Rafał Wolski (79, 7. Miloš Krasić), 28. Flávio Paixão (90, 96. João Oliveira), 13. Mateusz Lewandowski - 19. Marco Paixão (78, 11. Grzegorz Kuświk).

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 3. Lasse Nielsen (68, 92. Deniss Rakels), 26. Rafał Janicki (35, 66. Emir Dilaver), 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka, 7. Maciej Gajos, 10. Darko Jevtić, 16. Mario Šitum (28, 18. Mihai Răduț) - 32. Christian Gytkjær.

żółte kartki: Jevtić, Nielsen, Răduț.
czerwone kartki: Michał Nalepa (52. minuta, Lechia, za faul taktyczny) - Mihai Răduț (74. minuta, Lech, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 13 493.

l - 21 października 2017, 22:30:11 - *.dynamic.chello.pl
dobry mecz

gf - 21 października 2017, 22:30:22 - *.173.13.171.tesatnet.pl
Gytkajer faulowany w 78 minucie w polu karnym ale tu oczywiście VARU nie ma.

rafi - 21 października 2017, 22:31:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
13 tys ludzi- zenada

Bramowy - 21 października 2017, 22:31:33 - *.amg.gda.pl
Dlaczego nie szturmowalismy plotu w przerwie?

Tomek - 21 października 2017, 22:33:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Frekwencja na poziomie tej warszafskiej.

@rafi - 21 października 2017, 22:34:11 - *.253.82.185
Ale wiesz ze w tym samym czasie w Gdansku trwa gala UFC, nie?

Erxes - 21 października 2017, 22:34:12 - *.244.109.175
Z Augustynem w składzie lechia nigdy nie zachowa czystego konta, rzekłem.

lipa - 21 października 2017, 22:34:35 - *.146.40.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Psychiczni ludzie poszli na UFC. Trzeba być debilem żeby na takie coś chodzić.Tylko piłka nożna.

Cetbal - 21 października 2017, 22:34:38 - *.17.35.232
@rafi a Ty skąd jesteś? u Ciebie w gdyni przychodzi więcej? nie sadze... wieczne narzekanie.

Buncol 40 - 21 października 2017, 22:34:40 - *.adsl.inetia.pl
Mam pytanie do kibiców Lechii Lipski ma kontuzjie czy jest taki słaby Pozdrawiam

BvB - 21 października 2017, 22:35:53 - *.dyn.telefonica.de
Haaaa 13tys patrzcie w Zabrzu haaaa

Kawi - 21 października 2017, 22:36:05 - *.dynamic.chello.pl
Już nie ma co przesadzać 13 tysięcy to niezła frekwencja, szczególnie porównując to ze Szczecinem gdzie były 3 tysiące

artuur,,, - 21 października 2017, 22:36:37 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Albo gala albo mecz Lechii?

Domino - 21 października 2017, 22:38:01 - *.adsl.inetia.pl
Kawi 13 tys to niezła frekwencja? Mecz 3 ligi Widzew - Pelikan Łowicz 17200 osób. I nie, bilety nie były za 1 zł nie były też za 5 zł i nie były także za 10 zł

Tb - 21 października 2017, 22:38:18 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Po meczu Górnik Korona myślałem że żaden mecz mnie już nie zaskoczy. Myliłem się. Prawdziwy rollercoaster.

aleman - 21 października 2017, 22:42:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Musiał robił wszystko co w jego mocy, by Lechia wygrała. A już szczytem bezczelności były dwie żółte kartki dla Raduta, oraz jedna dal Jevticia. Od kiedy za trafienie w piłkę przy jednoczesnym niedotknięciu rywala jest faul, a co dopiero mówić o kartce? Brawo dla Lecha że mimo tak tendencyjnego sędziowania udało im się zdobyć punkt.

Cetbal - 21 października 2017, 22:42:45 - *.17.35.232
13... i tak nie jest zle. w Warszawie w zeszłym tyg było 18... a porównajcie sobie ilość mieszkańców w Gdańsku, a w Warszawce. do tego Szczescin, Kielce, Gdynia (tutaj nawet na meczu przyjaźni z pasami nie dobili do 10, żenada), Cracovia, Lubin, Gliwice. żaden tych zespołów nie potrafi przekroczyć 10 tys.
na Zabrze jeździ cały Śląsk to się nie ma co dziwić. Nie narzekajcie tylko spójrzcie na to obiektywnie ;) polaczki narzekaczki.

kalbaro74 - 21 października 2017, 22:43:27 - *.dynamic.chello.pl
Ta kolejka jest jak liga podwórkowa, wszyscy na hura do przodu ale tak się w Europie od dawna nie gra. Bramkarze i obrońcy robią babole i stąd te wysokie wyniki. Ta liga się robi beznadziejna i dlatego już latem żegnamy się z pucharami gdzie z powodzeniem grają Kazachowie i Azerowie oraz Mołdawianie.

BelmontoAG - 21 października 2017, 22:43:41 - *.tmodns.net
Lechia odmawia grzybobrania z Arka przed meczem

SPQR - 21 października 2017, 22:47:19 - *.202.181.5.static.midphase.com
BelmontoAG w obecnych czasach to arka jedynie może w internecie się ustawić

Kibic - 21 października 2017, 22:51:05 - *.as13285.net
ci pseudo komentatorzy, jakby ich z trybuny lewków północy przed meczem zwerbowali do komentowania. Fajnie się ogląda mecze na Eleven, chłopaki dają rade,fachowo i na temat. I jeszcze jedno,w Gdańsku tak niemców nie lubią kibole,ogólnie mają wielkie patriotyczne oprawy,pietnują niemców ale niemiecki właściciel jest ok? to tak na marginesie.Lech powinien to wygrać i tyle.

kolejorz - 21 października 2017, 22:51:51 - *.centertel.pl
Tak, potwierdzam, byłem w Gdyni i faktycznie, lechia odmówiła Arce grilla.

artuur,,, - 21 października 2017, 22:51:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@BelmontoAG a ty z choinki spadles, dobranocka dawno sie skonczyla

Szt - 21 października 2017, 22:53:14 - *.centertel.pl
Bawi mnie ból 4 liter ludzi co piszą jaka to słaba frekwencja w Gdańsku. Mieszkańcy kozich wólek i podmiejskich wiosek spójrzcie ile przychodzi na wasze arki, pogonie, korony czy zagłębia

jarock - 21 października 2017, 22:57:03 - *.free.aero2.net.pl
Radut ! Psyche -o.k ?

Ksg - 21 października 2017, 22:57:07 - *.dyn.telefonica.de
No na Zabrze niby caly Slask a popatrzcie Ile tu jest klubow a potem godejcie zal dupa sciska has as

max - 21 października 2017, 22:59:15 - *.dynamic.chello.pl
gf
Nie w polu karnym tylko przed. Dlaczego wy zawsze musicie być anty ale niezetelnie. Tak samo jak pewnie macie wątpliwości do karnego ale jak jest się kibicem to jednak trochę obiektywizmu trzeba mieć. Przeciez Nielsen sprowadził do gleby Marko ciągnąć za koszulkę.

do max - 21 października 2017, 23:05:19 - *.173.13.171.tesatnet.pl
Tu nie chodzi o sytuacje z czerwoną kartką z 51 minuty a o faul na Gytkjerze w polu karnym w 77 minucie.

oj - 21 października 2017, 23:06:55 - *.dynamic.chello.pl
Widzew.przyjechał do Gdańska w nocy i zamalował rysunki Lechii ale.czesc już odnowiona .Miała przyjechać koalicja WRWE ale nie było ich he he .Co do ustawki to nic nie wiem żeby ktoś proponował...

ek8az - 21 października 2017, 23:07:44 - *.dynamic.chello.pl
Trzeba być niezłym debilem żeby porównywać frekwencje w Gdańsku (500tyś. mieszkańców) do frekwencji w Lubinie (80tyś mieszkańców) dobrze że jeszcze nie porównacie siebie do Niecieczy ameby.

ZeteL - 21 października 2017, 23:14:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Cetbal - na meczu Zagłębie - Górnik 11256 widzów (bez kibiców gości). Tak więc 70 tysięczny Lubin nie ma się czego wstydzić w porównaniu z wielkomiejskimi "potęgami".

rafi - 21 października 2017, 23:49:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cetbal -z Poznania i na hitowe mecze przychodzi 30-40 tys ludzi a nie 12-13 jak u Was

C - 21 października 2017, 23:58:27 - *.dynamic.chello.pl
@up hitowe? Chyba jeden hitowy z Legią masz na myśli. Lech nie jest żadnym hitowym meczem jak widać.

Cesio - 22 października 2017, 0:01:44 - *.centertel.pl
"Wspaniała" gra obronna obu słabiutkich drużyn.Zero taktyki a już ta karteczka podana do Trałki dopełnia wszystkiego.Pewnikiem trener narysował jak strzelić samobója

ko - 22 października 2017, 0:02:44 - *.dynamic.chello.pl
Co wy gadacie że mało pöźno było i słaba pogoda
Lechia wywalczyła punkt grając osłabiona brakiem Peszki Wawrzyniaka Haraslina i innych .

KKS - 22 października 2017, 0:09:28 - *.145.162.255
W Inowrocławiu Tylko Lech Poznań!!!

Kibol - 22 października 2017, 0:13:03 - *.145.162.255
Szkoda słów zremisowac z takim czymś jak lechia Gdańsk ale mimo wszystko dzięki za walke Kolejorz!!!

Lech - 22 października 2017, 0:23:36 - *.145.162.255
Szkoda straconych dwóch punktów ale sedzia zrobił swoje wszystko robił zeby przeszkodzić Lechowi no bo przecież legia jest teraz w ciemnej dupie to trzeba pomuc a jak!!! lechia Gdańsk to niech sie cieszy z tego remisu bo Lech Poznań był zdecydownie lepsza drużyna i zasłużył na zwycięstwo w tym meczu.Kooolejjjorz na dobre i złe

kopiesieko - 22 października 2017, 0:23:58 - *.dynamic.chello.pl
Ludzi interesuje jakość, a nie lipa na poziomie ekstraklasy. Niższe ligi to są tylko dla zainteresowanych regionalnymi rozgrywkami. Nikt poważny w piłce się tym nie interesuje.

KKS - 22 października 2017, 0:25:18 - *.145.162.255

babel - 22 października 2017, 1:25:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A nikt nie wspomni,że to kolejny remis rywali Legii, która dzisiaj wygra na Wiśle. Pewnie ten z Płocka będzie sędziował.

Grudziad - 22 października 2017, 2:14:13 - *.18-1.cable.virginm.net
W Grudziądzu mieście 90tysiecznym na żużel GKM chodzi po 6/7000 tys i bilety po 40zl...

kneedle - 22 października 2017, 8:10:39 - *.adsl.inetia.pl
Dobry wynik dla legjunii
KArminadle

MichałKSG - 22 października 2017, 9:17:40 - *.adsl.inetia.pl
Na Górnym Śląsku co 10 km jest inny klub także nie piszcie , że na Górnik jeździ cały Śląsk. Warto dodać , że istnieje jeszcze taki nieco zapomniany już klub jak Ruch , który potencjałem kibicowskim dorównuje Górnikowi. Także warto zauważyć i docenić frekwencję jaką ma w tej chwili Górnik.

qwerts - 22 października 2017, 10:51:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1 liga Podbeskidzie-GKS Katowice, 13 000 widzów w 200 tysięcznym mieście

St - 22 października 2017, 10:56:49 - *.dynamic.chello.pl
Zdecydowanie lepsza drużyna. Co za bzdury. W polskiej lidze nie ma takich drużyn. Wystarczy popatrzeć na wyniki. Zdecydowanie lepsza to taka co po 20 minutach prowadzi 3:0 aby później wstawić juniorów i strzelić jeszcze dwie. Mizeria i tyle.

xx - 22 października 2017, 11:14:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech był słaby a sędzia kiepski...

Stachu - 22 października 2017, 11:21:43 - *.adsl.inetia.pl
@qwerts Bielsko - Biała nie ma, nie miała i nigdy mieć nie będzie 200 tysięcy mieszkańców. To miasto ma obecnie 172 tysiące mieszkańców co tym bardziej jest na plus pod względem liczby kibiców na stadionie.
Co do Zabrza fakt Górnik to uznana marka, miasto ma 175 tysięcy mieszkańców, co na frekwencję na stadionie robi wrażenie, ale warto dodać że na Górnika jeżdżą tez ludzie chociażby z Sośnicy(Gliwice), Rybnika, części Rudy Śląskiej oraz powiatów gliwickiego i tarnogórskiego.

Conquista - 22 października 2017, 11:31:39 - *.dynamic.chello.pl
cenny punkt KS Lechii w walce o utrzymanie.

hokokoko - 22 października 2017, 12:09:30 - *.play-internet.pl
Mistrzem Polski będzie Zagłębie Lubin. Wracajcie do piaskownicy

BastiFanta - 22 października 2017, 12:28:57 - *.dynamic.mm.pl
Tylko na żużel chodzą i łożą kasę w Grudziądzu, Toruniu, Lesznie, Tarnowie itp. A tak naprawdę skąd wiadomo, że tam jest wysoki poziom? Przecież tam jest z 15 drużyn w Polsce. To tyle ile w 1 A klasie.

Na Wałka - 22 października 2017, 12:52:37 - *.pool-1-1.dynamic.totbb.net (*.172.255.243)
Nie mogę zrozumieć dlaczego w obronie Lechii nie gra Vitoria, tylko Nalepa i Augustyn. Dlaczego gra Sławczew bez formy ? Z Piastem wyleciał z boiska, teraz wszedł i na czerwoną wpakował Nalepę. Mają przecież chociażby Matrasa. Gra obronna Lechii to dramat.

Danziger - 22 października 2017, 13:20:52 - *.dynamic.chello.pl
I co? przez resztę meczu Trałka z tą kartką w gaciach latał?

kangurek71 - 22 października 2017, 13:31:13 - *.dynamic.mm.pl
Ale ta Lechia jest cienka i słaba!!!!Aż strach pomyśleć jak oni wypadną w Gdyni-pewnie Arka zleje ich jak dzieci!!!

StomilOlsz - 22 października 2017, 13:36:33 - *.play-internet.pl
Pozdro dla Gdańskiej Lechii !

Arek - 22 października 2017, 13:41:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@tomek gamoniu, przecież frekwencja w Warszawie jest wyższa od tej w Gdańsku. Poszukaj sobie, zamiast głupoty wypisywać.

Sebastian - 22 października 2017, 13:45:08 - *.dyn.telefonica.de
Lech został wygoniony przez Lechię ze swojego stadionu.To jest właśnie największy obciach w całej powojennej Polsce.Amica kupiła ten marny klubik i teraz się napinają poznańskie pyry i ich śmieszny trenerek chorwacki śmierdzielek.

Arek - 22 października 2017, 13:59:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mistrzem Polski będzie Zagłębie Lubin. - Buuuuuuuuhahahahahaaaa, dawno się tak nie uśmiałem. Ten Lubin co przegrywa z rozbitą Legią? A może tci co remisują u siebie z beznadziejnie grającym Piastem? Sam idź do piaskownicy dziecino.

m - 22 października 2017, 14:15:56 - *.10.209.210
Dlaczego najwięcej pomyłek przy wykorzystywaniu VAR-u jest z udziałem sędziego Marciniaka. Czyżby uważał że jest mądrzejszy od VAR-u?

y - 22 października 2017, 14:49:09 - *.146.166.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Taki mecz i prawie 2/3 stadionu puste?
Polacy to kibice wyniku, a nie sportu...

Mix - 22 października 2017, 16:11:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dziś na deRbach gieksa -Ruch 3000 widzów i to mają być derby

LEON - 22 października 2017, 19:18:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No grubo było

viking - 23 października 2017, 11:22:07 - *.static.ip.netia.com.pl
Nie mogę zrozumieć jaki jest cel pisania tych bzdur na temat frekwencji na meczach Lechii.Przecież cała Polska widziała ,że tam nie było więcej niż 8-9 tyś a ci piszą 13 tyś!?

Łódź - 23 października 2017, 18:09:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia nigdy nie miała kibiców, taki klimat i tyle. Połowa na meczu to darmowe bilety dane szkołom i przedszkolom.