21 listopada 2017, 17:30 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-3 Stal Mielec
Paweł Tomczyk 54, Valērijs Šabala 83 - Paweł Oleksy 40 (s), Mateusz Cholewiak 45, 89

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 25. Bartosz Jaroch, 4. Kamil Wiktorski, 8. Mariusz Malec, 91. Paweł Oleksy (46, 92. Paweł Moskwik) - 70. Miłosz Kozak (84, 17. Tomasz Podgórski), 90. Adrian Rakowski, 31. Łukasz Hanzel, 41. Dimityr Ilijew (46, 9. Paweł Tomczyk), 11. Łukasz Sierpina - 94. Valērijs Šabala.

Stal: 99. Radosław Majecki - 11. Mateusz Gancarczyk, 51. Rafał Grodzicki, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leândro - 33. Maksymilian Banaszewski, 15. Arkadiusz Górka (65, 27. Piotr Marciniec), 23. Krystian Getinger, 22. Michał Janota (72, 8. Tomasz Swędrowski), 9. Mateusz Cholewiak - 20. Dejan Đermanović (77, 5. Szymon Przystalski).

żółte kartki: Šabala - Đermanović.

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
widzów: 3501.

W 82. minucie Valērijs Šabala (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Majecki obronił).
Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Dominik Sadzawicki.

Stalowiec - 21 listopada 2017, 19:26:31 - *.fiberway.pl
Wielka Stal! Rządzimy. Brawo!!

Tychy71 - 21 listopada 2017, 19:27:42 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Gratulacje dla Stali z Tychow

Fikimiki - 21 listopada 2017, 19:28:18 - *.146.65.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ekstraaaaa! Brawo chłopaki, dla Was im bardziej pod górkę tym lżej .

Rodzic - 21 listopada 2017, 19:28:40 - *.146.178.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W związku z informacjami, jakie pojawiają się w lokalnych mediach, na temat zmian w organizacji Akademii Piłkarskiej Stali Mielec, Dyrekcja Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, oświadcza, iż podczas ostatniego spotkania Zarządu Klubu, w obecności trenerów szkoły ustalono, iż funkcję v-ce prezesa ds. szkolenia oraz dyrektora APSM ds. szkolenia , pełni tak jak dotychczas Zbigniew Hariasz. Funkcję koordynatora programu rozwoju młodzieży obejmie Paweł Szyler.
Prezes Klubu oraz pozostali Członkowie Zarządu zapewnili, że proponowane zmiany w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na jakość szkolenia. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą tak jak dotychczas trenować w grupach szkoleniowych oraz reprezentować klub Stal Mielec.
Oficjalna informacja, nt. funkcjonowania APSM, zgodnie z zobowiązaniem Prezesa Klubu, ma zostać zamieszczona na stronie FKS Stal Mielec.
Na dzień dzisiejszy, pomimo podejmowanych prób, nie udało się ustalić kto odpowiada za rozpowszechnianie informacji, niezgodnych z ustaleniami Zarządu Klubu w lokalnych mediach, stąd też powyższe oświadczenie.
Z poważaniem
Dyrekcja Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu.

olik - 21 listopada 2017, 19:28:47 - *.dynamic.chello.pl
czapki z głów ! Stal dzięki za walkę !

fdasfdas - 21 listopada 2017, 19:30:30 - *.dynamic.mm.pl
Fiu fiu co za rollercoaster , brawo STAL !!

hans - 21 listopada 2017, 19:31:34 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Mikołajko weź tego Noconia i wypierniczaj z Podbeskidzia. Tak wszyscy wieszali psy na Boreckim a 5 lat utrzymał Ekstraklase. Borecki wróć.

Kibic Chro - 21 listopada 2017, 19:31:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Transmisje telewizyjne pokazują jakie wały kręcą sędziowie. Po co rozgrywać mecze, jak idiota w czarnym kubraczku przekręca zespół z Bielska. Zamiast karnego za ewidentną rękę mielczanina w polu karnym idzie kontra i gol dla Mielca. Farsa w wykonaniu czarnych debili. Odechciewa się chodzenia na mecze.

O B I - 21 listopada 2017, 19:33:50 - *.dynamic.chello.pl
Gra masakra

luk - 21 listopada 2017, 19:34:15 - *.dynamic.chello.pl
Przecież ręka była dużo wcześniej niż kontra ;d Sami komentatorzy to powiedzieli, wtf

La_brujita - 21 listopada 2017, 19:36:26 - *.dynamic.mm.pl
Uffff działo się. Brawo dla Stali za wiarę do końca i walkę! Mateusz Cholewiak to prawdziwy wojownik. Super mecz Majeckiego.
Wszyscy na Stal w sobotę. Ostatni mecz tej rundy, zróbmy kocioł!

FKS Olkusz - 21 listopada 2017, 19:36:36 - *.mynet.com.pl
Brawo STAL

O B I - 21 listopada 2017, 19:36:37 - *.dynamic.chello.pl
Sędzia bandyta

Do kibicCh - 21 listopada 2017, 19:36:58 - *.bredband.skanova.com
Końcówka w wykonaniu sędziego to wał na c... psa!Stal was zepchnęła gdzie wasze miejsce a Ty tu bzdury wypisujesz . Wąchać plecy tyle wam pozostalo

hans - 21 listopada 2017, 19:37:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Kibice w Bielski myśleli że po 5 latach w ekstraklasie jak zmienią prezesa Boreckiego to będzie Liga Mistrzów. Co wam ten Borecki zrobił ???????

Raffal 12 - 21 listopada 2017, 19:37:56 - *.wdm.pl
A karny z kapelusza ci nie przeszkadza ?

RynnaTychy - 21 listopada 2017, 19:38:03 - *.static.ip.netia.com.pl
Prośba do Stali z Tychów.
W nadchodzącej kolejce , mam nadzieję że walniecie tym kalekom z
7 - 0 . Jak 2 lata temu Sandecja . Nie wiem co się jeszcze musi
wydarzyć , by wylać na zbity pysk , Szale i Bednarskiego.

Mario - 21 listopada 2017, 19:38:06 - *.adsl.inetia.pl
Zawsze myślałem że komentatorzy i sędziowie są bezstronni.....a tu proszę komentatorzy cały czas ubolewają że Podbeskidzie nie może strzelić bramki i że przegrali a sędzia na siłę starał się pomóc Podbeskidziu...... Karny z kapelusza..... Masakra Polscy sędziowie....

kibic - 21 listopada 2017, 19:38:43 - *.fiberway.pl
Gratulacje dla Cholewiaka za 2 bramki od kibiców Puszczy.Pamiętamy trzy sezony w naszych barwach.

Klops - 21 listopada 2017, 19:38:57 - *.dynamic.chello.pl
Brawo za walke. Kiepskie sedziowanie. Teraz tylko wygrac w Mielcu i odpoczynek

Andree - 21 listopada 2017, 19:39:15 - *.233.149.2
Podbeskidzie dużo lepsze pechowo stracone bramki powinno się skończyć 6 do 3, brak skuteczności tyle sytuacji , jeszcze powinny być dwa karne dla Górali .
Stal więcej szczęścia. Wiktorski słabiutki.

Zbyszek - 21 listopada 2017, 19:40:11 - *.96.184.169.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sedziowanie to parodia, gwizdze karnego gdzie sami komentatozy mówią ze faulu absolutnie nie ma. Gwizda faul którego nie było, a nie widzi reki. Faul w 94 minucie tez mocno nacigany, gdy sedzia przedłuża o trzy. Napastnik w Stali potrzebny od zaraz bo Dejan to jakas namiastka ledwo truchtającego snajpera.

Wróżbita z - 21 listopada 2017, 19:40:59 - *.dynamic.chello.pl
Rynna. Niemożliwe. Będzie remis na 100%.

Vert94 - 21 listopada 2017, 19:43:00 - *.87.3.2
Kolejna ostra jazda bez trzymanki! Ważne że co w połowie rundy straciliśmy przez pecha i błędy sędziowskie wraca dzięki odrobinie szczęścia. Dzisiaj na owacje zasłużyli Majecki oraz Cholewiak. Brawo! Przystalski też wybronił dobitkę na pustaka, warto to docenić ;) Gdybyśmy jeszcze nie oddawali pola gry tak długimi momentami...
W sobotę wszyscy na mecz!

Wróżbita z - 21 listopada 2017, 19:47:30 - *.dynamic.chello.pl
A jeszcze pytanie na sobotę. Sandecja siedzi z nami z Tyskimi czy wszyscy razem?

Nick - 21 listopada 2017, 19:47:35 - *.2.34.162 (*.203.4.135)
Cholewiak po powrocie po kontuzji imponuje. Super skutecznosc! Oby tak dalej - ma szanse na krola strzelcow.

Greg - 21 listopada 2017, 19:50:35 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Cholewka na prezydenta. Chłop nie do zastąpienia. Stal chyba lubi robić dramaturgię pod telewizję.

reg - 21 listopada 2017, 19:53:35 - *.dynamic.chello.pl
Zwycięstwo mega cieszy, ale mieliśmy w dzisiejszym meczu furę szczęścia. Brawa dla Cholewiaka, który indywidualnymi akcjami wygrał nam mecz. Ale z drugiej strony pokazuje to, że napastnika jak nie było tak nie ma. No i tylko żeby się nie okazało (znając historię z poprzednich kolejek), że po dwóch wygranych w meczach, gdzie raczej na nas nie stawiano, z Tychami gdzie będziemy faworytem będzie słabo.

JohnyKSG - 21 listopada 2017, 19:53:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Cholewiak zalatwil Górali!

Kicek - 21 listopada 2017, 19:54:54 - *.146.180.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo za walkę, dzięki za emocje i punkty. Pozwoliliśmy Bielsku w II połówce na zbyt wiele i stąd nerwy. Za co sędzia gwizdnął karnego wie tylko on. Mecz z Tychami będzie mega ciężki, chłopaki będą bardzo zmęczeni. Potrzebne ekstra wsparcie z trybun!

a - 21 listopada 2017, 19:57:00 - *.static.isp.enf.pl
Sędziowanie jak sędziowanie - karnego zagwizdanego nie powinno być, umówmy się, za to powinien być w samej końcówce (ręka u któregoś zawodnika Stali). Ale karny był, choć niewykorzystany - o to nie można mieć pretensji do sędziego. Poza tym? Poza początkiem i 20 minutami po bramce Podbeskidzie nie było groźniejsze, mecz był wyrównany. Cieszy postawa Radka Majeckiego i Mateusza Cholewiaka w dzisiejszym meczu, wielki plus dla Michała Janoty, umie myśleć na boisku. Pozdrawiam

GórnikZ - 21 listopada 2017, 19:58:39 - *.202.181.21.static.midphase.com
TSP klubik bez kibiców.

Pablo - 21 listopada 2017, 20:01:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cholewiak GOŚĆ.
Ale Stal strasznie nierówno,fajne momenty przeplatane mega błedami w obronie.

Marek - 21 listopada 2017, 20:02:44 - *.10.209.210
Co za obrona karnego jak i tak wpadło z dobitki

Pablo - 21 listopada 2017, 20:02:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tyle było widzów,wydawało sie mniej

Zbyszek - 21 listopada 2017, 20:10:23 - *.96.184.169.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzwięk z boiska taki jak by w jakims hangarze grali.

Conquista - 21 listopada 2017, 20:12:52 - *.dynamic.chello.pl
Zwalić winę na sędziego to stały patent na alibi dla nieudolnych kopaczy, nadpobudliwych trenerów i zakompleksionych szowinistycznych kibiców.

StalM71 - 21 listopada 2017, 20:14:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie trenerze Smolka, Zbyszku kochany. Lubimy Cie, ale prosze......NIE GRAJ WIECEJ NA UTRZYMANIE WYNIKU! Albo chlopaki tego nie potrafia, albo im potrzeba zajec z psychologiem albo czegos innego.Po straconej bramce przy prowadzeniu zaczyna sie dramat. Nie wiem, nie znam sie, ale widze za kazdym razem to samo a przeciez i mnie i Wam zalezy wylacznie na dobru naszego klubu. To wcale nie Jarzabek, trener drugiej klasy. Powodzenia w sobote!!!

STAL - 21 listopada 2017, 21:00:41 - *.dynamic.mm.pl
Niestety mecz ciężko się oglądało przez komentatorów. Podbeskidzie miało przewagę. No proszę was gdzie w pierwszej połowie była ta niby lepsza gra ? Owszem mieli sytuacje ale Stal też ich miała i to nie mało i tak jedni jak i drudzy popełniali błędy. Gol na 1:0 a komentatorzy mówią jaki błąd itd. ale nikt nie zauważył jak pięknie była bita piłka. Na tym polega dogranie w światło bramki albo wpadnie albo nasi uderzą albo się odbije ale to sztuka tak dograć. Co do sędziego mylił się w 2 strony ale szukanie karnych bo piłka trafiła rękę. Typowe nabicie gdy piłka nie idzie ani do bramki ani do gracza drużyny przeciwnej to jest naciąganie wyników (zgodne z zasadami, ale wypatruje wynik). Moim okiem mecz na remis z delikatnym wskazaniem na Podbeskidzie (w drugiej połowie).

SM 1939 - 21 listopada 2017, 21:06:58 - *.dynamic.mm.pl
Dziś w Bielsku górą 2-krotni Mistrzowie Polski.Ale uczciwie trzeba przyznać,że Stal miała dziś farta.Drugie,że była o tę jedną bramkę skuteczniejsza.Bardzo dużo błędów Stali w obronie w 2 połowie.Mentalnie jest dużo do poprawy,bo prowadząc 2-3 bramkami (tak było z Siedlcami,Katowicami,Łęczną i dziś)dajemy sobie strzelać bramki i robi się nerwówka,a nawet tracimy punkty(Siedlce).Brawo Stal za walkę i 3 pkt,widzimy się w sobotę na meczu z Tychami.Auuu!!!

Kamil - 21 listopada 2017, 21:11:52 - *.146.110.152.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Podbeskidzie ma trybunę główną tam gdzie kamery, dlatego zdaje się że mało ludzi.
Jak będą tak grać na wiosnę jak dziś to o utrzymanie jestem spokojny, oby tylko skuteczność była lepsza.

mvp - 21 listopada 2017, 21:11:52 - *.dynamic.mm.pl
skoro Świerczok mógł do kadry, dlaczego nie Cholewiak

j pis - 21 listopada 2017, 21:15:11 - *.play-internet.pl
zalac ten klubik bez kibicow kalem

Kibic - 21 listopada 2017, 21:21:37 - *.static.vifnet.pl
Panie Mikolajko miej pan jaja i opuść pan Podbeskidzie i weź za rączkę sobie tego Noconia i Rybarskiego A władzą Podbeskidzia radzę się zastanowić nad przyszłością klubu

PiknikBB - 21 listopada 2017, 21:42:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Od ładnych paru lat nikt nie ma pomysłu na klub, co roku wymiana 3/4 składu, żadnych perspektyw , byle sie utrzymac, utrzymywanie się fartem w Ekstraklasie sie skończyło, taka sama bylejakość w 1 lidze też predzej czy później skończy się spadkiem. Gdzie ten pomysl na klub z sezonu awansu? Gdzie te pełne trybuny wierzące w zwycięstwo? Gdzie ta drużyna której zależało, niezależnie czy to była Wisła Kraków czy Dolcan Ząbki? Jak można było zniszczyć tak młody klub z ambicją, walką fantazją? Prawda jest taka że ten klub , z ktorym jak większośc ludzi z regioniu jestem od lat dogorywa i jest podtrzymywany przy życiu na kroplówkach - kropłowkach z kasy miasta . Ta drużyna to parodia, przechowalnia piłkarzy, którym nie idzie , tylko takich Podbeskidzie przyjmuje, Parodią jest to, że bramkarz w doliconym czasie walcyz bardziej niż cała drużyna przez 90 minut.

Gerd - 21 listopada 2017, 21:43:47 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
@hans puknij się!! Borecki 5 lat utrzymał ekstraklasę??!! Chyba coś ci się pomieszało fanie grabarza boreckiego

King - 21 listopada 2017, 21:48:36 - *.centertel.pl
Majecki i Cholewiak czapki z głów Teraz za ciosem z Tychami

FKS - 21 listopada 2017, 21:55:17 - *.opera-mini.net (*.47.43.83)
Teraz wygrać u siebie. Z grupy awans, Stal i Miedź.

antek - 21 listopada 2017, 22:29:26 - *.43.137.26
od momentu przyjścia prezesa Mikołajki to jest sportowy zjazd w dół. nie ma pomysłu na klub, na plany na przyszłosć, nie ma pomysłu kogo sprowadzić.trenerów było juz kilku, zawodników kilkudziesięciu......a prezes cały czas trwa, choć z mocnego klubu ekstraklasowego zrobiliśmy się posmiewiskiem pierwszej ligi

Gacek - 21 listopada 2017, 22:40:16 - *.dynamic.chello.pl
Brawo stal !!!!! Gramy dalej. Zbyszek Smolka to jest gość!!!!!!

idzie idzi - 21 listopada 2017, 22:44:23 - *.opera-mini.net (*.13.106.205)
W tym sezonie awans podbeskida do 2 ligi.

Kicek - 21 listopada 2017, 23:49:21 - *.146.180.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I warto dziś obok Cholewiaka i Majeckiego podziękować dziś chłopakowi, który najczęściej słyszał dotychczas szyderę - Szymonowi Przystalskiemu, a który przy karnym uratował Stal na równi z Radkiem.

DDT - 22 listopada 2017, 1:36:08 - *.centertel.pl
Żeby nie główny sponsor PGE to byście gnili w okręgówkach - Stal Mielec. Aby wam cbś weszło na kark!

zly pies - 22 listopada 2017, 2:58:17 - *.ed.shawcable.net
Czy Podbeskidzie wygralo chociaz jeden mecz w tej rundzie gdzie strzelili bramke w ostatnich minutach? Jak frajersko mozna przegrac tyle meczy w koncowce co gorale? Frajerstwo czy moze braki kondycyjne?

Mielcok - 22 listopada 2017, 3:05:40 - *.hsd1.il.comcast.net
Stal Znowu Strategia Smolki...super strategia....przy prowadzeniu 0:2 Stal totalnie cofa sie i muruje i siada a rywale strzelaja 2 bramki i mamy remis, a moglo sie skonczyc nawet porazka....Smolka jesli to czytasz to chlopie wes troche rusz mozgiem jesli go masz i pomysl ze takiego farta wiecej nie bedzie.....nie mozna sie cofac trzeba grac rozsadnie

Tom - 22 listopada 2017, 5:14:15 - *.136.245.198
Sędzia Tarnowski to pewnie kolega sędziego Kornela Paszkiewicza gwizdal nam mecz Stali z Chojniczanka,Smolka na konferencji prasowej pojechał z nim to teraz się będą odgrywać sędziowie z wrocławskiego okręgu.

olaf - 22 listopada 2017, 7:29:57 - *.dynamic.mm.pl
Mielcok, zmień dyscyplinę sportu, albo w sumie nie, całkiem zrezygnuj ze sportu bo nawet w szachach zdarzają się nagłe zwroty akcji, taki jest sport dlatego go lubimy, raz się wygrywa a raz przegrywa.

Janusz - 22 listopada 2017, 7:43:29 - *.dynamic.chello.pl
KOmentatorzy: podbeskidzie przegrało nie zasłużenie:D TO kto NIE STRZELIŁ karnego ? Stal? Chyba na własne życzenie.

dies - 22 listopada 2017, 8:30:39 - *.177.52.68
Brawo dla Stali i pozdrowienia z Tychów. Czy ktoś wie, dlaczego nie ma między nami sztamy?

obserwator - 22 listopada 2017, 8:55:23 - *.centertel.pl
Nawet najbardziej cierpliwi kibice (na trybunach pojawiło się ich tego dnia ledwie około tysiąca) nie wytrzymali i w ostrych słowach wykrzykiwali, co myślą o grze swoich piłkarzy.
to 1000 - czy 3500 :D propaganda sukcesu?

ja - 22 listopada 2017, 9:39:47 - *.205.221.231
Dejan pa pa.

Gabitz - 22 listopada 2017, 13:55:14 - *.ip4.greenlan.pl
Eh Podbeskidzie powoli robi się z was drużyna solidnych pierwszoligowców, którym ani awans do EK nie grozi ani spadek. A jeszcze nie tak dawno wydawało się, że będziecie stałym elementem ekstraklasy, który przy odrobinie szczęścia raz na 10 lat może nawet zagrać w 1 rundzie eliminacji Ligi Europy.
Ponad wami tylko góry... i plus minus 25 innych drużyn z Polski.

Kibic Stal - 22 listopada 2017, 16:00:18 - *.136.246.60
Martwi fakt iz poraz kolejny tracimy gola po (stracie, kikskie, samoboju) Grodzickiego. Kolejny raz

Simsu - 22 listopada 2017, 16:16:41 - *.182.81.51
Dramat Podbeskidzie w tym meczu bo przez 70 minut spotkania byli zespolem lepszym do tego potrafili się podnieść z 0:2. Szkoda jedenastki nie wykorzystanej i zabrakło dokladniejszego wykończenia. Górale pokazali charakter i wole walki choć jak na razie mają pecha..

kriss - 22 listopada 2017, 16:58:07 - *.play-internet.pl
Przy drugiej bramce dla Podbeskidzia Krzysiu Kiercz dreptał jak przed szaletem miejskim. Jego bramka.

Knur - 22 listopada 2017, 17:28:19 - *.play-internet.pl
Idzie i idzie i nie doszło.Karny dla Bielska z kapelusza.Karny był ale dużo później przy ręce stalowa.Wtedy arbiter nie zauważył.Sal jest mocna może daleko zajść.Wynik sprawiedliwy😯

Starotyski - 23 listopada 2017, 12:04:47 - *.dynamic.chello.pl
Chciałbym, żeby w najbliższej kolejce Stal pokonała wysoko GKS Tychy. A to wszystko dla dobra mojego GKS-u. Być może wtedy nastąpi trzęsienie ziemi w Tychach i w końcu posypią się głowy, bo wymiany trenerów co kilka miesięcy są bez sensu. Pozdrawiam sympatyków Stali Mielec.

aaaa - 25 listopada 2017, 8:03:43 - *.146.32.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nocoń krótka kariera w 1 lidze,kończ już bo nawet karnych nie strzelacie…..

Mieczyk - 26 marca 2018, 18:50:51 - *.psary.eu