26 listopada 2017, 17:22:53 - dyrovski
"Lokomotywa" ruszyła ospale

Lech Poznań wygrał u siebie z Wisłą Płock 2-1 (2-1) w pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Maciej Makuszewski i Christian Gytkjær, a dla Wisły strzelił grający dawniej w Lechu Semir Štilić. Tym samym poznaniacy odnieśli pierwsze zwycięstwo od 11. kolejki, kiedy wygrali 3-0 z Legią Warszawa.

Pierwsza groźna akcja Lecha dała mu prowadzenie. W 13. minucie Robert Gumny podał do Macieja Makuszewskiego, a ten zbiegł z piłką do środka boiska i kopnął sprzed pola karnego, pokonując Seweryna Kiełpina. Siedem minut później Gumny zacentrował z prawej strony, a niecelny strzał głową oddał Darko Jevtić. W 24. minucie Makuszewski podjął kolejną próbę, ale tym razem jego uderzenie było kompletnie nieudane. Cztery minuty później swoją szansę stworzyła sobie wreszcie Wisła. Semir Štilić dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka odbiła się od nóg Gumnego, lecz ostatecznie nie zmyliło to Matúša Putnockiego, który zdołał odbić futbolówkę. Dobiegł do niej jeszcze José Kanté, ale jego strzał z bardzo ostrego kąta był niecelny.

Po drugiej stronie boiska Maciej Gajos podał do wychodzącego sam na sam Christiana Gytkjæra. Po strzale Duńczyka i interwencji Seweryna Kiełpina piłka leciała do bramki, ale w ostatniej chwili wybił ją Cezary Stefańczyk. W 36. minucie goście po bardzo ładnej akcji doprowadzili do remisu. Nico Varela doskonale podał piętą do Kanté, ten przytomnie zagrał do niepilnowanego Štilicia, a były zawodnik Lecha strzałem bez przyjęcia nie dał szans Putnockiemu. Tuż przed przerwą "Kolejorzowi" udało się odzyskać prowadzenie. Mihai Răduț zagrał z lewej strony pola karnego do Gytkjæra. Piłka nie dotarła do Duńczyka, bo uprzedził go Alan Uryga. Środkowy obrońca Wisły miał jednak spore problemy z jej opanowaniem, co wykorzystał napastnik Lecha i instynktownym uderzeniem pokonał Kiełpina.

W drugiej połowie na boisku działo się bardzo mało. Pierwsze zagrożenie zostało stworzone dopiero w 61. minucie za sprawą Wołodymyra Kostewycza, któremu nie udało się zaskoczyć bramkarza Wisły mocnym strzał z dalszej odległości. W odpowiedzi podobną próbę podjął Giorgi Merebaszwili, ale uderzenie Gruzina było nieudane. W 70. minucie Putnocký pewnie złapał futbolówkę po słabym strzale Kanté. W kolejnych minutach dużo było niedokładności. Obie drużyny nie potrafiły skutecznie wykończyć swoich akcji.

26 listopada 2017, 15:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-1 Wisła Płock
Maciej Makuszewski 13, Christian Gytkjær 45 - Semir Štilić 36

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 26. Rafał Janicki, 66. Emir Dilaver, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski, 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić, 18. Mihai Răduț (84, 23. Nicklas Bärkroth) - 32. Christian Gytkjær (62, 14. Nicki Bille Nielsen; 71, 92. Deniss Rakels).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 2. Kamil Sylwestrzak (87, 96. Jakub Łukowski) - 7. Nico Varela (70, 77. Konrad Michalak), 4. Damian Szymański, 8. Dominik Furman, 23. Semir Štilić (81, 19. Kamil Biliński), 10. Giorgi Merebaszwili - 29. José Kanté.

żółte kartki: Răduț - Stefańczyk, Furman.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 13 587.

wujek - 26 listopada 2017, 17:23:59 - *.146.178.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Uryga!Płock dziękuje.

Nora - 26 listopada 2017, 17:24:05 - *.146.35.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Musiał musiał ciągnąć za uszy tę lokomotywę.

Smuda - 26 listopada 2017, 17:24:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nadal gra Lecha wygląda fatalnie. Zero pomysłu na gre.

Mike - 26 listopada 2017, 17:24:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale ten Lech jest cienki?gdzie mu do Legi czy Górnika????

vsd - 26 listopada 2017, 17:24:29 - *.etth.elomza.pl
ciśienie w piecy zaczelo wzrastac

WisłaPłock - 26 listopada 2017, 17:24:44 - *.197.142.83.rev.metrointernet.pl
Postęp widoczny-bramka stracona w 13 minucie to zawsze lepiej niż w 3 minucie więc jest progres biorą pod uwagę że Wisła pół sezonu gra w 10 na 11 bo bez bramkarza a dzisiaj nawet w 9 na 11 bo Stefańczyka nie liczy się jako piłkarza Wisły.

jk - 26 listopada 2017, 17:25:21 - *.dynamic.mm.pl
3/4 skladu do wymiany 4 porazka na 12 punktow zero, szykuje sie remis sandecja i kolejne 2 porazki w krakowie i warszawie dziady!

Marek - 26 listopada 2017, 17:26:35 - *.10.209.210
Wisła lepsza bo strzeliła gola na wyjeździe (w Płocku było 1:0 dla Wisły)

true - 26 listopada 2017, 17:28:14 - *.dynamic.mm.pl
Awans do 1 Ligi coraz bliżej!

Nika - 26 listopada 2017, 17:28:21 - *.cg.shawcable.net
Nie było VARu ani czerwonej kartki przeciwko Lechowi? Dziwne.

GiGi TSW - 26 listopada 2017, 17:29:52 - *.interkonekt.pl
"wujek"...co takiego zrobił Alan Uryga skoro, że mu dziękujesz ?!

jarock - 26 listopada 2017, 17:34:44 - *.free.aero2.net.pl
Gra Lecha - katastrofa. Kiedy odejdzie Bjelica ?

Kibol - 26 listopada 2017, 17:34:58 - *.centertel.pl
Miki Lech-Legia 3-0

Gapcio - 26 listopada 2017, 17:36:32 - *.play-internet.pl
Brawo Wisła, najlepszy dostarczyciel punktów, szkoda, że już tylko w tym sezonie

Kibol - 26 listopada 2017, 17:38:00 - *.centertel.pl
Musiał najgorszy sędzia ligi pomagał Wiśle bramka na 1-1 po faulu na Gajosie

WisłaPłock - 26 listopada 2017, 17:38:33 - *.197.142.83.rev.metrointernet.pl
Zarządca ligi powinien karać kluby takie jak Wisła finansowo za obniżanie poziomu sportowego,to nie jest tak że wychodzi sobie taki śmieszny Kiełpin i sobie robi za ręcznik i to w nikogo nie bije,ten ręcznik pokazują na Eurosporcie itp nie po to Extraklasa buduje swoją markę żeby taki Kiełpin potem to rujnował swoją postawą w bramce która wzbudza salwy śmiechu.To co dzisiaj pokazała Wisła to jest karykatura piłki,normalnie z takim Stefańczykiem powinno się rozwiązać kontrakt ze skutkiem natychmiastowym z jego winy tak samo jak z pracownikiem fabryki który przychodzi pijany do pracy,a tutaj nic,gra cały mecz i się kompromituje i trenera to nie obchodzi,tam nikomu nie chce się grać ,to po co taki klub w najwyższej klasie rozgrywkowej?Karać finansowo,po 3 takich meczach relegować karnie do niższej ligi

Gapcio - 26 listopada 2017, 17:44:32 - *.play-internet.pl
Z tego co słyszałem, to w 1 lidze nie ma jakiś wymagań co do stadionu, to i zaoszczędzicie na budowie ;)

OS - 26 listopada 2017, 17:44:39 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl
Lech bardzo słaby ale to wystarczyło na Wisłę Płock.
Zobaczcie juz ile to juz razy były przełamania Lecha, Lechii i innych.
Wszystkie z Wisłą Płock.
Niestety ale Wisła będzie miała cieżko się utrzymać. Bo o ile gra i wyniki wyglądały pięknie to teraz przede wszystkim popełniają wiele błędów, ogromna ilośc niedokładnych podań. Tak nie wygra się żadnego meczu. Nie wiem czy to kwestia zbyt ciężkich treningów ale to cień Wisły.

autor - 26 listopada 2017, 17:47:08 - *.185.c91.petrotel.pl
Kolejny mecz mam wrażenie, że jest sędziowany anty w stosunku do nas. Kilka punktów już przez to straciliśmy. Do tego dochodzą katastrofalne błędy Kiełpina i teraz Urygi. Wiele punktów przez to straciliśmy. Sytuacja robi się nieciekawa.dlacsrvo Stępiński nie gra zamiast Stefańczyka? W dużej części poprzedniego sezonu był naszym najsolidniejszym piłkarzem. Stefan męczy tymi delikatnymi wrzutkami w pole karne, które zawsze są wyłapywane przez bramkarzy. Furman w następnym meczu nie zagra, ale za to będzie środek Szymański-Rasak, a przed nimi najlepszy dzisiaj w naszej drużynie Stilić. Czekamy na możliwość występów nowego bramkarza i mam nadzieję, że Dźwigała tym występem zagwarantował sobie miejsce w kolejnym meczu. Razem z Łasickim mogą się nieźle razem uzupełniać dopóki do zdrowia nie wróci Byrtek. Szkoda mi Bilińskiego. Ja wierzę, że strzelałby seryjnie bramki, gdyby tylko grał w pierwszym składzie. Na kolejny mecz Kìełpin -Sylwestrzak, Dźwigała, Łasicki, Stępiński - Rasak, Szymański - Mereba, Stilić, Varela - Biliński. Po przerwie Reca, Michalak, Kante. W kolejnym meczu musimy zdobyć 3 pkt. Nie ma innej możliwości, bo sytuacja stanie się dramatyczna. W przerwie 2 maksymalnie 3 nowych zawodników i będzie dobrze.

uszatek - 26 listopada 2017, 17:51:37 - *.play-internet.pl
Zarząd Wisły Kupuje bramkarza z Niemiec ale broni Kiełpin i oczywiście puszcza klopsy czy ktoś to rozumie? Panie brzęczek bierz Pan nadtrenera Furmana oraz 3/4 obrońców i wypad z Płocka.

WisłaPłock - 26 listopada 2017, 17:53:21 - *.197.142.83.rev.metrointernet.pl
do autor:nie nie będzie dobrze bo Wisła leci do 1 ligi i możesz sobie zapisać ten komentarz i do niego wrócić w majuto jest decyzja pozasportowa ale na poziomie lokalnym (płockim) z kilku względów -głównie finansowym ale także miasto nie chce iść w budowę stadionu bo to jest wywalanie pieniędzy w błoto i igranie z ogniem bo tysiące ludzi w Płocku jest wkurzonych na ten stadion dla-bądźmy szczerzy-garstki 3 czy 4 tysięcy ludzi,frekwencja jest drugim powodem-nie warto budować ekstraklasowej ekipy dla kilku tysięcy kibiców bo to po prostu się nie opłaca nikomu ,sorry ale Płocczanie sami sobie winni że po prostu nie chcą chodzić na mecze,decyzją polityczą Wisła ma grać na poziomie 1 ligi i taki jest chyba faktycznie potencjał tego klubu i tego miasta.

@uszatek - 26 listopada 2017, 17:54:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakbyś się chociaż odrobinę interesował to byś wiedział, że niemiec ma kontrakt od 1 stycznia

doWisłaPłock
Kurde stary zachowaj swoje durne tezy dla siebie. Jeden głupi powtarza po kimś i poźniej czyta się takie wypociny.

robpłock - 26 listopada 2017, 18:08:36 - *.180.c87.petrotel.pl
Optymiści cieszyli się że wisła płock będzie miała pierwszą ósemkę, a teraz jak się utrzymamy to będzie cud.Jak będą dalej rozdawać prezenty w obronie to spadek murowany.Z budową stadionu to niech się też wstrzymają, bo w 1 lidze to on zardzewieje.

Kocur - 26 listopada 2017, 18:17:29 - *.77.76.128
Przyklad Korony Kielce dobitnie pokazuje jacy ludzie zarzadzaja w Polskich klubach , Lech tanio kupuje drogo sprzedaje i kibicow ciagle oszukuje ze wyniki sa najwazniejsze , Lech gra nundny futbol od kilku lat , ostatni napastnik w Poznaniu to byl Rudnevs kilka lat temu , Tralka zamula ta druzyne tez od kilku lat , niby szkola mlodych a sciagaja szrot , mowia ze maja strategie na lata ale chyba wyciagania kasy od kibicow . .Korona nowy wlasciciel sam ogarna za nieduze pieniadze druzyne w kilka minut i prosze jak graja szybko skladnie i skutecznie a cos mi sie wydaje ze w zimie jeszcze ktos ciekawy zasili ta druzyne . W poznaniu ladnie mowia a w Kielcach ladnie pracuja taka mala roznica .

Bolo - 26 listopada 2017, 18:20:17 - *.dynamic.mm.pl
A czemu nie ma w 18 Damiana Piotrowskiego? Chlopak wrocil do zespolu i trenuje wiec przy takiej formie naszych pilkarzy gorzej by nie zagral a nawet smiem napisac lepiej bo jest glodny gry. Ale pewnie sie boja ze wstydu narobi dobra gra I mu nie chca dac szansy bo go chcial wrzucic prezesik z dyrektorem na czele.

fan Wisła - 26 listopada 2017, 18:43:22 - *.154.93.0
Żenada !!! Z taką grą- pewny spadek !!! A co ten Kiełpin wyprawia- to w głowie się nie mieści....

Kalbaro.74 - 26 listopada 2017, 18:57:08 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Lech po takim meczu bramy raju europejskich pucharów już są prawie otwarte.

Wisła P - 26 listopada 2017, 19:25:48 - *.dynamic.dsl.as9105.com
Won od Wisły nieudaczniki. Wy to chyba inne mecze oglądacie a jak się nie podoba to won na halę.

Krisu - 26 listopada 2017, 19:36:15 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Kilka słów do Zarządu Wisły Płock: proponuję zaprosić na poważną rozmowę p. Brzęczka. Być może należałoby mu wytłumaczyć, że na ławie magazynuje mega zdolną młodzież - Rasaka i Michalaka. Działa tym samym na szkodę klubu, bo promując młode gwiazdy stwarza się szanse na ich transfer do lepszych klubów w przyszłości co idzie w parze z korzyściami majątkowymi. Że Furman to nie święta krowa, chyba, że w kontrakcie ma klauzule występu w każdym meczu. Że Szymański w ostatnich meczach gra straszliwy piach. Że Dźwigałę może spróbować jeszcze wystawić na bramce za Kiełpina. Że w ataku w tym sezonie spróbował więcej ustawień niż kombinacji w dużego lotka, a i tak nie przynosi to efektów. Quo vadis Panie Brzęczku? Bo na pewno nie w dobrym kierunku.

Krisu - 26 listopada 2017, 19:36:16 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Słowianin - 26 listopada 2017, 20:10:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wywalić brzeczka, niech wraca Kaczmarek.

LEON - 26 listopada 2017, 22:30:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No nie było zbyt ciekawie ale skończyło się bez niespodzianki

Neutral60 - 27 listopada 2017, 8:44:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poznańska Lokomotywa niczym Piękna Helena z Wolsztyna ma odkamieniony kocioł na parę !!! Więc obecnie będzie nabierała coraz większej szybkości !!!Będzie coraz bardziej dynamiczna więc będzie zmiatać z drogi wszystkich rywali w drodze do stacji Lider !!!

zks - 27 listopada 2017, 9:36:28 - *.24.246.20