4 grudnia 2017, 19:51:52 - dyrovski
Cracovia postawiła się Koronie

Cracovia zremisowała u siebie z Koroną Kielce 2-2 (1-1) w meczu kończącym 18. kolejkę Ekstraklasy. "Pasy" dwukrotnie obejmowały prowadzenie po golach najpierw Javiego Hernándeza, a później Krzysztofa Piątka, jednak kielczanie za każdym razem potrafili odpowiedzieć. W pierwszej połowie bramkę zdobył Marcin Cebula, a w drugiej Radek Dejmek.

Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie - Krzysztof Piątek podał do Javiego Hernándeza, a Hiszpan w sytuacji sam na sam sprytnym strzałem czubkiem buta pokonał Macieja Gostomskiego. Dwadzieścia minut później Mateusz Wdowiak zagrał do Jakuba Wójcickiego, a ten przyjął piłkę i strzelił sprzed "szesnastki", lecz tym razem Gostomski złapał futbolówkę. W 36. minucie szansę miała Korona, ale próba Marcina Cebuli była nieudana. W następnej akcji pomocnik gości już się nie pomylił. W polu karnym Kamil Pestka wybił piłkę spod nóg Niki Kaczarawy wprost do Cebuli, a ten strzałem bez przyjęcia doprowadził do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od gola dla "Pasów". Z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Szymon Drewniak, a bramkę uderzeniem głową zdobył Piątek. Kielczanie wyrównali jeszcze szybciej niż w pierwszej połowie, bowiem już dwie minuty później było 2-2. Wprowadzony w przerwie Goran Cvijanović zacentrował z rzutu rożnego, a gola także głową strzelił Radek Dejmek. W 57. minucie Jakub Żubrowski kopnął z rzutu wolnego, ale Grzegorz Sandomierski nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. Następnie bardzo niecelny strzał oddał Maciej Górski.

4 grudnia 2017, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 2-2 Korona Kielce
Javi Hernández 9, Krzysztof Piątek 47 - Marcin Cebula 37, Radek Dejmek 49

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 87. Diego Ferraresso, 39. Michał Helik, 4. Piotr Malarczyk, 33. Kamil Pestka - 11. Mateusz Wdowiak (60, 23. Jaroslav Mihalík), 34. Ołeksij Dytiatjew (60, 5. Miroslav Čovilo), 25. Szymon Drewniak, 19. Javi Hernández, 7. Jakub Wójcicki (81, 77. Sebastian Strózik) - 99. Krzysztof Piątek.

Korona: 1. Maciej Gostomski - 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 5. Adnan Kovačević, 19. Ken Kallaste (77, 20. Fabian Burdenski) - 21. Łukasz Kosakiewicz (46, 6. Goran Cvijanović), 8. Mateusz Możdżeń, 14. Jakub Żubrowski, 7. Marcin Cebula - 9. Nika Kaczarawa (90, 23. Elhadji Pape Diaw), 16. Maciej Górski.

żółte kartki: Dytiatjew, Čovilo - Rymaniak, Kosakiewicz, Kovačević, Burdenski, Cebula.

Ale kopanina
Korona jak przyspieszala to Cracovia nie miala szans, ale widać że po golu na 2:2 przestali grać

gg - 4 grudnia 2017, 19:54:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Pewniak na kupon. Wiecie dlaczego ?
Bo jeśli komuś uda się urwać punkty Legii, to w następnej kolejce cierpi z tego powodu. Teraz kolej na Sandecje.

Mądry - 4 grudnia 2017, 19:58:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Radosław Gilewicz...NA TYM TRUDNYM TERENIE.
A ja myślałem że to tylko Kazimierz Węgrzyn powtarza przy okazji KAŻDEGO meczu.

Gbur - 4 grudnia 2017, 20:11:56 - *.146.42.185.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ile Korony na poniedziałkowym wyjeździe ??

Noki - 4 grudnia 2017, 20:14:44 - *.centertel.pl
Korona lepsza, Cracovia miała szczęście że nie przegrała. Ile kibiców z Kielc było?

fansport - 4 grudnia 2017, 20:17:38 - *.dynamic.chello.pl
Legie się zachciało przeskoczyć w tabeli, chcieć to sobie można było tylko.

Ja - 4 grudnia 2017, 20:21:05 - *.play-internet.pl
Cracovia chciała wygrać ale nie miała do tego predyspozyji. Co było widać jak ich Korona przycisnęła po golu na 2:1, nie wiedzieli co się dzieje i się strasznie gubili.
Korona natomiast nie chciała wygrać tego meczu co potwierdził trener po meczu mówiac że nie są Legią żeby chcieć i musieć wygrać każdy mecz

Akaka - 4 grudnia 2017, 20:23:59 - *.centertel.pl
300 osob z Kielc

BI - 4 grudnia 2017, 20:25:12 - *.static.ip.netia.com.pl
Czyli w piątek Sandecja moczy z Jagą?

swoj - 4 grudnia 2017, 20:34:32 - *.dyn.telefonica.de
Cracovia chyba leci , Probierz nie pasuje wiec ich spusci !!!!!

kuc - 4 grudnia 2017, 20:43:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
czy północ czy południe - frekwencja żałosna. po kiego to grać w grudniu? i dla kogo...

50 letni k - 4 grudnia 2017, 21:29:25 - *.icpnet.pl
Sami malkontenci tutaj. Nie da sie tego czytać... Cracovia rozegrała bardzo dobre spotkanie i to nie ulega wątpliwości. Mieli wiecej sytuacji bramkowych niż Korona a , że ich nie wykorzystali to juz inna bajka. Moim zdaniem Cracovia robi progres i pokazuje , że z każdą druzyna mozna grac jak równy z równym.

alan11 - 4 grudnia 2017, 21:33:48 - *.sokola.pl
jak dla kogo dla Wieteski Kadziora, Wolniewicza, Koja, Zurkowskiego, elkapitono, braci Wolsztynskich, Kadziora, Ambrosiewicza, recznika Loski i reszty zabrzanskiej maszyny

kibic - 4 grudnia 2017, 21:40:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na onet piszą że to był świetny mecz.
Świetny mecz? No to chyba sprawozdawca nie widział świetnych meczów. Korona zagrała słaby mecz, środek pomocy Żubrowski, Możdżeń najsłabsi piłkarze, to samo bramkarz Gostomski, ile strzałów tyle bramek. O strzałach typu podanie do bramkarza nie piszę. Obrona, szkoda gadać. Jedynie skrajni pomocnicy i Kaczarawa zagrali tak jak powinni zagrać.
Wczoraj obejrzałem mecz Górnika z Wisłą, dziś Korony z Cracovią. Różnica między Górnikiem a Koroną jest taka, że Górnik nie boi się rządzić ligą, Korona jeszcze do tego nie dorosła. A jeśli by brać na serio to co powiedział właściciel Korony, że posiadanie klubu piłkarskiego to biznes, to trzeba wyciągnąć wniosek, ze Korona nie gra po to, żeby wygrać ligę bądź zająć miejsce na pudle, tylko po to, żeby dobrze sprzedać piłkarzy, którzy się w czasie sezonu jakoś pozytywnie wykazali.
Lettieri po meczu narzekał, ze mu wypadło kilku piłkarzy wymieniając głównie tych, którzy bardzo mało grali. To co ma powiedzieć trener Górnika, który mecz w mecz wystawia tę samą jedenastkę by w czasie meczu wymienić tylko dwóch bądź trzech?
Kibice Korony, nie liczcie na sukcesy waszej drużyny, bo ona nie ma na celu grać o wygranie ligi ani o walkę w pucharach europejskich.

koroneczka - 4 grudnia 2017, 21:48:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
o to już prawie 4 miesiące i 13 meczy odkąd moja koroneczka przegrała mecz 8)

Domingos - 4 grudnia 2017, 22:31:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jaki wyrownany mecz? Jakie wiecej sytuacji bramkowych? Widzieliscie statystyki? Cracovia byla 'lepsza' tylko w spalonych. Korona prowadzila gre i braklo jej ewidentnie szczescia do zwyciestwa. Za bardzo kombinowali probujac wejsc z pilka do bramki.

Zajmon Leg - 4 grudnia 2017, 22:50:20 - *.146.2.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Bi
Tak się składa że sędzia Raczkowski nie gwizdal jeszcze Sandecji i może teraz z Jagiellonia to nastąpi także Jaga nie będzie miała z górki

Rysio - 4 grudnia 2017, 22:54:55 - *.dynamic.chello.pl
Tłumy ich, tłumy ich... jak zwykłe dobra frekwencja...

do kibic - 4 grudnia 2017, 23:50:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bara.nie kto tu mowil o mistrzostwie, o pucharach. Miala byc walka o utrzymanie. Ten obecny wynik Korony jest ponad stan wiec wyluzuj... Nam wypada sie tylko cieszyc ze tak jest i jeden dwa slabsze mecze Korony tego nie zmienia. Nikt nam tego nie zabierze!

Korona - 4 grudnia 2017, 23:59:24 - *.tktelekom.pl
Nie miałem niestety możliwości oglądania tego spotkania tylko tak czytam co piszecie że Cracovia miała więcej sytuacji strzeleckich i wchodzę w statystyki na pewnej stronie internetowej: Cracovia 42% posiadania piłki 8 strzałów ( 3 nie celne) Korona 58% posiadanie piłki 15 strzałów ( 10 nie celnych) dziwne wasze opinie są 😊

Korona - 5 grudnia 2017, 0:14:39 - *.tktelekom.pl
Ps. Jakoś nie mogę znaleźć drugiej tak często drużyny jak Korona Kielce naszej lidze może mi ktoś pomoc? Bo tak patrząc do przodu Korona gr mecz 9,12 i 15 w Grudnia 3 kolejki co 3 dni i ciągle poniedziałek piątek co jeszcze zrobią żeby tą Koronę zagnebic 😊

krolll - 5 grudnia 2017, 9:01:31 - *.215.47.122
Witać okiem laika, że ostatnie zdobyte punkty Cracovi to zasługa Zielińskiego .Probierz słabo do rezerw na 2 miesiące.

irecki - 5 grudnia 2017, 9:29:58 - *.146.61.100
do Kroll - słusznie robisz pisząc o sobie ""laik".
Jak to możliwe, że w drużynie w której grało max 4-5 graczy grających u Zielińskiego, widać dalej styl poprzedniego trenera? Cud laika.

KBan - 5 grudnia 2017, 9:46:40 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ewidentnie widać było, że grają zaprzyjaznione drużyny. Po ostrzejszych faulach nie było agresji a po zakończonym meczu każde ramię było poklepane. Na trybunach nie słyszałem bluzg(oglądałem w TV). Jak dla mnie OK. Ktoś coś doda?

B-olo - 5 grudnia 2017, 10:18:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak to jest, że po osiedlach wydaje się, że jest ich tak wielu a na meczu taka nędzna frekwencja?

Domingos - 5 grudnia 2017, 10:28:08 - *.skydata.pl
Probierz może i coś osiągnął w piłce, ale w Cracovii pogubił się całkowicie. Ma pełnię władzy i możliwości transferowe, to on dobierał sobie wykonawców do swojej wizji, a krytykuje innych trenerów, że bazują na przygotowaniu i pomyśle ich poprzedników. Gość ze swoją butą staje się żenujący. Korona wczoraj lepsza, I połowa wyrównana, ale w drugiej połowie spora przewaga. Niemniej jednak remis nikogo nie powinien krzywdzić.

Cekin - 5 grudnia 2017, 11:40:46 - *.centertel.pl
Zdziwią się jeszcze bardziej ci pseudo fachowcy, którzy twierdzą, że obecne wyniki Korony są ponad stan. W tym okienku dojdzie jeszcze 3 piłkarzy stanowiących wzmocnienie a nie uzupełnienie. Czy oni wszyscy uważali, że Dieter Burdenski kupił sobie klub ot tak dla zabawy, by okupować dolne strefy stanów niższych tabeli i bronić się przed spadkiem ? Kopary co niektórym opadną na wiosnę. Muszą sobie zdać sprawę, że Korona od tego sezonu będzie już (i tak zostanie) topowym klubem naszej e-klasy. Mistrzostwo może jeszcze nie w tym roku ale puchar Polski lub miejsce w pierwszej 3 bardzo prawdopodobne a raczej pewne.

Kiki - 5 grudnia 2017, 11:53:21 - *.centertel.pl
@kibic, mylisz się w postrzeganiu Korony i w ogóle piłki nożnej. Zgadzam się z właścicielami Korony, że piłka to biznes. To chyba retoryczne stwierdzenie w całym piłkarskim świecie. Lecz aby osiągnąć cel biznesowy najpierw trzeba coś pokazać. Nie ma lepszej promocji klubu i zawodników jak przez dobrą grę i wyniki, zdobywanie trofeów, grę w pucharach europejskich. Tylko wówczas można wytransferować zawodników za przyzwoitą kasę jak i dobrzy zawodnicy chcą przychodzić do takiego klubu, to chyba oczywiste i taki cel przyświeca Koronie, czy to takie trudne do zrozumienia...?

Krollll - 5 grudnia 2017, 12:36:36 - *.centertel.pl
Wielki cwaniak Probierz wszystkich poucza a jego autorska drużyna poziom I liga..

ave - 5 grudnia 2017, 12:42:47 - *.ro
Tylko Lechia

baba53 - 5 grudnia 2017, 16:31:55 - *.10.36.184
Pan Probierz to wczoraj pobił swoje ego zachowaniem wobec trenera drużyny przeciwnej.
Podanie reki z odwróconą głową ! Szacunek dla witającego sie należy a nie pokazywać swoją butę !
Trochę kultury Panie Probierz !

kibic - 5 grudnia 2017, 18:54:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KBan
Ja coś dodam. Jeśli mecz był przyjacielski, to jeśli Korona wygrała mecz u siebie, to wczoraj miała 3 pkt oddać Cracovii. Razem to daje 6 pkt.
A w sytuacji tego remisu (3+2) jeden pkt szlag trafił. Korona na tym zyskała punkt, Cracovia straciła 2.
Kiki
Ależ ja się z tym zgadzam. Trzeba się wypromować, problem w tym, że wczoraj Korona straciła 2 punkty, które mogą zabraknąć, żeby zagrać w pucharach i się tam wypromować.
W zeszłym sezonie Korona miała szczęście, że awansowała do lepszej ósemki. Dziś od niej wymagania są wyższe, bo coś w tym sezonie dobrego pokazała. Dziś górna ósemka czy 5 miejsce to na Koronę za mało. Z drużyną z dołu tabeli trzeba wygrywać, żeby myśleć realnie o promocji.
Zdrowa sytuacja w klubie jest wtedy, kiedy sukcesy dają pieniądze, a nie pieniądze sukcesy. Żeby były pieniądze, muszą być sukcesy. Jeśli klub działa na zasadzie takiej, że ściąga do siebie tanich piłkarzy, żeby ich później sprzedać drożej, to może jest to jakiś biznes dla właścicieli klubu, ale oszustwo dla kibiców. Jeśli Kibice Korony, którzy nie są tacy jak kibice Górnika, którzy chodzą na Górnika, a nie jak kibice Korony, na Legię zorientują się, ze coś jest nie tak, 5 tysięcy kibiców to będzie maksimum nawet na meczach z czołówką polskiej ligi.

f.c.t.g. - 5 grudnia 2017, 21:58:01 - *.centertel.pl
Kraków na wiosnę odbije, a Kielce górna część tabeli. Więcej fanów jak na ostatnim meczu w Białymstoku.

LEON - 6 grudnia 2017, 1:33:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I To Rozumiem

Jaś Niepan - 6 grudnia 2017, 11:49:31 - *.dynamic.chello.pl
Mecz jak na e-klapę niezły,ale to tylko polska kopanka.Wszyscy piłkarze mają podstawowe braki techniczne,ambicja i siła to za mało na Europę.Talentów nie widać,ostatni młody z przyszłością to Kownacki w Genui."Talenty" z niższych lig mają wielkie braki,to wina braku szkolenia.Kolejny mecz gdzie krzesełka są w przewadze przeciwko widzom.

kibic - 6 grudnia 2017, 19:02:31 - *.opera-mini.net (*.248.162.51)