9 grudnia 2017, 22:21:10 - dyrovski
Legia odrabia straty

Legia Warszawa wygrała u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 3-0 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki Ekstraklasy. Bramki zdobyli Guilherme z rzutu karnego, Cristian Pasquato oraz Kasper Hämäläinen. "Wojskowi" tracą teraz jeden punkt do pierwszego w tabeli Górnika Zabrze.

W 8. minucie prowadzenie mogli objąć goście - Bartosz Śpiączka otrzymał podanie w okolicach środka boiska i ruszył sam w kierunku bramki Legii. Napastnik Bruk-Betu Termaliki, mając przed sobą jedynie Arkadiusza Malarza, zbyt długo czekał z oddaniem strzału i ostatecznie trafił prosto w niego. Legia swoją szansę miała dziesięć minut później, ale uderzenie Kaspera Hämäläinena było bardzo nieudane. Następnie za lekko głową do Jána Muchy podał Mateusz Kupczak. Wydawało się, że wykorzysta to Jarosław Niezgoda, lecz w ostatniej chwili bramkarzowi niecieczan udało się wybić piłkę. W 33. minucie Cristian Pasquato zacentrował z rzutu rożnego, a niezły strzał głową oddał Maciej Dąbrowski, ale skuteczną interwencję zanotował Mucha. Cztery minuty przed przerwą Krzysztof Mączyński podał do Niezgody, a ten w dobrej sytuacji nie potrafił pokonać golkipera gości.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego uderzenia Guilherme z dalszej odległości. W 53. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Martin Mikovič sfaulował w "szesnastce" Hämäläinena i sędzia odgwizdał rzut karny, z którego gola strzelił Guilherme. Dwie minuty później Śpiączka kopnął mocno i niecelnie z daleka. Po chwili było już 2-0. Hämäläinen zagrał w pole karne do Pasquato, a Włoch bardzo ładnym uderzeniem z woleja nie dał Musze szans. W 65. minucie Legia podwyższyła prowadzenie. Kamil Słaby wybił futbolówkę głową przed "szesnastkę" wprost pod nogi Hämäläinena. Fin kopnął natychmiast, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Po drugiej stronie boiska Szymon Pawłowski dośrodkował na głowę Śpiączki, którego strzał obronił jednak Malarz. Bramkarza Legii spróbował pokonać również Artem Putiwcew, lecz jego bardzo mocne uderzenie z rzutu wolnego było niecelne.

9 grudnia 2017, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 3-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Guilherme 53 (k), Cristian Pasquato 56, Kasper Hämäläinen 65

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme, 31. Krzysztof Mączyński, 75. Thibault Moulin (80, 15. Michał Kopczyński), 8. Cristian Pasquato, 22. Kasper Hämäläinen (67, 53. Sebastian Szymański) - 11. Jarosław Niezgoda (71, 99. Armando Sadiku).

Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha - 16. Martin Mikovič (78, 96. Przemysław Szarek), 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 24. Kamil Słaby - 20. Szymon Pawłowski, 5. Vlastimir Jovanović, 28. Łukasz Piątek, 10. Samuel Štefánik (66, 99. Dejan Janjatović), 18. Bartosz Śpiączka (80, 19. Dávid Guba) - 80. Gabriel Iancu.

żółte kartki: Mikovič, Słaby.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 11 388.

siwewlosy - 9 grudnia 2017, 22:21:58 - *.dynamic.chello.pl
Od pierwszego gwizdka to Nieciecza starała się przejąć inicjatywę. Jednak pomarańczowi mają w swoich szeregach piłkarza, który jeszcze w Łęcznej zapadł ze wstydu w śpiączkę, gdy skompromitował się w Pucharze Polski podczas karnych na boisku trzecioligowca. Nic więc z tego wyjść nie mogło. Potem grała już tylko Legia. Cristiano Italiano zdobył nieco finezyjną bramkę, zaś "zabójca o twarzy dziecka" Guilherme godnie pożegnał się z Łazienkowską. Mecz niby bez historii, choć jednej postaci historycznej bym się doszukał. Z zabójczą precyzją strzelający, ubrany na biało, Fin. Prawie jak słynny Simo "Biała Smierć" Häyhä. Trzy bramki i punkty zostają w Warszawie. Choć kiedyś wygrana 3:0 była extra premiowana 3 punktami.

red - 9 grudnia 2017, 22:23:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia słaba. Oczywiście na naszą Ekstraklape to wystarczy ale w Europie nie mają czego szukać. Taka prawda..

Gliwice - 9 grudnia 2017, 22:26:29 - *.dynamic.chello.pl
O tylko 11 tys to 2 razy mniej niż Gornika

książka - 9 grudnia 2017, 22:27:38 - *.play-internet.pl
Kibiców jak mało..miasto o połowę mniejsze jak Warszaw powinno mieć 6000 widzów

cds@o2.pl - 9 grudnia 2017, 22:28:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2 karne za reke dla Niecieczy nie uznane..

ulegŁa - 9 grudnia 2017, 22:30:01 - *.236.224.72
11 tys Hahahahahhahahahahahahahah

kubilaj2 - 9 grudnia 2017, 22:30:20 - *.dynamic.chello.pl
Zauważyłem pewną niepokojącą prawidłowość w grze Niecieczy.
Mają otóż oni problem z drugimi połowami, zwłaszcza na wyjazdach. W tym meczu, o ile w 1 jakoś to wyglądało, to w drugiej już tylko Legia grała.

Borubar - 9 grudnia 2017, 22:33:57 - *.146.160.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
My w Szczecinie nie przepadamy za Legią, ale z racji naszego trudnego położenia, dzisiaj kibicowaliśmy stołecznej ekipie. Jutro wygramy z Zagłębiem i zmniejszymy stratę do Termaliki. Jutro uczta dla prawdziwego kibica. O 15:30 Pogoń- Zagłębie a o 17:30 derby Manchesteru. Już nie mogę się doczekać. Tak samo jak nie mogę doczekać się napastnika w Pogoni.

2. - 9 grudnia 2017, 22:37:12 - *.class99.petrotel.pl
Grała Legiunia i od razu na niebiesko... pff.

RRRRRR - 9 grudnia 2017, 22:37:59 - *.dynamic.chello.pl
11.000 widzów - co się dzieje - kibice sukcesu?

max - 9 grudnia 2017, 22:42:00 - *.tktelekom.pl
żenująca frekwencja co to ma być 11 tysięc w Wawie buhahahahaha leże jak mało ludzi w stolycy

needle - 9 grudnia 2017, 22:42:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Borubar
Głupcy szczecińscy piszą tak jak Ty, zaś moi przyjaciele szczecińscy mówią zupełnie co innego.
Gdy graliście w V, IV czy III klasie rozgrywkowej dopingowaliśmy Was a gdy wróciliście do ekstraklasy to się od swoich odwracacie podpuszczani przez Waszych wrogów.
Mądrości w tym żadnej ale ja i tak będę życzył ekstraklasy Szczecinowi!
Wiem, że jak zostaniecie to "nie będziecie przepadać" a jak spadniecie to my Wam będziemy życzyć powrotu...nikt inny!
IGła

tadzik - 9 grudnia 2017, 22:43:56 - *.play-internet.pl
Jak koniec kitów a trzeba mieć wiedze to BARTOSZKA nie ma.Kto wsadził właścicieli Termaliki na takiego trenera?

Green - 9 grudnia 2017, 22:46:04 - *.255.22.144
Brawo Legia .I tak do konca !!!!

kalbaro74 - 9 grudnia 2017, 22:54:35 - *.dynamic.chello.pl
Beznadziejna Nieciecza i mit Bartoszka chyba już minął

Kibic - 9 grudnia 2017, 22:56:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Bartoszek nie mam zamiaru oglądać w następnym meczu Muchę,Mikovicia,i Kupczaka

Fafner - 9 grudnia 2017, 23:00:45 - *.13-2.cable.virginm.net
Jak to mozliwe ze tylko 11 tysiecy kiedy oficjalna strona Legii na fb przed meczem chwalila sie ze ponad 15 tysiecy biletow sprzedanych?

fansport - 9 grudnia 2017, 23:04:32 - *.dynamic.chello.pl
siedzą im na ogonie.

olaf - 9 grudnia 2017, 23:06:21 - *.play-internet.pl
w canal + podali, że było 16500 kibiców, sprzedali 19000 biletów a tu 11 tys?

Zajmon Leg - 9 grudnia 2017, 23:27:57 - *.146.2.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mieszkam w Szczecinie 11 lat i większość pamięta zgodę Legii z Pogonią a jakiś Rumburak zawsze był ... dziwny

zdziwiony - 9 grudnia 2017, 23:33:02 - *.elblag.vectranet.pl
Mam nadzieję w następnym sezonie ich nie oglądać w ekstra klapie. Dziękuje Legio, za kolejnego gwoździa do trumny.

VIP - 9 grudnia 2017, 23:39:10 - *.syrion.pl
Zajmon Leg - Piast 30 lat temu miał zgodę z GKS Katowice czy Slaskiem dzisiaj na meczach z nimi lecą K... za jakiś czas Legia zaśpiewa wam jazda z K.... samo życie.

Kawi - 9 grudnia 2017, 23:49:11 - *.dynamic.chello.pl
Z jakiej racji podajecie liczbę widzów 11 000, jak podano oficjalnie, że było prawie 17 000? Kto mi to wyjaśni z redakcji!!

Hdnd - 9 grudnia 2017, 23:56:08 - *.dynamic.mm.pl
2 mln stolc Ica a na meczu niech będzie te wasze 15 to i tak Sieradz niesamowita

hans - 9 grudnia 2017, 23:56:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajnie: Legia wygrywa, Legia gnębi Nieciecz, dziewczyny z Zabrza (czy jak kto woli: panny zabrzańskie) znów mają pełno w gaciach, bo Legia tuż tuż. Jutro w Poznaniewie, w asyście siłą ściągniętych uczniów szkół podstawowych mecz o pietruszkę. Fajnie, że rozstanie z Guilherme następuje w cywilizowanej atmosferze. Piłka nożna dla dobrych drużyn.

bbb - 10 grudnia 2017, 0:17:29 - *.hsd1.il.comcast.net
Ręka Pazdana jak byk sędzia nie chciał widzieć tyle w temacie!!!

Zajmon Leg - 10 grudnia 2017, 0:17:43 - *.146.2.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@@Vip
Nigdy nie lubiłem Kurnika . Wiem ze nazywają Gliwice kurczakami a pół Zabrza u was robi wiec kto kogo heh
Macie ambitna drużynę plus jeden emeryt Kosta i dobrego fachowca Fornalika to się utrzymacie.
Pogoń na rocznicę poleci razem z Sandecja.

wiem - 10 grudnia 2017, 0:52:40 - *.opera-mini.net (*.13.106.205)
Na wiosne Legia mistrz.

stefan - 10 grudnia 2017, 1:17:29 - *.adsl.inetia.pl
Dziwne z ta frekw.bo na pasku podczas transmisji w nc podali ponad 16tys. a tu jest napisane 11tys????!!!!

... - 10 grudnia 2017, 2:13:40 - *.play-internet.pl
Do gliwice. Dwa razy? A raz mniej to ile to jest wg. ciebie?

kkk - 10 grudnia 2017, 6:43:17 - *.centertel.pl
Czy kiedykolwiekclegia jako gospodarz zagra w piatek o 18 czy tez w poniedzialek o 18. Dlaczego zawsze nawet jak jest to nieciecza graja w najlepszym teminie czyli sobota 18 badz 20:30??????

Royberpaka - 10 grudnia 2017, 7:22:11 - *.215.193.121-internet.zabrze.debacom.pl
Na C+ podali ponad 16tys.
...pomyślałem że przy Łazienkowskiej PIĄTĄ trybunę wybudowali bo na CZTERECH obecnych pustki!!!
PozdrWiam z Zabrza...Miasta Lidera

Szymon - 10 grudnia 2017, 7:25:34 - *.centertel.pl
11000 ludzi w takiej wielkiej Warszawie na meczu? Gdzie Ci kibice? Gdzie?

zabol - 10 grudnia 2017, 7:58:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
skończcie już z tą frekwencją w Zabrzu gdzie była połowa z tych kibiców co teraz chodzą w 1 lidze?Liczą się wierni kibole a nie kibice sukcesu co przyjdą na mecz jak krupnioka dostaną

Jaś Niepan - 10 grudnia 2017, 8:07:17 - *.dynamic.chello.pl
Jako wybitny expert powtarzam: Górnik i Korona padną na wiosnę.Jaga się nie liczy.Ważny komunikat : Legia będzie mistrzem.Mówi to wam gdańszczanin z piekła rodem.

Olsztyn - 10 grudnia 2017, 8:20:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie wiem czy tak sie stanie kibicu Lechii
Należał sie wam karny a sedzia nawet Varu nie użył. Hlousek dostaje pilka w głowę a sedzia gwizdze karnego.
Sedziuja pod Gornika ewidentnie.

Giovanni - 10 grudnia 2017, 8:39:49 - *.centertel.pl
@zabol Krupniok to kaszanka ??

piotrek - 10 grudnia 2017, 8:48:38 - *.dynamic.mm.pl
to co wyprawiaja komentatorzy dyzurni legii z kanalu minus to zwykla kpina a nie obiektywizm do tego sie przyzwyczailem i dlatego wyciszam ich, ale zeby na meczu zawyzac frekwencje o 5 tys to smiech na sali,i do tych wszystkich pieniaczy warszawskich ktorzy to twierdza ze na legie zawsze wala tlumy niestety w warszawie tego nie widac wczoraj 11 a z gornikiem 25tys a gdyby wam zrobic mecz w piatek o 18 to bylo by 5tys ,takze w calej lidze chodzi sie na przeciwnikow i to jest powod do zmartwienia gdzie ci prawdziwi kibice,teraz to tylko w zabrzu i w lodzi na widzewie ,zeby w 3 lidze bylo 15 -17 tys na meczu to w zadnym innym klubie nie osiagalne dlatego szacunek wam za to wielki

@Royberpak - 10 grudnia 2017, 8:52:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O pięć trybun w Warszawie się nie martw, bo Wy nie macie nawet....czterech
Co za obciach z tym niedorobionym pseudostadionem

Cesio - 10 grudnia 2017, 8:59:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Olsztyn
Gwoli ścisłości to nie Hlousek a Dąbrowski i nie głowa tylko górna skrajna część klatki piersiowej i tyle o anatomii.Natomiast ręka Pazdana to nie zagranie.Piłka dotyka ręki a nie Pazdan zagrywa piłkę ręką.

Beret - 10 grudnia 2017, 10:15:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
We wtorek i środę będzie jeszcze mnie na trybunach Ludziom nie chce się iśc na stadion jak jest zimno

Tyci - 10 grudnia 2017, 10:46:02 - *.play-internet.pl
Brawo Legia teraz wyprzedzić górnika i Mistrzostwo będzie nasze!!!Legia Zagłębie Olimpia zawsze razem

Ted - 10 grudnia 2017, 10:51:32 - *.137.1.197
Szukam malarza na jutro.ile arkadiusz od metra kasuje?

Kyo - 10 grudnia 2017, 11:46:28 - *.play-internet.pl
Fajna frekwencja, terminy Legia ma zawsze dobre a ludzie nie przychodzą, ile by było jakby grali u siebie w poniedziałek o 18??

kazik - 10 grudnia 2017, 11:53:58 - *.rudaslaska.vectranet.pl
LTSK !!! i tyle w temacie.

Gliwice - 10 grudnia 2017, 13:06:56 - *.dynamic.chello.pl
Podobno Guilherme idzie do lidera ekstraklasy ma tam zapewnione pewne pełne trybuny i piękną młodzieńczą grę

Ff - 10 grudnia 2017, 13:28:14 - *.206.204.21
Wydaje mi sìę źe to Canal + ma rację.

Bambusek - 10 grudnia 2017, 13:38:04 - *.adsl.inetia.pl
@kkk
Piatek o 18 i poniedziałek o 18 to terminy, w któych mecze transmituje Eurosport. Legia przyciaga przed telewizory ludzi, więc jasne, że Canal+ woli mieć ją u siebie.

Joe - 10 grudnia 2017, 13:39:52 - *.32.149.90.vultr.com
Brawo.

offside - 10 grudnia 2017, 14:17:10 - *.play-internet.pl
Sedzia z wawy, pilka z wawy, Legia 3-bramki ze spalonego. Pasito pokaze swoja wartosc, Legia nie moze siegac po najwyzsze cele jak taki gosc siedzina lawie a Michal Drewnopulos gra od poczatku. Jozak rob swoje a faryzeusze powinni na kolanach ogladac mecz. Pozdrowienia z Wolsztyna.lesny zalamany. gui papa, jak powiedzial Murawski, jego mozna zastapic szybko, niezastapiony jest narazie Vadis.

pepik - 10 grudnia 2017, 14:22:30 - *.play-internet.pl
dawno nie widzialem w naszej lidze takiego goscia na lewej obronie jak Hlousek. Podpisywac szybko z nim na 4-lata. Od niego i pasito zaczynac sklad. Przy Jozaku zaczal grac Finczyk, Wazne ze niegraja Kopiczyski i Misiek( za slabi na LEGIE).A czech biega wzdloz bioska prez 90 minut.

demon - 10 grudnia 2017, 15:26:52 - *.dynamic-ra-11.vectranet.pl
Stolyca 2 mln.ludności na meczu 0,6 procent miasta.Zabrze 180 tys.na meczu 12 procent.Kielce 192 tys,na meczu 8 procent.Żenada

Zeno - 10 grudnia 2017, 15:30:36 - *.icpnet.pl
Pazdan gra rękami w polu karnym, sędzia nic. Var nic. Dąbrowski fauluje od tyłu na czerwo, sędzia nic. Var nic. Szkoda gadać.

Zajmon Le - 10 grudnia 2017, 15:32:50 - *.146.2.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@pepik
Jesteś z Czech więc Co wyjaśnię ze w Legii gra Pasquato, Kopczynski i Fin Hamalainen. Buahaha

MichałKSG - 10 grudnia 2017, 17:59:42 - *.adsl.inetia.pl
Na legii jakiś protest kibiców ? Może dlatego , że gilerme odchodzi? Żyleta nawet w połowie nie wypełniona.

LEON - 10 grudnia 2017, 20:42:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl