15 grudnia 2017, 12:02:00 - dyrovski
Gol Adriana Mierzejewskiego

Adrian Mierzejewski strzelił gola dla Sydney FC w wygranym 3-1 (2-1) meczu 11. kolejki australijskiej ekstraklasy z Melbourne City FC. 31-latek, który rozegrał całe spotkanie, ma na koncie pięć ligowych trafień. Mierzejewski zanotował także asystę przy ostatniej bramce.

15 grudnia 2017, 9:50 - Sydney (Allianz Stadium)
Sydney FC 3-1 Melbourne City FC
Adrian Mierzejewski 44, Bobô 45 (k), Alex Brosque 90 - Luke Brattan 37

żółte kartki: Jordy Buijs, Brandon O'Neill - Bart Schenkeveld, Iacopo La Rocca.
czerwona kartka: Manny Muscat (71. minuta, Melbourne City, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Shaun Evans.
widzów: 10 688.

W 85. minucie na boisku w barwach gości pojawił się Marcin Budziński, który zmienił Nicka Fitzgeralda.

Zespół Mierzejewskiego jest liderem rozgrywek z 28 punktami na koncie, zaś drużyna Budzińskiego ma dziewięć punktów mniej i zajmuje trzecie miejsce.

VNV - 15 grudnia 2017, 12:07:43 - *.strzyzowski.net
Ogladnąłem cały mecz i pomimo strzelonego gola Mierzejewski nie zagrał jakoś wybitnie. Pierwsze pół godziny to każdy kontakt z piłką to strata albo kiepskie dogranie. Później już było znacznie lepiej, choć rzuty różne kiepsko wykonuje. Plusem jest to, że jak już dobrze przyjmie piłkę, to jako jeden z niewielu w swojej drużynie potrafi przytrzymać piłkę i udanie pójść jeden na jeden. Mecz pełen niedokładności, wybijania piłki na oślep i przypadkowych zagrań. Jeśli tak wygląda hitowe spotkanie, to jednak liga australijska jest na poziomie rodzimej pierwszej ligi. Sędziowie boczni i techniczni to jakaś młodzież, na więcej niż 20 lat nie wyglądali. I jakoś przy VARze potrafią się cofnąć do sytuacji sprzed kilku minut i dać czerwoną kartkę… Budziński wszedł na ostatnie minuty, ale nic już nie pokazał, bo było praktycznie po meczu.

dd - 15 grudnia 2017, 12:07:59 - *.8.45.135
na mundial go.

kibol - 15 grudnia 2017, 13:36:21 - *.rivrw8.nsw.optusnet.com.au
Byłem na meczu, Adrian się wyróżniał. Po meczu, miałem możliwość z Mierzejewskim porozmawiać. Mówił, że bardzo chciałbym zagrać na MŚ.

Chris - 15 grudnia 2017, 13:57:41 - *.rcmp-grc.gc.ca (*.26.209.144)
To ze sie wyroznia w Australii to niestety malo znaczy. Kazdy chcialby zagrac na MS, ale jego szansy sa bardzo male.

kibol - 15 grudnia 2017, 14:07:05 - *.rivrw8.nsw.optusnet.com.au
Zdaję sobie z tego sprawę. Powołanie byłoby dla Niego sukcesem. Ja Adrianowi życzę jak najlepiej.

M - 15 grudnia 2017, 14:09:24 - *.play-internet.pl
Ja byłem na meczu a później obejrzałem powtórkę w tv. Nie zagrał tak zle jak piszecie.

rambo - 15 grudnia 2017, 15:32:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Też byłem na meczu i super widowisko. Pełno kibiców,wysoki poziom meczu i piękne bramki. Na kolejny mecz też się wybiore a wy cebulaki będziecie oglądać ekstraklape.

kibol - 15 grudnia 2017, 22:47:56 - *.rivrw8.nsw.optusnet.com.au
Już żadną ligę nie zaliczy, bo ma 3-letni kontrakt, chociaż byłoby ciekawie zobaczyć Go grającego w barwach najstarszewj warszawskiej drużyny.

Eagle - 15 grudnia 2017, 23:30:12 - *.136.106.212
Adrian napewno sie wyroznia w slabej A-lidze. Poziom A-league = Polska I ligi.

LEON - 16 grudnia 2017, 3:16:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Adrian

Dark - 16 grudnia 2017, 12:55:20 - *.dynamic.chello.pl
Tak, tak @rambo. I specjalnie z Australii używasz polskiego proxy. Błagam... xD

Dark - 16 grudnia 2017, 13:07:21 - *.dynamic.chello.pl
Zobaczymy jak pójdzie mu w SFC. Mistrzostwo Hyundai A-League do kolekcji może dojść.

kibol - 17 grudnia 2017, 11:46:10 - *.rivrw8.nsw.optusnet.com.au
O zwycięstwie w A-League zaważy długości ławki Sydney FC lub jej brak albowiem zaraz zaczynają się rozgrywki azjatyckiej Ligi Mistrzów i jego zespół czekają wymagające podróże po całym kontynencie z jednoczesną walką o tytuł na krajowym podwórku. Na pewno, uczestnicząc w tych rozgrywkach, Mierzejewski zdobędzie dużo doświadczenia w grze przeciwko azjatyckim zespołom, co być może zaowocuje powołaniem do Kadry. Tak czy siak, fajna przygoda dla Adriana.