[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

 


17 grudnia 2017, 17:23:36 - dyrovski
As (Gyt)kjær

W pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań wygrał u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 3-1 (2-0). Hat trickiem w barwach "Kolejorza" popisał się Christian Gytkjær, zaś dla gości trafił Artem Putiwcew. Poznaniacy mają dwa punkty straty do pierwszej w tabeli Legii Warszawa.

Już w 1. minucie próbę z dalszej odległości podjął Mihai Răduț, ale piłka poleciała obok słupka. Po drugiej stronie boiska szansę miał Roman Gergel, lecz jego strzał był kompletnie nieudany. W 4. minucie niezłą okazję stworzył sobie Lech - Darko Jevtić podał do Christiana Gytkjæra, a Duńczyk trafił wprost w stojącego przed nim Jána Muchę. Cztery minuty później było blisko gola dla gości. Gergel niedokładnie dośrodkował w pole karne, lecz Matúš Putnocký w łatwej sytuacji nie zdołał złapać piłki i ta znalazła się pod nogami Łukasza Piątka. Pomocnik niecieczan nie umieścił jednak futbolówki w bramce, bo jego strzał został zablokowany przez Roberta Gumnego.

W 13. minucie jeszcze raz z daleka kopnął Răduț. Tym razem uderzenie Rumuna było zdecydowanie lepsze, ale Mucha skutecznie interweniował. Okazję do dobitki miał jeszcze Gytkjær, lecz znowu górą był bramkarz Bruk-Betu Termaliki. Następnie z rzutu rożnego zacentrował Jevtić, a strzał głową oddał Emir Dilaver, ale bardzo ładną obroną popisał się Mucha. W kolejnej akcji niecelnie sprzed "szesnastki" uderzył Maciej Gajos.

Na ponowne zagrożenie pod którąkolwiek z bramek trzeba było czekać aż do 36. minuty, kiedy gola strzelił Lech. Po dwójkowej akcji Jevticia i Wołodymyra Kostewycza na lewej stronie boiska Ukrainiec dośrodkował w pole karne, a Gytkjær strzałem bez przyjęcia nie dał szans Musze. Po dwóch minutach było już 2-0. Piątek za lekko podał do Artema Putiwcewa, a po wślizgu ukraińskiego obrońcy futbolówka odbiła się od Jevticia i trafiła do Gytkjæra, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości.

Na początku drugiej połowy bramkę mógł zdobyć Gajos, ale z dość bliskiej odległości nie dał rady przechytrzyć Muchy. W 50. minucie Mucha zanotował kolejną dobrą interwencję - tym razem po niezłym strzale Răduța po ziemi. Osiem minut później Gumny zagrał do Mario Šituma, a Chorwat spróbował zaskoczyć Muchę technicznym uderzeniem. Czujny bramkarz zdołał jednak wybić piłkę. Następnie Gajos podał do Gytkjæra, a ten z łatwością minął Ákosa Kecskésa i oddał niecelny strzał lewą nogą. Swoją szansę miał także Jevtić, lecz po jego niezłym uderzeniu piłka poleciała obok słupka.

W 74. minucie gola zdobyli goście. Gabriel Iancu dośrodkował z rzutu rożnego, a mocnym strzałem głową futbolówkę do bramki skierował Putiwcew. Sześć minut później "Kolejorz" znowu prowadził dwoma golami. Kostewycz wrzucił z autu do Gytkjæra, a duński napastnik wbiegł w pole karne, nie dał odebrać sobie piłki Mateuszowi Kupczakowi, a na koniec umieścił ją w bramce. W 84. minucie niecelnie z dalszej odległości uderzył jeszcze Jevtić.

17 grudnia 2017, 15:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 3-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Christian Gytkjær 36, 38, 80 - Artem Putiwcew 74

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 26. Rafał Janicki, 66. Emir Dilaver, 22. Wołodymyr Kostewycz - 10. Darko Jevtić, 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka (55, 5. Abdul Aziz Tetteh), 18. Mihai Răduț, 16. Mario Šitum (77, 29. Kamil Jóźwiak) - 32. Christian Gytkjær (89, 14. Nicki Bille Nielsen).

Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha - 25. Mateusz Kupczak, 4. Ákos Kecskés (89, 23. Szczepan Kogut), 77. Artem Putiwcew, 2. Vitālijs Maksimenko - 7. Roman Gergel (65, 19. Dávid Guba), 99. Dejan Janjatović (81, 16. Martin Mikovič), 28. Łukasz Piątek, 10. Samuel Štefánik, 18. Bartosz Śpiączka - 80. Gabriel Iancu.

żółte kartki: Šitum - Piątek, Putiwcew, Štefánik, Janjatović.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 8102.

REKLAMA

asd - 17 grudnia 2017, 17:24:53 - edm252.neoplus.adsl.tpnet.pl
Słaba frekwencja

Mm - 17 grudnia 2017, 17:24:55 - user-94-254-180-15.play-internet.pl
Heh

MMz - 17 grudnia 2017, 17:25:13 - PC-109-125-234-93.wegrow.domtel.com.pl
W osiemnastce meczowej Lecha pięciu Polaków - smutne...

alekss - 17 grudnia 2017, 17:27:29 - ahx82.neoplus.adsl.tpnet.pl
@MMz i co z tego? To klub. Zobacz ilu jest w zachodnich klubach topowych z niemiec, anglii, francjii itd graczy z danego kraju...

REKLAMA

Kibic - 17 grudnia 2017, 17:28:48 - ip-188-127-15-16.ennet.pl
Po co wy gracie jak wy kibiców nie macie 8 tys na meczu haha już widać jak cała Wielkopolska kibicuje Lechowi

jacekM - 17 grudnia 2017, 17:29:01 - user-94-254-173-60.play-internet.pl
MMz,
dlaczego smutne ?
Lepiej mieć nawet przeciętnego Raduta od jeszcze gorszego Kucharczyka. Legia ma dużo Polaków i źle na tym wychodzi, z kolei w poprzednim sezonie dużo fajnych obcokrajowców, których niestety już nie ma.

LK - 17 grudnia 2017, 17:29:23 - adsc181.neoplus.adsl.tpnet.pl
To i tak nieźle, że pięciu - jeszcze kilka miesięcy temu było ze trzech a myślałem że będzie jeszcze mniej, biorąc pod uwagę ile zagranicznego szrotu Lech naściągał.

ZeteL - 17 grudnia 2017, 17:31:23 - dynamic-78-8-118-144.ssp.dialog.net.pl
Granie meczów ligowych w grudniu we wschodniej Europie to nieporozumienie. Frekwencja tragiczna na każdym meczu.

kalbaro74 - 17 grudnia 2017, 17:34:40 - 89-69-251-196.dynamic.chello.pl
PO co grać w grudniu jak piłkarze grają przy pustych trybunach, a oni kombinują żeby było 18 zespołów, powinno być 12 i runda finałowa i emocje by były i grajki by się starały.

Kawi - 17 grudnia 2017, 17:36:23 - 89-64-7-163.dynamic.chello.pl
Fatalna frekwencja....

Termalika - 17 grudnia 2017, 17:39:17 - apn-31-0-39-193.dynamic.gprs.plus.pl
Bartoszek odejdź! ! Co ty zrobiłeś z ta drużyna masakra!!! Myślę że od dziś juz nie jesteś trenerem termaliki!!

Dark - 17 grudnia 2017, 17:40:27 - 89-66-29-223.dynamic.chello.pl
A z drugiej strony będzie narzekanie czemu mamy taką długą przerwę zimową. A inni odpowiedzą po co grać tyle meczów latem w okresie urlopowym.

Czechu - 17 grudnia 2017, 17:43:58 - user-5-173-187-22.play-internet.pl
Świetny tytuł newsa nawiązujący do najlepszych w historii tego portalu, jak np. Zaj-EBI-ście.

ja - 17 grudnia 2017, 17:47:18 - user-94-254-135-98.play-internet.pl
@czechu
właśnie czytam i czytam i nie wiem o co chodzi w tym tytule mógłbyś mi wytłumaczyć ?
mówię całkiem serio

REKLAMA

do kalbaro - 17 grudnia 2017, 17:51:44 - host-91-231-120-81.gtnet.net.pl
To dopiero byłaby frekwencja. Cztery mecze w sezonie szlagier Sandecja - Termalica.

LKWQ - 17 grudnia 2017, 18:03:52 - ip-37-248-157-42.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@ja - widać niekumację czytania nazw obcych. As kier (przynajmniej na wschód od Wisły, bo w zachodniej części kraju np. w 1000 czy w ślunskiej minii atu jest trefl) jest kolorem atutowym.

Jjjj - 17 grudnia 2017, 18:08:18 - 78.10.208.17
Na zachodzie mówimy as czerwo a frekwencja słabą bo na innych stadionach po 30 000 chłopa na trybunach

Paolo KKS - 17 grudnia 2017, 18:29:07 - public-gprs383790.centertel.pl
Zwysięstwo oczywiście cieszy. Ale Panie Boniek, po jaką cholerę grać te 37 spotkań. Ciągnie się ta liga w grudniu, zawodnicy narażeni są na poważne kontuzje a przecież nie jest to zupełnie potrzebne. Proponuje skrocić ligę i sezon zakończyć na końcu października. Trudno o frekwencję ... i sorry, taki mamy klimat.

Polak - 17 grudnia 2017, 18:50:25 - 188.146.70.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ojciec Polak, matka Polka,
Polska firma, Polska wioska,
Piękna nasza Polska cała,
By ta Polska ocalała.
Piękne słowa hymnu Termaliki. W każdej zwrotce słowo „Polska”, „Polak”, a w podstawowym składzie dzisiejszego meczu wybiegło AŻ trzech Polaków; w ostatniej minucie na boisko został wpuszczony został czwarty Polak - wychowanek nieczańskiego klubu.
Zmiana hymnu, panie włodarzu?

zibiw - 17 grudnia 2017, 18:52:46 - ejs13.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co wam nie pasuje z graniem w grudniu ,jak nie chcecie iść na stadion bo zimno to przed TV, grzane piwko i napawać się poziomem naszej ligi.

Polak - 17 grudnia 2017, 18:54:37 - 188.146.70.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gdakanie, że Polakami, szczególnie z regionu, grać się nie da - jest bujdą. Bierzcie przykład z zabrskiego Górnika - większość kadry to Polacy, pochodzący zrehionu, związani z klubem. Nie to najemna legia cudzoziemska.

tokas9 - 17 grudnia 2017, 19:12:31 - cpe-74-72-170-47.nyc.res.rr.com
niech ktoś wytłumaczy nagłówek bo nie rozumiem

kibic - 17 grudnia 2017, 19:16:01 - public-gprs378557.centertel.pl
as kier - karta z kolorem oznaczonym czerwonym sercem

mister - 17 grudnia 2017, 19:48:30 - host-80-238-111-118.jmdi.pl
Ani nie jestem za Lechem, ani tym bardziej za Termą, ale odpowiem. Ktoś po ostatnim zwycięstwie ze Śląskiem napisał: "Brawo Słoniki, golić miastowych". Jak to czytasz to odpowiadam: Brawo Lechici, golić wieśniaków

abc - 17 grudnia 2017, 19:52:12 - public-gprs183424.centertel.pl
W calej lidze frekfencja,jest coraz nizsza,coraz mniej kibicow na stadionach,jedynie w zabrzu stala publika.

Oskar - 17 grudnia 2017, 20:15:16 - public-gprs384956.centertel.pl
Co decyduje o kolejności przy trzech zespołach z rowną ilością punktów? Bo Lech jest przed Górnikiem i Jagą choć ma tylko 1 punkt w bezposrednich meczach

wielgo - 17 grudnia 2017, 20:25:24 - a20-04-04.opera-mini.net (37.47.64.131)
ale Internazionale Nieciecza to polski klub?

artuur,,, - 17 grudnia 2017, 20:32:18 - ip-5-172-237-26.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
abc@ Jak masz juz ,,sapać.. na temat frekwencji u ciebie frekfencji,,podszkol troche sie z ortografii,, siedzą w wygodnym foteliku co niektórzy tutaj i tylko frekwencja

Krzychu - 17 grudnia 2017, 20:41:26 - apn-37-249-142-101.dynamic.gprs.plus.pl
Oskar - wygląda na to, że w sytuacji z taką samą ilością punktów o kolejności decyduje lepszy ogólny bilans bramkowy a gdy jest on równy to wtedy większa ilość wszystkich strzelonych bramek.

REKLAMA

ccm gg pdf - 17 grudnia 2017, 21:04:17 - 91-145-143-125.internetia.net.pl
No to mamy 4 drużyny które mają przewagę i będą walczyć o mistrza czyli Legia Jagiellonia Górnik Lech....czy ktoś wiosną będzie mocny poza tymi ekipami może Wisła lub Zagłębie..

vsd - 17 grudnia 2017, 21:19:31 - nat-i786.etth.elomza.pl
czołganie się na mistrza trwa Można powiedzieć wyścig żółwi. Jeszcze będzie seria porażek i remisów, będzie jeden z rekordów najmniej zdobytych pkt., by zostać mistrzem.

fakir - 17 grudnia 2017, 22:06:31 - user-94-254-137-67.play-internet.pl
Co w Niecieczy robi jeszcze bartoszekTo kompromitacja sponsora.

KSG - 17 grudnia 2017, 22:21:39 - bxo149.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jako kibic Starej Gwardi życza Lechowi,Craxie iArcezebybyli tuż za nami!!!!!

Zajmon Leg - 18 grudnia 2017, 0:17:21 - 188.146.102.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobrze wymyślony tytuł redakcjo.

... - 18 grudnia 2017, 1:28:09 - aahv177.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pustki na trybunach najlepszym dowodem na to, że granie o tej porze roku to nieporozumienie.

look - 18 grudnia 2017, 6:19:25 - 89-64-27-59.dynamic.chello.pl
Pustki świadczą o braku kibiców jak nie ma Legii i darmowej kiełbasy

KSZO - 18 grudnia 2017, 9:10:42 - 81.219.210.250
Dobrze że im dokopaliście, dobrze jeszcze jakbyście dokopali tym wieśniaką z kielc.
Ostrowiec zawsze z Lechem.

Waha - 18 grudnia 2017, 9:33:56 - public-gprs372734.centertel.pl
Mychów pod Ostrowcem też zawsze z Lechem Idzcie na mistrza !

Grójec - 18 grudnia 2017, 9:53:09 - 213-241-65-190.static.ip.netia.com.pl
Jedyny zespół który może zagrozić Legii w zdobyciu Mistrza Polski to Jagiellonia. Nikt jej nie docenia a potencjał jak na ligę ma spory, dobry bramkarz, dobrzy stoperzy, ciekawi skrzydłowi. Nikt jej nie docenia ale w porównaniu z Lechem i Górnikiem ma indywidualności które mogą same zrobić coś z niczego. Górnik straci środkowego pomocnika, emeryt przestanie strzelać i zespół może polecieć do dolnej ósemki, Lech nie ma indywidualności poza lewym i prawym obrońcom a to nie są kluczowe pozycje.

@grojec - 18 grudnia 2017, 10:38:34 - public-gprs678926.centertel.pl
Co ty pleciesz? Przecież jest zupełnie na odwrót.

Lolo - 18 grudnia 2017, 12:11:57 - 231.225.135.185.easy-com.pl
Lech ma najlepsza indywidualność w tej słabej lidze Jevtić

Rafi - 18 grudnia 2017, 12:49:26 - a25-05-12.opera-mini.net (188.146.225.171)
Lech by mial pewne puchary i miliony euro gdyby zatrzymal bednarka kownackiego kedziore linettiego,a tak to zadowolili sie kasa za transfery i teraz przez nastepne 5lat beda miec taki sklad jak teraz czyli daremny,przecietny na lige a na puchary to lepiej przemilczec.

Pan Wojtek - 18 grudnia 2017, 12:50:25 - apn-31-0-68-57.dynamic.gprs.plus.pl
17 grudnia 2017, 17:36:23 - 89-64-7-163.dynamic.chello.pl
Fatalna frekwencja.... Faktycznie, frekwencja na tym meczu to "porażka" dla Lecha, ale o takiej frekwencji może tylko pomarzyć niemal cała liga, poza Legią i Wisłą. Jednak zamiast nabijać się z tej frekwencji, odmawiajcie zdrowaśki aby na mecze Lecha przychodziło tyle co zazwyczaj, czyli +16 tysięcy. Dlaczego? Piłkarze Lecha przy niskiej frekwencji grają dobrze, wręcz bardzo dobrze. Czyli do końca sezonu na Bułgarską przychodzi podobna ilość widzów i Kolejorz ma majstra :D

odp - 18 grudnia 2017, 14:27:44 - morpheus.7bulls.com
Jevtic jest nie zły ale bez przesady, taki Cernych w formie robi większą różnicę, poza tym Lech ma bardzo przeciętny środek pomocy z Tetehem i Trałką. o nie są pomocnicy na walkę o MP.

Zarząd - 18 grudnia 2017, 15:04:57 - d90-177.icpnet.pl
Uuuuu, będzie sprzedaż.

needle - 18 grudnia 2017, 17:26:09 - afon163.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pamiętacie co pisałem przed sezonem
i na samym jego początku...?
LECH przed LEGIĄ w tym sezonie + PP dla (L).
Wkurzają mnie kibole obu drużyn ale tak mi wyszło przypatrując się transferom.
LECH jest najstabilniejszy z czołowych drużyn i bardzo dobrze, że Rutkowski jr nie słucha takich doradców-specjalistów z 90.min [żeby było jasne, o "prawdziwych" kibiców LECHA mi idzie].
Wcześniej sądziłem, że jeszcze trzecia drużyna na "L" włączy się do gry ale tam coś ... śmierdzi i to nie żadne wsparcie PZPN jak piszą durnie tylko bardziej pralnię to przypomina. Szkoda!
Dlaczego szkoda...? Ja w zasadzie nie mam nic do żadnej z drużyn ekstraklasy [te najbardziej skompromitowane już tu nie grają] pod warunkiem, ze nie prowadzili na skalę masową działalności korupcyjnej.
Co to znaczy...?
Gdy 3 piłkarzy jakiegoś klubu sprzedało 2 mecze to jest świństwo* natomiast gdy któraś drużyna niemal jawnie handluje przez lata i jeszcze ustawia wyniki innych meczów to powinna być likwidacja klubu a nie 10 pkt kary w nast. sezonie!
W Warszawie zmiana prezesa nie przysłużyła się klubowi. Sądzę, że jakieś transfery zimą będą ale rewelacji już się nie spodziewam w najbliższym czasie. Może za kilka lat... z innym właścicielem jak temu się zabawka znudzi
IGła
* Świństwo jest dlatego, ze jak ktoś kupował to zazwyczaj mu zależało np na pozostaniu/mistrzostwie czy pucharach
Świństwo jest dlatego, że jak się wyda to mniej ludzi będzie się tym zajmować część reklamodawców odejdzie czyli spadną dochody i będą gorsze transfery
Świństwo jest dlatego, że ktoś na tym dużą kasiorkę wygrywa u booków i następne jeszcze wyżej obstawi a wielu innych niewtajemniczonych przegra

barti - 18 grudnia 2017, 17:42:28 - dis31.neoplus.adsl.tpnet.pl
To ten Mucha co w Legii kiedyś

needle - 18 grudnia 2017, 20:29:04 - afon163.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wystarczy kliknąć w personalia i widać, że ten sam.
Miał grać, nie grał to wrócił
IGła

LEON - 19 grudnia 2017, 3:41:58 - div180.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gruby koniec

Yakim - 21 grudnia 2017, 10:53:39 - public-gprs182239.centertel.pl
Z niego tak as jak koziej......trąbka....

Kiki - 21 grudnia 2017, 10:56:05 - public-gprs182239.centertel.pl
@kszo, naucz się pisać ( wieśniaką...) chłopku z czerwonej łostrowsi....., parobku Amici...

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: