15 stycznia 2018, 19:10:33 - mistico
Zmarł Bogusław Cygan

W wieku 53 lat zmarł były król strzelców ekstraklasy w barwach Stali Mielec Bogusław Cygan.

Cygan występował na pozycji napastnika. Był zawodnikiem m.in. Szombierek Bytom, Górnika Zabrze, Stali Mielec i szwajcarskiego Lausanne-Sports.

Łącznie na boiskach ekstraklasy Cygan wystąpił w 212 meczach, strzelając w nich 69 bramek.

greg7575 - 15 stycznia 2018, 19:12:34 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda chłopa,w Polonii Bytom też grał.

dino - 15 stycznia 2018, 19:13:27 - *.vtelecom.pl
ktoś wie, dlaczego?

DW - 15 stycznia 2018, 19:19:35 - *.cws.sco.cisco.com (*.77.20.77)
W Śląsku też gra, spoczywaj w spokoju

OKS - 15 stycznia 2018, 19:20:55 - *.adsl.inetia.pl
Piękny materiał z tamtego roku o panie Bogusławie , ładnie opowiada o kibolach.

Kicek - 15 stycznia 2018, 19:23:55 - *.146.131.149.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A jeszcze niedawno piękny artykuł czytałem o Bogusiu. Mielec pamięta - R.I.P

b - 15 stycznia 2018, 19:24:46 - *.094.216.pools.vodafone-ip.de
Tarnowskie Góry pamiętają spartakiada dzielnic

Dave - 15 stycznia 2018, 19:36:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fantastyczny piłkarz. Wielka szkoda. Ostatni raz widziałem go jesienią na meczu Szombierek

Adam - 15 stycznia 2018, 19:40:39 - *.94.rewolucja-net.pl
Szkoda chłopa jeszcze pare miesięcy temu w "Ekstraklasie po godzinach" był

Biku - 15 stycznia 2018, 19:45:01 - *.146.161.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Druga połowa lat 90-tych i ostatni godny do zapamiętania ekstraklasowy epizod z historii Stali Mielec. Dziękujemy i pamiętamy! BOGUŚ, BOGUŚ C, BOGUŚ CYGAN OLE!!!!!

Kolegen08 - 15 stycznia 2018, 19:50:53 - *.8-1.cable.virginm.net
Pamiętam jego występy w Stali Mielec.
Spoczywaj w Pokoju!

Fan Stali - 15 stycznia 2018, 19:55:08 - *.centertel.pl
Spoczywaj w spokoju

Pedros - 15 stycznia 2018, 20:02:19 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Szkoda Człowieka w tak młodym wieku umierać. Zawodnik perfekcyjny, w Mielcu był postrachem wszystkich bramkarzy Ekstraklasy
Spoczywaj w pokoju Panie Bogusławie !!!!!

Info - 15 stycznia 2018, 20:06:05 - *.mbb.telenor.dk
To był prawdziwy napastnik pamiętam jak zdobywał króla strzelców. Spoczywaj w pokoju

La_brujita - 15 stycznia 2018, 20:08:39 - *.dynamic.mm.pl
Niech mu ziemia lekką będzie [ * ]
Pamiętam jego mecze i bramki dla Stali. Król strzelców dawnej 1 ligi. Szkoda że tak młodo 😪

Gorgon - 15 stycznia 2018, 20:11:56 - *.centertel.pl
11 maja 1996 roku i mój pierwszy w życiu mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju który oglądałem na stadionie. STOMIL STAL MIELEC WYNIK 1:4 wtedy właśnie poznałem super strzelca jak na Polskę Pana Bogusława cygan. 2 bramki wtedy moim strzeli. Dzięki temu będę bo pamiętał do końca życia. Cześć Bogusław: )

Ksg gliwic - 15 stycznia 2018, 20:14:14 - *.dynamic.chello.pl
Prądzie wodzirej razem z Liskiem ładne mecze rozgrywał w Gorniku Zabrze spoczywają w pokoju

esiu - 15 stycznia 2018, 20:14:34 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl
Górnik Zabrze Pamięta i dziękuje. R.I.P

bobek sm - 15 stycznia 2018, 20:16:21 - *.dynamic.chello.pl
Szok trudno w to uwieżyć Był znakomitym piłkarzem i człowiekiem. Nie gwiazdorzył, swoje umiejetności potrafił pokazać strzelając tyle bramek do końca kariery. Stal Mielec jest Ci wdzięczna za tamte lata i bramki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie [*]

Led - 15 stycznia 2018, 20:16:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pamiętam go w PB jak w Glogowie z Chrobrym Polonia grała.

Bykowina - 15 stycznia 2018, 20:20:22 - *.dynamic.chello.pl
Urania > Szombierki > Górnik = dziękuję!

KCH - 15 stycznia 2018, 20:20:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego tak młodo zmarł? Wielka szkoda, jeden z pierwszych graczy, których pamiętam, gdy jako dzieciak zacząłem śledzić mecze naszej ligi.

Pablo - 15 stycznia 2018, 20:21:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielka szkoda.Stal Mielec pamieta

Stefan - 15 stycznia 2018, 20:23:24 - *.146.105.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Masakra jakaś! Kolejny młody chłop odchodzi!? Wyrazy współczucia dla rodziny!

Rafcio - 15 stycznia 2018, 20:24:02 - *.146.131.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pokoj jego duszy za szybko odszedl smutna wiadomosc. Spoczywaj w pokoju.

FKS @ - 15 stycznia 2018, 20:35:57 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Pamiętam mecz z Ruchem. 4:2 Dla Stali a już było 0:2. Cygan wyrównał i potem jeszcze ich pogoniliśmy. Świetny napastnik!

Torcida - 15 stycznia 2018, 20:41:23 - *.215.207.39-internet.zabrze.debacom.pl
wyrazy współczucia dla rodziny

Gienek Śmi - 15 stycznia 2018, 20:44:21 - *.direct-adsl.nl
Szok i niedowierzanie.Legenda Szombierek.Pamiętaj jak dziś jak tworzył duet napastników z inną legendą Szombierek,Zenonem Lisskiem.Odpoczywaj w spokoju Panie Bogusławie.

zielak69 - 15 stycznia 2018, 20:49:46 - *.38.86.2
Przed chwilą przeczytałem i jestem w szoku. Odpoczywaj w pokoju. Na zawsze w mojej pamięci.

Juras - 15 stycznia 2018, 20:56:30 - *.dip0.t-ipconnect.de
niedawno Bykowski teraz Boguś wielki kibic Szombierek i ich wielki zawodnik,legendy odchodzą,biało-zieloni w żałobie.CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Giovanni - 15 stycznia 2018, 21:04:50 - *.centertel.pl
RIP [*]
Chyba na niebieskich boiskach szykuje się jakiś ważny mecz skoro zabiera dobrych piłkarzy.
Najpierw Stanisław Terlecki teraz On

kocur - 15 stycznia 2018, 21:26:50 - *.dynamic.chello.pl
Mielec pamięta. Spoczywaj w pokoju [*]

artuur,,, - 15 stycznia 2018, 21:44:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
53 lat czyzby to był wiek do umierania Cygan, Lazarek, Terlecki sportowcy byli, szok! Boguś spoczywaj w spokoju[*] Wroclaw pamieta

Jaro_KSG - 15 stycznia 2018, 21:54:41 - *.101.43.242
Spoczywaj w Pokoju,Górnik pamieta!

johnny pau - 15 stycznia 2018, 22:05:09 - *.dynamic.chello.pl
takich piłkarzy już nie będzie! zostaną nam wyżelowane wymoczki
szkoda Bogusia, pamietam go z mojego dziecinstwa.

mick - 15 stycznia 2018, 22:28:14 - *.dynamic.chello.pl
Cześć jego pamięci. Spoczywaj w spokoju.

KKS - 15 stycznia 2018, 23:23:27 - *.icpnet.pl
Szczere kondolencje. Spoczywaj w pokoju.

Mielczanin - 16 stycznia 2018, 1:05:58 - *.hsd1.il.comcast.net
Szczere Kondolencje dla Rodziny, ma przeciez dwoch synow z tego co pamietam maja gdzies teraz 25, 28 lat ? Skromny, Dobry Czlowiek, Dobry Pilkarze, pamietam jego mecze w Stali w latach 1992-1996 Odpoczywaj w Pokoju Bogus. Bogus, Boguc C. Bogus Cygan, Ole.

Hopek - 16 stycznia 2018, 3:27:30 - *.dynamic.chello.pl
Spoczywaj w Pokoju Boguś.Zapamiętam Ciebie i twoje bramy dla Szombierek do końca życia.

LEON - 16 stycznia 2018, 6:00:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
[*]

Grześ - 16 stycznia 2018, 6:07:21 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ambrosiewicz, R. Szewczyk, Krauze, Lissek. Cygan i inni to była kiedyś paczka w Szombierkach w 2 połowie lat 90 aż się chciało chodzić na mecze...

ee - 16 stycznia 2018, 8:34:16 - *.promax.media.pl
alko

Klops - 16 stycznia 2018, 8:45:48 - *.25.114.129
Bogus! Bogus C! Bogus Cygan, Ole. !!! RIP

artikks - 16 stycznia 2018, 10:15:35 - *.play-internet.pl
Jakas czarna seria...terlecki, grzesio lazarek teraz cygan...szacunek i spoczywajcie w pokoju..

stal - 16 stycznia 2018, 10:23:14 - *.play-internet.pl
Bogus spoczywaj w pokoju. Kibice stali Mielec dziękują za wszystko co zrobiłeś dla tego klubu.

(L) - 16 stycznia 2018, 10:23:48 - *.internetdsl.tpnet.pl
Pamiętam z boiska.Niech spoczywa w pokoju.

bleh - 16 stycznia 2018, 10:51:00 - *.olsztyn.vectranet.pl
@@artur
z-Lazarek-nie-zyje.html

Lol - 16 stycznia 2018, 10:52:29 - *.centertel.pl
Pamiętam, charakterystyczna sylwetka i ręką jedna w górze po strzelonej bramce odpoczywaj w spokoju

Uwielbiałem tego napastnika.
Najbardziej zapamiętałem Jego piękną, spontaniczną, ekspresyjną radość po zdobywanych golach (chyba grał wtedy w Stali Mielec). Wprawdzie jako rodowity warszawiak byłem wówczas kibicem Legii, jednak to właśnie tego zawodnika zapamiętałem najbardziej i jednocześnie najcieplej.
Fantastyczny piłkarz, skromny w wywiadach. Miło się Go słuchało w "Sportowej niedzieli" czy w innych programach.
Cześć Jego pamięci!

arti - 16 stycznia 2018, 12:44:29 - *.elwico.pl
Bogus Cygan Zenek Lissek najlepszy atak na nich nie bylo mocnych Szombry pamietaja

pogrzeb? - 16 stycznia 2018, 13:51:12 - *.strong-pc.com
Wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb?

arti - 16 stycznia 2018, 13:52:20 - *.elwico.pl
gdzie odbeda sie uroczystosci pogrzebowe bo chce ostatni raz odac hold super czlowiekowi legedzie Szombierek ikoledze gralem z nim Szombry forever

recenzent8 - 16 stycznia 2018, 13:55:16 - *.centertel.pl
Naprawdę znakomity snajper, jak już mial tzw "setkę" to ją praktycznie zawsze wykorzystal, pamiętam doskonale, jako malolat chodziłem wówczas na mecze Stali , ktoś poruszyl wynik meczu z Stali z Ruchem tak było 0:2 do przerwy 2:2 zasługa Bogusia, końcowy 4:2 dla Stali . Pamiętny mecz gol na 4:2 z niemal połowy boiska Kaczowki . Przykre bardzo, tak wcześnie odszedl

Mikołaj - 16 stycznia 2018, 14:54:10 - *.cable.smsnet.pl
..właśnie minie wkrótce 1 rocznica J.Grabary z Niwki (mojego kolegi) rocz. '62. Bogdan ,Ty też za wcześnie odszedłeś.Spoczywaj w SPOKOJU.

matrix - 16 stycznia 2018, 18:14:41 - *.dynamic.mm.pl
Porządny człowiek i najlepszy piłkarz jaki grał w mielcu , CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI [*] [*]

... - 16 stycznia 2018, 21:34:47 - *.146.101.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Trudno uwierzyć... Ale ten czas zasuwa...

StalM71 - 16 stycznia 2018, 21:42:08 - *.static.ip.netia.com.pl
Oj, Boguś, Boguś .....Bardzo smutny dzień. Historia wybitnych ludzi trwa dłużej niż tylko krótkie życie. Ja nigdy nie zapomnę, niepozornego napastnika o wyjątkowej skuteczności. Dziękuję za te piękne chwile. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

... - 16 stycznia 2018, 21:43:35 - *.146.101.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda człowieka. Pamiętam, że gość miał trzydzieści - trzydzieści parę lat, a nieco młodszym wydawał się dużo starszy, ale wtedy sporo było jeszcze na polskich boiskach takich piłkarzy - łysiejących chłopów z wąsami , co wyglądali jak po 50-tce. Dawny polski image...

==00 - 16 stycznia 2018, 21:44:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jeśli po 20 latach pamięta się takiego napastnika, jego skuteczność i dynamikę to musiał być nieprzeciętny zawodnik .... pamięć pozostanie

?? - 19 stycznia 2018, 7:10:32 - *.strong-pc.com
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach w najbliższą sobotę 20 stycznia o godzinie 11:30.