18 lutego 2018, 19:50:43 - dyrovski
Lech mocny u siebie

Lech Poznań wygrał u siebie z ostatnią w tabeli Pogonią Szczecin 2-0 (1-0) w drugim niedzielnym meczu 23. kolejki Ekstraklasy. Bramki zdobyli Darko Jevtić i Emir Dilaver. "Kolejorz", który jest jedyną drużyną w obecnym sezonie bez porażki na własnym boisku, zajmuje trzecie miejsce i traci cztery punkty do liderującej Legii Warszawa.

Pierwszy do interwencji w tym spotkaniu zmuszony został Łukasz Załuska - w 14. minucie Maciej Gajos podał do Christiana Gytkjæra, a Duńczyk oddał strzał. Uderzenie napastnika Lecha nie było jednak zbyt mocne i golkiper gości nie miał problemów z obroną. W odpowiedzi Jakub Piotrowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i kopnął nieźle z prawej strony, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką. W 20. minucie "Kolejorz" zdobył bramkę. Gajos zagrał z okolic środka boiska na prawą stronę do Darko Jevticia, a Szwajcar precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Załuskę.

Jedenaście minut później Radosław Majewski chciał zaskoczyć bramkarza Pogoni uderzeniem z rzutu wolnego, lecz trafił wprost w niego. Następną akcję gospodarzom udało się przeprowadzić dzięki błędowi Cornela Râpy. Rumun źle zagrał piłkę i przejął ją Gytkjær. Napastnik Lecha oddał dobry strzał z dalszej odległości, a Załuska wybił futbolówkę w bok. Ta trafiła do Jevticia, który podjął kolejną w tym spotkaniu próbę, ale tym razem golkiper "Portowców" nie dał się Szwajcarowi pokonać. Pięć minut przed przerwą szczecinianie mogli doprowadzić do remisu. Ricardo Nunes zacentrował z rzutu rożnego, a w dobrej sytuacji niecelnie głową uderzył Jarosław Fojut.

W drugiej połowie lepiej prezentowała się Pogoń. Najpierw w 57. minucie z rzutu wolnego kopnął Ricardo Nunes, ale piłka poleciała nad bramką. W 64. minucie doskonałej okazji do wyrównania nie wykorzystał Łukasz Zwoliński. Ricardo Nunes dośrodkował z rzutu rożnego, Kamil Drygas zgrał futbolówkę głową, a Zwoliński z najbliższej odległości także głową trafił wprost w Jasmina Buricia. W 81. minucie Lechowi udało się podwyższyć prowadzenie. Jevtić zacentrował z rzutu rożnego, a Emir Dilaver strzałem głową nie dał Załusce żadnych szans.

18 lutego 2018, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-0 Pogoń Szczecin
Darko Jevtić 20, Emir Dilaver 81

Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 66. Emir Dilaver, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz - 10. Darko Jevtić (90, 34. Tymoteusz Klupś), 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (68, 18. Mihai Răduț), 16. Mario Šitum - 32. Christian Gytkjær (60, 11. Ołeksij Chobłenko).

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Piotrowski, 6. Rafał Murawski (53, 29. Marcin Listkowski), 14. Kamil Drygas (82, 13. Morten Rasmussen), 11. Spas Delew (62, 18. Adam Buksa) - 93. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Trałka, Jevtić - Drygas, Zwoliński, Fojut, Piotrowski.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 14 348.

obiekt - 18 lutego 2018, 19:51:12 - *.93.147.147.dyn.plus.net
Lech strasznie slabo , Pogon jeszcze gorzej i tylko dzieki temu 3pkt zostaja w Poznaniu Legia rozniesie kuchenki, jak zawsze. Nie jestem ich kibicem

kalbaro74 - 18 lutego 2018, 19:52:10 - *.dynamic.chello.pl
Pewne zwycięstwo Lecha, ale gra dalej nie przekonuje.

jarock - 18 lutego 2018, 19:53:15 - *.free.aero2.net.pl
Kolejna bitwa wygrana ale my czekamy na wygranie wojny !!! Jest nas trzech - Cracovia, Arka, Lech !

vat - 18 lutego 2018, 19:53:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech niestety kaleczy oko ale 3 punkty są. Ciekawe czy Kolejorz nawiąże walke o mistrzostwo czy odpadnie już po paru kolejkach.

Rafi - 18 lutego 2018, 19:57:57 - *.146.105.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
jarock cracovia to bedzie ale w 2lidze bo tam jest jej miejsce,dramatyczny poziom meczu,lech bez ataku,a pogon bardzo slaba.

Max - 18 lutego 2018, 19:57:57 - *.146.195.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ale jak to, glab kapuaciany Zwolinski znowu nie strzelil? No nie wierze 😁. To chyba nici z transferu do Slaska 😁

Rafi - 18 lutego 2018, 19:57:58 - *.146.105.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rafsson78 - 18 lutego 2018, 19:58:02 - *.centertel.pl
trałka powinien wylecieć z boiska za dwie żółte kartki

W(L)KP - 18 lutego 2018, 20:00:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech żenująco słaby ale na Pogoń wystarczyło.Pogoni zabrakło armat w tym meczu bo zwolinski i listkowski to jest parodia napastników a Duncan siedzi na ławce,za tydzień Pogoń wygrywa z Płockiem a lech baty z Koroną.

jarock - 18 lutego 2018, 20:06:56 - *.free.aero2.net.pl
Masz rację Rafi w tym , ze Lech bez ataku ale o tym wiemy od dawna... Jeśli chodzi o Cracovię to sama nazwa mówi za siebie- ma , miała i będzie miała swoje odpowiednie miejsce w historii polskiego futbolu.

dede - 18 lutego 2018, 20:15:28 - *.adsl.inetia.pl
Papryczki wyśmiewali się po meczu z Sandecją jak to rozniosą Lecha a teraz wrócili z podkulonym ogonem do swojej budy prawda jest taka że miejsce takiej pogoni niecieczy I piasta jest w 1 lidze

cwks - 18 lutego 2018, 20:16:05 - *.nycmny.fios.verizon.net
oj ta nasza kopana zal patrzec na taka kopanine i obojetnie kto gra czy legia lech czy inna druzyna europa nam odjechala na lata i to dlugie

Go - 18 lutego 2018, 20:20:50 - *.146.161.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ze Zwolinskim to max 12 miejsce ale w 1 lidze trzeba to powiedzieć jasno

Oks Odra - 18 lutego 2018, 20:22:14 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Mnie zastanawia tylko po co wpuszczać w 90 minucie młodego zawodnika.Co ma mu to dać i to jeszcze przy wyniku 2:0

jabol - 18 lutego 2018, 20:25:15 - *.adsl.inetia.pl
Frączczak 6 fauli na żółta,a żadnej nie dostał.Trałka otarł sie koszulką o rywala i od razu kartka!O co loto z Wafelem?

Płock - 18 lutego 2018, 20:29:07 - *.class100.petrotel.pl
@W(L)KP, za tydzień to możecie co najwyżej poprosić Wisłę o jak najniższy wymiar kary.

tet - 18 lutego 2018, 20:33:40 - *.10.208.120
Śledzie wróciły na swoje miejsce druga liga czeka na paprykarz swoją drogą super dobry musi być ten Duńczyk jak przegrywa rywalizację z Zwolińskim i dostaję całe 8 minut

Mtygp - 18 lutego 2018, 20:36:48 - *.opera-mini.net (*.146.43.49)
Ile kibiców pogoni na lechu?

Elvis - 18 lutego 2018, 20:42:29 - *.dynamic.chello.pl
Wezcie juz tego Zwolińskiego oddajcie za darmo do jakiegoś koszalina albo na jakies inne wypi$dowo gdzie jego miejsce...

Janek - 18 lutego 2018, 21:04:30 - *.cable.net-inotel.pl
Do Obiektu narazie to 0:3 pajacu i roznieść to możemy Ł3 jak wyglądała Legia z Śląskiem w drugiej połowie

osford - 18 lutego 2018, 21:12:40 - *.unknown.vectranet.pl
słowa Drygasa na konferencji przed meczem: "z Sandecją nie pokazaliśmy szczytu naszych możliwości". to ja się pytam:a dzisiaj pokazaliście chociaż 50%? dno, na dodatek przy 2:0 Fojut bezmyslna kartka, która eliminuje go z Płockiem

rafalski - 18 lutego 2018, 21:32:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mało widzów trochę co do meczu to Kolejorz myśląc poważnie o pucharach dokonać musi paru zmian w składzie Nie chce pisać tu kogo należy zmienić ... Portowcy są mocni u siebie Właściwie stadion w Szczecinie jest ich największym atutem Życzę im utrzymania

rafalski - 18 lutego 2018, 21:40:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Blau - 18 lutego 2018, 22:25:32 - *.dynamic.chello.pl
A gdzie Barubar z jego eksperckim komentarzem ? Na dnie zalewu ?

Bolo10 - 18 lutego 2018, 22:35:08 - *.49.244.173.ipv4.supernova.orange.pl
Pogoń spadek i piast pogoń punkta już nie uciuła

Zajmon Leg - 18 lutego 2018, 22:44:30 - *.146.172.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pogoń i Sandecja spadek! !

fansport - 18 lutego 2018, 23:23:11 - *.dynamic.chello.pl
rekord frekwencji.

Neutral60 - 18 lutego 2018, 23:37:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zgodnie z zapowiedzią mecz ten okazał się meczem kolejki.Mecz na wysokim poziomie .Widzowie nie mogli się nudzić .Akcja sunęła za akcją.Większą dojrzałością na boisku jak zwykle Kolejorz przewyższał Pogoń.Zmysł organizacji gry też był po stronie Kolejorza.Goście ogromną ambicją starali się dorównać lepszym gospodarzom.Smaczku dodaje fakt ,że Muraś i Drygas chcieli za wszelką cenę udowodnić sternikom Kolejorza ,że za wcześnie z ich usług zrezygnowano przy Bułgarskiej.

Taiczo - 18 lutego 2018, 23:47:48 - *.dynamic.chello.pl
Lech przeciętny, a Pogoń po prostu żal i kalectwo, a mimo to jakby nie GK Lecha to mogli urwac punkty. To pokazuj żałosna jest eklapa.

Rodowity08 - 19 lutego 2018, 1:16:00 - *.43.147.96.ipv4.supernova.orange.pl
no w lidze u siebie jest mocny gorzej jak w pucharach przyjezdza do nich np taki utrecht :P

obiektywny - 19 lutego 2018, 2:20:44 - *.play-internet.pl
prawda taka..Lech-1polowa...Pogon-2polowa....remis bylby sprawiedliwy.Tralka czerwien....Gimbusy i napinacze oraz prorocy z kapelusza rzde zmienić portal..pozdro dla kumatych..a gość Zajom.Leg..to troll internetowy...ale już namierzany.

rafalski - 19 lutego 2018, 7:44:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
rodowity czyz bys byl za ełksa haha ? mi chodzi o Pogon ze mocna jest u siebie Nie ma szans z Utrechtem mimo jak ich wylosowali to ja na podstawie bazy treningowej i śreniej wieku ekipy z Holandii wiedziałem że nie ma opcji by ich wyeliminować No wez porównaj jaka tam jest a jaka u nas Chociaż LECH ma bazę lecz z Holandią nie ma się co równać !!! Dobry kurs był na Utrecht wtedy

zks - 19 lutego 2018, 8:11:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do Oxford
Płock to miasto inteligencie. W sobotę Wisła Płock was rozjezdza jak Wisle Kraków legie Górnika czy Zagłębie.

zeno - 19 lutego 2018, 9:29:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
brawo Kolejorz! Od miasta do miasta, po mistrzostwo i basta!
Teraz czas oklepać scyzoryków.

Yupi - 19 lutego 2018, 9:35:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Amica scyzoryk wam pokarza

amaral - 19 lutego 2018, 10:34:44 - *.179.139.118
Dlaczego nie gra Rasmussen od 1 minuty ?

Kolejorz - 19 lutego 2018, 14:45:23 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Owszem zwycięstwo jest ale gra nadal nie przekonuje.Gra Lecha była kiepska mimo wyniku 2-0 nie ma się czym podniecać Pogoń ma ostatnie miejsce w tabeli.Teraz NIEKTÓRZY podniecają się tym beznadziejnym zwycięstwem a za tydzień szara rzeczywistość w Kielcach w meczu z Koroną gdzie Lech przegra lub tradycyjnie zremisuje 0-0. Jestem kibicem Lecha i to że Lech ma 3 miejsce to cód jak i kryzys Górnika Zabrze.

@obiektywny
Po pierwsze to jestem Zajmon Leg.
Po drugie to taki ze mnie trol jak z Ciebie obiektywny a straszyć to sobie możesz małe dzieci.

matejko - 19 lutego 2018, 17:49:09 - *.internetdsl.tpnet.pl
Większość piszących kibiców chyba nie zna się na futbolu albo nie oglądali meczu. Pogoń dała się zaskoczyć ale opanowali grę w środku Pola po pierwszej połowie. Zabrakło tylko ostatniego podania. Widać bardzo dobre przygotowanie do tej rundy jednej i drugiej drużyny. Mimo tej przegranej Pogoń na 1000000000% się utrzyma

Roy - 19 lutego 2018, 17:55:07 - *.dynamic.chello.pl
Ja tam widziałem raczej niemoc niż moc Lecha....

Magiel - 19 lutego 2018, 17:59:30 - *.dynamic.chello.pl
Z Koroną i tak w plecy w niedziele....

nikisi - 19 lutego 2018, 19:20:42 - *.azar-a.net
ale sie wysilili z pewnym spadku rywalem ledwo wygrali.

matejko - 20 lutego 2018, 22:56:11 - *.internetdsl.tpnet.pl
@tet ale Ty masz pojęcie o piłce jak była minister sportu Mucha o trzeciej lidze hokeja :-)

Rodowity08 - 21 lutego 2018, 0:31:25 - *.43.113.40.ipv4.supernova.orange.pl
i gitara ze pokaza ten mecz- w koncu jestesmy obecnie najlepsi w calym wojewodztwie lodzkim :P

Rodowity08 - 21 lutego 2018, 0:32:35 - *.43.113.40.ipv4.supernova.orange.pl