12 marca 2018, 19:51:10 - dyrovski
Arka przełamała lody

W meczu kończącym 27. kolejkę Ekstraklasy Arka Gdynia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku, gromiąc u siebie przedostatni w tabeli Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4-0 (3-0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Szwoch z rzutu karnego, Rubén Jurado, Maciej Jankowski oraz Grzegorz Piesio.

Arka ruszyła do ataku od samego początku, ale pierwsza próba była niecelna - w tej sytuacji z łatwością ograny przez Lukę Zarandię został Vitālijs Maksimenko, lecz później Gruzin z dość ostrego kąta nie zdołał trafić w bramkę. W 5. minucie szansę mieli goście. Roman Gergel podał na prawej stronie do Bartosza Szeligi, a ten zagrał wzdłuż linii końcowej przed bramkę Arki, gdzie piłkę wybił Damian Zbozień. Po niefortunnej interwencji obrońcy Arki futbolówka znalazła się pod nogami Vladislavsa Gutkovskisa, który w doskonałej sytuacji kopnął nad poprzeczką.

Gdynianie objęli prowadzenie w 22. minucie - Zbozień został sfaulowany w polu karnym przez Martina Mikoviča i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Ze stałego fragmentu gry pewnym strzałem bramkę zdobył Mateusz Szwoch. Osiem minut później było 2-0. Na prawej stronie boiska Zarandia znowu z łatwością ograł Maksimenkę, a następnie dośrodkował w "szesnastkę", gdzie uderzeniem głową Jána Muchę pokonał Rubén Jurado. W następnej akcji niecelnie z dalszej odległości kopnął Marcin Warcholak. W 34. minucie Arka prowadziła już trzema golami. Szwoch podał do Macieja Jankowskiego, a ten poradził sobie z atakującym go Artemem Putiwcewem, a następnie "płaskim" strzałem nie dał szans Musze. Kolejną bramkę Arka mogła zdobyć osiem minut przed przerwą, lecz uderzenie Michała Nalepy zostało obronione przez bramkarza gości.

W drugiej połowie zadowoleni z wysokiego prowadzenia gospodarze pewnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Bruk-Bet Termalica szansę na gola miał w 60. minucie. Mikovič wyłożył piłkę z lewej strony boiska Gergelowi, a Słowak w dobrej sytuacji źle trafił w futbolówkę i ta poleciała obok słupka. Dziesięć minut później Mikovič sam zdecydował się na strzał, ale jemu również nie udało się trafić w bramkę. Następnie z lewej strony pola karnego próbę podjął Szymon Pawłowski, lecz Pāvels Šteinbors pewnie złapał piłkę. W 75. minucie czwartego gola strzelili gdynianie. Rozpędzony Grzegorz Piesio wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył swoją pierwszą ligową bramkę w tym sezonie.

12 marca 2018, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 4-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Mateusz Szwoch 22 (k), Rubén Jurado 30, Maciej Jankowski 34, Grzegorz Piesio 75

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 28. Frederik Helstrup, 23. Marcin Warcholak - 7. Luka Zarandia (81, 24. Patryk Kun), 90. Andrij Bohdanow, 14. Michał Nalepa, 10. Mateusz Szwoch (62, 13. Grzegorz Piesio) - 9. Rubén Jurado (68, 4. Dawid Sołdecki), 22. Maciej Jankowski.

Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha - 17. Bartosz Szeliga, 3. Joona Toivio, 77. Artem Putiwcew, 2. Vitālijs Maksimenko (46, 20. Szymon Pawłowski) - 7. Roman Gergel, 28. Łukasz Piątek, 25. Mateusz Kupczak, 10. Samuel Štefánik (65, 80. Gabriel Iancu), 16. Martin Mikovič - 21. Vladislavs Gutkovskis (76, 19. Dávid Guba).

żółte kartki: Nalepa, Szwoch - Mikovič, Putiwcew.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 4546.

Fjur - 12 marca 2018, 19:52:45 - *.dynamic.chello.pl
Brutbut pewny spadek

anton - 12 marca 2018, 19:52:58 - *.49.234.235.ipv4.supernova.orange.pl
Jacek Zieliński pozdrawia tych bojkotowiczów co za nim płaczą ;)

xx - 12 marca 2018, 19:53:01 - *.146.c80.petrotel.pl
Termalica, razem z Sandecją grzecznie marsz do 1 ligi.

Kalu - 12 marca 2018, 19:53:01 - *.centertel.pl
I wszystko jasne 1 liga dla kukurydzy.

Ja - 12 marca 2018, 19:53:12 - *.play-internet.pl
I bardzo dobrze, mieli super trenera Bartoszka to zachciało się zmieniać

Kalu - 12 marca 2018, 19:54:07 - *.centertel.pl

Onufry - 12 marca 2018, 19:54:19 - *.static.system77.pl
Pseudo napastnicy Bruk-Betu wyrzucają klub za burę Extra-klapy!!!!!!!!!!!

Papagol - 12 marca 2018, 19:55:35 - *.play-internet.pl
Arka spadek, pewne info!
Zagłębie & Śląsk!

Dam - 12 marca 2018, 19:56:49 - *.dynamic.mm.pl
Sandecja i Nieciecza wypad

Jaś Niepan - 12 marca 2018, 19:58:58 - *.dynamic.chello.pl
Pani Krysia może swoich kuzynów i znajomych zaangażować do drużyny,bo ci coo sa do tej pory -to rozpacz.Szkoda aby tacy "piłkarze' deptali murawę na wiejskim boisku.Niech biegają lepiej po kostce brukowej.Szkoda szmalu na takie coś jak druzyna eklapy. Arka ,tak sobie,źle nie było.

bobnt - 12 marca 2018, 19:59:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pan Marciniak nie miał sędziować tego meczu?

wnuk - 12 marca 2018, 20:01:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no to już dziś znamy zespoły od 4 do 10 miejsca.....

Stach - 12 marca 2018, 20:02:46 - *.2.34.162 (*.203.4.103)
Szwoch do kadry!

jedrzej201 - 12 marca 2018, 20:03:01 - *.adsl.inetia.pl
Brak wyniku 0:0 i rekord goli w jednej kolejce w tym roku. Tak dobrego wyniku bramkowego dawno nie było. 3,75 gola na mecz średnio w tej kolejce robi wrażenie, a daje to mnożąc przez 8 spotkań naprawdę wyśmienity wynik. 30 goli. Widać, że w Polsce da się osiągnąć wyższe cele od ustalonych. Fajnie tak realizować założenia wykraczające poza program. To jest dopiero wysoki potencjał i niezły wyczyn. Więcej tak aktywnych kolejek.

MartinMix - 12 marca 2018, 20:03:07 - *.dynamic.chello.pl
Ciekawe czy tu też będą komentarze o rzucie karnym (według mnie dużo bardziej kontrowersyjnym niż 2 ostatnie szeroko komentowane karne).

cygan - 12 marca 2018, 20:03:08 - *.play-internet.pl
Szkoda właścicieli Termalikiże mają takich doradców,którzy za kase wćiskają im takich pseudo trenerów jak BARTOSZEK czy Zieliński,wylansowanych przez niektórych oddanych dziennikarzy.

MZKS ChG - 12 marca 2018, 20:09:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratki Arka od Chrobrego👍

Prezes - 12 marca 2018, 20:13:53 - *.dynamic.mm.pl
Tytuł jak mawia mój kolega z d...

Jaś Niepan - 12 marca 2018, 20:15:30 - *.dynamic.chello.pl
do MartinMix : karny był,bo obrońca Kostki Betonowej przestaszył arkowca,aż się chłop przewrócił.Nie wolno straszyć arkowców,bo to panienki.

kokaro - 12 marca 2018, 20:23:45 - *.ilabs.pl
prezes- żona, wiceprezes- szwagier, menager- szwagier-mechanik samochodowy, transfery robi syn . PANIE WITKOWSKI weź pan kogoś kto się zna na piłce bo będzie w kadrze 70 piłkarzy, każdy po 30 tysi na miesiąc a nikt piłki kopnąć nie potrafi!!!!

Ja - 12 marca 2018, 20:29:07 - *.play-internet.pl
@MartinMix
Taki sam wałek z karnym jak wałki w meczach Legia Lech i Lech Jagiellonia
Nie wiem tylko czy był tu Var, jeśli był to karny przewałek i dorasta do tamtych

Conquista - 12 marca 2018, 20:31:42 - *.dynamic.chello.pl
karny śmiechu warty
Termalica bardzo nieskuteczna. Conajmniej 3 setki zmarnowane.

Trup - 12 marca 2018, 20:31:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Oby ta wioska spadła nawet bramki nie strzelić tyle okazji

:-) - 12 marca 2018, 20:36:56 - *.146.36.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A frekwencja w Gdyni niewiele większa, niż w Niecieczy...

wsciekły ! - 12 marca 2018, 20:37:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piłkarze termy niech od dzis maja sie na baczności.

Pro - 12 marca 2018, 20:38:38 - *.opera-mini.net (*.47.98.8)
Życze brukowcowi spadku nie dlatego że to klub ze wsi w dłuższej perspektywie nie ma to sensu. Doraźnie dali Witkowscy trochę uciechy ludzią którzy nie oglądali ekstraklasy ,fajnie że w ten region zawitała..ale niech już spadną ,bo budowanie drużyny bez Polaków ma uzasadnienie w klubach walczących w pucharach europejskich nie w tym grajdole

Max - 12 marca 2018, 20:56:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nieciecza czas na spadek 1 liga!!

żeżuha - 12 marca 2018, 21:00:43 - *.centertel.pl
Chalo, Chela! – W chócie chók, rzułw ma czwurkę krutkich nug.

pic - 12 marca 2018, 21:03:45 - *.dynamic.mm.pl
bruk i śląsk spadek - 100%

Kibic - 12 marca 2018, 21:08:48 - *.as13285.net
Brawo Michał Marcjanik!!! Doświadczenie,doświadczenie i jeszcze raz doswiadczenie! Dziś kapitan Arki oby juz na zawsze! Arkowiec. Tylko Michał więcej z japy strzelaj na kolegów bo babole czasem odstawiają.Kapitan to kapitan. Od czasów Nitka to chyba najmłodszy kapitan ale kawał skały,nikt nie podskoczy.

makos57 - 12 marca 2018, 21:16:05 - *.dynamic.mm.pl
Arka idąc na przeciw "prośbom" kiboli Lechii podczas jakże udanego występu Betoniary przeciwko Legii, dokopała Słoniom. Jak widać bez pomocy sąsiada zza miedzy, walka o utrzymanie "przodowników pracy" w Ekstraklasie nie będzie łatwa.

Ff - 12 marca 2018, 21:27:05 - *.206.204.21
Brawo Arka Gdynia. Jeszcze powalczymy o górna 8.

fulko - 12 marca 2018, 21:40:47 - *.toya.net.pl
to Lechia powinna Arke w stopy całować że zatrzymała Słoniki przez przeskoczeniem jej...

KR - 12 marca 2018, 21:47:51 - *.play-internet.pl
No i dobrze. Co to za klub ta Termalica? Razem z Sandecją do 1-szej ligi.

Złoty Szer - 12 marca 2018, 21:58:23 - *.dip0.t-ipconnect.de
Termalice potrzebny środkowy obrońca środkowy pomocnik i napastnik ❗Nie wiem dlaczego ma lewej obronie nie gra Kamil Slaby z tych wszystkich najlepiej grał ❗Nad bramkarzem też trzeba pomyśleć starość nie radość❗Joona Toivio bardzo przeciętny piłkarz nie rozumiem tego transferu
Maksimienko Putiwciew Toivio Piatek Kupczak Mikowic Mucha najsłabsze ogniwa drużyny

Jan - 12 marca 2018, 22:01:42 - *.146.167.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Super Arka Gdynia !
Niezwykle ważne zwycięstwo naszej Areczki.
Brawo Arkowcy 😊

GKsJ.Zdrój - 12 marca 2018, 22:03:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu Leszek ojrzynski nie daje pograć Enrique Esquedzie?

lll - 12 marca 2018, 22:05:45 - *.dynamic.chello.pl
Siekierezada na kartoflowisku i jakimś cudem 4 gole.W tym karny z kapelusza

Kks - 12 marca 2018, 22:09:57 - *.echostar.pl
Graty z Pozka. Arka do przodu wszystkimi węzłami.

ww - 12 marca 2018, 22:44:17 - *.dynamic.chello.pl
W końcu z 2 napastnikami!
Ludzi było ok 6 tysięcy, te kołowrotki dziwne jakieś.
Nieczecza aż tak źle nie zagrała, trafiła na skuteczną Arkę. Tylko żeby teraz w następnych meczach nie wybiegali bez napastnika jak to bywało w przeszłości. Derby dla Arki !

krak - 12 marca 2018, 22:48:32 - *.dynamic.chello.pl
Arkowcy zapomnieliście jak reka was uratowala od spadku derby blisko

Borubar - 12 marca 2018, 23:21:18 - *.146.228.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Termalica i Nieciecza spadek do 1 ligi w trybie natychmiastowym. To co grają te dwie wioski, to totalny antyfutbol i sabotaż. Cała liga odetchnie z ulgą, gdy wy spadniecie. Nawet Zagłębie Sosnowiec tak się nie ośmieszyło jak kiedyś awansowali.

lechita - 12 marca 2018, 23:24:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
4 tys ludzi-mimo calej sympatii dla Arki to zenada

Gawa - 12 marca 2018, 23:34:32 - *.15-2.cable.virginm.net
Lechia spadek !!!!

dzl - 12 marca 2018, 23:39:03 - *.dynamic.mm.pl
Do ''lechity''dwa tygodnie temu 4300 nie pamiętasz pewnie bo ciebie tam nie było,mimo całej sympatii dla Lecha to dopiero była żenada.

cdnn - 13 marca 2018, 0:13:07 - *.135.2.71
Niech już ten wiejski eksperyment spadnie. Najlepiej od razu do II ligi. Przecież to kompletnie nie ma sensu - taki klub w Ex.

Tak - 13 marca 2018, 2:31:45 - *.dynamic.chello.pl
"A frekwencja w Gdyni niewiele większa, niż w Niecieczy" - wciąż ponad 2 razy większa niż gdy lechia grała z Termalicą

needle - 13 marca 2018, 3:36:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy naprawdę ktoś sądzi, że to niespodzianka...?
Pisałem o tym jeszcze w zeszłym sezonie, z tym, ze pod koniec... KONIEC farsy
W Gdyni ludziom zależy, maja potencjał dynamicznego miasta [choć ja wolałem BAŁTYK], kibiców itd
A w Niecieczy .Mogliby gdyby chcieli mieć skład...ale po co...?
IGła
PS Pobawmy się razem na koniec.
Tu jest ten śmieszny, stronniczy gość, który napisał wyżej:
Borubar - 12 marca 2018, 23:21:18 -
Termalica i Nieciecza spadek do 1 ligi w trybie natychmiastowym. To co grają te dwie wioski, to totalny antyfutbol i sabotaż.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak to mawiał imć Janek Pietrzak: "gdybym nie wiedział, że głupota to bym myślał, że prowokacja"

Paprykarz - 13 marca 2018, 7:25:14 - *.131.93.139
Nie zapominajcie że eklapa będzie powiększona do 18 drużyn. Po prostu będzie więcej takich ogórów jak SAN czy BBT. Ból oczu.

Mariusz - 13 marca 2018, 7:40:56 - *.nowysacz.pl
Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w tabeli Jagiellonia jest przed Legią oraz dlaczego Pogoń jest przed Niecieczą?

Lechista - 13 marca 2018, 8:32:45 - *.play-internet.pl
Brawo Arka.

Przemek - 13 marca 2018, 8:59:44 - *.miasto.gdynia.pl
@Mariusz
Przy identycznej liczbie punktów o pozycji w tabeli decyduje dwumecz, natomiast jeśli nie rozegrano jeszcze dwóch meczów między zainteresowanymi, bierze się pod uwagę bilans bramkowy. Jeśli Nieciecza zremisuje z Pogonią to "wyprzedzi" ją w tabeli.

Jan - 13 marca 2018, 9:01:21 - *.miasto.gdynia.pl
@Mariusz

Gliwiczani - 13 marca 2018, 9:54:05 - *.104.45.15 (*.13.16.104)
Dla mnie największym cudem jest to, że Jankowski strzelił gola :-)

Mariusz - 13 marca 2018, 11:08:17 - *.nowysacz.pl
@Przemek (Jan)
Dzięki, zrozumiałem.

Borubar - 13 marca 2018, 11:38:05 - *.146.194.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jedyny pozytyw z pobytu tych śmiesznych klubów w Ekstraklasie, typu Sandecja i Termalica, jest to że trenerzy którzy w tych klubach pracowali, skompromitowali się do końca. Miejmy nadzieję, że nikt ich więcej nie zatrudni. Zieliński, Bartoszek i Moskal nadają się do pchania karuzeli- bez obrazy .

KIBIC - 13 marca 2018, 11:55:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szacunek dla lokalnych małych klubów (Nieciecza , Nowy Sącz) przerabiały to już "AMIKI GROGLINY oraz INNE AGLOMERACJE" koszty naszej ligi są dla wszystkich takie same i kilku lokalnych kibiców nie pokryje tego co mają tzw. "kluby z marką"... piłka jest dla każdego zatem maluchy nie dajcie się wielkim

prryszcz g - 13 marca 2018, 13:19:01 - *.dynamic.mm.pl
chciałbym kupić szalik lechii i gdzie to mozna zrobić na pamiontkem że byli w extraklasie?

magyar - 13 marca 2018, 15:50:11 - *.dynamic.chello.pl
Spokojnie, jeszcze nie wieczór ! Dużo meczów do końca sezonu i Nieciecza może spokojnie utrzymać się.A pastwo Witkowscy na pewno zrobili więcej dobrego dla polskiej piłki niż miejscy urzędnicy udający prezesów we Wrocławiu czy piorący obcą kasę panowie w Gdańsku i Kielcach. Szacun dla Arki, gdzie kult pracy góruje nad kultem pieniądza.

kubilaj2 - 13 marca 2018, 16:28:18 - *.dynamic.chello.pl
@KIBIC
Szkoda tylko, że wymienione przez Ciebie kluby osiągnęły coś więcej (np. w Europie Amica dostała się do Pucharu UEFA 2004/5, a Dyskobolia Groclin sezon wcześniej z tego samego pucharu wykopała Herthę i Manchester City).
A co do meczu, sparafrazuję klasyka: weźcie Jose Mourinho, Carlo Ancelottiego, zapłaćcie im 100 milionów dolarów, ale i tak nic się nie da zrobić.

Legia Fans - 13 marca 2018, 17:03:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
arka lubi lody!

Myk - 13 marca 2018, 18:09:17 - *.dynamic.chello.pl
Niestety ale mecz rozegrał się w 5 i 22, najpierw kiks sezonu zawodnika Niecieczy a potem prezent od sędziego, wirtualny i urojony rzut karny, jestem kibicem neutralnym i tak to postrzegam.

makos57 - 13 marca 2018, 19:39:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Myku! Z pewnością jesteś neutralny ale postrzeganie od czasu do czasu powinien skorygować okulista bądź psycholog. Pozdrawiam.

wwww - 13 marca 2018, 20:07:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trener Bartoszek był 100 razy lepszy

ryryr - 13 marca 2018, 20:13:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pawłowski ty grałeś w Lechu jaki ty słaby jesteś a gutkovskis sety nie trafia żał

ryryr - 13 marca 2018, 20:15:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Janek Mucha przy straconych bramkach robił głupie miny broń bramkarzyku a nie szpanuj

Albi - 14 marca 2018, 17:02:03 - *.garden-lan.net
A zatem spadkowicze juz znani - Sandecja i Nieciecza.

BeeSKa - 14 marca 2018, 18:54:54 - *.adsl.inetia.pl
Około 15 lat temu przejeżdżałem przez Czermno, obejrzałem stadion (b.ładny był wtedy, teraz nie wiem czy ktoś tam gra), byłem w szatni i pogadałem z piłkarzami po treningu i sami przyznali, że takie kluby na dłuższą metę nie pociągną na wysokim poziomie. Coś czuję, że tak samo będzie z Niecieczą. Bardzo bym chciał aby im się udało, bo wszyscy ich hejtują niesłusznie, ale prawdopodobnie jak spadną z ligi to właścicielom się odechce i będzie koniec tego zespołu. Niemniej jednak życzę utrzymania, a w przypadku spadku mądrej odbudowy zespołu.

Opek - 15 marca 2018, 21:37:08 - *.dynamic.chello.pl