21 kwietnia 2018, 15:54:20 - euzi
Drużyna Mariusza Sowisły w 2. Bundeslidze

1.FC Magdeburg z Mariuszem Sowisłą w składzie wygrał na własnym boisku 2-0 (2-0) z Fortuną Köln w spotkaniu 35. kolejki niemieckiej 3. Ligi i na trzy mecze przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do 2. Bundesligi.

21 kwietnia 2018, 14:00 - Magdeburg (MDCC-Arena)
1.FC Magdeburg 2-0 SC Fortuna Köln
Philip Türpitz 5 (k), Nico Hammann 33

żółte kartki: Philip Türpitz - Bernard Kyere, Christoph Menz, Dominik Ernst, Hamdi Dahmani.

sędziował: Patrick Ittrich (Hamburg).
widzów: 22 316.

35-letni Sowisło, który wszedł na boisko w 73. minucie w miejsce Philipa Türpitza, zagrał do tej pory w 27 ligowych meczach w tym sezonie i strzelił jednego gola. Po sezonie pomocnik odejdzie z klubu.

Magdeburg jest wiceliderem z dorobkiem 76 punktów i przewagą 14 oczek nad znajdującym się na miejscu barażowym Wehen Wiesbaden.

Cleaver - 21 kwietnia 2018, 15:59:21 - *.dynamic.chello.pl
Magdeburg stara firma - Puchar Zdobywców Pucharów w 1974.

klin - 21 kwietnia 2018, 16:38:24 - *.cable-modem.tkk.net.pl
Dobrze, że wracają. Kilka lat wstecz jadłem tam dobrego kebaba, tym bardziej się cieszę.

and - 21 kwietnia 2018, 16:48:57 - *.reverse.postundenergie.de
i owacja na stojaca dla Sowislo byla

Toruniak - 21 kwietnia 2018, 17:23:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Frekwencja klasa!

. - 21 kwietnia 2018, 22:19:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Najlepszy sezon Magdeburga od zjednoczenia Niemiec. Po raz pierwszy zagrają w 2. Bundeslidze.
1991: W 4-drużynowym barażu o 2. Bundesligę zajęli ostatnie miejsce i zaczęli grę w zjednoczonych Niemczech od 3. szczebla.
1994: Reorganizacja rozgrywek, w wyniku której Oberliga stała się 4. szczeblem. Najlepsze 6 drużyn kwalifikowało się do nowo utworzonej Regionalligi Nordost. Magdeburg miał wielkiego pecha, zajęli 7. miejsce i spadli jedynie przez różnicę bramek.
1997: Decyzja o przeniesieniu się do NOFV-Oberligi Sud okazała się dobra. Magdeburg ją wygrał o punkt i awansował do Regionalligi.
2000: Ponowna reorganizacja rozgrywek spowodowała, iż Magdeburg spadł, mimo iż zajął 10. miejsce na 18 drużyn.
2001: NOFV-Oberligę Sud wygrali jednak z łatwością, po czym wygrali dwumecz o awans.
2002: Pomimo tego, że zespół sportowo się utrzymał, nie przyznano mu licencji na kolejny sezon Regionalligi, co oznaczało spadek.
2006: Magdeburg wygrał Oberligę i awansował.
2008: Kolejna reorganizacja ligi. Tym razem prawo gry na nowo utworzonym 3. szczeblu (3. Lidze) uzyskała najlepsza 10. Magdeburg zajął jednak 11. miejsce, przegrywając różnicą bramek. Historia lubi się powtarzać...
2015: Po 7 latach w Regionallidze w końcu awans. Magdeburg wygrał ligę z przewagą 3 punktów. W barażu udało się wygrać i na 50-lecie klubu mógł on świętować powrót do profesjonalnej piłki.
2018: Awansowali do 2. Bundesligi.
A drugi z klubów, który dziś awansował, SC Paderborn, jeszcze w sezonie 14/15 grał w Bundeslidze. Zostali jednak niemieckim Bełchatowem i spadli 2 lata z rzędu. Spadliby nawet 3 lata z rzędu i pewnie czekałby ich totalny upadek, gdyby nie... 1860 Monachium, które nie zostało przyjęte do 3. Ligi. W związku z tym Paderborn utrzymało się, a dziś są liderami ligi...

LEON - 22 kwietnia 2018, 3:08:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl