21 kwietnia 2018, 22:22:42 - dyrovski
Klasa Novikovasa

Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Koroną Kielce 3-0 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem wicemistrza Polski został rezerwowy Arvydas Novikovas, który asystował przy golu Romana Bezjaka, a także sam zdobył drugą i trzecią bramkę. Litwin mógł nawet zanotować hat tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Więcej szans do tego stworzyła sobie Korona, która zaatakowała już w 3. minucie, kiedy Adnan Kovačević kopnął z dalszej odległości. Piłka poleciała jednak nad poprzeczką. Następną próbę sprzed pola karnego podjął Ivan Jukić, ale Marián Kelemen nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. W 24. minucie było bardzo blisko gola dla kielczan - Goran Cvijanović dośrodkował z prawej strony, a strzał głową oddał Jukić. Tym razem Kelemenowi nie udało się złapać piłki, lecz ostatecznie bramkarz "Jagi" wybił ją z linii bramkowej nogą. Sześć minut później wreszcie zaatakowali goście. Jakub Wójcicki podał do Bartosza Kwietnia, a ten zbyt długo zwlekał z uderzeniem i posłał futbolówkę obok słupka. Tuż przed przerwą niecelnie z dalszej odległości kopnął jeszcze Jukić.

Krótko po rozpoczęciu drugiej części gry trzy dobre sytuacje do strzelenia gola miał Dejan Lazarević. Najpierw skrzydłowy Jagiellonii znalazł się sam na lewej stronie pola karnego, ale w kluczowym momencie źle trafił w piłkę i tym samym nie zagroził bramce Matthiasa Hamrola. Następnie Lazarević biegł z piłką sam niemal przez całą połowę Korony. Słoweniec miał już przed sobą bramkarza gospodarzy i oddał strzał, ale w ostatniej chwili dogonił go i zablokował Elhadji Pape Diaw. W ostatniej akcji Lazarević uderzył sprzed "szesnastki", lecz Hamrol nie dał się zaskoczyć.

W 63. minucie białostoczanie objęli prowadzenie. Wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej właśnie za Lazarevicia Arvydas Novikovas dograł z prawej strony w pole karne, a strzałem bez przyjęcia Hamrola pokonał Roman Bezjak. W 71. minucie było już 0-2. Martin Pospíšil zagrał do rozpędzonego Novikovasa, a ten, mając w polu karnym jeszcze dwóch kolegów, zdecydował się sam zakończyć akcję i nie dał Hamrolowi żadnych szans. Gospodarze mogli odpowiedzieć pięć minut później, kiedy Michael Gardawski zacentrował z lewej strony, a strzał głową oddał Nika Kaczarawa. Dobrą interwencją wykazał się jednak Kelemen. W 88. minucie Novikovas miał doskonałą okazję do zdobycia swojego drugiego gola, ale Hamrol obronił jego uderzenie "podcinką" z rzutu karnego, który został podyktowany za sfaulowanie Piotra Wlazły przez Ákosa Kecskésa. Ostatecznie Litwin zanotował dublet, bowiem kilka chwil później z bliska dobił strzał Karola Świderskiego.

21 kwietnia 2018, 20:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 0-3 Jagiellonia Białystok
Roman Bezjak 63, Arvydas Novikovas 71, 90

Korona: 25. Matthias Hamrol - 26. Bartosz Rymaniak, 44. Ákos Kecskés, 23. Elhadji Pape Diaw (68, 89. Elia Soriano), 11. Michael Gardawski - 22. Ivan Jukić (57, 27. Jacek Kiełb), 5. Adnan Kovačević, 31. Zlatko Janjić, 6. Goran Cvijanović, 7. Marcin Cebula - 17. Sanel Kapidžić (72, 9. Nika Kaczarawa).

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 20. Jakub Wójcicki, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 99. Bartosz Kwiecień, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (73, 23. Piotr Wlazło), 10. Dejan Lazarević (60, 9. Arvydas Novikovas) - 11. Roman Bezjak (82, 28. Karol Świderski).

żółte kartki: Jukić, Kecskés, Cvijanović - Kwiecień, Runje, Wlazło.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 7510.

W 88. minucie Arvydas Novikovas (Jagiellonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Matthias Hamrol obronił).

mm - 21 kwietnia 2018, 22:23:21 - *.48.235.50
Wszedł Novikovas i pozamiatał.

red - 21 kwietnia 2018, 22:23:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe jak jutro odpowie Legia.

autor - 21 kwietnia 2018, 22:23:59 - *.bialnet.pl
No proszę, wraca Kelemen i Jaga od razu zwycięstwo! Ten Pawełek to straszny pechowiec musi być, BKS!

Ja - 21 kwietnia 2018, 22:24:14 - *.play-internet.pl
Ciekawe jak mecz by się ułożył jakby sędzia uznał prawidłowo zdobytego przez Koronę gola w 22 minucie, i po co ten VAR jak nawet nie są w stanie zauważyć przekroczenia przez piłkę lini bramkowej o pół metra?
I karny pokazuje jak powinnien się zachowywać bramkarz czyli iść za strzałem

mixu - 21 kwietnia 2018, 22:24:26 - *.play-internet.pl
Brawo Jaga!

Judasz - 21 kwietnia 2018, 22:25:06 - *.bb.online.no
W przyszłym sezonie Korona powalczy realnie o spadek z tym trenerem.

CK_CK - 21 kwietnia 2018, 22:25:50 - *.184.57.51.ipv4.supernova.orange.pl
Wstyd Koroniarze, wielki wstyd. Mecz oddany bez woli walki, co to za "futbol" prezentujecie ????

Mee - 21 kwietnia 2018, 22:28:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak się kończy wpiepszanie między wódkę,a zakąskę (Poznań)

scyzor - 21 kwietnia 2018, 22:30:35 - *.play-internet.pl
Lepszy Mistrz Polski z Wielkopolski czy Mazowieckiego niż z białoruskiej prowincji.

WigryF - 21 kwietnia 2018, 22:32:11 - *.centertel.pl
Ad CK_CK:
kolego - jakie bez woli walki, jakie bez woli walki??...
W I połowie Korona cisnęła Jagę jak chciała. Więc sprawiedliwie trzeba oddać Koronie, że w I poł. była lepsza.
Na szczęście w II Jaga włączyła ukryte siły i zasłużenie wygrała.

(jankes) - 21 kwietnia 2018, 22:32:47 - *.244.219.77
Też sądzę, że warto docenić powrót do bramki Jagi Kelemena. On daje partnerom pewność, że nie odstawi "pawełka", a do tego potwierdził klasę przy obronie świetnej główki Kaczarawy. Brawa oczywiście też dla Novikovasa, chociaż to bardzo irytujący zawodnik, aż kipi nonszalancją, ale na polską ekstraklasę jego umiejętności dryblingu są gwiazdorskie. Dużą robotę zrobił mu Lazarević, który dzięki swojej szybkości wymęczył bocznych obrońców.

Letierri - 21 kwietnia 2018, 22:36:02 - *.237.136.146
Korona Kierpce.

kalbaro74 - 21 kwietnia 2018, 22:37:47 - *.dynamic.chello.pl
To już jest koniec Korony w tym sezonie? Chyba kłótnie są w szatni, a to nie wróży nic dobrego.

kibic - 21 kwietnia 2018, 22:42:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To była kompromitacja Zająca i Lettieriego. Widzieć ich kocie mordy w 74 min (Lettieriego) i w 78 min. (Zająca) bezcenne.
Tak się rozwaliło coś co funkcjonowało bardzo fajnie i wystarczyło to ulepszać i pielęgnować. Lettieri tego dokonał i dostał za to nagrodę od władz klubu. Nowy kontrakt.
I tylko piłkarzy żal, bo nawet nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.Rotowanie składem, zamiast wykreować pierwszą jedenastkę i tylko wprowadzać korekty, kończy się katastrofą. Nawet najlepsze europejskie kluby mają pierwsze jedenastki we własnych klubach. Lettieri musiał zostać piłkarskim Einsteinem i wymyślić nową, jakąś chorą teorię.
Po długiej serii słabych meczów Korony i kilku przypadkowych wygranych, dzisiejsza klęska mnie cieszy i liczę na kolejne. A widok pustych trybun na kieleckim stadionie będzie balsamem na moje serce.
Jestem kibicem, ale nie znoszę jak mnie ktoś robi w wala.

San - 21 kwietnia 2018, 22:44:43 - *.ten.net.pl
Derby dla nas jak zwykle

Ja - 21 kwietnia 2018, 22:58:08 - *.play-internet.pl
Swoją drogą to Korona prowadziła grę, utrzymywała się przy piłce, i to Korona przeważała i gra Korony wyglądała dobrze tylko nie umieli oddać celnego strzału na bramkę zamiast tego wymieniali tysiące podań.
Jagielloni wystarczyły 3 kontry, poza nimi bardzo słaby mecz gdzie cały czas się bronili wszystkimi zawodnikami i w ten sposób mistrzostwa nie wywalczą

He - 21 kwietnia 2018, 23:01:17 - *.internetia.net.pl
Liga+ bramki w 22 minucie niebyło!!

kaz - 21 kwietnia 2018, 23:04:00 - *.adsl.inetia.pl
Lettieri się na razie skończył! Na dodatek każe zawodnikom grać antyfudbol. W pierwszej połowie nic tylko długie podania z połowy boiska na Gardawskiego albo w pole karne nie wiadomo do kogo. A gdzie jest ta ładna piłka którą grali w pierwszej rundzie. Możdżeń w wywiadzie po Arce powiedział, że mieli zakaz rozgrywania piłki w środku pola tylko dzida do przodu na Kaczarawę, no to dzisiaj nie zagrał a oni grali znów to samo. Grają trzema obrońcami i piątką którzy i tak są pomijani długimi podaniami, które są tylko stratą.

@autor - 21 kwietnia 2018, 23:06:44 - *.255.179.114
@autor - Kelemen wrocil z Lechem przy wyniku 1-0 dla Jagi... Chyba pamietasz wynik...

art - 21 kwietnia 2018, 23:08:09 - *.unknown.vectranet.pl
Jestem kibicem Koronki już kupe lat ale powiem jedno tak rozklepanej nie widziałem dawno.Taktyka Korony a Jagielloni to minimum poziom różnicy.Szkoda i bardzo boli.

fansport - 21 kwietnia 2018, 23:12:19 - *.dynamic.chello.pl
ale wszyscy się starają, żeby tylko legia mistrzostwa nie zdobyła, mogę przysiąc że wszystkie te zespoły co z pretendentami do tytułu przegrywają, grając przeciwko legii starają się znacznie bardziej wygrać, niż przeciwko innym pretendentom, a korona ma podobne do tych z białego stoku koszulki.

art - 21 kwietnia 2018, 23:12:57 - *.unknown.vectranet.pl
Panie Lettieri obrażanie się na Możdżenia to jest pana odwet na co???Na to że gość mówi prawde!!!ŻENUJĄCE.

Mareczek - 21 kwietnia 2018, 23:13:34 - *.137.1.204
Korona solidarnie z Vive 😉

nikt - 21 kwietnia 2018, 23:23:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do fansport
Czy to przypadkiem Korona nie wygrała Lechem.
do Ja
piłka całym obwodem była przed linią bramkową a aby był gol musi całym obwodem przekroczyć. Na NC+ to sprawdzili. Temu nawet VARu nie było bo boczny był pewny i na pewno głównemu powiedział.

. - 21 kwietnia 2018, 23:26:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@fansport: Jesteś geniuszem! Tak naprawdę Korona pomogła Jadze, bo mają te same koszulki! Tego to nikt by nie wymyślił!
Panie Tomku, co komentarz napisał pod zwycięstwem Lecha, jak to niby po zwycięstwach rywali Legii Mogiel daje sarkastyczne tytuły, co Pan powie o tym tytule? W jaki sposób jest sarkastyczny? :P

art - 21 kwietnia 2018, 23:35:43 - *.unknown.vectranet.pl
17 obcokrajowców na 22 w wyjściowych składch brawo Polska tak zajdziemy daleko!!!

Nick - 21 kwietnia 2018, 23:40:20 - *.cg.shawcable.net
Przestancie odpowiadac temu "fansport". Przeciez to troll, o ile nie bot.

He - 21 kwietnia 2018, 23:45:29 - *.internetia.net.pl
No stronie PS.napisane -Jagiellonia wygrała z Koroną 2-0. Na Sport pl. W ostatniej minucie Novikowas dobija strzał Bezjaka 😆.do tarcia chrzanu sie nadają a nie o sporcie pisać !warszafiaki ze słoikami w plecakach!!

@he - 21 kwietnia 2018, 23:51:58 - *.255.179.114
Novikowas dobil strzal Swiderskiego a nie Bezjaka

He - 22 kwietnia 2018, 0:05:59 - *.internetia.net.pl
Nie zdziwiłbym sie jak by napisali że po strzale Pawełka

fansport - 22 kwietnia 2018, 0:18:03 - *.dynamic.chello.pl
co do zbyt dużej liczby obcokrajowców, to już gdzieś o tym pisałem, nie da się zakazać wystawiania obywateli krajów unii europejskiej w każdej liczbie, ale można wprowadzić zasady takie że każdy klub musi pięciu wychowanków wystawiać na boisku, w każdej jedenastce pięciu wychowanków, oznacza że będzie w sumie 80 piłkarzy w ekstraklasie stale grających mecze i z korzyścią dla naszej reprezentacji, każdy klub musi wyszkolić dobrych ligowców, którzy będą musieli prezentować poziom ekstraklasy.

BI - 22 kwietnia 2018, 1:47:02 - *.centertel.pl
Tak, jasne, wystawiajmy 5 wychowanków na boisku, a w 2025 będziemy w rankingu coś koło Luksemburga.

J - 22 kwietnia 2018, 4:50:44 - *.opera-mini.net (*.134.135.76)
Wymóg pięciu wychowanków to utopia, ale te składy Korony i Jagiellonii to patologia

Rafi - 22 kwietnia 2018, 6:08:41 - *.146.165.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W tym sezonie wszystkie kluby odpadna w pucharach europejskich w rundzie przedwstepnej,poziom ligi jest dramatyczny im wiecej obcokrajowcow tym gorszy poziom i wyniki.

Robin - 22 kwietnia 2018, 9:00:09 - *.centertel.pl
I znowu wraca mamrotanie o mistrzostwie dla białorusinów tylko po co? Przecież znowu Lech.Zagłębie wybiją biednym misiom polarnym punkty....uważaliście mamrota za super trenera? Zobaczcie jaką robotę robi Niciński w słabiutkim Chrobrym,ten rudy wf-ista nawet nie zbliżył się do podium a miał mocniejszy skład...

Olfen omni - 22 kwietnia 2018, 9:15:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wysyp kibicow regionalnego klubiku z Warszawy coraz wiekszy.Nie moga przezyc upadku swojego przecietnego tworu.Zmiotla ich Astana i Sheriff a teraz ledwo podium oraz kleska z Arka.Gdynia to faworyt.Rozjechali ich w SPP czy lidze.A oni nadala napinka,ze najlepsi i takie tam.Ile goli Eduardo,Remy,Vesovic i inni co mieli wciągnąć lige?

A - 22 kwietnia 2018, 9:19:10 - *.dynamic.chello.pl
Juz tak nie chwal tego lecha, bo to byl mecz Zaglebie sie wypielo i lech to jakos wygral.Poza tym myslicie ze cos wiecej w europie osiagniecie. Slabo max 3 runda jak nie 2, i zostanie puchar ale Polski w najlepszym wypadku

CK_CK - 22 kwietnia 2018, 9:46:01 - *.184.64.120.ipv4.supernova.orange.pl
Nie ma co lamentować nad dużą ilością obcokrajowców, niech wszyscy którzy tak lamentują, zobaczą ilu obcokrajowców gra w najlepszych ligach i zespołach świata, np. Liverpool, Man City, Chelsea, Real Madryt, PSG. To nie kwestia ilości obcokrajowców, tylko ich jakości i profesjonalizmu oraz trenera o tych samych cechach i przede wszystkim jego szacunku do kibiców. Wiadomo, że zawsze lepiej grać krajowymi zawodnikami, ale jak nie ma naprawdę zdolnej młodzieży, tylko w młodych jest chęć szybkiego zarobienia kasy i ustawienia się, no to jest jak jest. Co do KORONY to naprawdę ta gra wczoraj i z Arką to TOTALNY PIACH, lepiej już grać juniorami i przegrać po walce niż takimi zawodnikami, którzy nie gryzą trawy za swój zespół, a już słynne eksperymenty i taktyki trenera to istny kabaret. TOTALNY BRAK SZACUNKU DLA KIBICÓW ze strony trenera. Na następny mecz u siebie powinien być wstęp wolny w ramach przeprosin za taką chałę, albo bojkot tego meczu. Może taka "akcja" kibiców Korony zwróci uwagę Prezesa, Właściciela żeby opamiętali trenera Lettierego, że na mecz przychodzą ludzie dorośli, a nie dzieci, którym można wszystko wytłumaczyć i każdy kit wcisnąć jak mecz nie wyjdzie. Pozdrawiam

mietek - 22 kwietnia 2018, 10:49:45 - *.internetia.net.pl
Czyli jak? Korona już zaczęła urlopy?

fansport - 22 kwietnia 2018, 11:34:52 - *.dynamic.chello.pl
stajarnan, irtysz, karabach, mam wymieniać dalej ?

Olfen omni - 22 kwietnia 2018, 12:13:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fansport.Astana,Sheriff mowi ci to cos...podwojny blamaz w ciagu 1 sezonu i odpadniecie w fatalnym stylu?Tego nigdy nie bylo w historii polskiej pilki a najgorszy mistrz od lat zapisal sje w niej na wieki.Prowincja futbolu i zascianek Europy Legia Warszawa haha

fansport - 22 kwietnia 2018, 12:27:15 - *.dynamic.chello.pl
wymień jeszcze jakiś sezon, bo ja mogę wyliczyć w każdym sezonie wpadki pozostałych polskich klubów w europejskich pucharach, astana i sheriff rozniosły by ten twój klubik z pył, a legia przegrała nieznacznie i pechowo z zespołami, które już grały w lidze mistrzów (astana) i w fazie grupowej ligi europa (sheriff), a gdzie grały stjarnan, utrecht, irtysz ?

Olfen omni - 22 kwietnia 2018, 12:46:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nieznacznie i pechowo?Podwojny blamaz w 1 sezonie i odpadniecie az z dwoma zespolami nol nejm.Niszczy was każdy i sponiewiera.11 porazek i to ma byc mistrz?Inne sezony...proszę Wilno...dalej?Moj klub wciaga twoj nosem.Lepsza kadra,prawdziwy trener no i rodacy.Mozesz pomarzyc

ciekawski - 22 kwietnia 2018, 12:55:58 - *.bialnet.pl
A jakich to kluczowych polskich piłkarzy ma w składzie Wisła, O prawdziwym trenerze nie wspominając?

fansport - 22 kwietnia 2018, 13:02:47 - *.dynamic.chello.pl
blamaż to był z islandzkim stjarnan, a nie zespołem, który grał w lidze mistrzów, ani z zespołem, który grał w fazie grupowej ligi europa, ale nie chcę mi się rybeńko tego tobie tłumaczyć, bo to nie jest na twoją rybią główkę.

fansport - 22 kwietnia 2018, 13:12:41 - *.dynamic.chello.pl
a swoją drogą, ależ to musiał być blamaż lewandowskiego i spółki w astanie, gdzie stracili ważne punkty w eliminacjach, remis z kazachstanem to był największy blamaż w historii, może oprócz remisu z azerbejdżanem 20 lat wcześniej.

mietek - 22 kwietnia 2018, 13:34:41 - *.internetia.net.pl
@Olfen omni: Czemu wy zawsze wyłazicie spod tego swojego poznańskiego krzaczka jak przez chwilę kopaczom udaje się prowadzić w tabeli, a w momencie kryzysu jakoś was nie ma?

obiektywny - 22 kwietnia 2018, 13:42:45 - *.25.45.74
Legia jest najsłabsza od lat, super prezes Miodulski, który widzi tylko biznes a nie zafascynowanie piłką. Dodatkowo ten super klub ma kibiców, którzy zastraszają piłkarzy swojej drużyny na przy boiskowym parkingu. A to że Sheriff grał w fazie grupowej ligi europy to tylko i wyłącznie dlatego że Legia dała po prostu d**y i z nimi przegrała. Astane jeszcze mogę zrozumieć, ale Sheriff pokazał jakie miejsce jest dla Legii odpowiednie, czyli granie w Naszej rodzimej Ekstraklapie.

oreiro - 22 kwietnia 2018, 13:53:34 - *.centertel.pl
Legia zdobedzie mistrzostwo i to trenerem kobiet na zestresowanych zawodnikow w Warszawie. Moze juz by sie wydawalo , ze Lechu z Jagą zaskoczą nawet na lige europy, ale znowu zabraknie niewiele .. w Bialymstoku po tej wygranej znowu zacznie sie profesorowanie -cos zamiast zespołowego uzupełniania się (bez asystentury i asekuracji) , a w Poznaniu im blizej finalu tym wiare traci juz nawet 10 tys opustoszałch miejsc na trybunach . Choc by sie chciało mniej zawisci do lepszego polskiego wspolczynnika klubowego i zeby Gornik w pucharach na luzie, to tylko histeryczna histeria na boisku zamiast dobrej klepy podań .

fansport - 22 kwietnia 2018, 13:54:04 - *.dynamic.chello.pl
sheriff grał już wcześniej w fazie grupowej, a teraz nawet prawie nie wyszedł z grupy, ten rzekomy słabeusz poradziłby sobie z każdą polską drużyną jeszcze łatwiej niż z legią, o tym wie każdy, kto się zna na piłce, a gdyby nie było w pucharach legii, która od pięciu lat co najmniej nabija punkty do rankingu, to już dawno bylibyśmy gdzieś za wyspami owczami.