8 maja 2018, 19:52:20 - euzi
Bez zmian na dole

W rozgrywanym w ramach 35. kolejki meczu dwóch drużyn zamykających tabelę Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 1-1 (1-0) z Sandecją Nowy Sącz. Gola dla niecieczan zdobył Bartosz Śpiączka, a wynik wyrównał Maciej Małkowski. Do znajdującego się na 14. miejscu Piasta Gliwice Bruk-Bet Termalica traci teraz jeden punkt, a Sandecja dwa.

Niecieczanie wyszli na prowadzenie już w 7. minucie. Bartosz Szeliga dośrodkował z prawej strony w pole karne, tam Bartosz Śpiączka uciekł kryjącemu go Jakubowi Bartoszowi i mocnym strzałem głową pokonał Michała Gliwę. Kilka minut potem w bardzo podobnej akcji - po wrzutce z prawej strony i główce Śpiączki bramkarz Sandecji zdołał odbić futbolówkę do boku. Sandecja stwarzała sobie z kolei okazje po stałych fragmentach gry. Najpierw w 17. minucie Aleksandyr Kolew z rzutu wolnego sprzed pola karnego posłał piłkę obok bramki, a dziesięć minut później Bułgar po wrzutce Patrika Mráza z rzutu wolnego głową uderzył tuż nad poprzeczką.

W 60. minucie Samuel Štefánik dośrodkował w "szesnastkę" z rzutu wolnego. Piłka trafiła tuż przy dalszym słupku pod nogę Vitālijsa Maksimenki, jednak Łotysz z bliska nie zdołał czysto uderzyć i grę od bramki rozpoczął Gliwa. Kilkanaście minut później z drugiej strony boiska efektownego strzału zza pola karnego spróbował Kolew, ale z powietrza lewą nogą nie trafił w bramkę. Sandecji udało się w końcu wyrównać w 77. minucie. Wprowadzony po przerwie Pawło Ksionz dostał podanie w środku pola i ruszył do przodu, szukając sobie miejsca do zagrania. W końcu podał na lewo do Macieja Małkowskiego i ten płaskim strzałem pokonał Dariusza Trelę. Już w jednej z ostatnich akcji meczu Patrik Mráz z rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego uderzył tuż pod poprzeczkę i zmusił do efektownej interwencji bramkarza gospodarzy.

8 maja 2018, 18:00 - Nieciecza (stadion Bruk-Betu Termaliki)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 Sandecja Nowy Sącz
Bartosz Śpiączka 7 - Maciej Małkowski 77

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 14. Gabriel Matei, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 2. Vitālijs Maksimenko - 17. Bartosz Szeliga (83, 19. Dávid Guba), 10. Samuel Štefánik (89, 80. Gabriel Iancu), 28. Łukasz Piątek, 20. Szymon Pawłowski (61, 30. Florin Purece), 18. Bartosz Śpiączka - 21. Vladislavs Gutkovskis.

Sandecja: 1. Michał Gliwa - 77. Jakub Bartosz (46, 20. Adrian Danek), 4. Alexandru Benga, 5. Dawid Szufryn, 22. Patrik Mráz, 8. Maciej Małkowski - 33. Bartłomiej Kasprzak (59, 29. Pawło Ksionz), 28. Michal Piter-Bučko, 10. Wojciech Trochim (74, 66. Damir Šovšić) - 26. Filip Piszczek, 92. Aleksandyr Kolew.

żółte kartki: Putiwcew, Kupczak, Matei - Szufryn, Kasprzak, Piter-Bučko.

rafi - 8 maja 2018, 19:55:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mam pytanie- przy rownej ilosci punktow liczy sie miejsce po sezonie głownym czy mecz bezposredni w grupie spadkowej?

portowiec - 8 maja 2018, 19:55:26 - *.range81-158.btcentralplus.com
spadają

Diller - 8 maja 2018, 19:55:42 - *.218.222.12
Jedni i drudzy out z ligi...Sandecja za niepoważne podchodzenie do zasad obowiązujących w Ekstraklasie, a wieśniaki za całokształt... Starczy już tej kopaniny w kukurydzy...

aster - 8 maja 2018, 19:56:26 - *.dynamic.mm.pl
szkoda straconych punktow prawdopodobnie o utrzymaniu zdecyduje mecz Piast z TERMALICA W OSTATNIEJ KOLEJCE.Sandecja na 100 procent spadek teen remis im nic nie daja tak samo termalica frajersko traci na wage utrzymania.

Dejwid - 8 maja 2018, 19:56:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No @Baca jesteś w błędzie. z Piastem jest punkt różnicy. Jeśli następny mecz Piast przegra,a słonie wygrają to piast leci.

wnuk - 8 maja 2018, 19:57:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no to kostkowcy mają swój los w swoich rękach.....

aster - 8 maja 2018, 19:58:50 - *.dynamic.mm.pl
slask moze oddac Piasowi mecz i jak Termalica wygra z Arka to zdecyduje mecz Piast z Termalica kto sie utrzyma Sandecja raczej spadek.

. - 8 maja 2018, 20:00:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@rafi: Miejsce po sezonie głównym.

Rafel - 8 maja 2018, 20:00:59 - *.218.97.40
Jak kukurydza przegra i piast też a sandecja w meczu przyjaźni wygra to lecą piast i kukurydza

Borubar - 8 maja 2018, 20:01:38 - *.146.165.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zarówno Termalica jak i Sandecja, To dwie ekipy, które już przed sezonem spadły z ligi. Sandecja za całokształt. Termalica za chybione transfery, na czele z Jankiem Muchą,jak i kuriozalne zmiany trenerów. Nikt nie będzie żałował jednych i drugich. Miejsce tych drużyn jest w lidze podwórkowej i to bez żadnej obrazy. Jedni o drudzy nie dorośli do Ekstraklasy.

mario - 8 maja 2018, 20:02:43 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Sandecja-mecz z Cracovia 3pkt pewne;) ostatni mecz z pewna utrzymaniu Lechia moze wszystko sie zdarzyc rownierz zwyciestwo gryzaca trawe Sandecja
Piast nastepny mecz remis tak samo Termalica i przy remisie w bezposrednim pojedynku spada Piast i Termalica bardzo realny scenariusz

Golbi - 8 maja 2018, 20:06:59 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Czyli Sandecja się utrzyma. Cracovia i Lechia ich uratują. Piast tradycyjnie spadnie nie ma miejsca dla Górnika i Piasta w Ekstraklasie. Zawsze jedna wejdzie druga spada a jeszcze do tego jedna w LE a druga leci

rafi - 8 maja 2018, 20:12:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
.-dzieki za info

KKS - 8 maja 2018, 20:13:16 - *.146.5.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Termalika to jest jakas patologia jak taka druzyna zostala dopuszczona do ligi
Sandecja ostatnimi meczami udowadnia ze zasluzyla na utrzymanie a jesli mecze rozgrywaly by sie w Nowym Saczu to bysmy mieli juz dawno zapownione utrzymanie

. - 8 maja 2018, 20:18:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jestem kibicem Sandecji i nie wierzę w utrzymanie. Jeśli okaże się, że zdegradują nas Mak i Niezgoda i ich gole w doliczonym czasie (tj. jeśli będziemy mieć mniej niż 4 pkt straty) odbierające nam 3 punkty, to będzie po prostu dramat.

Borys - 8 maja 2018, 20:19:05 - *.darnet.pl
Podtrzymuje to co mówię do dawna.
Jeśli Termalica się utrzyma nie zobaczę więcej żadnego meczu Naszej rodzimej Ekstraklasy.
Już wolę Sandecję, której kibiców słychać na stadionie, aniżeli Januszy.

Onufry - 8 maja 2018, 20:28:35 - *.static.system77.pl
Sandecja-spadek pewne info.Bez stadionu to jest dopiero patologia rozumiem kilka kolejek ale nie cały sezon,a nowy też bez szans na swoim hehe .

Hfdthh - 8 maja 2018, 20:31:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niech leca.Wlasciciel kostki niech sie wycofa i zainwestuje w klub z tradycjami i kibicami

Andi - 8 maja 2018, 20:31:00 - *.adsl2.static.versatel.nl
Cóż serce boli bo pewny byłem że wygramy u "siebie" na wyjeżdzie,jeszcze chłopak za wody daje piłkę na 1:0.Napastnicy się nie lubią czy nie znają przykre, Wojtek odpocząć musi bluzgami nie narobi.Bartosz ma u Moskala pewny skład dzisiaj nie wyszło,wrócą do Krakowa nie długo epizod taki.

johny - 8 maja 2018, 20:32:57 - *.218.126.0
szkoda ze Ksionz wcześniej nie wszedł za Kasprzaka

fox - 8 maja 2018, 20:38:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
życzę spadku arce za to s[przerdawnictwo

Jeremi - 8 maja 2018, 20:55:01 - *.dynamic.chello.pl
Nie kombinujcie za dużo. Ja też myślałem, że malinowe nosy, spokojnie zagrają ze swoją przyjaciółką Lechią na remis, a Śląsk nie dość, że wygrał (o co nie mogę mieć do nich pretensji), ale jeszcze kilku z nich kopało Lechistów jak największych wrogów, z Koscekim i Chrapkiem na czele, którzy przecież kiedyś grali w Lechii. Kosecki za swoje brutalne faule na Stolarskim powinien wylecieć z boiska. Lechia jest winna Piastowi to, że już dwa razy uratował jej dooopę i nie wierzę, że odda Sandecji mecz. Żal mi Piasta, że stracił głupio 3 punkty, ale jestem pewien, że ostatni mecz z Termaliką u siebie wygra, czego Piastunkom serdecznie życzę. Wróci przede wszystkim Czerwiński, a to jest ich podstawowy zawodnik

pepe - 8 maja 2018, 21:21:42 - *.betanet.pl
Jak Termalica wygra dwa mecze to zostaje.
Nadal może spaść Lechia i Piast, a utrzymać się Termalica i Sandecja. Karty rozdaje teraz górna czwórka.

Kol - 8 maja 2018, 21:22:18 - *.centertel.pl
Sandecja to trzecioligowy poziom kibicowski a termalica czy jakoś tak to B klasa. Fajnie że spadają oba klubiki.

pepe - 8 maja 2018, 21:25:52 - *.betanet.pl
@Dejwid, jak Bruk Bet dwa razy wygra i Sandecja dwa razy wygra to Piast i tak leci.

pepe - 8 maja 2018, 21:35:07 - *.betanet.pl
W Gliwicach - 181 000 mieszkańców - 3427 kibiców na meczu.
W Niecieczy - 723 mieszkańców - 3237 kibiców na meczu.
I to tyle w temacie "poziomu kibicowskiego". Mam nadzieję, że jednak poleci Piast.

jojo - 8 maja 2018, 21:36:31 - *.centertel.pl
Śpiączka co roku spadek zalicza, pecha przynosi.

kokaro - 8 maja 2018, 21:43:41 - *.ilabs.pl
kibiców niecieczy słabo słychać bo są daleko od mikrofonów, natomiast gości zawsze dobrze słychać bo sektor jest pod kamerami i mikrofonami

Kolo - 8 maja 2018, 21:52:17 - *.dyn.telefonica.de
@Hfdthh - smieszny jesteś, jaki klub w Polsce jest z tradycjami? wojskowe i policyjne gdzie ich państwo sztucznie trzymalo i tworzylo czy może te które raz pograly w pucharach i teraz okregowka, nie ma kasy nie ma extraklapy,wole wioske niż kluby na sile z tradycjami jak np. Lech, który powinien być nizej ale musi dziekowac sąsiednim Wronkom, klub z tradycjami patrz HSV który nigdy nie spadl z Bundesligi ,może teraz spadnie ;) itp. a nie kluby trzymane przez panstwo

Keisyr - 8 maja 2018, 21:57:13 - *.dynamic.chello.pl
Prezydent Nowak powinien z Łopatą zasuwac na budowie stadionu dla Sandecji Trzeba odpracowac wyprowadzone pieniądze do wsi Nieciecza za wynajem stadionu

Widelec - 8 maja 2018, 22:42:37 - *.184.12.99.ipv4.supernova.orange.pl
Gdzie jest stadion w Nowym Sączu dla Sandecji?

kapiszon - 9 maja 2018, 6:37:37 - *.dynamic.chello.pl
Nie masz stadionu na Ekstraklasę, nie możesz grać w najwyższej lidze. Trza spełnić jakieś warunki.Jeden sezon warunkowo.

Noto - 9 maja 2018, 7:42:07 - *.cpe.smnt.pl
Do "Kolo"-czy Lech musi dziękować pobliskim Wronkom(40 km od Poznania) -moim zdaniem nie -ale trzeba sięgnąć w lata gdzie Amica powstała na bazie Lecha .Lech rozgrywał mecze w Wronkach do chwili wybudowana stadionu na Bułgarskiej.Były czasy że Wielkopolska posiadała -6 drużyn w I lidze(Lech,Sokół Pniewy.Dyskobolia Grodzisk,Amica Wronki,Warta i Olimpia póżniej Lechia Gdańsk).Stadion w Wronkach w tej chwili służy rezerwom Lecha(III liga grupa II).-dzisiaj szczebel centralny -Lech i Warta.

kibic - 9 maja 2018, 8:50:16 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
kibice nie są winni tego że w NS stadionu nie ma ,politycy z prezydentem po awansie do ekstraklasy oszukali wszystkich rok minął i dalej nic się nie dzieje ,Przypomnę ze Sandecja cały czas gra na wyjeździe frekwencja jest jaka jest juz nie pamiętacie jak Wisłą grała w Jaworznie ? ile tam kibiców było ? niestety na dłuższą metę nie da rady tak grać .W Nowym Sącza Sandecja jak grałą u siebie miła twierdze inaczej by było gdyby był stadion ale to wina Prezydenta Nowaka i zarządu bandy nieudaczników .Piłkarza dla przypomnienia rozwalili 1 ligę więc nie zapomnieli jak się gra spaść zawsze można sportowo .A zyczenie komus spadku i obrazanie to swiadczy tylko o frustratach tutaj gdzie ich druzyna pewnie błąka się po niższych ligach i mają ból d...... Boli was lamusy Sandecja ? niech boli spadną to spadną a wam zostanie tylko szczekanie ,a jak się utrzymają to przez kolejny sezon będziecie mieli dalej ból d.... tyle !!!!!!

monster - 9 maja 2018, 11:34:21 - *.74.85.214
Wszyscy się śmieją z Niecieczy, a tymczasem to jedyne "miasto" w Polsce co ma 2 kluby w ekstraklasie ;-)

Rafel - 9 maja 2018, 12:46:51 - *.telbeskid.pl
@monster co to znaczy że ma dwa kluby? gdzie tak jest napisane?

greg - 9 maja 2018, 20:37:22 - *.adsl.inetia.pl